Zobacz pełną wersję : Zapraszam na webinarium X-Rite!
Drodzy Nikoniarze!
Serdecznie zapraszam Was do udziału w bezpłatnym webinarium, podczas którego tradycyjnie już będę truć o zarządzaniu barwą :D Rejestracja w linku poniżej:
http://dl.dropbox.com/u/19059944/webinarium.html
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.xrite.com/Images/IM/2012/0312/Zar.jpg)
w jakim miescie sie to odbedzie ?
Ale godzinę rozpoczęcia to mógłbyś jeszcze przemyśleć...
Godzinę przemyślał X-Rite, ja niestety nie mam w tej kwestii nic do gadania ;)
uaaaaa godzina faktycznie slaba... ale jakos sie czas zorganizuje pod ta akcje :)
troche sie spoznilem ale widzialem, ze bedzie mozna gdzies pobrac calosc webinarium...
Jak bedzie dostepne to poprosze o linka :)
Kuba Borysko
04-04-2012, 18:36
Przyłączam się do prośby przedmówcy.
X-Rite archiwizuje zapis webinarium i po umieszczeniu go w archiwum wysyła zarejestrowanym osobom link, pod którym można je pobrać.
Przy okazji - serdeczne dzięki za liczne przybycie i cierpliwość - jak zwykle się nadmiernie rozględziłem i nie wyrobiłem w czasie...
ja tam sie ciesze, ze sie rozgadales;)
bo wiecej udalo sie uslyszec...
moze nastepne bedzie o bardziej ludzkiej porze!
Ale nie dałeś odpowiedzi co miałeś przy uchu :mrgreen:
no i te 899 wiadomości w skrzynce nieodebranych... :o
Troszkę za dużo czasu zajeło początkowe ględzenie marketingowe tej pani.
Ps. W którym wątku dokładnie, można zadać dodatkowe pytania?
O Color Checker było mało, ja generalnie dla tego ustrojstwa słuchałem wykładu Marcina. Kiedyś chciałem to kupić, ale może w D800 będzie łatwiej z kolorkami niż w D700 i nie będzie trzeba :)
foto4deg
04-04-2012, 20:33
Mi się podobało, aczkolwiek niekiedy to taka czarna magia dla mnie :) Może tylko moment, gdy Kolega Czornyj uświadomił mi, że będę musiał wydać na monitor przynajmniej 1600 pln, nie był "fajny: ;)
ogólnie DUŻY PLUS :D i przynajmniej wiem, jak nasz główny "Złotousty" z forum wygląda i brzmi ;)
Oczywiście mój wierny spektrofotometr, i1 Pro. To taki mały dowcip, wygląda wypisz-wymaluj jak słuchawka, a ponieważ kazali mi zrobić zdjęcie swojej niewyjściowej facjaty, to dla jaj włożyłem sobie spektrofotometr w ucho :mrgreen:
Pani Małgosia jest przesympatyczną osobą, posiadającą intrygującą zdolność prowadzenia zaangażowanej rozmowy w czterech językach równocześnie - mimo wszystko musi jednak dokonać króciutkiego wprowadzenia, a naprawdę trudno w trzech słowach opowiedzieć o wszechpotężnym X-Rite. Obiektywnie rzecz biorąc to ja ględziłem dłużej niż ustawa przewidywała ;)
Myślę, że do celów ew. dyskusji ujdzie podforum "Reprodukcja zdjęć", ew. wątek o monitorach...
O Color Checker było mało, ja generalnie dla tego ustrojstwa słuchałem wykładu Marcina. Kiedyś chciałem to kupić, ale może w D800 będzie łatwiej z kolorkami niż w D700 i nie będzie trzeba :)
Szczerze mówiąc, to po prostu się nie wyrobiłem - prowadzę zwykle szkolenia po 4-8h, więc tutaj tylko pospiesznie liznąłem temat.
D800 separuje jeszcze mocniej niż D700, z kolorami w trudnym świetle może być jeszcze gorzej.
.Myślę, że do celów ew. dyskusji ujdzie podforum "Reprodukcja zdjęć", ew. wątek o monitorach...Rzuć linka, bo ja nie wiem o jakim forum mówisz :). O naszym?
Czornyj, od dziś masz u mnie ksywkę: "Prawdaaa" :-D
Webinarium uważam za pożyteczne i pouczające.
Pozdrawiam barwnego Profesora ;)
Rzuć linka, bo ja nie wiem o jakim forum mówisz :). O naszym?
W dziale "Foto-technika" jest mocno przyczajone podforum "Reprodukcja zdjęć" ;)
Robson_87
04-04-2012, 22:52
fajnie webinarium szkoda tylko, ze musiales tak pedzic by sie zmiescic w czasie - webinarium z pol godziny dluzej powinno trwac jak nic;)
marszull
04-04-2012, 23:01
O Color Checker było mało, ja generalnie dla tego ustrojstwa słuchałem wykładu Marcina. Kiedyś chciałem to kupić, ale może w D800 będzie łatwiej z kolorkami niż w D700 i nie będzie trzeba :)
Jacek jesli uzywasz LR, to jest to naprawde uzyteczny gadzet, pomagajacy szybko i sprawnie ogarnac kolorystyke przy wymagajacych tego zdjeciach
Czornyj naprawde bardzo fajne prowadzenie, jak dla mnie super, troche mialem problem z wbiciem sie na poczatek, ale to chyba problem z moim laczem
Mam nadzieje, ze niedlugo nastepne webinarium ;)
przy okazji 3 pytania:
z tego co zrozumialem to i1 display pro to najrozsadniejsze wyjscie (w zakresie cen akceptowalnych dla normalnego uzytkownika?
czy ADC jest dostepne na imakach? bo tego nie doslyszalem
i czy Color Munki Photo to jedyne urzadzenie ktorym mozna oprofilowac drukarke (podpobnie jak w pierwszym pytaniu w akceptowalnej cenie)
Jacek jesli uzywasz LR, nie używam, choć cena ostatniej wersji kusi. Ale nie cierpię śmeitników - bibliotek, a PS i tak to nie zastąpi.
marszull
04-04-2012, 23:15
nie używam, choć cena ostatniej wersji kusi. Ale nie cierpię śmeitników - bibliotek, a PS i tak to nie zastąpi.
PS nie, ale ACRa bardzo dobrze zastepuje, jesli nie potrzebna jest glebsza ingerencja w zdjecia to czesto nawet nie odpalam PSa, ale nie o tym mowa w watku :)
w ACR tez dobrze sie uzywa tych profili wygenerowanych w dolaczonym sofcie
jak bys mieszkal blizej to bym Ci pozyczyl na probe ;)
z tego co zrozumialem to i1 display pro to najrozsadniejsze wyjscie (w zakresie cen akceptowalnych dla normalnego uzytkownika?
czy ADC jest dostepne na imakach? bo tego nie doslyszalem
i czy Color Munki Photo to jedyne urzadzenie ktorym mozna oprofilowac drukarke (podpobnie jak w pierwszym pytaniu w akceptowalnej cenie)
X-Rite wprowadzając na rynek i1Display Pro po prostu posprzątał - sensor zrobiony jest na obraz i podobieństwo basICColor DISCUSa (który jest 5x droższy), a praktycznie niewiele DISCUSOWI ustępuje.
Color Munki Photo i Design to najtańszy na rynku spektrofotometr, dający zupełnie przyzwoite rezultaty w profilowaniu drukarek. Nie ma na rynku nic porównywalnego - i1pro jest znacznie droższy, Spyder4print to spektrokolorymetr, co czyni go mniej uniwersalnym i dokładnym.
Szczerze mówiąc, to po prostu się nie wyrobiłem.
A bo się rozgadałeś o syfiszczach i innych makowych laptokach :mrgreen:
Generalnie tego tematu z Twoich ust słuchałem już chyba trzeci raz, może jeszcze trzydzieści i zrozumiem całość ;)
O ColorCheckerze faktycznie mogłeś powiedzieć więcej, zwłaszcza dlaczego profile tworzone przy jego użyciu są tak wściekle czerwone (i niebieski wali po oczach także) :)
Dzięki za webinarium. Sporo się dowiedziałem, ale faktycznie tematyka jest zawiła i 1.5h nie wystarczy żeby to ogarnąć.
Amadeusz
05-04-2012, 10:43
Gdzie to znaleźć? Zarejestrowałem się ale nie ogarniam - http://www.xritephoto.com/ph_learning.aspx?action=webinarsarchive
marszull
05-04-2012, 12:27
X-Rite wprowadzając na rynek i1Display Pro po prostu posprzątał - sensor zrobiony jest na obraz i podobieństwo basICColor DISCUSa (który jest 5x droższy), a praktycznie niewiele DISCUSOWI ustępuje.
Color Munki Photo i Design to najtańszy na rynku spektrofotometr, dający zupełnie przyzwoite rezultaty w profilowaniu drukarek. Nie ma na rynku nic porównywalnego - i1pro jest znacznie droższy, Spyder4print to spektrokolorymetr, co czyni go mniej uniwersalnym i dokładnym.
Dzieki za odpowiedz
czyli zeby w miare rozsadnie profilowac monitor i drukarke nalezy nabyc i1Display Pro i CM (Photo lub Design)?
Dzięki wszystkim za miłe słowo ;)
Amadeusz - X-Rite zwykle chwilkę zabiera, zanim umieszczą nagranie w archiwum, jak tylko będzie dostępne, pod podlinkuję
marszull - wystarczy samo ColorMunki Photo/Design, nie ma sensu szaleć. Wprawdzie i1Display Pro troszkę lepiej sobie radzi z kalibracją monitorów, bo jest bardziej wyspecjalizowany pod tym kątem, ale z CMP też nie ma tragedii, która wymagałaby aż dołożenia 8 stów do i1Display Pro.
mnie również się podobało, mimo że znaczenia wielu słów nie znałem (a o istnieniu sporej części z nich nie wiedziałem :D ) ;)
ps. dobrze słyszałem - miał być jakieś nagrody? :D
marszull
05-04-2012, 12:46
Dzięki wszystkim za miłe słowo ;)
marszull - wystarczy samo ColorMunki Photo/Design, nie ma sensu szaleć. Wprawdzie i1Display Pro troszkę lepiej sobie radzi z kalibracją monitorów, bo jest bardziej wyspecjalizowany pod tym kątem, ale z CMP też nie ma tragedii, która wymagałaby aż dołożenia 8 stów do i1Display Pro.
ok to jeszcze podpytam ;) jak jest z praca z roznym softem w przypadku CM Photo lub Design? Czy moglbys napisac z ktorym konkretnie softem (oprocz swojego) pracuja?
i czym konkretnie rozni sie Photo od Design?
Amadeusz
05-04-2012, 15:19
X-Rite zwykle chwilkę zabiera, zanim umieszczą nagranie w archiwum, jak tylko będzie dostępne, pod podlinkuję
Dzięki. No i pierwszy raz mam okazję widzieć Kolegę. Taki młody a już 18 lat doświadczenia :) Zatem czekam na archiwum.
Kuba Borysko
05-04-2012, 16:30
Również poczekam :)
ok to jeszcze podpytam ;) jak jest z praca z roznym softem w przypadku CM Photo lub Design? Czy moglbys napisac z ktorym konkretnie softem (oprocz swojego) pracuja?
i czym konkretnie rozni sie Photo od Design?
CMP/D współpracuje z oprogramowaniem do kalibracji monitorów firm trzecich, oraz z ArgyllemCMS (z którym współpracuje wszystko).
Różnią się kolorem i oprogramowaniem - Design pozwala optymalizować profil pod kolory spotowe (np. z pantoniarki), Photo - pod palety barw zdjęć.
Dzięki. No i pierwszy raz mam okazję widzieć Kolegę. Taki młody a już 18 lat doświadczenia :) Zatem czekam na archiwum.
W zasadzie, to mam już ze dwadzieścia lat doświadczenia - zaczynałem karierę w detepie gdzieś jako szesnastolatek, ale nie pamiętam dokładnie kiedy więc dla pewności przyjąłem za początek założenie mojej pierszej firmy po ukończeniu 18-tego roku życia.
marszull
06-04-2012, 01:11
CMP/D współpracuje z oprogramowaniem do kalibracji monitorów firm trzecich, oraz z ArgyllemCMS (z którym współpracuje wszystko).
Różnią się kolorem i oprogramowaniem - Design pozwala optymalizować profil pod kolory spotowe (np. z pantoniarki), Photo - pod palety barw zdjęć.
dzieki serdeczne
Zapis z webinarium już jest dostępny.
Zaraz biorę się za oglądanie. :)
http://www.xritephoto.com/ph_learning.aspx?action=webinarsarchive&eventid=1175&eventdateid=5042
Ufff, nareszcie - wielkie dzięki za info ;)
gdzie jest jakis player albo link? bo albo osleplem albo nie ma :(
gdzie jest jakis player albo link? bo albo osleplem albo nie ma :(
tu link od KS'a: http://www.xritephoto.com/ph_learning.aspx?action=webinarsarchive&eventid=1175&eventdateid=5042
a tu bezposrednio do vimeo: http://vimeo.com/39837873
a tu bezposrednio do vimeo: http://vimeo.com/39837873
Sorry, "Zarządzanie barwą w cyfrowej ciemni" was deleted at 4:48:19 Thu Apr 12, 2012. We have no more information about it on our mainframe or elsewhere.
:/
:/
prosze bardzo: http://vimeo.com/40210023 ;)
od razu zaznacze, ze nie wiem czy rozni sie nowa wersja filkimu (oprocz tego, ze poprzednia wazyla 820 MB,a nowsza 762 MB)
X-Rite Marketing Team wysłało podziękowania za uczestnictwo,
czy ktoś się dowiadywał jakiej wysokości jest rabat na X-Rite w RCS?
Co ile trzeba wymieniać taki Color checker ?
Kiedyś w opisie dużego Gretaga Color Checker było że co rok :mrgreen:
ale on jest papierowy nie wiem jak Passport.
Ja mam dwunastoletniego Checkera i nie widzę zęba czasu.
My możemy nie widzieć ale sprzęt zobaczy. Gdzieś mi się obiło o uszy , że co 2 lata wypadałoby zmienić. Niech się jednak fachowcy wypowiedzą o ile mogą.
Art Erie
19-04-2012, 17:14
Chwalę się - wygrałem i1 Dispaly Pro :)
Chwalę się - wygrałem i1 Dispaly Pro :)
na stos z nim!!
bardziej serio - gratki ;)
te słonie to jednak pożyteczne są :D
marszull
20-04-2012, 01:12
Chwalę się - wygrałem i1 Dispaly Pro :)
ha i teraz wiemy jak naprawde sie nazywasz ;)
krokus66
20-04-2012, 08:43
Dopiero teraz zobaczyłem tę stronę.
Bardzo dziękuję za linka z nagraniem X-Rite.
Na swojej stronie umieściłem odpowiedzi na pytania zadane podczas webinarium. Przepraszam, że tyle to trwało - ale było ich naprawdę całkiem sporo...
http://zarzadzaniebarwa.pl/?p=41 (http://zarzadzaniebarwa.pl/?p=41)
Gratulacje dla Kasi i Artura, którym poszczęściło się w losowaniu!
Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i mam wielką nadzieję, że uda się zorganizować kolejne tego typu spotkania. Z uwagi na ograniczone ramy czasowe spotkania nie udało mi się nawet w małym stopniu wyczerpać tematu. Niedawno mieliśmy też ekscytującą premierę nowego spektrofotometru Eye One Pro 2, a dzięki uprzejmości firmy X-Rite miałem możliwość zapoznania się z szczegółami technicznymi jego konstrukcji – naprawdę jest o czym opowiadać, zapowiada się fantastyczne narzędzie…
Do usłyszenia!
zauwazylem ze czesc odpowiedzi jest niekompletna, np:
P: Posiadam Eizo CG222W oraz SX2262W. Ustawiam je za pomocą i1Display Pro. Jak w tych monitorach ustawiać kontrast?
O: W przypadku CG222W kontrast można automatycznie regulować z poziomu oprogramowania EIZO ColorNavigator 6. W monitorze EIZO SX2262W najlepiej wyregulować go za pomocą
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.