PDA

Zobacz pełną wersję : Grip Delta do D70.



admin
16-06-2005, 15:57
Odebralem dzisiaj grip dystrybuowany przez firme Delta ( Foto-Tip - http://www.foto-tip.pl ). Urzadzenie opakowane w zgrabny karton, wewnatrz instrukcja obslugi w jezyku japonskim (krzaki w kazdym badz razie) po jednej stronie i angielskim po drugiej, kabel swiatlowodowy, grip. Wewnatrz gripa "szufladka" na akumulatory. BP sprawia dobre wrazenie choc faktycznie do produktow Nikona odrobine mu brakuje (gorszej jakosci tworzywo i guma na uchwycie pionowym). Troche irytuje mnie wyglad zatrzaskow zamykajacych, choc ich skutecznosc wystarczajaco duza (dzialaja). Grip aby zafunkcjonowal wymaga usuniecia klapki zamykajacej baterie. Ustawienie jej pod katem 45 stopni i wyszarpniecie nie sprawilo zadnych klopotow. Wygladalo to wrecz jakby Nikon przewidzial ze klapka bedzie konieczna do usuniecia przed zamontowaniem gripa ;) Milym zaskoczeniem jest specjalna "kieszonka" na usunieta klapke, w ten sposob nie rozstajemy sie z nia ani na moment. Pisalem juz o kieszonce na akumulatory. Jest to puszka o rozmiarach okolo 12 cm na 6 w ktora wpakowac mozemy 6 akumulatorow AA. Po jej usunieciu do wnetrza wchodza dwa akumulatory EN-EL3. Producent deklaruje wykonanie ok. 2000 zdjec na obu akumulatorach badz dokladnie tej samej ilosci zdjec na bateriach AA. To bardzo dobry wynik, jesli potwierdzi sie w praktyce oczywiscie. Przycisk wyzwalania zdalnego jako pionowego dziala na zasadzie styku. Uruchamia wowczas procedure wyzwolenia w trybie pilota z wszystkimi tego konsekwencjami. O 15 cm kablu swiatlowodowym wiszacym z boku korpusu wspominam jak o zle koniecznym. Na szczescie mozna go zakladac badz nie zakladac, podejmujac decyzje samodzielnie. Batery grip Delta osadza sie na korpusie dosyc solidnie, choc i tutaj mogloby byc lepiej (delikatne luzy). Z dwoma akumulatorami D70 zyskuje na wadze i stabilnosci. Nie mozna bagatelizowac tej cechy. Ciezkie obiektywy potrafia korpusem zawladnac bez reszty. W tym wypadku stawia on temu opor ;) D70 uzbrojony w Delta grip prezentuje sie niezle i jesli dla kogos ta cecha ma znaczenie, przyciaga wzrok (oby jedynie w porzadanym celu - patrz: szpan ;) ).

Konkluzja.

Gadzet przydatny tym ktorzy stawiaja wygode obslugi na pierwszym miejscu. Zasilanie na duzy plus. Podobnie stabilnosc aparatu i jego masa. Na minus wykonanie, na wiekszy ograniczona funkcja wyzwalania z pionowego spustu.

Mimo wszystko uwazam ze warto nabyc.

Firma www.foto-tip.pl w uzgodnieniu ze mna ustalila cene dla forumowiczow na poziomie 400 zlotych brutto, zas dla czlonkow SUN na 380 zlotych. W przypadku zamowien ustalilismy konieczosc dopisania nick'a z forum badz SUN. Dziekuje Hubertowi Adamczykowi za rabat dla forumowiczow, zas Gamlingowi za posrednictwo.

Adak
16-06-2005, 16:25
A nie chcialo by Ci sie go otworzyc i zobaczyc w jaki sposob jest zrobiona konwersja przycisk --> swiatlowod?
Dioda swiecaca w swiatlowod?

Najlepiej by bylo gdybys (w miare dobrej woli i mozliwosci) go faktycznie otworzyl i walnal pare zdjec...
W ogole jego dokladne zdjecia bardzo by sie przydaly :mrgreen:

Mam wielka ochote go wybebeszyc i zmieniajac przycisk zrobic z niego normalny grip z w pelni dzialajacych spustm do D70s, ale musze wiedziec czy sie da...

Gamling
16-06-2005, 16:27
To ja dodam tylko ze juz taki mam i sobie chwale. Dzis troszke z nim pracowalem i bardzo mi sie podoba stabilnosc aparatu.

fiorel
16-06-2005, 16:32
To chyba jedna z ostatnich rzeczy jaka jest potrzebna D70tce.

Ponury_Kosiarz
16-06-2005, 18:47
Fiorel, a mógłbyś jakoś uzasadnić swój punkt widzenia ?

Gamling
16-06-2005, 18:48
Wlasnie.

fiorel
16-06-2005, 18:51
nie widze korzysci wynikajacych z tego badziewia za 400pln

Gamling
16-06-2005, 19:01
Na szczescie kazdy z nas moze sam zdecydowac czy widzi :mrgreen:

Paradox
16-06-2005, 19:02
Fiorel: Jak kazdy gadzet tak i ten nie jest dla wszystkich. Wielu uzytkownikow dlugo na niego czekalo, dla ciebie to niepotrzebny wydatek. Nie powinno sie uogolniac i mowic, ze jest zupelnie zbedny. Gdyby byl zbedny to by go raczej nie produkowali ;)

fiorel
16-06-2005, 19:19
a jakie widzisz plusy wynikające z korzystania z tego

Ponury_Kosiarz
16-06-2005, 19:41
A jakie są plusy wynikające z wielu obiektywów ? Bez sensu! Wystarczyłby jeden zoom 28-300 i po co dźwigać to zbędne badziewie za tyle tysięcy...


A wiesz chociaż do czego służy grip ?

admin
16-06-2005, 19:43
Jest to faktycznie dioda swiecaca w swiatlowod. Kilka zdjec wykonalem ale niewiele z nich mozna wywnioskowac. Sluze ponizej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/008.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/006.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/001.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/002.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/003.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/004.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/005.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/007.jpg)

I ponownie dodam ze jestem z tego zakupu zadowolony.

fiorel
16-06-2005, 19:49
A wiesz chociaż do czego służy grip ?

Mistrzu wyjaśnij bo nie wiem

[ Dodano: Czw 16 Cze, 2005 ]
wyczuwam w wątku reklamę tego czegoś

admin
16-06-2005, 19:57
wyczuwam w wątku reklamę tego czegoś

Jesli chcesz zasugerowac ze wzialem za to pieniadze lub skorzystalem z innego rabatu niz dany czlonkom SUN to jestes w bledzie. Sluze wyciagiem z konta z oplata za to urzadzenie. Uwazam ten grip za uzyteczny juz chocby dlatego ze lepiej trzymam aparat w dloniach. Pomijam juz 2000 zdjec na komplecie baterii czy dwoch aku dedykowanych. Nie rozumiem Twojego uporu Fiorel.

kacperek
16-06-2005, 20:02
Piotrze, Gamling czy bedzie mozna jakos umowic sie z wami i obejrzec na zywo to cudo :)

admin
16-06-2005, 20:02
W dowolnym momencie Kacperku.

kacperek
16-06-2005, 20:03
W dowolnym momencie Kacperku.

No to chyba za tydzien wybiore sie do Łodzi:) W tym tygodniu czeka mnie niestety Krakow i Warszawa, odezwe sie jeszcze na PW:)

fiorel
16-06-2005, 20:06
Już tłumaczę czemu tak napisałem:
- bardzo obszerny opis z linką do strony producenta, zniżka dla forumowiczów + zdjęcia i ogólna zachęta do kupowania - odkąd czytam forum nie widziałem tak obszernego opisu żadnego z akcesoriów. I czy jest to tak ważny wątek żeby był przyklejony??

A to wszystko żeby aparat lepiej w dłoni leżał, trochę śmieszny argument jak za 400 złoty, ja noszę w kieszeni zamiennik EN-EL za 35 zeta wielkości pudełka oda zapałek, nie wiem też co to za okazja żeby bez możliwości doładowania robić 2000 zdjęć. Więkzośc zdjeć robię w pionowyn kadrze i brak gripa też mi nie przeszkadza.

Adak
16-06-2005, 20:16
Yhmy - dzieki wielkie za zdjecia :-)

Za to jesli bys mogl zobaczyc - czy da sie bezinwazyjnie (bez odklejania, lamania czesci obudowy) dostac sie do bebechow spustu?

Bo jesli tak, to mamy duze szanse, zeby mikroprzelacznik wymienic i dla wlascicieli D70s zrobic w pelni uzytkowy i zawsze dzialajacy pionowy spust (niestety, kolek w dalszym ciagu brak, ale ja jestem przyzwyczajony - moj BP EOS50e mial tez tylko spust ;-) )

Ciekaw tez jestem, czy mozna detalicznie dostac plaskie mini/micro jacki (zalozylem nawet nowy temat zeby sie dowiedziec wiecej o wezyku ;-) ).

Zdrowka i jakby co to ja caly czas jestem chetny na zdjecia gripa - jesli kiedys bedzie Ci sie go chcialo bardziej rozlozyc ;-)

Ponury_Kosiarz
16-06-2005, 20:22
A to wszystko żeby aparat lepiej w dłoni leżał, trochę śmieszny argument jak za 400 złoty


Zależy dla kogo. Wielu czekało na takie rozwiązanie, a Ty nazywasz to urządzenie badziewiem z którego nie ma żadnego pożytku. Nie chcesz - nie korzystaj. Jest wiele rozwiązań, nie każde musi Ci odpowiadać, ale to co napisałeś wydaje się cokolwiek dziwne.
Poza tym większość profesjonalnych aparatów posiada gripy i mnie szczerze mówiąc dziwi, dlaczego D70 nie ma dedykowanego gripa. Ale to już zostało wyjaśnione na warsztatach.

Pozdrawiam !

admin
16-06-2005, 20:27
Fiorel. Zaprosilem Huberta (znamy sie od kilku lat) do reklamowania sie na naszym forum. To fakt. Zapraszal bede rowniez inne firmy ktore beda w stanie pomoc w utrzymaniu forum i Stowarzyszenia. Za gripa zaplacilem jak kazdy inny czlowiek. Opisalem go rzeczowo bo jestem rzeczowy i tego samego wymagalbym od innych. Nie rozumiem dlaczego negujesz upusty jakich nam udzielono. Czy to zle? Wybacz ale z calym szacunkiem, nie rozumiem Cie. Dawno temu opisywalem kilka innych gadzetow (grip - uchwyt Matina, akumulator zamienny, MicroDysk Hitachi itd), zawsze staram sie aby opis byl w miare kompletny. Nie przyszlo mi nigdy do glowy ze to bedzie problem :)

Adak, z cala pewnoscia moge napisac ze przycisk uda sie usunac bez komplikacji. Ja swojego usuwac nie chce bo mam D70 :)

fiorel
16-06-2005, 20:39
Jesli chcesz zasugerowac ze wzialem za to pieniadze lub skorzystalem z innego rabatu niz dany czlonkom SUN to jestes w bledzie. Sluze wyciagiem z konta z oplata za to urzadzenie. Uwazam ten grip za uzyteczny juz chocby dlatego ze lepiej trzymam aparat w dloniach. Pomijam juz 2000 zdjec na komplecie baterii czy dwoch aku dedykowanych. Nie rozumiem Twojego uporu Fiorel.


Zaprosilem Huberta (znamy sie od kilku lat) do reklamowania sie na naszym forum. To fakt. Zapraszal bede rowniez inne firmy ktore beda w stanie pomoc w utrzymaniu forum i Stowarzyszenia.

Dla mnie lekka sprzeczność

Adak
16-06-2005, 20:40
Adak, z cala pewnoscia moge napisac ze przycisk uda sie usunac bez komplikacji. Ja swojego usuwac nie chce bo mam D70 :)

W takim razie, kiedy juz u kogos obadam [!!!Jak ktos z Warszawiakow kupi, to niech da znac!!!] i mi sie spodoba (a widzialem wysoce krytyczna opinie o tym gripie na pl.rec.foto.cyfrowa), to bedzie mozna sie bawic. Przycisk 3 pozycyjny bede mial prawdopodobnie jutro wiec potencjalnie mozliwosci beda.

No coz - zobaczymy.
I choc dobrze, ze mozemy kupic tego BP za 400pln (czy trzeba cos robic, gdzies sie zapisywac, zeby taka znizke ew. uzyskac? Jestem swiezym forumowiczem ;-) ) to uwazam, ze wszelkie BP do dSLR'ow (zreszta nie tylko) sa pierunsko drogie - za drogie jak na kawalek wykonanie i to co soba reprezentuja prezentuja.
400pln to moglby sobie kosztowac grip od D100, ale nie alternatywna wersja do D70, gdzie nie ma ani mikrofonu (swoja droga po co to komu ;-) ), ani kolek, ani przyciskow, ani to tak dobrze wykonane nie jest...

admin
16-06-2005, 20:54
Dla mnie lekka sprzeczność

Tak? A gdzie ja widzisz? W tym ze jak kazdy inny zaplaci za reklame na forum, ze jak kazdy inny zaplacilem za gripa? Uzasadnij jaka krzywde z opisu gripa ma ktokolwiek? czyzby ktos inny oferowal takie urzadzenie taniej badz w ogole. Dla mnie EOT. Nie podoba Ci sie grip, nie kupuj. Masz cos w kwestii jego jakosci do powiedzenia, mow. reszte spraw mozesz zachowac dla siebie. Nie sadze aby ktos mial jeszcze ochote dyskutowac w tym klimacie. Ja napewno nie.

admin
16-06-2005, 21:00
Co do cen. Pamietajcie ze towar dobrze wyceniony kosztuje tyle ile zaplaci za niego klient. Nie koszty produkcji, nie widzi mi sie ale realna kalkulacja. D70 ma ponad rok. Nikt inny tego nie zrobil. Delta jest pierwszym dostepnym ogolnie gripem. Pewnie, zawsze mozna powiedziec ze do F80 oryginalny kosztuje tyle samo, jednak na swiecie wyprodukowano x razy wiecej F80 niz D70. Kalkulacja jest oczywista. Powiem tylko ze wroze temu wyrobowi bardzo duza sprzedawalnosc i to nie tutaj, na polskim rynku, ale na swiecie. Nie uwierze ze tam ktos podniesie takie argumanty jak fiorel - bez urazy.

ALF
16-06-2005, 21:13
fiorel, zauważam w twoich postach jakąś dziwną napastliwość :evil:
jesli nie chcesz korzystać z dobrodziejstwa uczestniczenia w tym forum jakim są/będą rabaty dla jego użytkowników, to twoja sprawa...nie musisz jej upubliczniać...

Darek1959
16-06-2005, 21:16
Adak czytaj uważnie posty :wink:


W przypadku zamowien ustalilismy konieczosc dopisania nick'a z forum badz SUN.

fiorel
16-06-2005, 21:39
fiorel, zauważam w twoich postach jakąś dziwną napastliwość :evil:
jesli nie chcesz korzystać z dobrodziejstwa uczestniczenia w tym forum jakim są/będą rabaty dla jego użytkowników, to twoja sprawa...nie musisz jej upubliczniać...

Zero napastliwości, jedynie tyle że każdy tutaj śmieje się ze sponsorowych testów i podobnych artykułów, które drukowane sa na łamach różnorakich gazet. Dla mnie w świetle faktów czymś takim właśnie jest ten wątek. ARTYKUŁEM SPONSOROWANYM.

Dla mnie równiez EOT

Pozdrawiam

I w których to moich postach ją zauważasz?

holka
16-06-2005, 21:43
fiorel - nie rozrozniasz dwoch rzeczy:

platnej reklamy na forum (np. w postaci bannera), o ktorej mowil Admin, a ktora jeszcze sie tu nie pojawila...
i artykulu sponsorowanego...
gdyby byl to artykul sponsorowany to Admin dostalby gripa za friko - a juz wiesz, ze zaplacil

Admin zamiescil tu to info po to, zeby ci, ktorzy sie zastanawiaja co to za dziwne cos ten grip i czy jest warty kupna, albo sie przekonali do zakupu albo z niego zrezygnowali

wg mnie opis jest rzeczowy i oprocz "achow i ochow" zawiera rowniez "minusy"...

fiorel
16-06-2005, 21:47
Zaprosilem Huberta (znamy sie od kilku lat) do reklamowania sie na naszym forum. To fakt. Zapraszal bede rowniez inne firmy ktore beda w stanie pomoc w utrzymaniu forum i Stowarzyszenia.

A co to jest??

Ponury_Kosiarz
16-06-2005, 21:49
Dla mnie w świetle faktów czymś takim właśnie jest ten wątek. ARTYKUŁEM SPONSOROWANYM.

A przez kogo jest sponsorowany, jeśli wolno spytać ?

holka
16-06-2005, 21:51
A co to jest??

to jest wlasnie mowa o reklamie - bannerze...
a nie - jak to odbierasz - mowa o reklamowaniu tego gripa

fiorel
16-06-2005, 21:53
Nie, trochę inaczej to rozumiem. W zamian za wspieranie forum i SUn - miły artykuł zachęcający do kupna.

adik
16-06-2005, 21:55
Jak dla mnie test admina rozwiazal kilka pytan ktore bym zadal. Dzieki niemu go kupie. Piotrze w takim razie jak Tokine opisywales to tez taki sponsored??? Nie no znowu jakis niedowartosciowany user sie trafil. NIekarmy trola kontynuujmy.

Ps. NIewiem z czego ten "user" ma dlon ze robi duzo pionow i nic nieczuje. Podejrzewam ze 95% uzytkownikow tutaj jakby wzielo wykrecilo dlon w pozycji "bez gripa" to by wymieklo po paru minutach :)


Ps2. Ten artykul jest normalny :>

kacperek
16-06-2005, 22:00
Nie, trochę inaczej to rozumiem. W zamian za wspieranie forum i SUn - miły artykuł zachęcający do kupna.

Czy upust dla mnie jako czlonka SUN traktujesz jako wspieranie forum i SUN? Czy moze to ze Admin musial zaplacic za gripa to tez wspieranie SUN?
Sorry ale nikt cie nie zmusza do kupna, kazdy ma wolna wole, ja chce go obejrzec i przekonac sie czy daje mi cos, ale pewnie predko nie kupie, inne wydatki mnie czekaja

fiorel
16-06-2005, 22:00
Widocznie słaba Twa dłon i raczej wolałbym żebyś nie nazywał mnie trollem, jestem tu tak samo u siebie jak i TY. porównując nasze liczby postów raczej Ciebie można za trolla uznać

kacperek
16-06-2005, 22:11
Panowie zbaczacie z tematu :)

admin
16-06-2005, 22:12
Przepraszam panowie ale musze interweniowac. Posty pozamerytoryczne zostana usuniete. Apeluje o rozsadek.

Jacek
16-06-2005, 22:18
No nie! Paru już wymiękło. Ale znowu nam się trafił jakiś mądrala (tym razem z Wilanowa, ech ta Warszawa...). Jako, że mam prawo do własnego zdania to powiem grzecznie, że się z Tobą Fiorel nie zgadzam i już. Wolno mi.
A wracając do meritum (kurcze, po trzech stronach - to chore) chcę zadac jedno pytanie:
Czy korzystając z tego gripa należy w menu ustawic "zdalne wyzwalanie". Jeśli tak, to moim zdaniem, trochę uciążliwe jest korzystanie z niego. Po przejściu na "zdjęcia poziome" znów należy w menu wyłączyc tryb "zdalnego wywalania". Czy tak?

adik
16-06-2005, 22:18
Fakt.Sory Piotrze.Poprostu ktos bije piane niewiadomo po co. Wracajac dalej. Co mozesz powiedziec o tych zatrzaskach od baterii??

I czy sa jakies luzy jak wrzuce w ta szczeline zaslepke od aku ???

Adak
16-06-2005, 22:27
[...](tym razem z Wilanowa, ech ta Warszawa...) [...]

No nie, a gdzie emotikonka? ;-)

A co do zelaznych rak - ja tam nie narzekam na moje, ale pionowy spust ubostwiam - jak cos wazy ~2.5kg i trzeba to trzymac (wiszac) za poziomy chwy, pionowo, to ja dziekuje...
Oczywiscie POMIMO trzymania szkla lewa reka - po kilku minutach wieszam to wszystko na szyi i rozluzniam nadgarstek...

admin
16-06-2005, 22:27
Jacku, niestety pionowy spust to wielce klopotliwy element, bo faktycznie sprowadza sie do kazdorazowego uruchomienia funkcji pilota z menu klawiszowego aparatu. Dodatkowo przycisk jest jednofunkcyjny wiec wyostrzanie rowniez nastepuje funkcja RC (remote control). Osobiscie nie korzystam z tego przycisku, przedkladajac wygodniejszy uchwyt nad wszystko inne co oferuje badz czego nie oferuje ten grip.

Adik, zatrzaski sa po prostu duze i przypominaja stare wlaczniki w zabawkach. Wedlug mnie najmniej dopracowany element zestawu. Rzuc okiem na zdjecia. Co do szczeliny na klapke baterii. Tak, jest maly luz choc nie slychac zaslepki w srodku. Ja juz opracowalem kilka usprawnien, wsrod nich cieniutka gumke miedzy korpus i BP (nie mam juz zadnego luzy) oraz zalatwilem sobie piekna karbowana gume na dolny uchwyt. Zniknal tez duzy napis on/off na boku BP.

Chcialbym aby Nikon wzial obie do serca narzekania uzytkownikow i nigdy wiecej nie popelnil bledu D70 i pochodnych w zakresie braku tak waznego akcesoria...

Jacek
16-06-2005, 22:29
Adaku. Sorry. Kocham Warszawę! Mam tam brata. Kocham tamtejsze kina, IMAX-a i KFC. A specjalnie dla Ciebie - bez żartów - same te :o :D :lol: :wink:

deep
16-06-2005, 22:38
Piotrze, powiedz mi, jak robisz zdjęcia pionowe nie korzystając z przycisku w gripie? Chodzi mi o układ rąk, jedną ręką trzymasz obiektyw a drugą nadal wykręcasz mimo BP? Jeśli tak to nie jest jeszcze trudniej ze względu na większą masę aparatu? Pytam poważnie, to nie jest prowokacja :) . Będę mógł jutro w południe wpaść do ciebie i obejrzeć to urządzonko? (będę na Piotrkowskiej parę numerów wcześniej to mógłbym podejść)

adik
16-06-2005, 22:40
Piotrze jaka karbowana gume ??Dawaj fotke :)))

admin
16-06-2005, 22:57
Deep, faktycznie jest trudniej. Aparat odkrecam w lewa strone, prawa reka w gorze (z lokciem wysoko a nie przy ciele). Z 80-200 trzymam za obiektyw z krotszymi zoomami podpieram dol aparatu (tu juz BP pomaga z uwagi na szeroka podstawe). Jak napisalem wczesniej kompromis miedzy lepszym uchwytem aparatu a minusami :) Zreszta pionowe kadry w moim przypadku sa sladowe (kilka procent). Jestem do Twojej dyspozycji. Mam troche zajec jutro ale postaram sie podjechac na Piotrkowska. Daj znac: 603 505 625

Adiku, uzbroj sie w cierpliwosc. Dostane ja w sobote. Guma ma karbowana powierzchnie antyposlizgowa (garby jak w D2X-ie :) ). Co do gumy miedzy korpus a BP, uzylem detki rowerowej ;) Nie ma sladu po zadnym luzie.

deep
16-06-2005, 23:01
Jak już będę wiedział o której będę w okolicy to przekręcę. Opisałeś precyzyjnie i jestem w stanie to sobie wyobrazić ale najlepiej samemu przećwiczyć jak jest taka możliwość. Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia.

Adak
16-06-2005, 23:16
Adaku. Sorry. Kocham Warszawę! Mam tam brata. Kocham tamtejsze kina, IMAX-a i KFC. A specjalnie dla Ciebie - bez żartów - same te :o :D :lol: :wink:

Wiedzialem ;-)

A co do Gripa - byc moze w sobote tez go obejrze, dzieki jednemu z forumowiczow i sam zdam realcje.
Ciekaw jestem, a jednoczesnie...

No nie wiem - dam znac :-)

Jakby mi sie skonczyla sesja to mialbym co przerabiac :twisted:

Swoja droga lekka paranoja, ze trzeba podladac kawalek gumy, coby nie mial on luzow.
Na cale jego szczescie akumulatorki laduje sie z tylu, a nie z gory...

Umba
16-06-2005, 23:34
nie kapuje po co tyle gadania ???

Chesz kupujesz nie to nie kupujesz chyba to jest proste . Dla jednego to jest badziewie dla drugiego to coś na co czekał od dawna .

Gamling
16-06-2005, 23:41
Kacperku jak bedziesz w Krakowie to mozemy sie umowic jesli tylko bede mial czas. Napisz kiedy!

admin
16-06-2005, 23:57
Swoja droga lekka paranoja, ze trzeba podladac kawalek gumy, coby nie mial on luzow.

Ma nie wieksze niz F80 z MB-16. Ja jestem po prostu wyjatkowo upierdliwy i usunalem najmniejszy luz ;)

Adak
17-06-2005, 00:12
Ja jestem po prostu wyjatkowo upierdliwy i usunalem najmniejszy luz ;)

Rozumiem - akurat fajnie jak korpus jest sztywny i ja to w pelni rozumiem :mrgreen:

ALF
17-06-2005, 06:13
admin, dzięki za pomysł z dętką :mrgreen: ja też nie lubię najmniejszych luzów na gripie jak całość waży ponad 3kg :wink:

wigi
17-06-2005, 09:26
a ja poproszę o wytłumaczenie, w jaki sposób D70 ma zrobic 2000 zdjęć na dwóch akumulatorkach, skoro na jednym robi ok. 500? Cudowne rozmnożenie? :lol:

darsedz
17-06-2005, 09:33
Może 2 "bateryjkom" jest raźniej i dają z siebie więcej....;)

Pewnie to kwestia marketingowa.... zależy w jakich warunkach zestaw testowany, jakiej jakości aku...itp

admin
17-06-2005, 10:18
Mam nadzieje ze nie wymagasz ode mnie tlumaczenia :) Ponizej skan z instrukcji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/foto/grip/battery.jpg)

wigi
17-06-2005, 11:08
To tylko dane producenta (dla mnie mało wiarygodne) pełniące raczej funcję marketingową. Ale nawet nie to jest ważne.
Dwa akaumulatorki pozwalają zrobić w przybliżeniu dwa razy więcej zdjęć niż jeden akumulatorek. Zachwycanie się 2000 zdjęc podanymi przez producenta gripa to wg mnie przesada.
Rzetelniej byłoby podać, że to urządzenie (i 2 akumulatorki) umożliwia zrobienie 2 razy więcej zdjęc niż używjąc jednego akumulatorka. Albo też dodać, że te 2000 to przy założeniu, że jeden akumulatorek umożliwia zrobienie 1000 zdjęć (i tu raczej większość forumowiczów się uśmiechnie :lol: ).
Ogólnie chodzi mi o to, że nie ma co się podniecać liczbami podanymi w instrukcji, tylko pomyśleć logicznie.

admin
17-06-2005, 11:15
Wigi, czy to oznacza ze mamy sie nie podpierac danymi prodecenta? Kto sie tym podnieca? Dla mnie sto razy wazniejszy jest fakt ze moge tam wepchnac 6 baterii lub akumulatorow i pracowac na nich gdy padnie mi dedykowane aku. Ile juz razy widzialem na warsztatach i plenerach smutnych fotografistow ktorzy zapomnieli doladowac aku, bo taka byla wczoraj impreza ;)

ALF
17-06-2005, 11:20
wigi, mylisz się...są bardzo wiarygodne, ale...dla idealnych warunków...zakładając, że używasz kita, nie wieje wiatr, jest stała temperatura itd...
ostatnio przyglądałem się mojej pompie wodnej w oczku...wydajność 3600l/h, ale na poziomie! bo już przy podniesieniu słupa do 1m jest 2500l/h :P i te dane producenta są do sprawdzenia w praktyce, więc producent pisze prawdę tylko użytkownik nie doczytał reszty napisanej mniejszym drukiem z tyłu pudełka albo instrukcji :mrgreen:

Paradox
17-06-2005, 11:20
Bosze ludzie, ale wy sie czepiacie szczegolow.
Czlowiek opisal produkt to zamiast mu podziekowac posadzili go o kryptoreklame najpierw sklepu, pozniej producenta. W ten sposob niedlugo nikt nie bedzie sie dzielil uwagami na temat sprzetu bojac sie publicznego linczu...

wigi
17-06-2005, 11:45
Czy ja się czepiam?


Producent deklaruje wykonanie ok. 2000 zdjec na obu akumulatorach badz dokladnie tej samej ilosci zdjec na bateriach AA. To bardzo dobry wynik...

Po przeczytaniu tego zdania osoby nieświadome lub nie umiejące policzyć do dwóch :wink:, a posiadające D70, mogą pomyśleć, że to tajemnicze urządzenie to namiastka perpetum moble, że 1+1=3 :mrgreen:
I to się nazywa wartość dodana (podstępnie?) przez producenta.


Ile juz razy widzialem na warsztatach i plenerach smutnych fotografistow ktorzy zapomnieli doladowac aku, bo taka byla wczoraj impreza ;)

i dlatego bezpieczniej nosić drugi naładowany aku w kieszeni :wink:

Paradox
17-06-2005, 12:10
Moim zdaniem recenzja rzeczowa i konkretna. Sa za, sa przeciw. Tematu sposnoringu nie bede poruszac bo szkoda klawiatury. kazdy kogo temat interesuje moze juz sobie po tych postach wyrobic zdanie. Nie ma obowiazku kupowania . Nie kazdemu grip potrzebny.
A co do szczegolow ile wytrzymuje bateria- jesli ktos uzytkuje D70 to sam wie .
A gripa dokupuje kots, kto D70 juz ma.
Ciesze sie. ze powstal ten watek . Oby wiekszej liczbie osob chcialo sie opisywac swoje dowiadczenia i dzielic sie z innymi. Zyska na tym i forum i uzytkownicy .
Ja zyskalem 400 zl , bo wiem, ze grip w takiej postaci mi sie nie przyda :mrgreen:

ddMON
17-06-2005, 23:27
UWAGA - dochodzę powoli do formy - trochę długie! :D


Moim zdaniem recenzja rzeczowa i konkretna.
Oby wiekszej liczbie osob chcialo sie opisywac swoje dowiadczenia i dzielic sie z innymi. Zyska na tym i forum i uzytkownicy .
Pozwolę się podpisać pod powyższymi słowy!
Oby więcej takich "sponsorowanych" te(k/s)tów, a naprawdę dużo się dowiemy!
To chyba nietrudno zrozumieć, że Piotr jako jeden z Naszych nigdy nie pozwoli sobie na to, żeby dla kilku srebrników 8) , wcisnąć nam kit (chyba, że z zestawu :D ), bo życie szybko by go... użyję modnego ostatnimi czasy słowa...ZWERYFIKOWAŁO :wink:

To chyba jedna z ostatnich rzeczy jest potrzebna D70tce.
Zapomniałeś chyba wpisać pomiędzy dwa słowa "jest" i "potrzebna", trzecie "mi" :wink:
Przy okazji, jeżeli możesz, to proszę wymień akcesoria które uważasz za najbardziej potrzebne D70tce.
Proszę o to, bo przymierzam się do kilku zakupów, a z powodu ograniczonych środków, wolałbym nie wyrzucić pieniędzy w błoto!

- bardzo obszerny opis z linką do strony producenta, zniżka dla forumowiczów + zdjęcia i ogólna zachęta do kupowania - odkąd czytam forum nie widziałem tak obszernego opisu żadnego z akcesoriów. I czy jest to tak ważny wątek żeby był przyklejony??
Myślę, że gdybyś wiedział ile razy temat gripa powracał na forum, ile razy były podrzucane linki do różnych wiadomości na ten temat, to może zmieniłbyś trochę sposób wyrażania swoich emocji w tym temacie - na razie prezentujesz postawę "My wiem co dla was towarzyszu jest najlepsze" 8)
Żeby była jasność, to każdemu według jego potrzeb i możliwości. Nikt nikogo w tej materii, nie jest w stanie do niczego zmusić, no i każdy powinien oczywiście mieć swój rozum (lepszy lub gorszy... ale to już w większej części sprawa natury i w mniejszej naszych starań).
Kupując D70 kierowałeś się jak rozumiem li tylko własnymi testami, mniemam, traktując wszelkie testy jako sponsorowane! 8)
Mógłbyś od czasu do czasu podzielić się doświadczeniami, popartymi np. zdjęciami i opisem - myślę, że większość z pewnością to doceni!
Dodam, że grip, jak na razie, też mi nie jest potrzebny, no ale kogo w końcu to obchodzi! :mrgreen:
Dzięki testowi Piotra już mniej więcej wiem o co chodzi, a jeżeli będzie coś nie tak po dłuższym czasie użytkowania, to z pewnością się z nami podzieli tą wiedzą - czyli kupując nowość, jak to zwykle niesprawdzoną w praniu, zaryzykował parę stówek, nawet jeżeli był to zakup kontr... "sponsorowany" :wink:

A to wszystko żeby aparat lepiej w dłoni leżał, trochę śmieszny argument jak za 400 złoty, ja noszę w kieszeni zamiennik EN-EL za 35 zeta wielkości pudełka oda zapałek, nie wiem też co to za okazja żeby bez możliwości doładowania robić 2000 zdjęć. Więkzośc zdjeć robię w pionowyn kadrze i brak gripa też mi nie przeszkadza.
Po co w samochodzie duży zbiornik?, skoro co klika(naście) kilometrów są stacje benzynowe... ale czasami trzeba pojechać dalej.
Pójdę nawet dalej...po co kierownica i wspomaganie, skoro większość czasu jeździmy po prostej?!

Małe OT
Jak zawsze, z tego co widzę, temat gum wszelakich cieszy się dużym powodzeniem... ku mojej nieukrywanej radości, u braci fotografistów też! 8)
A co do poniższej informacjii:

Co do gumy miedzy korpus a BP, uzylem detki rowerowej ;) Nie ma sladu po zadnym luzie.
Mam zasadnicze pytanie, czy ma znaczenie marka roweru od którego ww. gumę należy zapożyczyć? No i jaka oczywiście średnica, bo jej znaczenie w życiu, mimo wszystko jest czasami mocno niedoceniane? :wink:

Swoja droga lekka paranoja, ze trzeba podladac kawalek gumy, coby nie mial on luzow.
Na cale jego szczescie akumulatorki laduje sie z tylu, a nie z gory...
Mnie uczono, że w innym celu ten rekwizyt, że tak powiem bardziej zapobiegawczym powinno się stosować, ale żeby w celu eliminacji luzów... ciekawe... może spróbuję pod tym kątem - zdjęć z testów raczej nie obiecuję, może inny z forumowiczów, znany z zaintereowań tą dziedziną fotografii coś sfoci albo podepnie z archiwum! 8)
A te akumulatorki, to... to po co... się ładuje...z boku...
Kiedyś Słodowy w niedzielny poranek coś tam mówił o magnesie i szprychę z felgi pkazywał jak wyjąć... no ale to przed wojną było...
A teraz ta wszędobylska mechanizacja :(
Można by rzec nawet, że "KOŃ TO PRZEŻYTEK!" - o Jezu! :shock: :wink:


Rozumiem - akurat fajnie jak korpus jest sztywny i ja to w pelni rozumiem :mrgreen:
Dobrze prawi, od razu widać, że "mocno siedzi" w temacie! :wink:

admin, dzięki za pomysł z dętką :mrgreen: ja też nie lubię najmniejszych luzów na gripie jak całość waży ponad 3kg :wink:
No widzę, że cóś mnie jednak ważnego ominęło, bo tutaj prawie wszyscy już po testach... a ja dopiero mam zamiar :oops:
... :shock: 3 kg... dopiero teraz zauważyłem - no comments and full respect!!! :(

Czy ja się czepiam?...
...osoby nieświadome lub nie umiejące policzyć do dwóch :wink:, a posiadające D70, mogą pomyśleć...
Jedno z drugim zdecydowanie się wyklucza, ten typ osób tego nie robi, bo nie lubi bólu!

ALE SIĘ ROZPISAŁEM!!!
No to podpadłem już prawie wszystkim - miłego weekendu! 8)

admin
17-06-2005, 23:42
:mrgreen: ddMON w swojej szczytowej formie. Wybaczcie ze nie na temat ale jestem jak zwykle pod wrazeniem. Usmialem sie setnie. Nie wierze Darku abys komus podpadl tym tekstem, chyba ze obciaza Cie za czyszczenie ekranow, jak ja! ;)

fiorel
17-06-2005, 23:53
ddmon a jaką propoujesz kartę na 2000 nefów??

admin
17-06-2005, 23:56
Ja zaproponuje data bank, bedzie najlepszy. Spokojnie zmiesci krotnosc tej liczby :)

OT - ladna stopka fiorel ;)

sinner
18-06-2005, 18:10
fajna dyskusja :D
nawet gdyby to był sponsoring to co komu do tego tym bardziej jeśli ktoś by to kupił i okazałoby się to niezgodne z opisem to miałby prawo wysunąć pretensje ale jak nie chce kupić to niech nie krytykuje
grip głownie jako dodatkowe źródło zasilania moim zdaniem jest to nieporozumienie , jak dla lepszego trzymania to już lepiej ale tu znowu nieszczęsny przycisk-pilot tak więc robienie pionowych zdjęć chyba nie jest przez to ułatwione :evil:
zastanawiałem się nad kupnem tego urządzonka ale po tych opisach to chyba musiałbym zobaczyć to live żeby zdecydować , w kolejce czeka 50 -tka i jakieś macro więc chyba na razie nie ... chyba że ktoś by miał to ustrojstwo w pobliżu lubelskiego :roll:

Karl
21-06-2005, 10:53
Powiedzialbym, ze fajna pyskowka, a nie dyskusja. :shock:
Jeden czlowiek zakwestionowal sensownosc posiadania takiego baterypacka (nie bede uzywal okreslenia grip bo nim po prostu nie jest :? ) a rzucilo sie na niego stado znajomych i przyjaciol krolika :lol:
Do tego chyba sluzy to forum, zeby ludzie wyrazali swoje ROZNE opinie, a nie zeby istniala jedna, akceptowalna przez zainteresowanych tematem, linia twardoglowego myslenia :?:
Osobiscie zastanawialem sie nad kupnem tego ustrojstwa (o baterypacku mowa oczywiscie :) ), ale jedynym zastosowaniem jakie widze dla siebie to rzeczony baterypack i wygodny uchwyt przy dlugich i ciezkich szklach, bo o zastosowaniu tego spustu bez AF raczej nawet nie mysle :lol:
Czy ktos z osob (admin np.) posiadaja informacje czy ktos planuje sprzedaz wersji bez swiatlowodu i elektroniki (oczywiscie nieco tanszej :) )

pozdrowienia

Witold

admin
21-06-2005, 11:41
Zaczne od tego ze urzadzenie to jest przede wszystkim gripem od angielskiego grip - chwycic, uchwyt. Tak wiec jest nim w 100% O kroliku pomilcze bo to nie forum przyrodnicze. Do sedna. Grip jak dotad produkuja (wedlug mojej widzy) dwie firmy. Pierwsza to Harbotronics ktorego reklamowke masz w stopce strony tutaj: http://www.digitalreview.ca/cams/NikonD70versusRebelXT.shtml lub tutaj: https://www.harbortronics.com/news.htm - cena okolo 600 zlotych. O drugiej przeczytales powyzej. Oba wyzwalaja migawke w identyczny sposob, przenoszac swiatlowodem impuls na diode IR-da, z tym ze Harbotronics'a wyposazono dodatkowo w gniazdo wezyka elektronicznego. Na stronie firmy masz zdjecia.

Karl
21-06-2005, 14:39
Chyba wyrazilem sie niezbyt jasno i wyraznie, wprowadzajac Cie w blad, wybacz najmocniej, nie pytalem sie o ile tansze urzadzenie polecasz, gdzie znajde konkurencje, jaka jest historia wypowiedzi na tym forum, jak to jest zbudowane i takie tam... (Tu na tym forum jest funkcja szukaj - polecam)
PYTALEM SIE CZY JEST, LUB BEDZIE, DO KUPIENIA WERSJA BATERRYPACKA BEZ ELEKTRONIKI? :shock:

pozdrowienia
Witold

Cichy
21-06-2005, 22:11
PYTALEM SIE CZY JEST, LUB BEDZIE, DO KUPIENIA WERSJA BATERRYPACKA BEZ ELEKTRONIKI?

To tak, jak byś kupił samochód bez silnika. Znaczy się battery pack bez komory na battery ? :lol:

Adak
21-06-2005, 22:40
To tak, jak byś kupił samochód bez silnika. Znaczy się battery pack bez komory na battery ? :lol:

Ciezko uznac sprezynke i 2 styki (domniemana wersja bez spustu) za elektronike - nie popadajmy w paranoje ;-)

Raff
21-06-2005, 23:40
Adaku. Sorry. Kocham Warszawę! Mam tam brata. Kocham tamtejsze kina, IMAX-a i KFC. A specjalnie dla Ciebie - bez żartów - same te :o :D :lol: :wink:

No! I zeby mi to bylo ostatni raz bo bedziesz sie musial na centralnym pilnowac... A tak nawiasem mowiac to na kiego grzyba takie wielkie dyskusje? Nad gripem do D70 polowa forum juz sie rozplywala od poczatku roku, stad zrozumiale jest dla mnie ze jak ktos w miare rzetelny (jak to sie sam opisuje) dorwal go w lapki to i dokladnie go opisal. No i chyba plus. Jak zalatwil jeszcze za "dobre slowo" znizke to chyba jeszcze wiekszy plus. Jak komus nie pasi to w ramach wyzalenia moze napisac do przyjaciolki a nie nabijac sobie licznik bez sensu - takie jest moje zdanie.

A co do zasadnosci uzywania gripa to sam zdecydowalem sie na D100 w zasadzie tylko i wylacznie przez wzglad na na te wlasnie mozliwosc. Nooo do tego jeszcze troszke szpanu, sie wie ;) W poprzednim aparacie - trabanciku - z gripem sie nie rozstawalem mimo iz nigdy nie zdarzaylo mi sie od jednego podejscia strzelic wiecej niz 100-150 fotek. Rak tez nie mam jak bochny chleba zeby koniecznie miec wielgasny aparat robiacy wrazenie - tak jest po prostu duzo wygodniej.

Peace + EOT

Karl
22-06-2005, 10:01
[quote=Cichy]To tak, jak byś kupił samochód bez silnika. Znaczy się battery pack bez komory na battery ? :lol:


Plastikowe pudelko na 2 akumulatory ,w moim rozumieniu, nie podpada raczej pod elektronike :lol:
A dojasniajac dla niezorientowanych, chodzilo oczywiscie o wersje bez swiatlowodu, spustu, i elektroniki ktora steruje dioda swiecaca w tenze swiatlowod (o ile wystepuje tam jakas elektronika a nie jeden stycznik podlaczony kablem do zasilania diody).
Prosciej juz nie potrafie 8)

pozdrowienia

Witold

towers
22-06-2005, 21:23
Wiec moje spostrzezenia co do gripa......

1.Jakosc wykonania dosc tandetna a mozna i pokusic sie o stwierdzenie ze bardzo jak na taka kase.
2.Ten kabelek to nieporozumienie strasznie mi to przeszkadza i denerwuje..wkoncu go wyrzuciłem bo nie mogłem wytrzymac.
3.Spustu umieszczonego na gripie nie uzywam bo jego działanie to tez nieporozumienie.

Dlaczego zatem wyrabałem kase na tego gripa??

Głownym powodem jest lepszy chwyt strasznie lubie sobie go nosic trzymajac własnie za grip....2 sprawa to ergonomia podczas pracy z 80-200 D ED i SB-800 w duzym stopniu uległa poprawie.......praktycznie zapomniałem o czyms takim jak (nie moge focic bo aku padło) 2xaku robi swoje a nawet jak one padna to w plecaczku czeka 6x2500 :D

Pomimo tego ze w dalszym ciagu uzywam normalnego spustu nie załuje wdanej kasy poniewaz ergonomia znacznie sie poprawiła.....gdyby tylko był lepiej zrobiony mniej luzow to byłoby gites ocena koncowa dostateczny z + :D

Cichy
23-06-2005, 18:09
Narzekacie. Fajna sprawa ten grip, szkoda, ze tak późno się pokazał :)

Zrobiłem parę fot:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2005/06/d70grip-1.jpg
źródło (http://www.negatyw.org/sklep/d70grip.jpg)

sinner
23-06-2005, 18:58
mam pytanie czy używając tego gripa zmieniłeś sposób trzymania aparatu i trzymasz go inaczej niż w avatarku?

Cichy
23-06-2005, 19:14
mam pytanie czy używając tego gripa zmieniłeś sposób trzymania aparatu i trzymasz go inaczej niż w avatarku?

Po to między innymi jest :) Generalnie nikt nie powiedział, że kupiłem go (je) na własny użytek :)

Saint
23-06-2005, 20:53
Cichy, zdjecia sie nie otwiera - przynajmniej mi ...

Tak sie napalilem na tego gripa na poczatku, ale widzac go teraz i wczesniej dochodzac do pewnych wnioskow oraz dajac sobie troche czasu na refleksje, zwazajacna na dosc tandetne wykonanie tego gripa zastanawiam sie czy warto wywalic na niego 439 zl? Ten kabelek rzeczywiscie mogli zrobic nieco inaczej gdyz bardzo latwo przypadkowo go zerwac i wg. mnie mogli go zrobic krotszym i przylegajacym do obudowy aparatu. Reasumujac nie jestem pewien czy cos takiego jest mi niezbedne zlaszcze gdy jest wykonane dosc nieudolnie w stosunku do ceny, ale moze jak troche spadnie wtedy sie zdecyduje.

krzysztof jot
24-06-2005, 01:15
i dla wlascicieli D70s zrobic w pelni uzytkowy

majac D100 nie mam tego problemu a nawt mam mikrofonik w gripie ( tez sie zastanawiam na cholere :)
ale w temacie - jestem pewien ze do D70s zaraz pojawi sie nowsza wersja tego gripa
a nie zdziwie sie jak Nikon wreszcie sam cos wystruga - sadze ze ta Delta dotarla do Nikona
i paru gosci musialo se zrobic sepuku za brak inicjatywy na rynku :)
PS
zagladnijcie do D70s w miejsce na batrie - nie ma tam czasem jakiegos wolnego styku ?
ale zasiałem :)
PS2
odnosnie "zbyt dokładnej recenzji" - a co powiecie na opisy DataBanków ?- sam zamiesciłem
dosc dokładny ze zdjeciami - tago oczekuje po tym forum - dokładnych precyzyjnych informacji
bardzo przydatnych dla wielu - wiem bo sam odpowiadalem na dziesiatki pytan a isam zadawałem wiele zanim kupiłem...
a MM nie płaciło mi za recenzje :)


[ Dodano: Pią Cze 24, 2005 1:24 am ]

coby nie mial on luzow

:) luzy udalo sie uzyskac Nikonowi w fabrycznym gripie do D100 za 1800zł
wiec jak widac nie tak łatwo zrobic bez luzów :) http://www.digitaldingus.com/d100lounge/mbd100.html

Cichy
24-06-2005, 10:27
Jest bardziej niż pewne, że postanie zmodyfikowana Delta do D70s, z lepiej działającym spustem podłączonym do gniazda wężyka. Ale przecież ten Grip Delty można również podpiąć do D70s :)

Lolas
24-06-2005, 10:38
Plastikowe pudelko na 2 akumulatory ,w moim rozumieniu, nie podpada raczej pod elektronike :lol:
A dojasniajac dla niezorientowanych, chodzilo oczywiscie o wersje bez swiatlowodu, spustu, i elektroniki ktora steruje dioda swiecaca w tenze swiatlowod (o ile wystepuje tam jakas elektronika a nie jeden stycznik podlaczony kablem do zasilania diody).
Witold

O ile tanszy bylby taki grip bez kabelka, przycisku i diody? o 5zl?

Saint
24-06-2005, 10:56
Cichy, ja o tym mowilem juz hoho, ale oczwiscie ktos tam wtedy mi sie chcial dowiezac ...

Cichy
24-06-2005, 10:57
Cichy, ja o tym mowilem juz hoho, ale oczwiscie ktos tam wtedy mi sie chcial dowiezac ...

A czemu tu nie dowierzać? Podejście zdroworozsądkowe nakazuje w ten sposób właśnie uważać ;)

Adak
24-06-2005, 11:14
No i zescie zrobili... Juz mialem kupowac Delte tuz przy kupnie D70s i przerabiac i...

I nic :>

Skoro ma powstac delta przeznaczona do D70s?

Ale i tak chyba jednak kupie i przerobie - patrzac na to ile musialbym czekac i czy w ogole bym sie doczekal (D70s bedzie o wiele mniej niz D70, poza tym Delta 1 pasuje do obu a ew. Delta 2 tylko do D70s), zwazajac ile tu sie gadalo o tym gripie zanim faktycznie nastal chyba bedzie lepiej.

Aporpos, nie ma ktos pomyslu, gdzie kupic katowe wtyczki mini_USB? Sam mam je giac / wycinac? ;-)

sinner
24-06-2005, 11:55
Pytanie do właścicieli jak i do sprzedającego kto ma to coś nabliżej woj.lubelskiego?

krzysztof jot
24-06-2005, 12:03
zwazajac ile tu sie gadalo o tym gripie zanim faktycznie nastal
ale już nastał - jest forma, wtryskarka pracuje, panie o skośnych oczach składają tą kupę do kupy :)
- więc teraz zmiany typu inna guma na grip czy inny kabelek - to juz drobiazgi które producent
(rozsadny) wprowadzi(ć powinien) w dwa dni

Karl
24-06-2005, 12:13
Lolas:
No coments :?

krzysztof jot
24-06-2005, 12:31
ooo, proszę... oto profesjonalna recenzja :) Grip DELTA - po polsku! ....:

http://www.foto.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=11&przedm=3143159

warto się zapoznać - wszystkie mankamenty jak i zalety szczegółowo opisane, polecam !
a ten ponizszy fragment recenzji jest najlepszym tekstem jaki czytałem ostatnio :)
"...Odstający kabelek ma też jedną zaletę, wygląda, jakby to powiedział Miles Davis, jak "naprawdę groźny sukinsyn" czyli zarazem bardzo tajemniczo i profesjonalnie. Możecie mi wierzyć, że wielki czarny aparat, z którego wystają jakieś przewody nieodmiennie budzi spory szacunek wśród posiadaczy srebrnych kompaktów...."

Saint
24-06-2005, 13:23
krzysztof jot, co do testu przyrost formy nad trescia chodzi mi o forme tego teksu wiele zbednych dodanyc, ktore zdaje sie autor dodal ku uswietnieniu swojego tekstu czy tez po to zeby stal sie bardziej zabawny niz jest i poniekad mu sie to udalo chodz to w glownej mierze wplynelo na obnizenie jestgo wartosci w sensie profesjonalizmu.

Czytajac ten teks i przygladajac sie dokladnie konkurencyjnej konstrukcji doszedlem do wniosku, ze autor wyraznie byl i jest zdaje sie malo doinformowany bo Harbotronics VG-D70 kosztuje 160$ jest to cena pi razy drzwi podobna i napewno nie jest to 600 euro. Po rzuceniu okiem na manual od Harbotronics VG-D70 wydaje mi sie, ze rozwiazania w kwesti okablowania dzialaja na plus tej konctrukcji i dziwi mnie fakt, ze czegos posobnego nie zastosoano w Delcie.

polecam tez zobaczenie:

http://www.harbortronics.com/VGD70_37.jpg

Anonymous
25-06-2005, 02:34
nie kupie tego grip -a . i nie dlatego ze tu bywam i czytam wypowiedzi ludzi myslacych. to jakis badziew. jakie kabelki ? w którym wieku my zyjemy ? :D

cahe
25-06-2005, 08:15
Martin: czytam twoja druga wypowiedz i widze, ze niezle sobie trollujesz...

Saint
25-06-2005, 10:15
cahe, obawiam sie ze obaj to robicie tj. nie tyle mam na mysli "trollowanie" co obrazliwe wyrazanie sie o innych osobach. Ty robisz to notorycznie, a kolega Martin moze nie swiadomie do konca nazwal wszystkich posiadaczy gripa glupcami ja tak zrozumialem kontekst tego co napisal. Poza tym wydaje mi sie byc niedoinformowany, ale ma troche racji bo kabelek mozna bylo zrobic w inny sposob, a tak sterczacy jak palak u wiadra... mysle, ze z powodzeniem mozna nazwac gripa Delta "wiadrem" wlasnie z powodu kabelka.

Poza tym powiem tak to ich prywatna sprawa czy kupili i dlaczego kupili, a dochodzenie o glupocie czy madrosci tych czynow pozostaje ich gesji.

Anonymous
25-06-2005, 10:24
Saint: ty chyba jestes tu ostatni do pouczania kogokolwiek :)


a dochodzenie o glupocie czy madrosci tych czynow pozostaje ich gesji.

O jakiej ich gesji mowisz ? :) Moze w ich gestii ?:) :mrgreen:

sinner
25-06-2005, 10:33
Ach ten grip a moze battery pack bo tak chyba pisze na pudelku ?
Kto z Warszawy ma tego "gripa"?

Cichy
25-06-2005, 10:35
Zobaczcie ile kosztuje Grip do 350d. Co prawda oryginalny, no ale jak na jedyny dostępny w Polsce to cena jest chyba w porządku.

krzysztof jot
25-06-2005, 20:17
no ale jak na jedyny dostępny w Polsce

co to znaczy - "jedyny dostepny w Polsce", mozesz rozjasnić ? bo zupełnie nie rozumiem
jest np http://www.europe-nikon.com/details.aspx?countryid=23&languageid=25&prodId=109&catId=92
i aby ułatwić -odpowiednia pozycja z cennika: VAK12201 MB-D100 wielofunkcyjny pojemnik na baterie z MS-D100 - 1.850 zł
piękna, co :)

Anonymous
25-06-2005, 21:26
hm.. moja wypowiedz miała byc wrecz chwaląca wszystkich forumowiczów.

A "ZASADNICZO" to cos pod spodem("WIADRO") D70 nie bedzie obciązało mojego chudego ramienia :D.
Pozdrawiam .

Cichy
26-06-2005, 10:23
no ale jak na jedyny dostępny w Polsce

co to znaczy - "jedyny dostepny w Polsce", mozesz rozjasnić ? bo zupełnie nie rozumiem
jest np http://www.europe-nikon.com/details.aspx?countryid=23&languageid=25&prodId=109&catId=92
i aby ułatwić -odpowiednia pozycja z cennika: VAK12201 MB-D100 wielofunkcyjny pojemnik na baterie z MS-D100 - 1.850 zł
piękna, co :)

No przecież to pack do D100 a nie do D70.

Lolas
26-06-2005, 13:53
nie kupie tego grip -a . i nie dlatego ze tu bywam i czytam wypowiedzi ludzi myslacych. to jakis badziew. jakie kabelki ? w którym wieku my zyjemy ? :D

Proponuje, aby nie robic z tego watku listy osob zainteresowanych/nie zainteresowanych zakupem gripa. Jesli pod kazdym watkiem na temat jakiegos sprzetu beda pojawialy sie dziesiatki postow tego typu ("ja kupuje", "ja nie kupuje bo to badziew"), to znacznie trudniej bedzie dotrzec do przydatnych informacji.

krzysztof jot
26-06-2005, 14:56
No przecież to pack do D100 a nie do D70
no- to skad tam 350D.. ech, namieszalismy :)

Anonymous
29-06-2005, 00:05
LOLAS napisał:

"Proponuje, aby nie robic z tego watku listy osob zainteresowanych/nie zainteresowanych zakupem gripa. Jesli pod kazdym watkiem na temat jakiegos sprzetu beda pojawialy sie dziesiatki postow tego typu ("ja kupuje", "ja nie kupuje bo to badziew"), to znacznie trudniej bedzie dotrzec do przydatnych informacji."



Proponuje wyrazac swoje opinie na temat sprzętu i odczuć związanych z nim. Suche dane techniczne są dostepne na stronach producentów.

adik
29-06-2005, 00:44
No wiesz. Ja wyczulem odczucia przy opisie i to co przeczytalem to dostalem. Doslownie. Mysle ze brak zrozumienia klimatu, wypowiedzi, stylu piszacego tutaj zawiodl u niektorych i stad ta debata. Ja tam milo przyjalem, zrozumialem tekst i jest milo :>

krzysztof jot
29-06-2005, 12:01
dodatkowo polecam lekture tematu: DELTA d 70 - GRIP DO NIKONIASTEGO - PO IMPREZIE :((((( - PROTEZA
na grupie pl.rec.foto.cyfrowa .... niezła zabawa :)

sinner
29-06-2005, 13:07
masz linka?

Lolas
29-06-2005, 15:47
masz linka?

Jest TU (http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&threadm=d9rjk4%24e64%241%40nemesis.news.tpi.pl&rnum=1&prev=/groups%3Fq%3DGRIP%2BDO%2BNIKONIASTEGO%2B-%2BPO%2BIMPREZIE%26hl%3Dpl%26lr%3D%26selm%3Dd9rjk4 %2524e64%25241%2540nemesis.news.tpi.pl%26rnum%3D1)

Saint
29-06-2005, 16:12
Idac sladem jednego z grupowiczow napisze ze lepszym rozwiazaniem jest
wystruganie sobie drewnianej protezy

po przeczytaniu pierwszego posta na grupie zgodze sie w 100% :)

Adak
01-07-2005, 11:47
No to sie wqrzulem...

Wlasnie mam zamiar zakupic tego BP i co?...

No jesli to ma tak dzialac, to ja podziekuje :-///

Cichy
04-07-2005, 12:51
UWAGA: Problemy z gripem pojawiają się na niektórych "zamiennych" akumulatorach (zresztą bez gripa czasem też). Na oryginalnych ogniwach Nikona wszystko tańczy i śpiewa, nie brakuje prądu itd.

Saint
04-07-2005, 20:11
Cichy, tu akurat nie chodzilo o same akumulatory co o styk pomiedzy gripem, a wejsciem na akumulator.

Cichy
05-07-2005, 11:24
No być może. U mnie była akcja z akumulatorami, stąd skojarzenie , bo takie same objawy - jak aparat potrzebował więcej prądu to się wieszał. A na oryginale Aku było OK.