Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 02 GP Malezji
adolfik9501
21-03-2012, 19:12
Witam ponownie.
Wyścig 2012 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX na torze Sepang International Circuit tuż tuż. "Będziemy" śmigać po tym obiekcie po raz czternasty.
Jak zawsze rzut oka na układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/malaysia_865/circuit_diagram.html))
Teraz popatrzmy sobie z góry:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(2°45'36.20" N, 101°44'16.22" E (http://maps.google.com/maps?q=2.760833,101.738333&t=h&z=16))
Dane techniczne toru (w nawiasach dane dotyczą, jak zawsze pierwszej ewolucji toru):
Długość toru: 5543 m (5542 m)
Ilość okrążeń: 56 (56)
Dystans wyścigu: 310.408 km (310.352 km)
Pierwsze Grand Prix: 2000 (1999)
Ostatnie Grand Prix: 2011
Ilość wyścigów F1: 12 (1)
Lata rozgrywania GP: 2000-2011 (1999)
Strefa DRS:
Jak widać na diagramie - pomiar przed zakrętem nr 15, a aktywacja po wyjściu z niego na prostą start meta.
Pierwszy zwycięzca:
2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049B 3.0 V10) 1:35'54.235 hrs. 194.199 km/h.
(1999 - Eddie Irvine (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1:36'38.494 hrs. 192.682 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:37'39.832 hrs. 190.699 km/h
(1999 - Eddie Irvine (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1:36'38.494 hrs. 192.682 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'33.074 min. 214.397 km/h.
(1999 - Michael Schumacher (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1'39.688 min. 200.136 km/h.)
Rekord toru, czyli najlepsze okrążenie podczas wyścigu:
2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'34.232 min. 211.782 km/h.
(1999 - Michael Schumacher (Ferrari F399/Ferrari 048 3.0 V10) 1'40.267 min. 198.981 km/h.)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 23 marzec 2012 r:
1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30
Sobota, 24 marzec 2012 r:
3 trening: 06:00 - 07:00
Kwalifikacje: 09:00
Niedziela, 25 marzec 2012 r:
Wyścig: 10:00
Live timing dostępny będzie (chyba ;) ) tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/).
Streamy zaś na stronach:
http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://meczelive.tv/.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z wideoteki YT:
Onboard z Robertem, choć przycięty bez ładu i składu:
dXgHW6PaoOs
Tak zwany First Lap Onbaord:
2BF0Sz0AfrU
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z informacji porządkowych: Kovalainen dostał karę za wyprzedzanie zanim SC zjechał do alei serwisowej w ostatnim wyścigu obsuwą o 5 miejsc na starcie do GP Malezji.
Zapraszam
Temu to sie nudzi... :mrgreen:
Tak jak mowilem ostatnio - niech ktos zrobi relacje, jest szansa, ze jezeli nie umre po drodze to wstane na GP Malezji i zrobie relacje z wyscigu w niedziele. Moze to mnie tak zmeczy, ze w poniedzialek bede spal w samolocie wieczorem :D
adolfik9501
23-03-2012, 07:55
Wyniki pierwszego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
107% najlepszego czasu: 1:44,880.
EDYTA: No i LT mi padł. Znowu. Zapowiadało się ok, potem pojawiła się lista nazwisk w formie krzaczków w jakimś narzeczu, po czym cudny napis jak ostatnio - key server error... Wrrr, zaraz mnie trafi.
EDYTA2: Ustawiłem nowe hasło (za pomocą zapomniałem hasła) i działa ;)
EDYTA3: Wcześniej profilaktycznie usunąłem wszystkie cookies dla strony F1.
Wyniki drugiego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
107% najlepszego czasu: 1:45,044.
jest szansa, ze jezeli nie umre po drodze to wstane na GP Malezji i zrobie relacje z wyscigu w niedziele. Moze to mnie tak zmeczy, ze w poniedzialek bede spal w samolocie wieczorem :D
No to zrób awansem relacje z połowy wyścigów na ten rok, do poniedziałku Ci zejdzie. ;)
adolfik9501
23-03-2012, 20:35
Kimi wymienił skrzynię w furze. Skutkiem tego będzie przesunięcie na starcie do wyścigu o pięć miejsc do tyłu.
Ot, taka ciekawostka :mrgreen: (Jenson Button w garażu, czyżby problem z utrzymaniem zimnej krwi? :mrgreen: )
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/pt14-1.jpg
źródło (http://www.f1wm.pl/galeria/albums/gp/2012/02-mal/pt-14.jpg)
adolfik9501
24-03-2012, 08:56
Wyniki trzeciego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
107% najlepszego czasu: 1:43,658.
adolfik9501
24-03-2012, 11:08
Wyniki kwalifikacji:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
McLaren z przodu - juppi ;) Szkoda, że Kimi będzie przesunięty, ale mimo tego liczę na jego mocny start. Ciekawym również jak wyjdzie Vettel na starcie na twardszych oponach. Mercedesy mają gorsze tempo wyścigowe (brak kanału F na całej długości okrążenia, który działa tylko przy DRS).
grudzinsky
24-03-2012, 12:38
czy mi sie wydaje czy Renault Lotus zrobil dobra fure czy to sprawka kierowcow, ze tak dobrze im poszlo? Kimi dobry jest co pokazal w pierwszym wyscigu. Vettel teraz jedynie bedzie mogl liczyc na cud by stanac na podium. widac bez dobrego bolidu slabiutki jest ;)
Cos czuje, ze Kimi pojezdzi tylko ten sezon w Lotusie, a pozniej znow sciagna go do Ferrari na miejsce Massy (chyba, ze Kubica wroci na tor)
Celeborn
24-03-2012, 12:55
Mylisz się co do Vetela.
grudzinsky
24-03-2012, 13:18
nie myle sie. bez super bolidu widac jaki slabiutki jest. fakt w pierwszej 6 jest, ale przepasc miedzy nim a Hamiltonem w tych kwalifikacjach to prawie pol sekundy, w poprzednim wyscigu tez nie poszaleli
schwepes
24-03-2012, 17:25
Idąc Twoim tokiem rozumowania rok temu można było napisać to samo o Hamiltonie. Moim zdaniem Vettel w Australii pokazał, że nie jest już tym samym kierowcą co 2 lata temu. Mając słabszy samochód jechał szybko cały wyścig, unikał kłopotów i wraz z zespołem świetnie wykorzystał wyjazd Safety Car'a aby przeskoczyć Hamiltona. Porównując tempo kwalifikacyjne obu samochodów, nie dałbym Vettelowi szans na 2. miejsce.
irek6311
24-03-2012, 18:02
Kwalifikacje są ostatnio domeną McLaren-Mercedes ale w wyścigu Vettel powinien być 2 na mecie bo pomimo wszystko jest rewelacyjnym kierowcą ,
zapowiada się ciekawy wyścig moim zdaniem a szanse na medal ma nawet Schumacher bo bolid naprawdę rewelacyjny/szybki .
Celeborn
24-03-2012, 18:03
nie myle sie. bez super bolidu widac jaki slabiutki jest. fakt w pierwszej 6 jest, ale przepasc miedzy nim a Hamiltonem w tych kwalifikacjach to prawie pol sekundy, w poprzednim wyscigu tez nie poszaleli
Mylisz kolego, chyba nie oglądałeś kwalifikacji, jak byś oglądał to byś wiedział że Vetel miał twarde opony. Dlaczego w poprzednim wyścigu nie poszaleli? przecież Vetel miał 2gie miejsce....
Niestety nie dam rady zrobic relacji bo dopiero jade do Warszawy, a nawet nie dojechalem do Krakowa jeszcze...
Celeborn
25-03-2012, 09:46
Start na mokro, będzie ciekawie...
Dobra kij, jestem. Mialem isc spac bo wrocilem godzine temu ale pomyslalem, ze sobie nie poradzicie beze mnie :D
EDIT: No i sie zaczyna... faktycznie start na mokro, zapowiadaja ze heavy rain za rogiem czyha.
Charlie Whiting chce chyba poczekac ze startem...
EDIT: Borowa - niezliczona liczba zwyciestw Schumachera czyli 91... :D
EDIT: Charlie jednak puszcza kierowcow na kolko rozgrzewajace te brzydkie przejsciowe kapcie :D
EDIT: Juz Pedro De La Rosa jest spychany bo nawet nie wystartowal...
EDIT: Ustawiaja sie na kresce.
EDIT: POSZLI!!!!!!!!!
EDIT: Grosjean przegonil Red Bulle i Schumachera :D
EDIT: Webber go zrobil i jest na P3.
EDIT: Schumacher zrobil fikolka.
EDIT: Vettel jest juz na P4. I zolta flaga.
EDIT: Grosjean gdzies spadl na dol.
EDIT: Dwa McLareny na froncie. Za nimi Red Bulle i Alonso z Perezem.
EDIT: Perez w picie.
EDIT: Senna w picie.
EDIT: Grosjean dopiero 20 :shock:
EDIT: Schumacher 16.
EDIT: Teraz pokazuja replay ze startu, Grosjean ladnie poszedl do przodu.
EDIT: Hamilton pierwszy czas - 2:05.
EDIT: Di Resta w picie.
EDIT: Wyglada na to, ze to Grosjean wjechal w tylek Schumachera, dlatego ten zrobil fikolka. Obaj stracili...
EDIT: Na razie wszystko toczy sie powoli.
EDIT: Massa i Glock w picie.
EDIT: Pic w picie :D
EDIT: Zapowiadaja zwiekszenie intesywnosci opadow....
EDIT: Caly czas McLareny i Red Bulle na froncie.
EDIT: Grosjean wypadl z toru i na zwirku wisi. Nie da rady wyjechac.
EDIT: Button w picie.
EDIT: Teraz wszyscy wskakuja do pitu - pelne deszczowki zakladaja bo mooooooooookro.
EDIT: Przez wizyty w pitach wymieszaly sie nam McLareny z Red Bullami.
EDIT: Hamilton i Webber w picie.
EDIT: Vettel rowniez!
EDIT: Reszta zawodnikow pojechala po fulldeszczowki.
EDIT: Tylko De La Rosa, Karthikeyan i Vergne nie zaliczyli pita.
EDIT: Hamilton z przodu caly czas.
EDIT: Jednak za mokro - Safety Car...
co za cioty
nie jest tak tragicznie, żeby SC wywalać
niestety F1 się rozmywa i to strasznie - jeszcze 10 lat temu nikt nawet by się nie zastanawiał na przerwaniem
Sobie jada powoli, nie ma czerwonej flagi. Moze chca umyc SLSa :D
EDIT: Senna w picie znowu.
EDIT: Borowczyk marudzi :D
EDIT: Na razie nudy total.
EDIT: Ile mozna myc SLSa...
EDIT: Czerwona flaga... nic nie widac.
a czegoś się spodziewał na SC
RF - PARANOJA
a tam nic nie widać - jest niegorzej niż w dziesiątkach wyścigów w przeszłości. to jest F1 a nie przedszkole
Vergne na przejsciowych :shock: Czyli reszta to faktycznie cioty :D
laleczki marketingowe i tyle
nie ma co gadać, to już nie jest ta F1 co na końcu lat '90
ci dwaj na polsacie to dają czadu - no masakra
A moglem isc spac... :D
EDIT: Wszyscy sie gdzies rozpierzchli ;)
w hali niech się ścigają !
co za paranoja ! ci goście się zwyczajnie ośmieszają - ja rozumiem w INDY - po owalu przy 360kmh na permanentnym zakręcie ... ale na normalnym torze ???
czekajcie za 2 lata jak bedzie padać to trzeba będzie ruch na drogach zatrzymywać w imię bezpieczeństwa ...
Ja robie pass bo musze spac, jednak wycieczka 18h jest wazniejsza niz f1.
Celeborn
25-03-2012, 10:58
Już jest relacja
Celeborn
25-03-2012, 13:22
Wyścig rewelacyjny... Może w tym sezonie będzie jakaś rywalizacja, a nie jak było do tej pory RedBull kontra reszta świata.
Super wyścig, emojcje do końca. Szkoda błędu Pereza, zasłużył na pierwsze miejsce. Ciekawe tez, co Vettelowi się stało z bolidem, że na ostatnim kółku kazali mu awaryjnie stawać.
Znowu pech Maldonaldo - coś mam wrażenie, że on nie do końca ma wyczucie ile właściwie trwa wyścig, albo traci koncentrację pod koniec i wtedy popełnia jakiś głupi błąd. Jasne, tym razem zawinił silnik, nie kierowca, tylko czy aby Maldonaldo mu w awarii nie pomógł, zbytnio go obciążając?
<teoria spiskowa mode on> ciekawe, że Perez popełnił "błąd" tuż po tym, jak inżynier mu przekazał, że drugie miejsce też jest fajne ;)
Myślałem, że obejrzę połowę wyścigu bo późno wstałem, a tu jeszcze na start się załapałem :)
Vettel miał Pecha, to był chyba Maldonado, w każdym razie dobrze się chłopak spisał :mrgreen:
Alonso - bolid do dupy, ale pokazał umiejętności nie dając się wyprzedzić dużo szybszemu Perezowi, gratulacje.
Perez - 2 miejsce jak najbardziej zasłużone, zabrakło umiejętności (bo był 1s szybszy na okrążeniu do ALO) i zimnej krwi, co widać było w tym błędzie właśnie (śłisko)
Hamilton pewnie znowu będzie narzekał, że miał PP a przyjechał trzeci ;)
Kimi dał radę, 5-ty startował, 5-ty przyjechał
Grosjean - szkoda chłopa, jeszcze nie dojechał do mety w tym sezonie :D szkoda, bo potencjał jest zarówno w kierowcy jak i w bolidzie, start atomowy.
Button wjechał komuś w bolid, to musiał zjechać do pitu i wyścig skończony, nie było szans na powtórkę z Kanady.
Massa - fakt, bolid słaby, ale Alonso jakoś pocisnął, a Felpie dał się wyprzedzić chyba przez wszystkie teamy oprócz Marussi i HRT...
Senna - zaskoczenie bardzo in plus, widać dobra jazda w deszczu to mocna strona tego nazwiska ;)
MadOnion
26-03-2012, 18:31
...
Edit: Ile mozna myc slsa...
:D
adolfik9501
26-03-2012, 19:15
Co by formalności dopełnić, wyniki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
- Alonso - Ferrari do zadu, ale kierownik sobie w deszczu poradził, na suchym poradzili za niego...
- Perez - dziwnym trafem po zbliżeniu się do Fernando dostał zadyszki (zapewne po komunikacie, który słyszeliśmy, lecz jak zawsze z opóźnieniem), po czym dodatkowo zaliczył wycieczkę. Szkoda, mogło być zwycięstwo;
- Hamilton - po kłopotach w boksie gdzieś się stracił, bezbarwny wyścig;
- Webber - ok;
- Raikkonen - po takiej przerwie bardzo ok, choć widać, że Lotus jeszcze nie jest stały w osiągach;
- Senna - nazwisko zobowiązuje, bardzo dobry wyścig, mimo błędów na początku;
- Schumacher/Rosberg - póki Merc nie opanuje opon nic nie osiągną, poza dobrymi występami w kwalifikacjach;
- Button - najpierw błąd na Hindusie, a potem już z górki... a szkoda;
- Vettel - bolid już nie ten, nie ma pierwszej linii to zaczynają się schody, zobaczymy jak sobie z taką sytuacją poradzi, póki co zaliczył Hindusa, za co ten drugi dostał karę (moim zdaniem oboje byli tak samo winni), po wyścigu zaś dosadnie się wypowiadał o dublowanych kierowcach używając np. słowa idioci... chyba nie przystoi;
- Grosjean - potencjał jest, ale przydałyby się też nerwy z lepszych materiałów;
- Massa - wydaje mi się, że prawdziwy Massa jest gdzieś uwięziony, a obecnie jeździ jego sobowtór ;)
Wyjazd SC uważam za pomyłkę, choć może faktycznie w jakimś miejscu było jezioro. Z całą pewnością bzdurą był obowiązek restartu na wetach.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.