PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowo - Sigma ST 500 Na iTTL + fotocela



manio
02-03-2007, 23:25
Prosze o pomoc.

Posiadam lampe Sigma ST500 NaiTTL i D50, duet ten sprawuje sie dobrze, ale troche zazdroszcze kolegom z SB800 i Sigma Super ;) - generalnie chcialbym swoja lampe czasem wyzwolic zdalnie stawiajac ja na stojaczku albo trzymajac w łapie ;).
Pytanie - czy dokupienie fotoceli (takiej z sankami jak na aparacie) da mi taka mozliwość - oczywiscie zdaje sobie sprawe ze bede musial wszystko ustawiac na manualu a moze jak sigma cos takiego przwidziala ustawiac najpierw lampe (ogniskowa i moc blysku) w sankach na aparacie, po wyjeciu moze bedzie trzymac ustawienia.

Z gory dziekuje za pomoc - jestem zielony w tym temacie.
PS Ewentualnie mozecie polecic jakas fotocele z allegro albo ze sklepu w Krakowie.

Ciacho
03-03-2007, 09:06
Osobiście polecam fotocelę z Allegro za 46zł/szt. wyglada jak przezroczysty sześcian z zatopionymi w nim elementami foto-czułymi. mam takie 3 szt. i dobrze się sprawują ale należy pamiętać ze wyzwalane są na pierwszy błysk czyli żadne tam przedbłyski z lampy wyzwalającej nie wchodzą w grę.Ale do zastosowań dla zaawansowanego amatora jak najbardziej polecam.

manio
03-03-2007, 11:23
Osobiście polecam fotocelę z Allegro za 46zł/szt. wyglada jak przezroczysty sześcian z zatopionymi w nim elementami foto-czułymi. mam takie 3 szt. i dobrze się sprawują ale należy pamiętać ze wyzwalane są na pierwszy błysk czyli żadne tam przedbłyski z lampy wyzwalającej nie wchodzą w grę.Ale do zastosowań dla zaawansowanego amatora jak najbardziej polecam.
O widzisz wlasnie o takiej myslalem - wiem trzeba przelaczyc wbudowana w manuala jak przypuszczam.

arthx
03-03-2007, 16:57
na www.fotocela.com mozna nabyc fotocele ktore mozna zaprogramowac zeby reagowala na glowny blysk i zeby pomijala przedblyski.