PDA

Zobacz pełną wersję : Coolpix 5400 i AF-Assist



Wozik
16-06-2005, 11:28
Witam,

niestety ten aparacik nie obsługuje asystenta AF, ale... może koledzy rosjanie zmodyfikowali soft?

Czy wiadomo coś komuś na temat nieautoryzowanego firmware'u do tego aparatu? Nie wydaje mi się, żeby brak obsługi AF-Assistant wynikał z kwestii sprzętowych.

Campo
16-06-2005, 23:30
Sprzetowych - bo i niby czym mialby "asystowac"... chyba, ze fleszem.
Ponad to nie licz na zaden "ruski" soft, tudziez poprawki firmware'u - aparat jest malo popularny i nikt w niego swojego czasu inwestowac nie bedzie.

Wozik
17-06-2005, 11:20
Sprzetowych - bo i niby czym mialby "asystowac"... chyba, ze fleszem.
Ponad to nie licz na zaden "ruski" soft, tudziez poprawki firmware'u - aparat jest malo popularny i nikt w niego swojego czasu inwestowac nie bedzie.

No właśnie fleszem. Mam SB 50DX, który posiada taką możliwość. Może po prostu zacznę nękać Nikona.

Campo
19-06-2005, 18:53
Niestety, obojetnie jaka lampe podlaczysz do tego aparatu - nie uzyskasz ani wspomagania, ani zoomowania palnika, ani zadnych tego typu fajerwerkow. Najwieksza wada serii CP to zero wspolpracy nawet z dedykowanymi lampami Nikona...

Wozik
19-06-2005, 22:28
Niestety, obojetnie jaka lampe podlaczysz do tego aparatu - nie uzyskasz ani wspomagania, ani zoomowania palnika, ani zadnych tego typu fajerwerkow. Najwieksza wada serii CP to zero wspolpracy nawet z dedykowanymi lampami Nikona...

Najfajniejsze, że jest to na pewno kwestia oprogramowania i pewnie da się temu zaradzić. Trzeba tylko znaleźć magika, który się tym zajmie :)

gALL
20-06-2005, 17:25
Zapewne tak, ale CP to kijowe sa jesli chodzi o pomiar blysku.
Mam SB-50dx i czasem mam ochote wywalic CP 5400 za okno, ale jego dni sa juz policzone.

Wozik
21-06-2005, 11:05
Zapewne tak, ale CP to kijowe sa jesli chodzi o pomiar blysku.
Mam SB-50dx i czasem mam ochote wywalic CP 5400 za okno, ale jego dni sa juz policzone.

A mógłbym wiedzieć na co zmieniasz? Bo ja jakoś nie chcę się przesiadać na lustro...

SiD
21-06-2005, 11:10
Otuz co do asystowania moge doradzic cos takiego: przykleic do body taki maly laserek jat to mozna gdzie niegdzie dostac tak aby celowal w srodek kadru. Jak nacisniesz zaswieci i bardzo znaczaco wspomoze AF. Rozwiazanie moze wydaje sie tandetne ale skuteczne jest.

gALL
21-06-2005, 12:34
A mógłbym wiedzieć na co zmieniasz? Bo ja jakoś nie chcę się przesiadać na lustro...

Na lustro, CP uzywam w 99% do robienia kotletow oraz w pracy do inwentaryzacji.
CP 5400 to kompakt o nie malych mozliwosciach ale ma pewne wkurzajace elementy, lusterko, dlatego ,ze mam niezly juz system N. Owszem wolalbym fundlac sobie F3 i AF 180/2.8 ED ... ale bez cyferki to w pracy nie dam rady.

Wozik
22-06-2005, 10:31
Otuz co do asystowania moge doradzic cos takiego: przykleic do body taki maly laserek jat to mozna gdzie niegdzie dostac tak aby celowal w srodek kadru. Jak nacisniesz zaswieci i bardzo znaczaco wspomoze AF. Rozwiazanie moze wydaje sie tandetne ale skuteczne jest.

Mam ten laserek i całkiem dobrze się sprawdza, nie daje jednak rady, gdy jest całkiem ciemno, dlatego wolałbym klasyczny illuminator.

gALL
22-06-2005, 11:35
No i CP5400 zostalo tylko wspomnieniem, badz co badz milym.
To tak na marginesie. Wiecej kompakta cyfrowego nie kupie.