PDA

Zobacz pełną wersję : Które warsztaty wybrać?



foto4deg
17-03-2012, 13:06
Koledzy, takie pytanie, mam nadzieję, że we właściwym miejscu. Chcę wziąć udział w warsztatach fotografii ślubnej, a nie wiem, na które się zdecydować. Czy ktoś brał udział w warsztatach prowadzonych przez Adama Wesołowskiego lub Szkołę Obrazu.pl (tam zajęcia prowadzi chyba Grzegorz Płaczek)

będę wdzięczny za wszelkie info
pozdrawiam

jarmer
25-03-2012, 14:55
Bylem na warsztatach prowadzonych przez Szkołę Obrazu. Prowadzący to Grzegorz "Moment" Płaczek i mogę polecić te warsztaty. O co go zapytasz to ci odpowie, pokazuje jak obrabiać zdjęcia, jak poprawnie naświetlić zdjęcia. Wykorzystuje on do robienia zdjęć w "ciemnych miejscach" lampę videolight. Ma wiedzę dużą, nie ukrywa nic wydał też książki na temat fotografii ślubnej. Jak masz jeszcze pytania na temat szkoły obrazu to pisz.
Co do warsztatów prowadzonych przez Adama nic nie powiem nie miałem styczności.

somrozen
27-03-2012, 00:26
Chłopaki, ja polecam warsztaty naszego admina, Piotra, esencja tego co potrzebne, sam byłem w tamtym roku, same pozytywy, cena przystępna. Organizuje je raz w miesiącu przynajmniej.

foto4deg
27-03-2012, 16:07
Chłopaki, ja polecam warsztaty naszego admina, Piotra, esencja tego co potrzebne, sam byłem w tamtym roku, same pozytywy, cena przystępna. Organizuje je raz w miesiącu przynajmniej.
W weekend się właśnie zapisałem i nie mogę się doczekać :D

KarinaS
27-03-2012, 17:03
Bylem na warsztatach prowadzonych przez Szkołę Obrazu. Prowadzący to Grzegorz "Moment" Płaczek i mogę polecić te warsztaty. O co go zapytasz to ci odpowie, pokazuje jak obrabiać zdjęcia, jak poprawnie naświetlić zdjęcia. Wykorzystuje on do robienia zdjęć w "ciemnych miejscach" lampę videolight. Ma wiedzę dużą, nie ukrywa nic wydał też książki na temat fotografii ślubnej. Jak masz jeszcze pytania na temat szkoły obrazu to pisz.
Co do warsztatów prowadzonych przez Adama nic nie powiem nie miałem styczności.

i ja polecam :) dobre warsztaty w dobrej cenie

rafalg78
10-04-2012, 22:46
jestem z Wrocławia, zaproponuje ktoś kurs fotografii ślubnej w moim mieście?

fotopstryczek
27-07-2012, 12:55
trochę odświeżę... a w 3mieście lub okolicach polecacie jakieś warsztaty ślubne? oprócz liturgicznego :)

z chęcią bym poszedł na kurs FŚ naszego Admina, ale trochę do łodzi mam... kurs, przejazd, jedzenie, nocleg, piwo z forumowiczami wieczorem w pubie :) i z 1tyś pójdzie, a z kasa słabo...

foto4deg
29-07-2012, 23:29
Jedź do Łodzi! Warto! Odległość nie gra roli - ja na warsztaty doleciałem z Norwegii :D oczywiście najpierw do Gdańska, a stąd b. dobre połączenie pociągiem do Łodzi. Z tym tysiakiem to trochę przesadziłeś, chyba, że tyle pijesz ;)

fotopstryczek
30-07-2012, 11:27
domyślam się, że warto i strasznie mnie kusi. Hm w dobrym towarzystwie to się trochę wypiję :)

b. dobre czyli niecałe 7h? ale chociaż tanio w porównaniu do autka czy samolotu... szkoda, że nikt z 3miasta lub okolic się w sierpniu nie wybiera

manfred
31-05-2013, 12:42
Chciałbym odświeżywszy temat. Zastanawiam się na warsztatami : www.szkolaobrazu.pl „Fotografia ślubna – kolejny krok” Liczę że jest to kolejny etap dla ludzi którzy ileś już tam tych ślubów fotografowali. Mam nadzieje że to nie będą warsztaty na jakich byłem z Akademii Nikona Praktyczny kurs wykorzystania lamp błyskowych czyli dla ludzi którzy maja w rękach pierwszy raz lampę błyskową. Ale przynajmniej kanapek sie najadłem. Może ktoś był na takich warsztatach i podzieli się spostrzeżeniami.

Jaras
31-05-2013, 14:33
Ja również polecam warsztaty u Piotra Mileckiego.

jarmer
01-06-2013, 08:42
Byłem na warsztatach ze Szkoły Obrazy jak i prowadzone przez niego przez "inne szkoły". Miałem okazję poznać "warsztat" w kościele jak i obróbki zdjęć. Człowiek otwarty i jeśli o coś zapytasz to nie ściemnia, mówi tak jak jest.
Tych warsztatów nie znam, ale jego inne warsztaty mogę polecić. Jak masz jakieś pytania to pisz.

JK
01-06-2013, 09:03
...... Liczę że jest to kolejny etap dla ludzi którzy ileś już tam tych ślubów fotografowali. .....
Masz aparat? Masz obiektywy? Masz lampy? Jeśli masz, to zatrudnij jeszcze własny mózg i zastanów się co i jak można z tym zrobić. Popróbuj. Przeanalizuj wyniki tych prób. Znów próbuj. Jak to zrobisz, to więcej zyskasz niż na takich "warsztatach". A jeszcze lepiej umów się z kolegą (albo dwoma) i zróbcie te próby razem. Podyskutujcie o wynikach. Dopiero jak sam zrozumiesz o co w tym chodzi, będziesz mógł powiedzieć, że coś umiesz. A na tych warsztatach dostaniesz kilka banalnych "wskazówek", odchudzisz portfel i co najwyżej bedziesz robił takie same zdjęcia, jak dziesiątki innych podobno "kreatywnych" fotografów ślubnych. Nie warto.

Andrzej1974
01-06-2013, 09:20
Masz aparat? Masz obiektywy? Masz lampy? Jeśli masz, to zatrudnij jeszcze własny mózg i zastanów się co i jak można z tym zrobić. Popróbuj. Przeanalizuj wyniki tych prób. Znów próbuj. [...] A na tych warsztatach dostaniesz kilka banalnych "wskazówek", odchudzisz portfel i co najwyżej bedziesz robił takie same zdjęcia, jak dziesiątki innych podobno "kreatywnych" fotografów ślubnych. Nie warto.

Mam identyczny punkt widzenia.


[...] Mam nadzieje że to nie będą warsztaty na jakich byłem z Akademii Nikona Praktyczny kurs wykorzystania lamp błyskowych czyli dla ludzi którzy maja w rękach pierwszy raz lampę błyskową. Ale przynajmniej kanapek sie najadłem.

Ten cytat jeszcze bardziej potwierdza punkt widzenia, który przedstawił JK.

manfred
01-06-2013, 09:38
No dajecie popalić teraz to chyba przyjdzie mi wypić 0,7 śliwowicy i skoczyć z mostu. Tak mi się wydaje że mam mózg chyba... ale szkolenie to szkolenie liczę że odkryję coś na co patrzę i nie pojmuję tego w ten sposób. Trudno odchudzę portfel ale mam nadzieję, że otrzymam tak podaną wiedzę jak u Garego i Tkacza gdzie było to podane profesjonalnie bez ściem i rzeczowo.

JK
01-06-2013, 09:59
... było to podane profesjonalnie bez ściem i rzeczowo.

Gdyby to było takie proste .... .

No ale zawsze czegoś się dowiesz. Na przykład, jak ustawić pantofelki, żeby wyglądały profesjonalnie. I o fotografowaniu pomalowanego lewego oczka, bo pomalowane prawe nie wyglada profi. A o małej głębi ostrości i cukierkowych kolorkach, oczywiście z wyjątkiem tego co bezwzględnie musi być pozbawione koloru (popatrz na przykładowe fotki) to już pewnie wiesz. No ale jak masz za dużo kasy, to możesz ją wydać na dowolną głupotę. Na takie "warsztaty" też.

Życzę powodzenia w zdobywaniu wiedzy na skróty.

manfred
01-06-2013, 10:02
JK ja chyba dam se spokój i siądę na przysłowiowej d.... albo żonie buty kupię chyba będzie z tego więcej pożytku. Dziękuję za ukierunkowanie i pozostawienie kasy w portfelu.

Andrzej1974
01-06-2013, 11:55
albo żonie buty kupię chyba będzie z tego więcej pożytku

Żona się na pewno bardzo z tego ucieszy a Ty... hmm... może nawet jakąś nagrodę od niej dostaniesz... ;-)