R
16-03-2012, 11:36
Zalozmy ze aparat ustawiony jest w manual z zadana przyslona i czasem, do tego ustawione jest autoiso...
czas sie nie zmienia, przyslona sie nie zmienia, zmienia sie iso w zaleznosci od ilosci swiatla. OK
teraz dokladam do tego lampe, ale chce zeby blyskala zawsze z jednakowa zadana moca powiedzmy 1/128 i NIE WPLYWALA w zaden sposob na pomiar ekspozycji aparatu... Tzn aparat ma sie zachowywac tak, jaby mial powiedzmy zalozony wyzwalacz a nie SB. Zdaje sobie sprawe, ze moze przeswietlac, ale nie o to chodzi.
Czy tylko zaklejenie stykow czy jest jakas inna opcja? Probowalem chyba wszystkich mozliwych ustawien, i zawsze autoiso przy wlaczeniu lampy zmienia sie w stosunku do wyl lampy. w sumie to logiczne i tak powinno byc, ale czy ktos probowla to ominac?
czas sie nie zmienia, przyslona sie nie zmienia, zmienia sie iso w zaleznosci od ilosci swiatla. OK
teraz dokladam do tego lampe, ale chce zeby blyskala zawsze z jednakowa zadana moca powiedzmy 1/128 i NIE WPLYWALA w zaden sposob na pomiar ekspozycji aparatu... Tzn aparat ma sie zachowywac tak, jaby mial powiedzmy zalozony wyzwalacz a nie SB. Zdaje sobie sprawe, ze moze przeswietlac, ale nie o to chodzi.
Czy tylko zaklejenie stykow czy jest jakas inna opcja? Probowalem chyba wszystkich mozliwych ustawien, i zawsze autoiso przy wlaczeniu lampy zmienia sie w stosunku do wyl lampy. w sumie to logiczne i tak powinno byc, ale czy ktos probowla to ominac?