Zobacz pełną wersję : Torba..... POMOCY!! d700+...
Mam d700 z gripem + 14-24, 24-70, 85 i sb900 poszukuje jak najmniejszej torby najlepiej z mozliwoscia doczepienia statywu... ktos ma jakies propozycje??
photofun
15-03-2012, 00:06
Ja bym stawiał na coś pokroju Lowepro Nova 200 AW, albo podobnej Hamy Rexton. Moim zdaniem obie warte polecenia i tego ile kosztują.
myslalem o nova 200 szkoda tylko ze nie ma mozliwosci podczepiania statywu, kusi mnie jeszcze Pro Messenger 200 AW http://www.lowepro.com/promessenger#!prettyPhoto[PM200]/2/
a może Tamrac? np. model 5606?
Sam mam Tamraca pro12 od ponad roku i muszę powiedzieć, że jestem BARDZO zadowolony.
Moze cos z tych:
1. Vanguard The Heraider 38
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.cambags.com/images/reviews/nikon_d700/shoulder/Vanguard_Heralder_38/vanguard_heralder_38_9291_loaded.jpg?force_no_api= 1)
2. ThinkTank Urban Disguise 60 V2.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.digitalmedianet.com/2009/Week_13/3vc798oa/story/urnan%20disguise%2050.jpg)
mam vanguarda 38 tyle ze z serii up rise (roznie sie tym ze mozna ja troche pomniejszyc i nie ma mocowania na statyw) i mieszcze w niej:
-d7000 z gripem
-nikkor 50mm 1,8
-sigma 70-200 2.8
-sigma 10-20
-samyang 8mm
-sb-800
lapka 15" z ladowarka
dodatkowo wiadomo, jakas sciereczka, karty pamieci, zapasowe bateryjki. A no i jest jeszcze kieszonka pelna dokumentow, klucze i dwa telefony.
Takze nawet producent nie pisze ze tyle sie miesci a ja sam jestem zaskoczony jej pojemnoscia i uzyteczoscia. Jak musze isc poprostu na zakupy "bez sprzetu" to wyciagam ze srodka pomaranczowy wklad w ktorym jest caly majdan i mam pusta torbe. takze najszczerzej polecam.
mam vanguarda 38 tyle ze z serii up rise (roznie sie tym ze mozna ja troche pomniejszyc i nie ma mocowania na statyw) i mieszcze w niej:
-d7000 z gripem
-nikkor 50mm 1,8
-sigma 70-200 2.8
-sigma 10-20
-samyang 8mm
-sb-800
lapka 15" z ladowarka
dodatkowo wiadomo, jakas sciereczka, karty pamieci, zapasowe bateryjki. A no i jest jeszcze kieszonka pelna dokumentow, klucze i dwa telefony.
Takze nawet producent nie pisze ze tyle sie miesci a ja sam jestem zaskoczony jej pojemnoscia i uzyteczoscia. Jak musze isc poprostu na zakupy "bez sprzetu" to wyciagam ze srodka pomaranczowy wklad w ktorym jest caly majdan i mam pusta torbe. takze najszczerzej polecam.
Mozesz zrobic jakas fotke jak to wyglada ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/tamrac_pro12_5612_d.jpg)
może coś takiego? model troszeczkę większa od 6 - 12!
Dzisiaj wieczorem podesle jak bede w domu na spokojnie. Pozatym mozna to zrobic w roznych konfiguracjach, albo lampa z boku wraz z 50mm i korpus z 70-200 do wyciagniecia "na szybkiego", albo w druga strone czyli 70-200 samo w kieszonce a na dnie glownej kieszonkie sb-800 a nad nia d7k +50mm. Kupujac ta torbe naprawde nie wierzylem ze to wszystko zmieszcze, do tego ona naprawde nie wyglada jak "foto torba z serii pro" tylko jak zwykla "all day bag"
tamrac chyba najlepiej cena/jakosc/funkcjonalnosc prosze o kolejne propozycje moze ktos ma jeszcze jakies pomysly
Redskull
21-04-2012, 08:06
MEKKO CLASSIC c8. Po kupnie drugiego body przestałem się mieścić w NOVE 5AW. Teraz mam rozkminkę C8Mekko czy PRO12Tamrac?
Witam,
także szukam torby na mój sprzęt (syganturka + pare drobiazgów:baterie, ładowarka, CF), bo po zakupie N 80-200 2.8, tuba już się nie mieści. Mój Tamrac jest po prostu zbyt niski i w pionie nie może być umieszczony.
Zastanawiam się nad:
- Think Tank Retrospective 30 (LINK (http://www.notopstryk.pl/p502101/ThinkTANK_Retrospective_30_srebrny_(torba).html))
- Naneu Pro Military Tango (LINK (http://www.cameranu.nl/nl/tassen-koffers/naneu-pro/fototas/naneu-pro-military-tango-zwart/h75_201_4408/))
- Lowepro Pro Messenger 200 AW (LINK (http://www.cameranu.nl/nl/tassen-en-koffers/lowepro/schoudertassen/lowepro-pro-messenger-200-aw-slate-grey/h72_311_232824/))
Dodatkowo fajnie by było gdyby można było do takiej torby włożyć laptopa (13cali), ale to nie jest 'must' opcja :)
Jeżeli macie jeszcze dodatkowe modele warte rozważenia to byłbym wdzięczny za pomoc.
Póki co nastawiam się na Think Tanka.
A tak przy okazji, to LowePro ma ciekawy konfigurator wyszukiwania toreb na własne potrzeby - LINK (http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile)
pozdrawiam
szymek2327
27-05-2012, 20:14
Ja miałem Kate WS604 i mi leżała, naprawdę mocny sprzęt, polecam też coś z Lowepro a obecnie numer jeden u mnie to THINKTANK
Witam,
także szukam torby na mój sprzęt (syganturka + pare drobiazgów:baterie, ładowarka, CF), bo po zakupie N 80-200 2.8, tuba już się nie mieści. Mój Tamrac jest po prostu zbyt niski i w pionie nie może być umieszczony.
Zastanawiam się nad:
- Think Tank Retrospective 30 (LINK (http://www.notopstryk.pl/p502101/ThinkTANK_Retrospective_30_srebrny_(torba).html))
- Naneu Pro Military Tango (LINK (http://www.cameranu.nl/nl/tassen-koffers/naneu-pro/fototas/naneu-pro-military-tango-zwart/h75_201_4408/))
- Lowepro Pro Messenger 200 AW (LINK (http://www.cameranu.nl/nl/tassen-en-koffers/lowepro/schoudertassen/lowepro-pro-messenger-200-aw-slate-grey/h72_311_232824/))
Dodatkowo fajnie by było gdyby można było do takiej torby włożyć laptopa (13cali), ale to nie jest 'must' opcja :)
Jeżeli macie jeszcze dodatkowe modele warte rozważenia to byłbym wdzięczny za pomoc.
Póki co nastawiam się na Think Tanka.
A tak przy okazji, to LowePro ma ciekawy konfigurator wyszukiwania toreb na własne potrzeby - LINK (http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile)
pozdrawiam
Lowepro Pro Messanger 200 jest bardzo dobra, ale... lapek Ci jednak nie wejdzie, statywu się raczej nie podepine a cena do najniższych nie należy. Mimo to polecam :smile:
Tamrac 606 ;)
Sam mam 604 i jestem bardzo zadowolony, ale nie ma w niej troczków na statyw. Mieszczę 5d2, 28, 35, 50, 85, lampę i ewentualnie drugie body. ;-)
606 jest podobna rozmiarowo, ale ma dodatkowe boczne kieszenie i wspomniane wyżej troki.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tamrac.com/images/606m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tamrac.com/images/606la.gif)
Po przymiarce w sklepie zdecydowalem sie na ThinkTanka Retro 20. Mialem wrazenie, ze 30 jest zbyt niska na 70-200+body.
szymek2327
02-06-2012, 13:10
bardzo fajna torba i bardzo dobry wybór
grissley
17-06-2012, 20:31
To inny problem:
Mam toploadera 65aw, mieszczę do niego d200 z 50ką, 85kę, 2filtry, zapasową baterię, mikrostatyw i minilampę.
Idealnie kompaktowy zestaw.
Chciałbym to wymienić na coś podobnego, ale z możliwością dopięcia/doczepienia czegoś mikrego na f100 z 35ką ( a'la lowepro quickcase 120). Taki zestaw modułowy. Dodatkowo, torba (kabura?) powinna mieć odczepiane mocowanie na pasek (żeby nie musieć każdorazowo wyciągać paska ze szlufek, jak chcę torbę przy pasie nosić).
Jest coś takiego?
fotopstryczek
18-06-2012, 13:09
żeby nie zaczynać kolejnego wątku... jaką byście polecili torbę do d700 + 24-70 + lampa + ladowarka AA + baterie i karty cf ??
zależy mi jednak na czymś małym solidnym i tanim... czy trzeba od razu płacić 300zł za torbę?! coś takiego by się sprawdziło http://www.foto-ivy.pl/product.php?id_product=1064 lub http://www.foto-net.pl/sklep/produkt34465-Delta-Premium-2.html ??
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.