PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 01 GP Australii



adolfik9501
14-03-2012, 20:20
Witam po przerwie.

Ostatnio byłem trochę zajęty oglądaniem wyścigów V8Supercars (Adelaide) oraz Nascar (Daytona/Phoenix/Las Vegas) więc się trochę ociągałem z nowym wątkiem o F1 w 2012. Skoro jednak pierwszy wyścig królowej (?) motosportu puka w ekrany telewizorów trza coś, poza wprowadzeniem do wyścigu, naskrobać co niniejszym czynię.

Lista startowa przedstawia się następująco:

1. Sebastian Vettel (GER) - Red Bull-Renault
2. Mark Webber (AUS) - Red Bull-Renault
3. Jenson Button (GBR) - McLaren-Mercedes
4. Lewis Hamilton (GBR) - McLaren-Mercedes
5. Fernando Alonso (ESP) - Ferrari
6. Fellipe Massa (BRA) - Ferrari
7. Michael Schumacher (GER) - Mercedes
8. Nico Rosberg (GER) - Mercedes
9. Kimi Raikkonen (FIN) - Lotus-Renault
10. Romain Grosjean (FRA) - Lotus-Renault
11. Paul di Resta (GBR) - Force India-Mercedes
12. Nico Hulkenberg (GER) - Force India-Mercedes
14. Kamui Kobayashi (JAP) - Sauber-Ferrari
15. Sergio Perez (MEX) - Sauber-Ferrari
16. Daniel Ricciardo (AUS) - Toro Rosso-Ferrari
17. Jean-Eric Vergne (FRA) - Toro Rosso-Ferrari (debiutant)
18. Pastor Maldonado (WEN) - Williams-Renault
19. Bruno Senna (BRA) - Williams-Renault
20. Heikki Kovalainen (FIN) - Caterham-Renault
21. Vitaly Pietrow (RUS) - Caterham-Renault
22. Pedro de la Rosa (ESP) - HRT-Cosworth
23. Narain Karthikeyan (IND) - HRT-Cosworth
24. Timo Glock (GER) - Marussia-Cosworth
25. Charles Pic (FRA) - Marussia-Cosworth (debiutant)

Renault obecnie zwie się Lotus-Renault.
Lotus obecnie zwie się Caterham.
Virgin obecnie zwie się Marussia.

Bruno Senna zastąpił Rubensa Barrichello, który w obecnym sezonie by się nie nudzić będzie się ścigał w IndyCar, która w związku z wymianą bolidów i wprowadzenia nowych dostawców silników (Honda, Chevrolet, Lotus) zapowiada się ciekawie.

Jarno Trulli został całkiem niedawno zastąpiony Pietrowem. Witek jest przekonany, że Caterhamowi chodzi o jego umiejętności rozwoju bolidu, a nie o jego pieniądze ;)

Liuzzi miał ważny kontrakt z HRT, ale w między czasie zmienił się właściciel i kontrakt stał się nie ważny...

Co się zaś tyczy Roberta Kubicy to zapewne wszyscy zainteresowaniu już wiedzą, że śmigał sobie kartem, jak i swoją Fabią WRC.
Najnowszy Autosprint zdradza, że Robert Kubica odbył pierwsze nocne testy jesienią na torze Castelletto di Branduzzo, jeszcze przed ostatnią operacją ręki. To prawdopodobnie po tych przejazdach podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia kolejnego zabiegu (źródło (http://www.f1talks.pl/2012/03/13/robert-sprobowal-swoich-sil-w-kartingu/))

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejność wyścigów wygląda zaś następująco:

01 - GP Australii - Albert Park (16-18 marzec)
02 - GP Malezii - Sepang (23-25 marzec)
03 - GP Chin - Shanghai (13-15 kwiecień)
04 - GP Bahrainu - Sakhir (20-22 kwiecień)
05 - GP Hiszpani - Catalunya (11-13 maj)
06 - GP Monaco - Monte Carlo (24-27 maj)
07 - GP Kanady - Montreal (08-10 czerwiec)
08 - GP Europy - Walencja (22-24 czerwiec)
09 - GP Wielkiej Brytanii - Silverstone (6-8 lipiec)
10 - GP Niemiec - Hockenheim (20-22 lipiec)
11 - GP Węgier - Hungaroring (27-29 lipiec)
12 - GP Belgii - Spa Francorchamps (31 sierpień - 02 wrzesień)
13 - GP Włoch - Monza (07-09 wrzesień)
14 - GP Singapuru - Marina Bay (21-23 wrzesień)
15 - GP Japonii - Suzuka (05-07 październik)
16 - GP Korei Płd. - Yeongan (12-14 październik)
17 - GP Indii - Buddh Int. Circuit (26-28 październik)
18 - GP Abu Dhabi - Yas Marina (02-04 listopad)
19 - GP USA - Austin (16-18 listopad)
20 - GP Brazylii - Interlagos (23-25 listopad)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tyle tematem wstępu do sezonu, przechodzimy teraz do sedna. Przed nami 2012 FORMULA 1 QANTAS AUSTRALIAN GRAND PRIX na torze Albert Park. "Będziemy" śmigać po tym obiekcie po raz 15.

Tradycyjny rzut okiem na układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/australia_864/circuit_diagram.html))

oraz na zdjęcie z wysoka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(37°50'49.25" S, 144°58'12.71" E) (https://maps.google.com/maps?q=37%C2%B050%2749.25%22+S,+144%C2%B058%2712.7 1%22+E&ie=UTF8&ll=-37.846277,144.971569&spn=0.014775,0.02723&oe=utf-8&client=firefox-a&hnear=0x6ad6681047d08843:0x13045674ec3ae3f0,-37%C2%B0+50%27+47.44%22,+%2B144%C2%B0+58%27+16.66% 22&t=f&z=16&ecpose=-37.84928541,144.96876407,1729.85,36.363,13.582,-0.003)

Trochę danych technicznych (w nawiasach dane dotyczą poprzedniej, pierwszej wersji toru):

Długość toru: 5303 m (5302(!) m)
Ilość okrążeń: 58
Dystans wyścigu: 307.574 km (307.516 km)
Pierwsze Grand Prix: 1998 (1996)
Ostatnie Grand Prix: 2011 (1997)
Ilość wyścigów GP F1: 14 (2)
Lata w cyrku F1: 1998-2011 (1996-1997)

DRS:
2 strefy z jednym pomiarem.
Pomiar: na wejściu w zakręt nr 14
Aktywacja: 1 - pomiędzy zakrętami 16 i 1 (prosta start/meta); 2 - pomiędzy zakrętami 2 i 3.

Osobiście uważam, że druga strefa jest nie potrzebna w tym miejscu, gdzie dość często dochodzi do manewrów, a obecnie będzie to za łatwe. Za jakiś czas kierowcy się przeniosą na konsole co będzie skutkowało zwiększeniem bezpieczeństwa, ograniczeniem kosztów jak i poprawieniem widowiska ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

1998 - Mika Hakkinen (McLaren MP4/13-Mercedes PO 110G 3.0 V10) 1:31'45.996 hrs. 201.102 km/h.
(1996 - Damon Hill (Williams FW18/Renault RS8 3.0 V10) 1:32'50.491 hrs. 198.736 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:29'30.259 hrs.206.184 km/h.
(1997 - David Coulthard (McLaren MP4/12-Mercedes FO 110E 3.0 V10) 1:30'28.718 hrs. 203.926 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'23.529 min. 228.552 km/h.
(1997 - Jacques Villeneuve (Williams FW19/Renault RS9 3.0 V10) 1'29.369 min. 213.577 km/h.)

Rekord Toru (rekordowe Fastes Lap)

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 V10) 1'24:125 min. 226.933 km/h.
(1997 - Heinz-Harald Frentzen (Williams FW19/Renault RS9 3.0 V10) 1'30:585 min. 210.710 km/h.)

------------------------------------

Wyniki poprzedniego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 16 marca 2012 r:

1 trening: 02:30 - 04:00
2 trening: 06:30 - 08:00

Sobota, 17 marca 2012 r:

3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00

Niedziela, 18 marca 2012 r:

Wyścig: 07:00

Dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla niemających dostępu do TV streamy w sieci, do wyszperania m.in.:

http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

tCVSc1L6EUs

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie byłbym sobą gdybym nie agitował za V8 Supercars, tym bardziej że podczas GP Australii odbędą się 3 towarzyszące wyścigi o kaskę ($500,000), nie o punkty ;)

1 wyścig (http://www.darcyf1.com/videos/v8supercars/2012/adelaide/Adelaide2012.Race1.Full_Race.x264.VTi.mp4) (1594.53 MB) na torze ulicznym Adelaide (gorąco polecam).

2 wyścig (http://www.darcyf1.com/videos/v8supercars/2012/adelaide/Adelaide2012.Race2.Full_Race.x264.VTi.mp4) (1632.33 MB) - ten słabszy od pierwszego, taki bardziej jak F1 ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszam.

ekonet
14-03-2012, 20:34
Numeru trzynastego nikt nie ma? ;)

adolfik9501
14-03-2012, 20:38
Numeru trzynastego nikt nie ma? ;)

Nikt nie jest taki odważny ;)

EDYTA: Znalazłem takie info: "Numer 13 nie zostaje przydzielony od roku 1974. Wcześniej przydzielany był czasami według uznania organizatorów wyścigów."

EDYTA2: Jeśli mnie pamięć nie myli, to żaden Brazylijczyk nie będzie jeździł z numerem 24, bo to numer homo jest ;) Pamiętam jak Christian Fittipaldi w 1992 roku numer przed sezonem zmieniał.

rozkosznie
14-03-2012, 20:58
Świetnie przedstawione, dobre komentarze :) i tak będzie przed każdym GP? Po treningach/kwalifikacjach/wyścigu też coś będziesz pisać?

adolfik9501
14-03-2012, 21:09
Przed każdym wyścigiem będzie tak jak widzisz. Poza tym w miarę możliwości czasowo-porowych zamieszczam wyniki treningów, kwalifikacji i wyścigu. Jakby się coś długo nie pojawiały zawsze się znajdzie dobra dusza co zamieści. Poza tym wątek jest użyszkodników więc komentarze, opinie mile widziane.

schwepes
14-03-2012, 21:16
Nawet jak będzie wiało nudą jak w sezonie 2011, to z niecierpliwością czekam start sezonu i tą całą otoczkę :).

adolfik9501
14-03-2012, 21:24
Nawet jak będzie wiało nudą jak w sezonie 2011, to z niecierpliwością czekam start sezonu i tą całą otoczkę :).

W oczekiwaniu na start naprawdę polecam pierwszy wyścig V8SC. Jest akcja i otoczka ;) Nie mogłem się doczekać, ale pierwszy wyścig wynagrodził mi rozłąkę ;) F1 staje się coraz nędzniejsza ale jednak dalej przyciąga, choć szczerze mówiąc nie wiem co. Chyba tylko ta prędkość i hałas... Bardziej czekam na nowy sezon IndyCar (start 25 marca).

ekonet
14-03-2012, 21:27
Świetnie przedstawione, dobre komentarze :) i tak będzie przed każdym GP? Po treningach/kwalifikacjach/wyścigu też coś będziesz pisać?
Toć taka tradycja tu jest. Są relacje w trakcie wyścigów. ;)

adolfik9501
14-03-2012, 21:32
(...) Są relacje w trakcie wyścigów. ;)

Były. Ale kto wie, może wrócą, przecież komentator się chyba na forum znowu pojawił ;)

EDYTA: Odnośnie Barrichello i IndyCar:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.autoweek.com/storyimage/CW/20120308/INDYCAR/120309839/AR/0/AR-120309839.jpg&maxW=431)

EDYTA2: W F1 w tym sezonie w modzie będą garby na nosie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.24.co.za/files/Cms/General/d/1785/035002810f5c406a9b3ad48a14fb2a7e.jpg)

Celeborn
14-03-2012, 22:14
Serial F1 czas zacząć. Nie mogę się doczekać niedzielnego wyścigu. Ciekawe co pokaże lotus.

adolfik9501
14-03-2012, 22:26
(...) Ciekawe co pokaże lotus.

Na pewno IceMana i Groszka ;) Poza tym to do kwalifikacji nie będziemy nic wiedzieć, przecież testy/treningi rządzą się swoimi prawami, choć wiadomo iż HRT nawet podczas nich w pierwszej dziesiątce się nie znajdzie.

Ja tam tradycyjnie czekam na McLarena, tym bardziej że w tym roku zrobili jak zawsze ładny samochód, lecz bez garba. Bodaj jeszcze tylko HRT i Marussia się oparły "modzie".

Celeborn
14-03-2012, 22:40
To jest przecież chyba wymóg FIA.

adolfik9501
14-03-2012, 22:50
To jest przecież chyba wymóg FIA.

Wymogiem było tylko obniżenie nosa do pewnej wartości na odpowiedniej długości (szczegółów nie pomnę), większość poszła na łatwiznę i zrobiła garba ;) McLaren zaryzykował i zaprojektowali zwyczajnie, choć w zgodzie z przepisami.

Tak przy okazji przepisów FIA to przed sezonem kolejny raz się wygłupili. Najpierw zezwolili Lotusowi na nowatorskie zawieszenie, następnie potwierdzili, że wszystko jest OK. Pozostałe zespoły wzięły się za kopiowanie pomysłu, lecz FIA się rozmyśliła i stwierdziła, że jednak nie jest to zgodne z regulaminem. Niezły burdel tam u nich panuje, czyżby nasi tam byli ;)

Yanluk
15-03-2012, 11:27
Ja dzisiaj kupilem bilety, tak wiec w niedziele postaram sie wrzucic troche zdjec prosto z toru.

Celeborn
15-03-2012, 13:11
Uuu
Wymogiem było tylko obniżenie nosa do pewnej wartości na odpowiedniej długości (szczegółów nie pomnę), większość poszła na łatwiznę i zrobiła garba ;) McLaren zaryzykował i zaprojektowali zwyczajnie, choć w zgodzie z przepisami.

Tak przy okazji przepisów FIA to przed sezonem kolejny raz się wygłupili. Najpierw zezwolili Lotusowi na nowatorskie zawieszenie, następnie potwierdzili, że wszystko jest OK. Pozostałe zespoły wzięły się za kopiowanie pomysłu, lecz FIA się rozmyśliła i stwierdziła, że jednak nie jest to zgodne z regulaminem. Niezły burdel tam u nich panuje, czyżby nasi tam byli ;)

Racja, Mclaren zrobił to najlepiej.

Biotrek
15-03-2012, 14:50
Yanluk
Aż ci zazdroszczę, że tak możesz w Australii na tym torze popstrykać fotki w F1 :)

adolfik9501
Na moje oko powinno być tak:



01. Sebastian Vettel (GER) - Red Bull (Renault)
02. Mark Webber (AUS) - Red Bull (Renault)
03. Jenson Button (GBR) - McLaren (Mercedes)
04. Lewis Hamilton (GBR) - McLaren (Mercedes)
05. Fernando Alonso (ESP) - Ferrari (Ferrari)
06. Fellipe Massa (BRA) - Ferrari (Ferrari)
07. Michael Schumacher (GER) - Mercedes (Mercedes)
08. Nico Rosberg (GER) - Mercedes (Mercedes)
09. Kimi Raikkonen (FIN) - Lotus (Renault)
10. Romain Grosjean (FRA) - Lotus (Renault)
11. Paul di Resta (GBR) - Force India (Mercedes)
12. Nico Hulkenberg (GER) - Force India (Mercedes)
14. Kamui Kobayashi (JAP) - Sauber (Ferrari)
15. Sergio Perez (MEX) - Sauber (Ferrari)
16. Daniel Ricciardo (AUS) - Toro Rosso (Ferrari)
17. Jean-Eric Vergne* (FRA) - Toro Rosso (Ferrari)
18. Pastor Maldonado (WEN) - Williams (Renault)
19. Bruno Senna (BRA) - Williams (Renault)
20. Heikki Kovalainen (FIN) - Caterham (Renault)
21. Vitaly Pietrow (RUS) - Caterham (Renault)
22. Pedro de la Rosa (ESP) - HRT (Cosworth)
23. Narain Karthikeyan (IND) - HRT (Cosworth)
24. Timo Glock (GER) - Marussia (Cosworth)
25. Charles Pic* (FRA) - Marussia (Cosworth)
* - debiutant

Lotus-Renault (2010-2011)
obecnie Lotus F1 Team
Lotus Racing (2010-2011)
obecnie Caterham F1 Team
Marussia Virgin Racing (2010-2011)
obecnie Marussia F1 Team
Nie ma co się bawić w pełne nazywnictwo, bo tak to byłaby Scuderia Toro Rosso czy Red Bull Racing, albo jw nazwa + F1 Team itd.

MadOnion
15-03-2012, 20:26
Witam szanowne grono po przerwie, przyznać się kto budzik już nastawił na 2:30 ; )

Pinki
15-03-2012, 22:16
Witam szanowne grono po przerwie, przyznać się kto budzik już nastawił na 2:30 ; )
Moja 15-letnia córka nastawiła, godzina paskudna, ale stęskniłyśmy się już okrutnie.

adolfik9501
15-03-2012, 23:37
adolfik9501
Na moje oko powinno być tak:
(...)
Nie ma co się bawić w pełne nazywnictwo, bo tak to byłaby Scuderia Toro Rosso czy Red Bull Racing, albo jw nazwa + F1 Team itd.

W 2011 był tylko jeden Lotus, obecny Caterham. McLaren nazywa się "Vodafone McLaren Mercedes" tak samo jak zespół Renault w zeszłym roku nazywał się Lotus Renault. Lotus był sponsorem tytularnym. Podobnie było z Marussią. Poza tym wiadomo, że podaje się tylko nazwę bolidu i silnik, a nie zespołu.

EDYTA: Cytat z oficjalnej strony F1 (dotyczy 2012 roku): "Team name officially changes from Renault to Lotus.", "Team name changes from Team Lotus to Caterham", "Team takes on name of major shareholders and Russian sportscar makers Marussia"


Witam szanowne grono po przerwie, przyznać się kto budzik już nastawił na 2:30 ; )

Nic i nikt mnie nie zmusi bym o tak niecnych porach oglądał te brzydactwa podczas treningów, kwalifikacje to co innego ;)

EDYTA: Oczywiście, pisząc brzydactwa, nie miałem na myśli McLarena ;)

schwepes
16-03-2012, 06:58
Po 1. czasówce wydaje się, że układ sił się nie zmienił i o pudło będą walczyć te same zespoły co przed rokiem (McL, Ferrari, Redbull, może Mercedes).

adolfik9501
16-03-2012, 09:41
Wyniki treningów:

1:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(107% najlepszego czasu: 1:33,689)

2:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(107% najlepszego czasu: 1:35,425)

adolfik9501
17-03-2012, 07:46
Wyniki 3 treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:31,679. Ciekawe czy w tym roku również, ta reguła będzie martwa. Co prawda, w zeszłym roku to był jedyny wyścig gdzie nie dopuszczono do startu "za wolne" bolidy, jednak w pozostałych GP olewano ją.

EDYTA: Ciekawa jest pozycja kierowców Ferrari...

Paablitos
17-03-2012, 07:54
Ciekawy uklad wynikow...
Ciekaw jestem kwalifikacji, wowczas wiele sie wyjasni:).

adolfik9501
17-03-2012, 08:07
No i LT zdechł... czuję się dziwnie bez niego.

EDYTA: Czuję się bez niego jak dziecko we mgle. Zupełnie jak Borowczyk i "jak sądzisz Maurycy" ;)

EDYTA2: Borówa już w żywiole. "Jak sąszisz Maurycy" mówi, że Alonso najprawdopodobniej zaliczył trawę czego skutkiem miało być jego (Alonso) wypadnięcie, a Borówa jak gdyby nigdy nic wypala (mniej więcej cytat): ale tam Alonso wyjechał na trawę, nie wiem czy zauważyłeś... Wow, ten koleś jest niesamowity. Tyle lat w swoim wyimaginowanym świecie.

shaolin
17-03-2012, 08:49
Ferrari nie zakwalifikowalo sie do q3, a Borowczyk - wielki kryzys w zespole, bla bla bla, ogolnie powinni sie spakowac i pojechac do domu :lol:

EDIT: Musze nadrobic odrobine i jak wroce do formy to pewnie beda relacje (o ile bede sie mogl zalapac na transmisje w Chinach...).

adolfik9501
17-03-2012, 08:57
Ferrari nie zakwalifikowalo sie do q3, a Borowczyk - wielki kryzys w zespole, bla bla bla, ogolnie powinni sie spakowac i pojechac do domu :lol:

Borówa jest po prostu Master of Puppets. Master to on, Puppets to cały cyrk F1 ;)



EDIT: Musze nadrobic odrobine i jak wroce do formy to pewnie beda relacje (o ile bede sie mogl zalapac na transmisje w Chinach...).

Byłoby fajnie, ale nic na siłę. Ja próbowałem, ale poległem, prawie jak Ferrari w Australii ;)

shaolin
17-03-2012, 09:00
Damy rade.

A teraz moze szybka relka z Q3. Szynkailton czas ponizej 1:25. Za nim Vettel.

EDIT: Szumi trzeci, za nim Guzik. Grosjean swietnie sobie radzi juz na dzien dobry bo jest 5.

EDIT: Webber wskoczyl na P2. Ricciardo w picie.

EDIT: Rosberg probuje poprawic swoj czas, Szumi tez.

EDIT: Webber odpuscil, Button goni.

EDIT: Button wskoczyl na 2, pchnal Szumiego na 3, ale tylko na chwile bo Grosjean wskakuje na P3!

EDIT: Vettel slabiutko, P6.

EDIT:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/8844/42023315.jpg)

adolfik9501
17-03-2012, 09:09
Wreszcie McLareny w kwalifikacjach tam gdzie mają być. Ładnie poszedł Grosjean w Lotusie. Kimi przedobrzył z robieniem sobie wolnego toru w Q1, a młody zaszalał w Q3. No i miło, że Wielki Palec za Webberem.

EDYTA: Dlaczemu masz LT a ja nie? U mnie poległ po P3. Żądam powołania komisji!!!

shaolin
17-03-2012, 09:13
EDYTA: Dlaczemu masz LT a ja nie? U mnie poległ po P3. Żądam powołania komisji!!!

:mrgreen: Sie gra, sie ma!

Yanluk
17-03-2012, 10:20
Mialem tylko chwile wolnego dzisiaj take wiec tylko kilka zdjec z jednego zakretu. Ale za to Vettel wypadl z toru wprost "pod moje nogi" :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yanluk.com/nikon/F12012/DSC_1381.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yanluk.com/nikon/F12012/DSC_1461.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yanluk.com/nikon/F12012/DSC_1469.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yanluk.com/nikon/F12012/DSC_1609.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yanluk.com/nikon/F12012/DSC_1916.jpg)

I tak jeszcze zeby ponarzekac, to nie mam pojecia kto planowal cala ta impreze, ale praktycznie zostaly 2 miejscowki dla amatarow fotografii gdzie mozna cokolwiek ustrzelic (z jednej z nich te powyzsze zdjecia).
Kazdy dobry zakret ma jakis koncert, premium stand itp! W zeszlym roku byly 4 "odkryte zakrety" 2 lata temu bylo ich 6, teraz zostaly 2 :( Tak wiec na jutrzejszy wyscig aparat sobie odpuszczam :(

adolfik9501
17-03-2012, 10:25
Mialem tylko chwile wolnego dzisiaj take wiec tylko kilka zdjec z jednego zakretu. Ale za to Vettel wypadl z toru wprost "pod moje nogi" :)
(...)

I tak jeszcze zeby ponarzekac, to nie mam pojecia kto planowal cala ta impreze, ale praktycznie zostaly 2 miejscowki dla amatarow fotografii gdzie mozna cokolwiek ustrzelic (z jednej z nich te powyzsze zdjecia).
Kazdy dobry zakret ma jakis koncert, premium stand itp! W zeszlym roku byly 4 "odkryte zakrety" 2 lata temu bylo ich 6, teraz zostaly 2 :( Tak wiec na jutrzejszy wyscig aparat sobie odpuszczam :(

A V8 gdzie? ;)

Yanluk
17-03-2012, 10:37
A V8 gdzie? ;)

Slimakom zdjec nie bede robil. Nie kreca mnie V8, chociaz widzialem w tym roku Clipsal 500 na zywo.
PS Dopoki w V8 nie bedzie co najmnie 6-8 roznych marek napewno nie bede ogladal.

adolfik9501
17-03-2012, 10:47
Slimakom zdjec nie bede robil. Nie kreca mnie V8, chociaz widzialem w tym roku Clipsal 500 na zywo.
PS Dopoki w V8 nie bedzie co najmnie 6-8 roznych marek napewno nie bede ogladal.

Jak będzie więcej marek to będziemy mieli nudy jak w F1, WTCC itp. WTCC to nawet odwracają czołową 10 po pierwszym wyścigu by coś się w drugim działo, a i tak wyniki nie odbiegają od pierwszego.

No ale prędkości i hałasu F1 odmówić nie można.

Yanluk
17-03-2012, 10:53
Jak będzie więcej marek to będziemy mieli nudy jak w F1, WTCC itp. WTCC to nawet odwracają czołową 10 po pierwszym wyścigu by coś się w drugim działo, a i tak wyniki nie odbiegają od pierwszego.

No ale prędkości i hałasu F1 odmówić nie można.

Czyli ja zostane przy F1, ten sezon przynajmniej jak na razie zapowiada sie interesujaca (mam nadzieje ze czolowka znowu nie odskoczy po 8 wyscigach)
Bo ja mam taka cicha nadzieje ze w tym roku to Kimi i Schumi beda walaczyc o mistrzostwo miedzy soba... oj sie rozmazylem :)

adolfik9501
17-03-2012, 11:01
Czyli ja zostane przy F1, ten sezon przynajmniej jak na razie zapowiada sie interesujaca (mam nadzieje ze czolowka znowu nie odskoczy po 8 wyscigach)

Zapowiada się interesująco, gdyż fury się gorzej prowadzi, dupsko lata, a i różnice czasowe jakby mniejsze. Jednak czy czołówka odjedzie, i kto w niej będzie to okaże się po pierwszych 2-3 wyścigach, a może już po pierwszym jak w 1998 ;)


Bo ja mam taka cicha nadzieje ze w tym roku to Kimi i Schumi beda walaczyc o mistrzostwo miedzy soba... oj sie rozmazylem :)

Wygląda na to, że Lotus i Mercedes się poprawiły, jednak trzeba jeszcze poczekać na sprawę ewentualnych protestów na Merca i ich tylne skrzydło z kanałem F. Czy wystarczy im sił na McLarena i Red Bulla się dopiero okaże.

adolfik9501
17-03-2012, 15:26
Z nowych info:

Perez dostał karę (cofnięcie na starcie o 5 miejsc) za wymianę skrzyni biegów po kwalifikacjach.
Kierowcy HRT nie zostali dopuszczeni do wyścigu ze względu na regułę 107%. FIA w zeszłym roku również w pierwszym wyścigu była taka stanowcza.

siona
17-03-2012, 20:13
jak jest z wnoszeniem sprzętu foto na tor? są jakieś restrykcje?

Yanluk
18-03-2012, 20:50
A uzywa ktos moze aplikacji na Androida ja 2012?

Tapatalk using Galaxy Tab 10.1v