Zobacz pełną wersję : Jaką głowicę wybrać
Benro B3 czy Sirui K40x ?
Witam.
Zapytam się tak z czystej ciekawości, robisz na dużym formacie, w mokrym kolodionie?
To po co Ci taka głowica, udźwig 30-35kg, masa 0,7kg. No ale z gustami się nie dyskutuje.
A może uchylisz rąbka tajemnicy?
To nie kwestia gustu. Udźwig 30-35kg? Nie umiesz czytać specyfikacji.
Ja co prawda mam B-2, ale B-3 "macałem" - kawał solidnego żelastwa - polecam!
A jak długo używasz? I czy zauważyłeś jakieś luzy, wyrobienie się ruchomych części, etc.?
nazir_altamar
14-03-2012, 02:31
To nie kwestia gustu. Udźwig 30-35kg? Nie umiesz czytać specyfikacji.
Loading capacity: 35 kg (77.2 lbs)
No ja chyba też nie umiem ;)
Używam jej od ok. 1,5 roku. Żadnych luzów nie zauważyłem - zresztą blokowanie głowicy/kuli odbywa się poprzez 2 pokrętła. 1 pokrętło co prawda ma służyć przede wszystkim do ustawienia oporu z jakim głowica ma pracować, jednak równie dobrze można nim zblokować całkowicie kulę. Generalnie nic nie lata, wszystko jest odpowiednio spasowane - jakość wykonania na najwyższym poziomie.
Najlepiej jakbyś mógł sobie gdzieś obmacać tą głowicę - wówczas sam być zobaczył, że jest to na prawdę konkretny sprzęt.
Loading capacity: 35 kg (77.2 lbs)
No ja chyba też nie umiem ;)
Bo trzeba czytać między wierszami :P
To maksymalne obciążenie dotyczy zamocowania sprzętu na górze glowicy, pionowo, i oznacza tylko tyle, że głowica Ci się nie rozpadnie. Dla porównania, to co podaje np. Manfrotto, Gitzo, Kirk czy RRS dotyczy gwarantowanej wytrzymałości w każdej pozycji głowicy kulowej, nawet jeśli 10 kg sprzętu zawiśnie poziomo to głowica ani drgnie i będzie funkcjonować bez zająknięcia. Porównaj sobie masę głowic tych producentów z podobnymi modelami Benro, Sirui, Triopo czy Induro i zerknij na specyfikacje. Ufff, ale się nagadałem...
Używam jej od ok. 1,5 roku. Żadnych luzów nie zauważyłem - zresztą blokowanie głowicy/kuli odbywa się poprzez 2 pokrętła. 1 pokrętło co prawda ma służyć przede wszystkim do ustawienia oporu z jakim głowica ma pracować, jednak równie dobrze można nim zblokować całkowicie kulę. Generalnie nic nie lata, wszystko jest odpowiednio spasowane - jakość wykonania na najwyższym poziomie.
Najlepiej jakbyś mógł sobie gdzieś obmacać tą głowicę - wówczas sam być zobaczył, że jest to na prawdę konkretny sprzęt.
Zaryzykuję i kupię w ciemno Sirui K-40X ze względu na większą średnicę kuli.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.