PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką głowicę wybrać



zakwas
12-03-2012, 21:55
Benro B3 czy Sirui K40x ?

swiada
12-03-2012, 22:13
Witam.
Zapytam się tak z czystej ciekawości, robisz na dużym formacie, w mokrym kolodionie?

zakwas
12-03-2012, 22:50
Nie.

swiada
12-03-2012, 23:03
To po co Ci taka głowica, udźwig 30-35kg, masa 0,7kg. No ale z gustami się nie dyskutuje.
A może uchylisz rąbka tajemnicy?

zakwas
13-03-2012, 00:14
To nie kwestia gustu. Udźwig 30-35kg? Nie umiesz czytać specyfikacji.

zyrafal
13-03-2012, 23:12
Ja co prawda mam B-2, ale B-3 "macałem" - kawał solidnego żelastwa - polecam!

zakwas
13-03-2012, 23:42
A jak długo używasz? I czy zauważyłeś jakieś luzy, wyrobienie się ruchomych części, etc.?

nazir_altamar
14-03-2012, 02:31
To nie kwestia gustu. Udźwig 30-35kg? Nie umiesz czytać specyfikacji.


Loading capacity: 35 kg (77.2 lbs)
No ja chyba też nie umiem ;)

zyrafal
14-03-2012, 10:22
Używam jej od ok. 1,5 roku. Żadnych luzów nie zauważyłem - zresztą blokowanie głowicy/kuli odbywa się poprzez 2 pokrętła. 1 pokrętło co prawda ma służyć przede wszystkim do ustawienia oporu z jakim głowica ma pracować, jednak równie dobrze można nim zblokować całkowicie kulę. Generalnie nic nie lata, wszystko jest odpowiednio spasowane - jakość wykonania na najwyższym poziomie.
Najlepiej jakbyś mógł sobie gdzieś obmacać tą głowicę - wówczas sam być zobaczył, że jest to na prawdę konkretny sprzęt.

zakwas
14-03-2012, 19:06
Loading capacity: 35 kg (77.2 lbs)
No ja chyba też nie umiem ;)

Bo trzeba czytać między wierszami :P
To maksymalne obciążenie dotyczy zamocowania sprzętu na górze glowicy, pionowo, i oznacza tylko tyle, że głowica Ci się nie rozpadnie. Dla porównania, to co podaje np. Manfrotto, Gitzo, Kirk czy RRS dotyczy gwarantowanej wytrzymałości w każdej pozycji głowicy kulowej, nawet jeśli 10 kg sprzętu zawiśnie poziomo to głowica ani drgnie i będzie funkcjonować bez zająknięcia. Porównaj sobie masę głowic tych producentów z podobnymi modelami Benro, Sirui, Triopo czy Induro i zerknij na specyfikacje. Ufff, ale się nagadałem...

zakwas
14-03-2012, 19:08
Używam jej od ok. 1,5 roku. Żadnych luzów nie zauważyłem - zresztą blokowanie głowicy/kuli odbywa się poprzez 2 pokrętła. 1 pokrętło co prawda ma służyć przede wszystkim do ustawienia oporu z jakim głowica ma pracować, jednak równie dobrze można nim zblokować całkowicie kulę. Generalnie nic nie lata, wszystko jest odpowiednio spasowane - jakość wykonania na najwyższym poziomie.
Najlepiej jakbyś mógł sobie gdzieś obmacać tą głowicę - wówczas sam być zobaczył, że jest to na prawdę konkretny sprzęt.

Zaryzykuję i kupię w ciemno Sirui K-40X ze względu na większą średnicę kuli.