PDA

Zobacz pełną wersję : Ja uzyskać taki efekt



gacky
12-03-2012, 11:18
Witam. Mam pytanie. Jak uzyskać taki efekt na zdjeciach jak na zdjęciach tego Pana
http://tomaszpluszczyk.pl/#/beauty

jacek.gold
12-03-2012, 11:35
jakieś konkretne zdjęcie?
bo pytanie mocno ogólne
w skrócie można powiedzieć że dużo praktyki z oświetleniem studyjnym i piękne kobiety dają taki efekt

adrian9627
12-03-2012, 11:39
Myślę ,że dużo dłubania w PS...

+ Oczywiście jakieś softy.

mOSAd
12-03-2012, 11:51
Ja oglądając ostatnio mistrzostwa w snookerze też się zastanawiałem jak osiągnąć taki efekt...

W skrócie - bez pracy nie ma kołaczy.

Ale możesz zawsze spróbować konkretnego zapytania. W snookerze pytałbym jak wykonać długie uderzenie ze wsteczną rotacją. W fotografii też najpierw warto wiedzieć o co zapytać.

Art Erie
12-03-2012, 11:52
Witam. Mam pytanie. Jak uzyskać taki efekt na zdjeciach jak na zdjęciach tego Pana
http://tomaszpluszczyk.pl/#/beauty

Zapytaj autora (to nasz forumowy kolega skinny500).

malita
12-03-2012, 13:27
Witam. Mam pytanie. Jak uzyskać taki efekt na zdjeciach jak na zdjęciach tego Pana
http://tomaszpluszczyk.pl/#/beauty

jak byś szukał inspiracji do zdjęć czy ustawień światła to polecam :

http://photolink.pl/category/beauty

a tak to practice, practice, practice jak tobie się podobają jego prace.

samson09
12-03-2012, 21:00
Ja oglądając ostatnio mistrzostwa w snookerze też się zastanawiałem jak osiągnąć taki efekt...

W skrócie - bez pracy nie ma kołaczy.

Ale możesz zawsze spróbować konkretnego zapytania. W snookerze pytałbym jak wykonać długie uderzenie ze wsteczną rotacją. W fotografii też najpierw warto wiedzieć o co zapytać.

:):) dobre i prawdziwe.

gacky
13-03-2012, 09:38
Chodzi mi przykładowo o zdjęcie vampire diaries. Jak uzyskać taki kontrast i taką szczegółowość to pewnie nie tylko lampy ale i ps. Czy nie ma jakiś dodatków, które ułatwiałyby stworzenie takiego efektu?

Andy_O
13-03-2012, 10:07
Jeśli chodzi o oświetlenie to na zdjeciach portretowych masz zawsze ściagawkę: oczy ;-) W nich odbijają się światła.
Tutaj widać typowe "beauty" oświetlenie górne, ale raczej okta (widać kanty) a nie beauty dish.
Z dołu blenda.
Jeśli chodzi o obróbke to trzeba selektywnie wyciągnąć detale (kontrast lokalny) w miejscach gdzie powinny się pojawić (oczym włosy) a ukryć na skórze. Taka obróbka to tak naprawdę zrobienie oddzielnej obróbki dla eklementów o różnej fakturze (no włosy - masa detali ale powinny być uporządkowane, skóra - delikatna ledwie widoczna faktura, oczy - wszystkie detale na maxa) a potem maskowanie warstw z poszczególnymi rodzajami obróbki.

I jedna rada, którą zwykle się olewa, ale najważniejsza: bardzo ważnym czynnikiem sprawiającym, że robimy "wow!" jest sama ładna twarz i stylizacja. Gdyby taką samą obróbkę wykonać na zdjęciu przeciętnej osoby bez stylizacji - efekt byłby słaby.

Stara zasada brzmi: "jeśli masz ciekawą modelkę w świetnej stylizacji i fajnym pomieszczeniu, to do fotograf musi tylko nie-schrzanić zdjęć, a efekt będzie znakomity" ;-)

Art Erie
13-03-2012, 10:08
Chodzi mi przykładowo o zdjęcie vampire diaries. Jak uzyskać taki kontrast i taką szczegółowość to pewnie nie tylko lampy ale i ps. Czy nie ma jakiś dodatków, które ułatwiałyby stworzenie takiego efektu?

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=203440

gacky
13-03-2012, 10:26
Dzięki za odpowiedzi. Też znalazłem wątek o tym zdjęciu. Czeka mnie dużo pracy by osiągnąć taki poziom. Jeszcze raz dzięki.

jazdownica
15-03-2012, 15:56
:):) dobre i prawdziwe.

Panowie nie podoba mi się wasze podejście...

Faktycznie na początku pytanie było zbyt ogólne ale wasz komentarz był zbyteczny.
Dopytujecie o szczegóły po czym nie potraficie pomóc. Niech moc będzie z wami.
Dzięki za pomoc :)

adamvariant
17-03-2012, 14:56
Jeśli chodzi o oświetlenie to na zdjeciach portretowych masz zawsze ściagawkę: oczy ;-) W nich odbijają się światła.
Tutaj widać typowe "beauty" oświetlenie górne, ale raczej okta (widać kanty) a nie beauty dish.

według mnie wręcz przeciwnie jest to zdecydowanie beauty dish. właśnie na powiększeniu widać nawet wewnętrzny talerz . takie jest moje zdanie ale niech sie autor wypowie jakie oświetlenie było.

ThomasVoland
29-10-2012, 20:29
Wybaczcie, że po ponad pół roku odpisuję, ale nie wiedziałem że taki temat istnieje, a widzę, że pytanie jest o moje zdjęcia :-). Jeśli kogokolwiek to jeszcze interesuje to...

Po pierwsze zdjęcie powinno być tak oświetlone, żeby na małym ekraniku LCD wyglądało bardzo podobnie do tego, jak ma wyglądać finalnie - po retuszu (nie licząc ekspozycji, bo warto naświetlać na histogram, ale korekta podświetlenia LCD czasami się sprawdza). Retusz to powinno być poprawianie detali, które widać w większym rozmiarze i praca nad cerą, a nie rysowanie światła od zera. W zdjęciach beauty zawsze na pierwszy rzut oka będzie widać wszelkie niedoskonałości skóry, ale mówię o świetle. A świecę prawie zawsze beauty dishem 70 cm z gridem (niestety na bd wszystko na skórze widać dużo bardziej niż na sofcie), w przypadku akurat zdjęcia z Vampire diaries było bez grida, bd70cm blisko twarzy, dwie lampy na włosy i lampa na tło. No a sam retusz jak już pisano robiony selektywnie - tzn żadnego podnoszenia kontrastu do całego zdjęcia na raz itd. Jak coś się robi, to się skupia na konkretnych fragmentach. Healing tool + dodge&burn to podstawa. Za tydzień we wtorek (lub za 2 tygodnie bo jeszcze mam temat o tanim oświetleniu do wrzucenia 'na już') będę miał napisany szczegółowy opis tej sesji Vampire Diaries razem z info o oświetleniu, będzie wrzucony tutaj (http://tomaszpluszczyk.pl).

Obecnie moje pf jest przeniesione pod inny adres niż kiedy temat powstawał, więc jakby ktoś nie wiedział, to mowa była o tym zdjęciu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/36/katherinedoppelgangerva.jpg)

No i na moich zdjciach raczej się nigdzie nie znajdzie bardzo mocnych świateł. Cienie są mocne, ale świateł raczej nie podbijam nigdy kontrastem. Po prostu nie lubię.