Zobacz pełną wersję : D70 - czemu nie doświetla ???
Niko(n)dem
15-06-2005, 23:11
Witam.
Zrobiłem to zdjęcie,
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2005/06/zachod-1.jpg
źródło (http://catv.retsat1.com.pl/lipo1/zachod.jpg)
niebo jest całkiem nieźle doświetlone,
ale mam zastrzeżenia do dolnej cześci fotografii,
a przedewszystkim dolny, lewy róg - nie doswietla :!: :!: :!:
Na tej fotce i tak jest nie naj gorzej, ale w innych podobnych - tragedia,
co jest nie tak, czy to ja coś knocę, czy aparat ??
Niko(n)dem
15-06-2005, 23:33
gdzierz bym smiał :!: :!: :!:
zobacz tę fotografię
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2005/06/zachod1-1.jpg
źródło (http://www.retsat1.com.pl/lipo1/zachod1.jpg)
szczerze mowiac... nie wiem o czym mowisz... wszystko wyglada ok.
aparat ma pewny zakres tonalny, duuuzo mniejszy niz ludzkie oko (a wlasciwie skorygowany przez mozg widziany oczami obraz) i tego nie przeskoczysz... a to ze bokami jest mniej swiatla to tez jak najbardziej normalne, szczegolnie jak masz centralnie w kadrze źrodło światla...
szczerze mowiac... nie wiem o czym mowisz... wszystko wyglada ok.
aparat ma pewny zakres tonalny, duuuzo mniejszy niz ludzkie oko (a wlasciwie skorygowany przez mozg widziany oczami obraz) i tego nie przeskoczysz... a to ze bokami jest mniej swiatla to tez jak najbardziej normalne, szczegolnie jak masz centralnie w kadrze źrodło światla...
AMEN :mrgreen:
nikondem rotfl nie to jakis joke chyba no niewierze.
no mi to tez wyglada na jakies podpuszczanie ;)
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa
aż się zapowietrzyłem :mrgreen:
Niko(n)dem sorry, ale czy D70 to twój pierwszy aparat w życiu :?:
Valdek_Tychy
16-06-2005, 08:48
Nijakich niedoświetleń nie widzę ale foty przednie :)
Jeżeli to nie żart to polecam filtr połówkowy szary. Biegli w programach graficznych robią zdjęcie naświetlona poprawnie raz na niebo, drugi raz dół i sklejają to potem.
:|
Szmelc jakis robia teraz. Kiedys Panie to analogi tez niedoswietlaly, zwlaszcza na automacie, ze sloncem w centrum kadru, ale nie kosztowaly takich bebechow jak dzisiaj. Sodomia i gomoria normalnie.
Postaw aparat na statywie, musisz tylko tak zrobic zeby czas byl dlugi, zatrudnij kumpla z krótkofalowka.
Sposob jest prosty, wciskasz spust, a znajomy, ktoremu dajesz znac przez krotkofalowke doswietla drzewa lampa blyskowa. Mozesz sie zamienic z kumplem miejscami, bo w koncu Ty jestes artysta i sam wiesz gdzie blysnac, zeby wykreowac obraz zgodny z Twoim zamyslem.
Kpisz czy o droge pytasz?
Jaja sobie robisz?
Czy nie masz zielonego pojecia dynamice materialu na jakim rejestrujesz obraz?
Tak cyknales i Ci tak wyszlo?
Przeciez mozna powiedzec, ze to w "punkt naswietlone" - OBA.
yyyyyyyyyyyyy to ja generalnie powiem tak - d70 to mój pierwszy poważny aparat, ale ja nie zadaje takich pytań i nie mam takich problemów :mrgreen:
Niko(n)dem
16-06-2005, 21:36
Tak to mój pierwszy poważny aparat,
do tej pory jakieś Smienki, ORWO, i tym podobne trabanty :wink:,
a tak poważnie to do tej pory pstrykałem Olkiem 5060 i jakieś bardziej kontrastowe fitki mi wychodziły, hmm może to tylko złudzenie :| sam nie wiem,
wychodzily bardziej kontrastowe, bo olek 5060 ma mniejszy zakres tonalny... a jak Ci brakuje kontrastow to sobie je podciagnij przy importowaniu RAW'a albo juz przy samej obrobce fotek w PS lub innym programie graficznym...
Na każdym forum musi być wątek humorystyczny. Dobrze na nerwy działa. :)
Anonymous
18-06-2005, 17:11
na pszyszlosc rob kilka z roznymi przyslonami i czasami - moze znajdziesz to czego szukasz :)
A mi czasami tak głupio o coś zapytać... :lol:
przecierz to normalnie niedoświetlone fotki i z tym godze się z ich autorem i kropka
[ Dodano: Wto 28 Cze, 2005 ]
:mrgreen: niedoświetlone w dole kadru
[ Dodano: Wto 28 Cze, 2005 ]
Poprostu, jeśli robisz jakieś zdjątka np. tak jak wyżej to albo np. las drzewa będą ciemne (czarna plama), albo większy czas i las drzewka ładne a słońce i chmurki dokoła niego przepalone(biała plama) i kropka :idea:
[ Dodano: Wto 28 Cze, 2005 ]
Istnieje jeden sposób na doświetloną fotkę robisz (ze statywu) kilka fotek z różnym czasem w pierwsze niedoświetlone ostatnie prześwietlone i łączysz je w jedną fotkę naświetloną dla ciebie (np.w PS) i masz super foto
[ Dodano: Wto 28 Cze, 2005 ]
http://www.luminous-landscape.com/tutorials/digital-blending.shtml
bo chyba otto biega w tym temacie i kropka :?: :?: :?:
D70 nie doswietla bo mamy wybuchy na sloncu i pomiar swiatla w D 70 tego nie uwzglednia bo niema jak. Ot cala filozofia.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.