Zobacz pełną wersję : D700 czy N70-200 VR II
Daniel_Foto
09-03-2012, 22:19
Witam.
W końcu przyszedł moment zmiany. Pierwotnie D90 na D700 ale... No właśnie kolega mnie "zbałamucił" bo kupił sobie 70-200 VR II o którym ja zawsze marzyłem. Cena praktycznie identyczna. Więc muszę wybrać. Albo jedno albo drugie. Jeśli D700 to mam zawsze sigmę 70-200 ale jednak zaczyna ma brakować ostrości na 2,8. A jeśli N70-200 too pracowało by to z D300s. Czytałem wątek D700 czy 85mm i padło na D700. Czy w mojej kwestii sprawa jest również tak jasna? Co do D700 dzwoniłem do FJ do Bielska-Białej i mają sztukę na sklepie.
Pozdrawiam. Daniel F.
Henio Jawa
09-03-2012, 23:13
Ludzie co z Wami?
Ja rozumiem jak ktoś pyta "Mam Nikona X i nie wiem jaki obiektyw do pieska na tle rozmytej łąki". OK.
Wy natomiast wiecie wszystko o sprzęcie i pytacie co macie sobie kupić?
Pal sześć, że nawet nie piszecie co jest tematem waszych zdjęć.
Daniel_Foto
09-03-2012, 23:19
Ojj tam, po prostu muszę się w marę szybko decydować. Robię głównie reportaże, i jakieś tam śluby. Czasem sport, jakiś portret. :)
paparazzi89
09-03-2012, 23:21
Ja bym brał D700 :)
ale tego z półki w fotojokerze nie bierz :P ma co najmniej 61 klatek :)
aikidudi
09-03-2012, 23:24
Ludzie co z Wami?
Ja rozumiem jak ktoś pyta "Mam Nikona X i nie wiem jaki obiektyw do pieska na tle rozmytej łąki". OK.
Wy natomiast wiecie wszystko o sprzęcie i pytacie co macie sobie kupić?
Pal sześć, że nawet nie piszecie co jest tematem waszych zdjęć.
wystarczy zobaczyć gościa stronkę(adres w stopce)
co do tematu, to do kościoła i do portretu zdecydowanie d700.
Zakres ogniskowej 70-200 juz masz. Z czasem możesz sprzedać sigmę i dorobić sobie do N70-200
Henio Jawa
09-03-2012, 23:35
wystarczy zobaczyć gościa stronkę(adres w stopce)
Świetnie. Czyli trzeba sobie zadać trudu aby stwierdzić, że nie robi astro i makro. To już coś.
Co do narciarstwa to zdecydowanie D300s i N70-200vr. Będziesz miał lepiej rozłożone punkty AF a obiektyw jest dość szybki.
aikidudi
09-03-2012, 23:37
Świetnie. Czyli trzeba sobie zadać trudu aby stwierdzić, że nie robi astro i makro. To już coś.
faktycznie ogromny trud :-|
Henio Jawa
09-03-2012, 23:49
faktycznie ogromny trud :-|
To nie jest kwestia trudu.
Ty zajrzałeś i dałeś odpowiedź.
Bez sensu. Człowiek kupi sobie nowy aparat a nie nowy obiektyw bo Ty i może ktoś jeszcze napisze, że D700 jest lepszy do ślubu. Sądzisz, że pytający jeśli zajmuje się ślubami to o tym już gdzieś nie czytał?
ja też bym brał d700 , 70-200 już masz, z czasem możesz zmienic na N
Z D700 domykasz Sigmę do f/4 - f/4.5 i masz obrazek lepszy i głębię mniejszą niż z DX i f/2.8. Do tego w gratisie lepsze kolory, mniejszy szum, rozpiętość tonalną. No i zawsze możesz otworzyć szkło do f/2.8. Dodatkowo nie poznasz obrazka z 50-ki, a 85-ka nabierze rumieńców. Chociaż mogę się mylić. D700 mam tylko od momentu jego premiery w Polsce. ;) A N70-200 VR był ze mną jeszcze za czasów premiery D80. D300s zostanie ci jedynie do szerokich kątów, bo tak taniej. A po jakimś czasie w ogóle odechce się go używać. Tylko pamiętaj, że to D700 jest ciężkie paskudnie - jakby co to nie moja wina.
aikidudi
10-03-2012, 11:47
Świetnie. Czyli trzeba sobie zadać trudu aby stwierdzić, że nie robi astro i makro. To już coś.
Co do narciarstwa to zdecydowanie D300s i N70-200vr. Będziesz miał lepiej rozłożone punkty AF a obiektyw jest dość szybki.
Z D700 domykasz Sigmę do f/4 - f/4.5 i masz obrazek lepszy i głębię mniejszą niż z DX i f/2.8. Do tego w gratisie lepsze kolory, mniejszy szum, rozpiętość tonalną. No i zawsze możesz otworzyć szkło do f/2.8. Dodatkowo nie poznasz obrazka z 50-ki, a 85-ka nabierze rumieńców. Chociaż mogę się mylić. D700 mam tylko od momentu jego premiery w Polsce. ;) A N70-200 VR był ze mną jeszcze za czasów premiery D80. D300s zostanie ci jedynie do szerokich kątów, bo tak taniej. A po jakimś czasie w ogóle odechce się go używać. Tylko pamiętaj, że to D700 jest ciężkie paskudnie - jakby co to nie moja wina.
amen
To nie jest kwestia trudu.
Ty zajrzałeś i dałeś odpowiedź.
Bez sensu. Człowiek kupi sobie nowy aparat a nie nowy obiektyw bo Ty i może ktoś jeszcze napisze, że D700 jest lepszy do ślubu. Sądzisz, że pytający jeśli zajmuje się ślubami to o tym już gdzieś nie czytał?
dlaczego bezsensu? Nie wie co kupić to ja piszę mój punkt widzenia. To czy autorowi pasuje czy nie to już jest kwestia jego oceny. Nie kazałem mu kupić to i to tylko poddałem sugestie, ze d700 do portetu i do ślubów będzie lepszy niz dx. Po 2 taki zakres gość już ma więc po kiego w tym momencie kupować podobne szkło(pomijam prędkość af itd) ?
to moje zdanie, ale wcale nie musi być super trafne tak samo jak twoje. Fajnie, że jest różnica zdań bo można podyskutować, ale jaka jest Twoja propozycja?
a_iverson
10-03-2012, 11:56
Jeśli D700 to mam zawsze sigmę 70-200 ale jednak zaczyna ma brakować ostrości na 2,8.
A którą masz Sigmę?? nową z OS, czy starą bez?
Daniel_Foto
10-03-2012, 12:07
Mam Sigmę 70-200 II bez OS. Robiąc ostatnio ten zjazd który tutaj pokazywałem, na 2,8 było kiepsko z ostrością. A znajomy na D90 + 70-200 VR II miał dużo lepsze efekty na 2,8 niż ja. Zdaję sobie sprawę z tego co daje matryca FX. A sigmę i tak i tak dość często przymykam do F/4-4,5.
Henio Jawa
10-03-2012, 12:29
Fajnie, że jest różnica zdań bo można podyskutować, ale jaka jest Twoja propozycja?
Przecież napisałem w poście który cytowałeś.
Do narciarstwa D300s+N70-200VR
a_iverson
10-03-2012, 12:33
Pytałem bo kolega ma S70-200 z OS i jest ostra jak diabli już na f2.8.
W takim razie ja bym brał na Twoim miejscu D700, ma wyższe użyteczne iso. Sigmę przymykasz do f4 iso na d700 w górę i efekt lepszy niż na d90 + n70-200 VR2
haradrimm
10-03-2012, 12:38
Sigma odżyje na D700. Bierz body, sprzedaj d90 i zacznij sobie odkładać na szkło.
Daniel_Foto
10-03-2012, 12:45
Tak myślałem :) Zawsze w obwodzie zostaje D300s. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to D700 + S70-200 (przymknięta nawet do F/4-4,5) da mi lepszy efekt niż matryca DX + N70-200?
Henio Jawa
10-03-2012, 12:58
Tak myślałem :) Zawsze w obwodzie zostaje D300s. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to D700 + S70-200 (przymknięta nawet do F/4-4,5) da mi lepszy efekt niż matryca DX + N70-200?
To zależy jaki efekt:-)
Będzie np. sporo "krócej".
Daniel_Foto
10-03-2012, 13:03
To zależy jaki efekt:-)
Będzie np. sporo "krócej".
Krócej mi nie przeszkadza bo ja i tak rzadko używam dłuższego końca tej sigmy. Efekt mam na myśli GO. I czy ostrość w sigmie na F/4 będzie taka jak w Nikkorze na 2.8?
Henio Jawa
10-03-2012, 13:16
Efekt mam na myśli GO.
http://www.dofmaster.com/dofjs.html
tym sobie możesz policzyć jak jest z GO w różnych wariantach.
haradrimm
10-03-2012, 13:29
Co do ostrości, czy w Sigmie będzie taka sama na f4 jak w Nikkorze na f 2.8 to ciężko powiedzieć. Ale D700 ma mniej upakowaną matrycę w stosunku do D300s, więc ma mniejsze wymagania co do rozdzielczości szkła, w związku z czym po prostu na D700 obrazek będzie ostrzejszy. :)
aikidudi
10-03-2012, 14:48
Przecież napisałem w poście który cytowałeś.
Do narciarstwa D300s+N70-200VR
to jak do takiego zastosowania gość ma specjalnie kupić N70-200 to gratuluje pomysłu. No chyba, że robi to zawodowo :)
a_iverson
10-03-2012, 14:48
Porównaj ostrość S70-200 na f4 z d90 i d90 z N70-200 na f2.8 od kolegi.
I tak jak pisze przedmówca, to co uzyskasz sigmą i d90 na f4 będzie trochę ostrzejsze podpinając S70-200 do d700.
PaulGilbert
02-05-2012, 16:52
Odpowiadając na pytanie tytułowe ja słyszałem, że warto możliwie najwięcej zainwestować w optykę a za resztę kupić puszkę na jaką aktualnie nas stać i zbierać ewentualnie pieniążki na lepszą. Z tym, że jak sobie przypominam to było jakiś czas temu, jeszcze w czasach aparatów analogowych, ale chyba w cyfrówkach ta zasada ma nadal zastosowanie. Tak więc kup N70-200VRII do D90, będziesz zadowolony.
Bierz D700! Sigma z tym korpusem dostanie skrzydeł.
Bambello
03-05-2012, 08:51
Krócej mi nie przeszkadza bo ja i tak rzadko używam dłuższego końca tej sigmy. Efekt mam na myśli GO. I czy ostrość w sigmie na F/4 będzie taka jak w Nikkorze na 2.8?
A tak ode mnie.
To zmień tą sigmę 70-200 na 85/1.4 i pozamiatasz temat.
Ja 90% kadrów na ślubie robię:
35/ 1.8 + D3 i D700 + sigma 85/1.4
Dodam też, że miałem nikkora 70-200 Vr i po zakupie 85/1.4 poszedł na allegro.
Pozdrawiam
Odpowiadając na pytanie tytułowe ja słyszałem, że warto możliwie najwięcej zainwestować w optykę a za resztę kupić puszkę na jaką aktualnie nas stać i zbierać ewentualnie pieniążki na lepszą. Z tym, że jak sobie przypominam to było jakiś czas temu, jeszcze w czasach aparatów analogowych, ale chyba w cyfrówkach ta zasada ma nadal zastosowanie.
Generalnie tak, ale w cyfrówkach trochę namieszał format DX i konieczność wyboru czy i kiedy iść w FX.
ja po długich przemyśleniach (ok. 3 miesiące tego myślenia i badań rynku) przyjąłem swoją drogę (amatora z długim stażem na analogach) zakupów "krok po kroku"
1. wybrałem N zamiast C
2. Kupiłem najbardziej zaawansowany DX (D7k) + najtańsze jasne szkło pod FX (50/1.4G) aby tylko zacząć robić zdjęcia na cyfrówce
3. późną jesienią kupię N70-200/2.8 VRII bo potrzebuję do sportu (dyscyplina zimowa)
4. wiosną przyszłego roku kupię N16-35/4 VR bo potrzebuję na wakacje (architektura + widoczki)
5. Do N50/1.4G dokupię N85/1.8G lub N85/1.4G bo lubię też portrety
6. Do N7k dokupię sobie FX (N D800 lub N D600????) i będę miał dwa (z analogiem trzy) aparaty (do tego czasu niech D800 przetestują zawodowi testerzy z tego forum :-) )
W okresie przejściowym wykorzystam mojego starego analoga z kompletem szkieł (stopka)
Gdybym zamiast D7k miał D90 moja droga postępowania byłaby identyczna
Z takim małym sprostowaniem, że najbardziej zaawansowanym DX jest D300(s) :-) D7000 jest od niego bardziej zaawansowany jedynie w filmowaniu i wysokim ISO, ale ergonomia. AF i bufor kuleją, oj, kuleją. Ratuje się fantastycznymi trybami U1 U2.
Reszta jak najbardziej słusznie, poza tym, że od D800 wolę D700 (D600?), bo D800 jest za bardzo amatorski w detalach (sterowanie AF) i za bardzo studyjny w ilości MP.
adrian1115
04-05-2012, 16:03
Ja bym autorowi wątku też polecał D700 co FX to FX jednak i potem zbierać na szeroki kąt do FX sprzedając przy tym D300s i szkła DX :) No chyba, że backup wymagany to tylko szkła.
Daniel_Foto
04-05-2012, 16:58
Dzięki za rady wszystkim :) Jednakże obecnie kupiłem sobie drugą lampkę (SB700). Chce uczyć się fotografii a nie kupować "zabawki" odkąd wrzucam fotki na forum to wiem jak mało umiem. A uczyć się mogę na tym co mam. Jak przyjdzie czas na FX to będę na tyle świadomym fotografem że sam będę wiedział jakiej puszki chce. :)
adrian9627
10-08-2012, 18:25
Odnalazł mądrość w sobie i nastała światłość. ; D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.