Zobacz pełną wersję : Instalacja foto na koszu
Kacper82
08-03-2012, 18:59
Regulamin PLK pozwala na umieszczenie aparatu po tylnej stronie kosza. Dzięki temu możemy uzyskać ciekawe efekty, zdjęcia jak np. to:
http://c-product.images.dreamsretail.com/77-13/77-13549-F.jpg
Zdaję sobie sprawę, ze zrobienie takiej instalacji nie będzie proste, jednak myślę, że warto spróbować. Niestety nie wiem jak się za to zabrać. Pomożecie?
krolewicz
08-03-2012, 19:07
na bogato to można użyć magic arma :D
ale ja bym sie nie napalał, w polskiej lidze mało wsadów i fajnych akcji pod tablicą, a na efekty jak w NBA nie ma co liczyć, tam jadą na wysokiej przesłonie i błyskają ostro :)
Kacper82
08-03-2012, 19:09
Do Kołobrzegu sprowadzono Demitriusa Browna, który regularnie popisuje się efektownymi wsadami. A i Harris lubi się tym popisać. Tak wiec ujęć trochę by było.
A coś tańszego? :D
RobertMiernik
09-03-2012, 01:24
Tańszego od czego?
Poszukaj w sklepach z wyposażeniem studyjnym, jest mnóstwo uchwytów, które z jednej strony mają 'imadło' a z drugiej montaż statywowy, do tego najprostszy pilot bezprzewodowy i jedziesz...
Ja robiłem takie rzeczy na monopodzie stojąc za koszem. Zewnętrzne mocowania są niestety drogie, a często też problemowe w instalacji. ( nie zawsze ma się 15 minut przed i po meczu...)
Manfrotto Super Clamp zapinam na rower udźwig do 15kg.
igorbyrski
22-03-2012, 20:30
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004MAOXLQ/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=103612307&pf_rd_s=lpo-top-stripe&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B000ABB4HC&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=035GC9RRTEDJZXQ54VWS
Matey3000
28-03-2012, 19:11
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004MAOXLQ/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=103612307&pf_rd_s=lpo-top-stripe&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B000ABB4HC&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=035GC9RRTEDJZXQ54VWS
Na prawde aparat+obiektyw bys na tym powiesil??? :shock::shock::shock:Swoj oczywiscie.
RobertMiernik
28-03-2012, 19:56
Jak już masz na czymś sprzęt wieszać to nie kombinuj tylko weź taki uchwyt TO (http://fripers.pl/product_info.php/info/p295_Uchwyt-montazowy-na-15-kg-z-kolowrotkiem-FreePower.html). Montujesz cuś takiego na rurce od tablicy, z drugiej strony kolumnę od statywu, na statyw aparat (polecam jakiś pasek bezpieczeństwa, dla zdublowania montażu) i jeszcze modlitwa w intencji stabilności nie zaszkodzi...
krzysztof jot
01-04-2012, 22:35
w kraju basketballa tak to robią:
http://slikimages.com/2010/03/everything-else/basketball-remote-camera-setup-part-2/
http://www.idsnews.com/blogs/focus/?p=271
http://blogs.reuters.com/photographers-blog/2010/10/07/behind-the-glass-the-secret-of-the-remote-camera/
http://nathansweetphotography.blogspot.com/2010/11/basketball-remote-camera.html
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blogs.reuters.com/photographers-blog/files/2010/10/sergio123combo2.jpg)
a to taka ciekawostka :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/remotes5_jpg_1081942cl8-1.jpg
źródło (http://beta.images.theglobeandmail.com/archive/01081/remotes5_jpg_1081942cl-8.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.