Henio Jawa
07-03-2012, 15:38
Nie mam tego aparatu.
Po przeczytaniu bez zrozumienia instrukcji obsługi mam takie pytania do użytkowników Canona 5D mark II:
1. Czy można ustawić tak aby spust migawki uruchamiał tylko pomiar światła i od razu go blokował (nie zmieniał ekspozycji przy przekadrowaniu) i NIE uruchamiał AF. AF był uruchamiany tylko przyciskiem AF-ON? Przycisk AF-ON ma sterować tylko AF nie przy okazji ekspozycją. Czyli dokładnie jak w Nikonie.
2. Można ustawić tak aby w serii bracketingu aparat nie klapał lustrem a tylko migawką?
3. Czy samowyzwalacz trzeba ustawiać przed każdym wciśnięciu migawki czy też jest aktywny do chwili jego wyłączenia?
4. Czy można ustawić krok zmiany czasu i przesłony co 1ev? W instrukcji są tylko skoki co 1/2 i 1/3 ale potem było ze 12 wersji firmware:-)
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i nie obiecuję, że o nic więcej nie spytam.
Po przeczytaniu bez zrozumienia instrukcji obsługi mam takie pytania do użytkowników Canona 5D mark II:
1. Czy można ustawić tak aby spust migawki uruchamiał tylko pomiar światła i od razu go blokował (nie zmieniał ekspozycji przy przekadrowaniu) i NIE uruchamiał AF. AF był uruchamiany tylko przyciskiem AF-ON? Przycisk AF-ON ma sterować tylko AF nie przy okazji ekspozycją. Czyli dokładnie jak w Nikonie.
2. Można ustawić tak aby w serii bracketingu aparat nie klapał lustrem a tylko migawką?
3. Czy samowyzwalacz trzeba ustawiać przed każdym wciśnięciu migawki czy też jest aktywny do chwili jego wyłączenia?
4. Czy można ustawić krok zmiany czasu i przesłony co 1ev? W instrukcji są tylko skoki co 1/2 i 1/3 ale potem było ze 12 wersji firmware:-)
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i nie obiecuję, że o nic więcej nie spytam.