PDA

Zobacz pełną wersję : Obsługowe pytanie do użytkowników Canona 5D mk2



Henio Jawa
07-03-2012, 15:38
Nie mam tego aparatu.
Po przeczytaniu bez zrozumienia instrukcji obsługi mam takie pytania do użytkowników Canona 5D mark II:

1. Czy można ustawić tak aby spust migawki uruchamiał tylko pomiar światła i od razu go blokował (nie zmieniał ekspozycji przy przekadrowaniu) i NIE uruchamiał AF. AF był uruchamiany tylko przyciskiem AF-ON? Przycisk AF-ON ma sterować tylko AF nie przy okazji ekspozycją. Czyli dokładnie jak w Nikonie.

2. Można ustawić tak aby w serii bracketingu aparat nie klapał lustrem a tylko migawką?

3. Czy samowyzwalacz trzeba ustawiać przed każdym wciśnięciu migawki czy też jest aktywny do chwili jego wyłączenia?

4. Czy można ustawić krok zmiany czasu i przesłony co 1ev? W instrukcji są tylko skoki co 1/2 i 1/3 ale potem było ze 12 wersji firmware:-)

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i nie obiecuję, że o nic więcej nie spytam.

gavin
07-03-2012, 16:13
1. Tak
2. Chyba nie
3.Pozostaje aktywny
4. Nie można

Merde
07-03-2012, 22:13
2. Można ustawić tak aby w serii bracketingu aparat nie klapał lustrem a tylko migawką?

A w trybie LV tak nie robi czasem?

qbic
07-03-2012, 22:18
A w trybie LV tak nie robi czasem?

Robi.

gavin
07-03-2012, 22:21
A kto by używał lv ;)

epicure
08-03-2012, 11:05
W trybie LV nie kłapie lustro - idealne rozwiązanie do HDRów.

Henio Jawa
13-03-2012, 23:00
Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi:-)