PDA

Zobacz pełną wersję : Nowoczesna architektura - Poznań



barracuda
05-03-2012, 08:17
Szukam jakichś ciekawych miejsc do zdjęć z modelką. Jeśli chodzi o Poznań to kojarzę tylko miejsca ogólnie znane z architekturą raczej zabytkową. Dlatego zwracam się z pytaniem o jakieś nowocześniejsze wyglądem miejsca. Na pewno są takowe w Poznaniu, ale ja, będąc tam dość rzadko, nie mogę sobie przypomnieć nic takiego. Możecie coś poradzić w tej sprawie?

grudzinsky
05-03-2012, 11:59
stadion Lecha chyba najbardziej "nowoczesna" architektura

siona
05-03-2012, 12:01
stadion lecha i architektura w 1 zdaniu to zdecydowanie NIETAKT

kampus na morasku, kupiec poznański, nowa aula PP

sote
05-03-2012, 14:39
Tez bym polecil okoloce nowych budynkow PP, na Piotrowie, do tego w poblizu masz Galerie Malta,
jej okolice i do tego ostatnie pietro parkingu.

Plusem PP jest to, ze jak tam robisz zdjecia to ochrona Cie nie goni jak to bywa na morasku ;)

de Fresz
05-03-2012, 14:43
Sporo interesujących zakamarków jest w Starym Browarze, na tarasach można focić do woli. Nie wiem jak z robieniem zdjęć w środku, ale jest jeszcze ciekawiej.

Greg77
05-03-2012, 14:48
W srodku moze byc problem, przynajmniej byl jeszcze cztery lata temu.....ochrona mnie pogonila jak pstrykalem sobie z gory.

siona
05-03-2012, 14:49
ale jednak trudno bezsprzecznie nazwać stary browar "nowoczesną architekturą". fakt jest taki, że postmodernizmu jest generalnie w polsce mało

de Fresz
05-03-2012, 15:34
ale jednak trudno bezsprzecznie nazwać stary browar "nowoczesną architekturą".

To zależy który fragment, bo jest tam niezły mix stylów i form (co akurat mi osobiście się podoba) – sądzę, że idzie tam znaleźć dość nowocześnie wyglądające fragmenty pasujące pod to określenie. No ale ja nie z Poznania, szlajałem się tam tylko przez 2 godzinki i chętnie jeszcze wrócę.

barracuda
05-03-2012, 17:19
Dzięki za informacje. Wszystkie są dla mnie przydatne.

hadwao
05-03-2012, 17:30
Gmach Akademii Muzycznej na Niepodległości wygląda z zewnątrz nowocześnie i pewnie nie będzie problemu z wejściem do środka.
Podobnie kampus UAM na Ogrodach - jest tam nowa sala wykładowa, ale z tego co pamiętam (byłem tylko raz) to średnio się akurat prezentuje.

pil74
05-03-2012, 17:56
Ławica? Jak Cię czas nie goni to może nowy dworzec główny :)

siona
05-03-2012, 18:06
ławica jest ok ale nie wiem czy nie gonią a do tego zawsze masa ludziów

barracuda
05-03-2012, 18:06
No właśnie, a ten dworzec już skończyli?

Boa
05-03-2012, 18:37
W Starym Browarze musisz mieć zgodę na fotografowanie, nawet na wspomnianych "tarasach".
Lepiej nie jedź w ciemno, tylko przedzwoń wcześniej (2-3dni) na informację i poproś o zgodę: 61-859-60-50
Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby odmówili, natomiast zdarzyło się, że ochrona prosiła o opuszczenie terenu (kiedy np parze młodej ni z tego ni z owego zachciało się wlecieć na kilka zdjęć plenerowych).

ed.

Bardzo ciekawie można też wykorzystać Pomnik Armii Poznań (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Armii_Pozna%C5%84).

barracuda
05-03-2012, 19:44
Dzięki za telefon.

Boa
05-03-2012, 20:28
Luzik, gdzieś miałem bezpośrednio do Pani, która wydaje zgodę, jak znajdę, to podam. Kiedyś była to Pani Paulina H. ale chyba awansowała i teraz nie pamiętam jak Jej następczynię wpisałem w kom :lol:

W każdym bądź razie telefon na info też sprawę rozwiąże.

barracuda
05-03-2012, 20:49
A właściwie te wspomniane "tarasy", to jak tam trafić? I co tam dokładnie się znajduje? Byłem co prawda w SB ze 2 albo 3 razy, ale na tarasy chyba nie dotarłem...

Boa
05-03-2012, 21:43
Myślę, że chodzi kolegom o parking na dachu:
http://www.rafalmizerny.pl/plener/slides/Plener_144.JPG

:)

pil74
05-03-2012, 22:03
No właśnie, a ten dworzec już skończyli?

A nie dopiero zaczynają, coś tam niby widać, ale daleka droga do tego co na wizualizacjach pokazywali :)

mcl
05-03-2012, 23:42
tarasów jest kilka, część niedostępnych dla przypadkowych ludzi, w starej części masz dach/parking, jeden jest za jedzeniem na górze w starej części i to chyba tyle

Boa
05-03-2012, 23:49
Aha, to by się zgadzało, tak samo jak niedostępny jest przepiękny mostek łączący obie części od strony deptaku.
Ale nie ma się co łamać, bo de facto idąc tam pierwszy raz nie jest się w stanie wszystkiego wykorzystać.
Proponuję w ogóle przejechać się najpierw i "na sucho" obejść cały Browar, żeby sobie jakiś plan ustalić.

de Fresz
06-03-2012, 00:51
A właściwie te wspomniane "tarasy", to jak tam trafić?

Można wejść po schodkach od strony północnej (od południowej chyba też) lub z 2. czy 3. piętra galerii handlowej. Masz tu parę pstryków (https://picasaweb.google.com/deFresz/Broff) na szybko, marne bo marne, robione na kacu po imprezie firmowej ;-), jakieś pojęcie czego można się spodziewać powinny dać.

qualin
06-03-2012, 01:02
ławica jest ok ale nie wiem czy nie gonią a do tego zawsze masa ludziów

na lotnisku mozesz fotografowac wszedzie i wszystko poza strefa kontroli bezpieczenstwa. Co do masy ludzi, przyjedz w srode, jest znikomy ruch, szczegolnie popoludniu.

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

Boa
06-03-2012, 11:14
Można wejść po schodkach od strony północnej (od południowej chyba też) lub z 2. czy 3. piętra galerii handlowej. Masz tu parę pstryków (https://picasaweb.google.com/deFresz/Broff) na szybko, marne bo marne, robione na kacu po imprezie firmowej ;-), jakieś pojęcie czego można się spodziewać powinny dać.

Aaa, to Ty dziedziniec (łączący starą i nową część) miałeś na myśli :razz:

de Fresz
06-03-2012, 11:22
Dziedziniec na dachu? Niech będzie... ;-)

Boa
06-03-2012, 11:37
Tam jest taka różnica poziomów(pomiędzy starą i nową częścią), że ciężko to jakkolwiek zakwalifikować :lol:

mcl
06-03-2012, 11:57
to, co pokazałeś to dziedziniec
taras (niedostępny) jest np. na środku zdjęcia po lewej stronie, gdzie wystają 4 rury (czy co to tam jest)
https://lh4.googleusercontent.com/-0unjlCJyVXE/T1VCbA6WR0I/AAAAAAAAA2A/tOFfWuQfx88/s576/_DSC1470.jpg

Boa
06-03-2012, 12:05
mcl, to właśnie parking na dachu.
Jak najbardziej dostępny:
http://onephoto.net/?id=445316#445316
http://onephoto.net/?id=448948#448948

mcl
06-03-2012, 12:17
mieszacie strasznie
na zielono parking, dziedziniec i taras, na który można wejść z górnego poziomu starej części
na czerwono taras nad pianobarem i od strony Półwiejskiej i kładki


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i41.photobucket.com/albums/e256/8mclaren8/tech/sb.jpg)

Boa
06-03-2012, 12:32
Masz racę :)
Pogubiłem się :razz:

barracuda
06-03-2012, 17:16
mieszacie strasznie
na zielono parking, dziedziniec i taras, na który można wejść z górnego poziomu starej części
na czerwono taras nad pianobarem i od strony Półwiejskiej i kładki



Dobry ten plan:)

qualin
06-03-2012, 19:25
Tylko w browarze ochorna lubi scigac fotografow, szczegolnie na parkingu na samej gorze :)
Troszke podobny styl jak Stary Browar jest w City Parku, ale tam tez trzeba zgode miec od ochrony.
Wyglada toto mniej wiecej tak: http://lukaszkonieczny.blogspot.com/2011/05/city-park.html i tak: http://lukaszkonieczny.blogspot.com/2011/06/ferrari-f430.html

krolewicz
06-03-2012, 20:51
na Ławicy nie można robić zdjęć we wnętrzach terminalu, przynajmniej mnie kiedyś wylegitymowali :)

pil74
06-03-2012, 20:51
Tylko w browarze ochorna lubi scigac fotografow, szczegolnie na parkingu na samej gorze :)
Troszke podobny styl jak Stary Browar jest w City Parku, ale tam tez trzeba zgode miec od ochrony.
Wyglada toto mniej wiecej tak: http://lukaszkonieczny.blogspot.com/2011/05/city-park.html i tak: http://lukaszkonieczny.blogspot.com/2011/06/ferrari-f430.html
O widzę, że twoja puszka zgubiła jedno zero :)

qualin
06-03-2012, 21:08
na Ławicy nie można robić zdjęć we wnętrzach terminalu, przynajmniej mnie kiedyś wylegitymowali :)

Jak mowilem, nie mozna fotografowac strefy w ktorej odbywa sie kontrola bezpieczenstwa, na filarach wisza tam zakazy fotografowania. Cala reszte terminalu mozna fotografowac.


Krzysiek, a no ucieklo jedno zero :)

krolewicz
06-03-2012, 21:32
jak ja byłem to Panowie ze straży granicznej mieli inne zdanie, wylegitymowali mnie, poświeciłem jeszcze legitymacją prasową (byłem tam robić jakąś konferencje prasową i przy okazji chciałem zrobić jakieś zdjęcia na lotnisku), Panowie sprawdzili mnie w jakiejś bazie danych czy aby na pewno nie mam dziadka w al-kajdzie i puścili wolno :)

qualin
06-03-2012, 23:10
jak ja byłem to Panowie ze straży granicznej mieli inne zdanie, wylegitymowali mnie, poświeciłem jeszcze legitymacją prasową (byłem tam robić jakąś konferencje prasową i przy okazji chciałem zrobić jakieś zdjęcia na lotnisku), Panowie sprawdzili mnie w jakiejś bazie danych czy aby na pewno nie mam dziadka w al-kajdzie i puścili wolno :)

Akurat ja robie w SG na Ławicy (teraz to sie zwie Poznan Airport). Wiec napewno miales wycelowany aparat gdzies w srtrone miejsc, ktorych nie wolno fotografowac.

Boa
06-03-2012, 23:58
Albo któryś z Twoich kolegów miał zły dzień :razz:

qualin
07-03-2012, 01:14
Nie sadze, bywaja ludzie nadgorliwi (czasem idioci), ale nie slyszalem, zeby legitymowac kogos za to, ze sobie fotki pstryka. Jakby nie bylo zakaz jest tylko tam gdzie pisalem.
Swoja droga jak sie ktos postara i zagada z prezesem portu to mozna zalatwic sobie fajna sesje, juz jedna parka miala zdjecia slubne w odrzutowcu pewnego biznesmana :)