PDA

Zobacz pełną wersję : Zna ktoś język angielski Prawny?



Woland
02-03-2012, 17:29
Ponieważ Vogue zaprosił mnie do swoje komercyjnego działu gdzie mogę między innymi sprzedawać prace, ale gubię się trochę w czytaniu klauzul np podatkowych i bankowych i nie wiem do końca co zaznaczyć.

"INDIVIDUAL CORPORATION DISREGARDED ENTITY PARTNERSHIP SIMPLE TRUST GRANTOR TRUST GOVERNMENT INTERNATIONAL ORGANIZATION CENTRAL BANK OF ISSUE TAX EXEMPT ORGANIZATION PRIVATE FOUNDATION







A. THE BENEFICIAL OWNER IS A RESIDENT OF:

B. IF REQUIRED, THE U.S. TAXPAYER IDENTIFICATION NUMBER IS STATED ON LINE 6

C. THE BENEFICIAL OWNER IS NOT AN INDIVIDUAL, DERIVES THE ITEM (OR ITEMS) OF INCOME FOR WHICH THE TREATY BENEFITS ARE CLAIMED, AND, IF APPLICABLE, MEETS THE REQUIREMENTS OF THE TREATY PROVISION DEALING WITH LIMITATION BENEFITS

D. THE BENEFICIAL OWNER IS NOT AN INDIVIDUAL, IS CLAIMING TREATY BENEFITS FOR DIVIDENDS RECEIVED FROM A FOREIGN CORPORATION OR INTEREST FROM A U.S. TRADE OR BUSINESS OF A FOREIGN CORPORATION, AND MEETS QUALIFIED RESIDENT STATUS

E. THE BENEFICIAL OWNER IS RELATED TO THE PERSON OBLIGATED TO PAY THE INCOME WITHIN THE MEANING OF SECTION 267(B) OR 707(B), AND WILL FILE FORM 8833 IF THE AMOUNT SUBJECT TO WITHHOLDING RECEIVED DURING A CALENDAR YEAR EXCEEDS, IN THE AGGREGATE, $500,000.




ACCOUNT ACCEPTS THE FOLLOWING FORM(S) OF PAYMENT


ACH

WIRES "


Ktoś jest w stanie odczytać co tu powinienem zaznaczyc?:)

jac45m
02-03-2012, 20:04
wydaje mi się, że jeżeli jesteś osobą indywidualną, to zaznaczasz A i wpisujesz po dwukropku Poland, jeśli jesteś mieszkańcem Polski i tutaj płacisz podatki.

Woland
02-03-2012, 21:16
wydaje mi się, że jeżeli jesteś osobą indywidualną, to zaznaczasz A i wpisujesz po dwukropku Poland, jeśli jesteś mieszkańcem Polski i tutaj płacisz podatki.

a te formy płatności na konto?:)

ACH czy WIRES?:)

jac45m
07-03-2012, 06:29
hej, sorry, jestem wlasnie w...US...i troche z opoznieniem zagladam na forum. WIRES to po prostu transfer bankowy (korzystam z tego i jak juz raz podasz dane, to potem powinno działać). ACH to chyba jakieś wewnątrzstanowe, więc raczej bym nie używał.

spiritwood
07-03-2012, 10:59
ACH to system sieci międzybankowej (międzynarodowy), który kumuluje wszystkie przelewy między jednym bankiem a drugim i na koniec dnia wysyła wszystko jednym przelewem wraz z adnotacjami co, gdzie i ile.