PDA

Zobacz pełną wersję : Timelapse



MagikPl
01-03-2012, 20:15
Moja pierwsza próba z czymś takim :) Mam zamiar zrobić kilka lub nawet kilkanaście takich filmików i dopiero złożyć w całość z muzyką.

link do filmu (http://vimeo.com/37692542)

Całość zrobiona z około 600 zdjęć.

żółty
03-03-2012, 20:16
Na pewno połączenie kilkunastu filmików o różnych porach dnia, z różnych miejsc byłoby bardziej interesujące. Staraj się unikać takich "błysków", zmian naświetlenia, to trudne, ale nie niemożliwe, w pewnym sensie również możliwe do skorygowania w obróbce. Prawa-górna część to "biała plama". Czy to jest może okolica mostu Śląsko - Dąbrowskiego ?

MagikPl
25-03-2012, 14:58
Właśnie będę próbował :) Różne pory dnia, różne miejsca. Może jak się uda to z dachów nad centrum porobię.

Tak, nad tunelem przy placu zamkowym.

pawulon
25-03-2012, 15:13
Troche za wolny ten timelaps to po pierwsze. Po drugie to kiepska jakość (za ciemne). Wsadowa obróbka zdjęć by się przydała.

MagikPl
25-03-2012, 21:57
Dziękuję za uwagi :) Na razie to była tylko próba, więc pewnie jeszcze będę poprawiał. A ciemne ponieważ parametry dobrałem jak ostre słońce poświeciło.

Jay
01-05-2012, 15:29
Jakich używacie obiektywów lub ustawień aby nie było migotania obrazu w timelapsie?

TMB
09-05-2012, 11:40
Albo robisz na A i przez odpowiedni program usuwasz migotanie alibo robisz na M.

punky
09-05-2012, 16:41
W jakim programie można skorygować migotanie?

Z tego co ja się orientuję w temacie to migotanie powstaje przez niedokładność domykania przysłony (ustawiona wartość np f8 nie zawsze domyka się dokładnie w to samo miejsce) i stąd powstają minimalne różnice w naświetlaniach poszczególnych klatek. Nie wiem czy tryb M to zmieni.
MZ ratunkiem jest fotografowanie na pełnej dziurze, na minimalnej dziurze albo szkłem manualnym. Jest jeszcze opcja z zablokowaniem przysłony na wcześniej wybranej wartości przyciskiem podglądu GO i lekkim wypięciu szkła z korpusu.

Jeśli jednak jest jakaś możliwość software'owa eliminacji tego zjawiska to poprosiłbym o receptę.

krunz
12-05-2012, 22:35
W jakim programie można skorygować migotanie?

Z tego co ja się orientuję w temacie to migotanie powstaje przez niedokładność domykania przysłony (ustawiona wartość np f8 nie zawsze domyka się dokładnie w to samo miejsce) i stąd powstają minimalne różnice w naświetlaniach poszczególnych klatek. Nie wiem czy tryb M to zmieni.
MZ ratunkiem jest fotografowanie na pełnej dziurze, na minimalnej dziurze albo szkłem manualnym. Jest jeszcze opcja z zablokowaniem przysłony na wcześniej wybranej wartości przyciskiem podglądu GO i lekkim wypięciu szkła z korpusu.

Jeśli jednak jest jakaś możliwość software'owa eliminacji tego zjawiska to poprosiłbym o receptę.

Polecam darmowy http://neuron2.net/deflick/flick.html
Generalnie jeśli nie ma szkła z manualną przysłoną to robi się na M i traktuje wspomnianym pluginem.

punky
13-05-2012, 15:23
podziękował - przetestuję.

pitersis
07-10-2012, 08:40
Witam wszystkich forumowiczów a oto mój pierwszy testowy Time Laps w HDR wykonany nikonem d90, ustawienia w pełni manualne maksymalne otwarcie przysłony.
Proszę o komentarze: http://youtu.be/tm5O8w0OSvg