PDA

Zobacz pełną wersję : Karta SD w slot CF



Henio Jawa
29-02-2012, 15:50
Witam,

Czy ktoś z Was korzysta z takiego adaptera do którego można włożyć kartę SD i to razem do slotu CF?

Zanabyłbym coś takiego jako deskę ostatniego ratunku (wiadomo kartę SD kupi się w razie czego wszędzie). Boję się jedynie coby nie upalić aparatu.

To, że będzie wolniej to rozumiem.

Ktoś ma jakieś sprawdzone typy?

rafulec
29-02-2012, 17:46
http://www.delock.com/produkte/gruppen/Konverter/Delock_Compact_Flash_Adapter_fr_SD_SLASH_MMC_kart_ pamiAeci_61590.html

korzystałem,mogę polecić
nie zauważyłem różnicy w szybkości zapisu
choć fotografując w plenerze szybkość zapisu była bez znaczenia

Henio Jawa
29-02-2012, 18:13
Bardzo Ci dziękuję.
Są na Allegro po 80zł. Nie majątek:-)

Miejsc ze stopki można Ci pozazdrościć:-(

strebor
29-02-2012, 19:15
też looknołem od razu na alle.... i jedno co mnie zastanowiło to to że w ofercie są również adaptery używane tfu znaczy rozpakowane w celu sprawdzenia ;), może ktoś jeszcze używał takiego ustrojstwa i podzieli się uwagami.

wasilewk
29-02-2012, 19:21
Bardzo Ci dziękuję.
Są na Allegro po 80zł. Nie majątek:smile:



Tylko to jest typ II, więc do D700 nie wejdzie (za gruba).

Henio Jawa
29-02-2012, 19:40
Tylko to jest typ II, więc do D700 nie wejdzie (za gruba).

Rzesz w mordeczkę:-)

O tym w ogóle nie pomyśląłem.
Znaczy do D300/D700 musi być typ I ?

Dzięki.

Henio Jawa
29-02-2012, 20:19
... i wygląda na to, że adapterów type I nie ma na rynku.

Tomek

wasilewk
29-02-2012, 20:25
Ja chciałem pójść dalej:
chciałem wyprodukować sobie taki adapter, ale:
- typ I - pasujący do D700,
- żeby karta SD była wkładana od góry, żeby żonglować tylko kartą SD a adapter siedziałby na stałe.

Problem się pojawił, gdy się okazało, że producent dotychczasowych typ II nie godzi się na wykorzystywanie ich elektroniki.

Pzdr.

Henio Jawa
29-02-2012, 20:35
Ja chciałem pójść dalej:
chciałem wyprodukować sobie taki adapter, ale:
- typ I - pasujący do D700,
- żeby karta SD była wkładana od góry, żeby żonglować tylko kartą SD a adapter siedziałby na stałe.

Problem się pojawił, gdy się okazało, że producent dotychczasowych typ II nie godzi się na wykorzystywanie ich elektroniki.

Pzdr.

Jak to chciałeś upchać?

Type I jest cienkie.
Karta SD musi się cała schować w CF aby się klapa zamknęła.
Musi się zmieścić ta elektronika praktycznie w jednej płaszczyźnie z SD.

Zmieści się?

wasilewk
29-02-2012, 20:41
Chciałem to zmieścić w zupełnie nową 'kopertę' - wykonaną z PCW (dość miękka ale nie za bardzo). Elektronikę chciałem wtopić w ten plasik - i w ten sposób wszystko zmieściłoby się - wytrzymałoby gabaryty CF typ I. Niestety prawa autorskie.

Henio Jawa
29-02-2012, 20:50
...Niestety prawa autorskie.

Tia.
Pomyśleć, że niektórzy wierzą iż to dla naszego dobra:-)

wist
01-03-2012, 21:15
Cytat:
Napisał wasilewk
Ja chciałem pójść dalej: chciałem wyprodukować sobie taki adapter, ale:
- typ I - pasujący do D700,
- żeby karta SD była wkładana od góry, żeby żonglować tylko kartą SD a adapter siedziałby na stałe.

Problem się pojawił, gdy się okazało, że producent dotychczasowych typ II nie godzi się na wykorzystywanie ich elektroniki.

Pzdr. Jak to chciałeś upchać?

Type I jest cienkie.
Karta SD musi się cała schować w CF aby się klapa zamknęła.
Musi się zmieścić ta elektronika praktycznie w jednej płaszczyźnie z SD.

Zmieści się?

Czy jest sens takich eksperymentów. Za 50 zeta masz Kingstona 8 GB, na Alledrogo (na szybkości zapisu ponoć Ci nie zależy). Więc 2 8 wyniosą Cię taniej niż przejściówka + karta SD.
Poza tym ryzyko uszkodzenia elektroniki aparatu - to może być koszt kilku stówek lub koszt wymiany aparatu?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon6.gif)

wasilewk
02-03-2012, 12:40
Czy jest sens takich eksperymentów. Za 50 zeta masz Kingstona 8 GB, na Alledrogo (na szybkości zapisu ponoć Ci nie zależy). Więc 2 8 wyniosą Cię taniej niż przejściówka + karta SD.
Poza tym ryzyko uszkodzenia elektroniki aparatu - to może być koszt kilku stówek lub koszt wymiany aparatu?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon6.gif)

Jest sens - gdyby się udało. Niby "nie święci garnki lepią" ale trzeba do tego fachowego podejścia. Cała przejściówka razem z kartą SD musi być widoczna jako karta CF (a po wyjęciu karty SD ma nie być nić widoczne - bo aparaty Nikona nawet po wyłączeniu zachowują napięcie zasilające). Gdyby się to udało - to byłby to pierwszy D700 na karty SD (kartę SD można by wyjmować a przejściówka zostawałaby w aparacie - zero możliwości pogięcia szpilek złącza CF.

Pzdr.

Henio Jawa
02-03-2012, 16:42
Czy jest sens takich eksperymentów. Za 50 zeta masz Kingstona 8 GB, na Alledrogo (na szybkości zapisu ponoć Ci nie zależy). Więc 2 8 wyniosą Cię taniej niż przejściówka + karta SD.


Karty SD są bardzo popularne.
Jakąkolwiek kupisz praktycznie wszędzie.
CF już nie tak bardzo. IMHO Warto mieć awaryjną możliwość zastosowania SD, schowaną na stałe w torbie z aparatem.

erro
02-03-2012, 17:06
Czy jest sens takich eksperymentów. Za 50 zeta masz Kingstona 8 GB, na Alledrogo[/IMG]
Co do nie zależy na prędkości - miałem takiego Kingstona Elite x133 - nigdy nie widziałem żeby jakakolwiek inna tania karta powodowała takie lagi w aparacie (to była alfa 200). I to ze sklepu a nie allegro.
Tak więc chyba nie o to chodziło żeby była aż tak wolna.

alo
23-06-2012, 07:23
Witam,

Mogę potwierdzić, że Type II nie pasuje do Nikona d300s. Jest za gruby.

http://allegro.pl/adapter-karty-pamieci-sd-sdhc-sdxc-mmc-na-cf-ii-i2329778769.html

tweethy
16-09-2013, 14:13
Panie Gaduła - wal te ich prawa autorskie... -dla włwsnych celów - jak by to zadzialalo to ja bym taka poprosil.