Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Kabura do Nikona a'la Zenit...



grissley
27-02-2012, 10:35
Czy do cyfrowych nikonów istnieją kabury podobnego typu, jak miały zenity czy smienki?
Chodzi o to, żeby zamiast normalnej torby/kabury/plecaka, które po wyjęciu aparatu dyndają nam np na szyi albo leżą gdzieś obok na ziemi, mieć kaburo-pokrowiec zespolony z aparatem (przykręcany od spodu do gwintu statywowego i zwisający z aparatu w trakcie robienia zdjęć, chociaż w razie potrzeby szybko odpinalny).
Zaczynam ostatnio coraz częściej czuć potrzebę czegoś takiego, bo zamiast tachać aparat nawet w niedużej (ale normalnej, "torbowej") kaburze, biorę sobie kompakta, a lustrzanka leży i się kurzy... :|

wasilewk
27-02-2012, 10:39
Chcesz ją używać także z N18-200 i z gripem ?:???:

shaolin
27-02-2012, 10:41
Pierwszy z brzegu wynik z googli ;)
http://www.skytoptrading.com/

A jak chcesz coś na poważnie to możesz wbić na knives.pl, tam chłopaki robią cuda na kiju ze skór, żeby nożyki miały gdzie mieszkać. Domyslam się, że i taka skórzaną kaburkę mogą wykombinować.

grissley
27-02-2012, 10:53
Chcesz ją używać także z N18-200 i z gripem ?:???:Póki co, rozpatrywałem 35kę na odgrypionym body ;)


Pierwszy z brzegu wynik z googli ;)
http://www.skytoptrading.com/

Na razie przeszukałem allegro i wszystkie jebaje ;)
Na knives podpytam - chociaż nie mając wzorca (aparatu) chyba ciężko będzie im zrobić dopasowany futerał.
Dzięki za namiar, w każdym razie :)

Prawdę mówiąc, nikonowskie CF-D100 to chyba dokładnie coś takiego, czego szukam.
Niestety, w wersji dla D200 (CF-D200) to już tylko zwykła wsuwka :(
Może ktoś ma D100 i D200 i mógłby porównać oba korpusy (rozmiarowo i pod kątem umieszczenia gniazda statywu)? Może dałoby się zaadaptować...

qcheese
27-02-2012, 22:58
być może już widziałeś, w sumie fajna rzecz http://allegro.pl/skorzany-pokrowiec-torba-dla-nikon-d90-i2159480490.html

shaolin
14-03-2012, 11:05
Znalazlem cos dla Ciebie...

http://www.watch.impress.co.jp/headline/docs/extra_watch/girlscamera/20120314_515464.html

:mrgreen:

Chociaz to do troszke mniejszych aparatow... ;)

krzysztofz24
14-03-2012, 12:32
Znalazlem cos dla Ciebie...

http://www.watch.impress.co.jp/headline/docs/extra_watch/girlscamera/20120314_515464.html

:mrgreen:

Chociaz to do troszke mniejszych aparatow... ;)

To to w koncu pokrowiec dedykowany do Nikona czy do Leiki?:-)
Bo go proponowales uzytkownikom Leiki takze.

Troche konsekwencji:mrgreen:;-)

shaolin
14-03-2012, 12:40
Jakbym mogl to proponowalbym go w kazdym watku bo wymiata! :mrgreen:

grajnert
14-03-2012, 15:24
Hm, ale czy przemyslales - kiedys tez mialem chec, nie bylo-kupilem canonowskie. Mialem z D70, srednio szczesliwie sie sprawdza (przynajmniej podczas wedrowek/w gorach). Moze lepiej pozyczyc i zobaczyc?