Zobacz pełną wersję : Kabura do Nikona a'la Zenit...
grissley
27-02-2012, 10:35
Czy do cyfrowych nikonów istnieją kabury podobnego typu, jak miały zenity czy smienki?
Chodzi o to, żeby zamiast normalnej torby/kabury/plecaka, które po wyjęciu aparatu dyndają nam np na szyi albo leżą gdzieś obok na ziemi, mieć kaburo-pokrowiec zespolony z aparatem (przykręcany od spodu do gwintu statywowego i zwisający z aparatu w trakcie robienia zdjęć, chociaż w razie potrzeby szybko odpinalny).
Zaczynam ostatnio coraz częściej czuć potrzebę czegoś takiego, bo zamiast tachać aparat nawet w niedużej (ale normalnej, "torbowej") kaburze, biorę sobie kompakta, a lustrzanka leży i się kurzy... :|
wasilewk
27-02-2012, 10:39
Chcesz ją używać także z N18-200 i z gripem ?:???:
Pierwszy z brzegu wynik z googli ;)
http://www.skytoptrading.com/
A jak chcesz coś na poważnie to możesz wbić na knives.pl, tam chłopaki robią cuda na kiju ze skór, żeby nożyki miały gdzie mieszkać. Domyslam się, że i taka skórzaną kaburkę mogą wykombinować.
grissley
27-02-2012, 10:53
Chcesz ją używać także z N18-200 i z gripem ?:???:Póki co, rozpatrywałem 35kę na odgrypionym body ;)
Pierwszy z brzegu wynik z googli ;)
http://www.skytoptrading.com/
Na razie przeszukałem allegro i wszystkie jebaje ;)
Na knives podpytam - chociaż nie mając wzorca (aparatu) chyba ciężko będzie im zrobić dopasowany futerał.
Dzięki za namiar, w każdym razie :)
Prawdę mówiąc, nikonowskie CF-D100 to chyba dokładnie coś takiego, czego szukam.
Niestety, w wersji dla D200 (CF-D200) to już tylko zwykła wsuwka :(
Może ktoś ma D100 i D200 i mógłby porównać oba korpusy (rozmiarowo i pod kątem umieszczenia gniazda statywu)? Może dałoby się zaadaptować...
być może już widziałeś, w sumie fajna rzecz http://allegro.pl/skorzany-pokrowiec-torba-dla-nikon-d90-i2159480490.html
Znalazlem cos dla Ciebie...
http://www.watch.impress.co.jp/headline/docs/extra_watch/girlscamera/20120314_515464.html
:mrgreen:
Chociaz to do troszke mniejszych aparatow... ;)
krzysztofz24
14-03-2012, 12:32
Znalazlem cos dla Ciebie...
http://www.watch.impress.co.jp/headline/docs/extra_watch/girlscamera/20120314_515464.html
:mrgreen:
Chociaz to do troszke mniejszych aparatow... ;)
To to w koncu pokrowiec dedykowany do Nikona czy do Leiki?:-)
Bo go proponowales uzytkownikom Leiki takze.
Troche konsekwencji:mrgreen:;-)
Jakbym mogl to proponowalbym go w kazdym watku bo wymiata! :mrgreen:
grajnert
14-03-2012, 15:24
Hm, ale czy przemyslales - kiedys tez mialem chec, nie bylo-kupilem canonowskie. Mialem z D70, srednio szczesliwie sie sprawdza (przynajmniej podczas wedrowek/w gorach). Moze lepiej pozyczyc i zobaczyc?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.