PDA

Zobacz pełną wersję : Wewnętrzny czytnik 3.5"



siwyyy77
25-02-2012, 10:58
Od dawna szukałem wew. czytnika do kompa, ba nawet jeden miałem ok 8 lat temu, na USB 2.0 ale wydajność dla posiadających czas... czytaj dramatyczna.

Ostatnio przy okazji poszukiwania panela czołowego z USB 3.0 do kompa, połączyłem dwa w jednym...
Coby nie przepłacać zamówiłem w dealextreme;
http://www.dealextreme.com/p/usb-3-0-3-5-internal-all-in-1-card-reader-silver-black-113265
wychodziło taniej niż na ebay, choć to właśnie czytnik na ebay identycznie wyglądający zachęcił mnie opisem.

Like Sandisk Extreme Pro CF card (UDMA6) that obtains sequential read 94.47MB/s and sequential write 62.45MB/s

Wczoraj dotarł i od razu przetestowałem jego wydajność, niestety nie mam mega szybkiej karty, najszybszy to CF sandisk ultra, na karcie podana prędkość 30MB/s
Ja zmierzyłem ok. 30MB/s zapis odczyt ok 40MB/s

Jak ktoś potrzebuje szybkiego wew. czytnika kilku rodzaju kart i mieć USB 3.0 z przodu to polecam, koszt niespełna 70zł.

Ps. Płyta musi być w miarę nowa, musi posiadać gniazdo na USB 3.0

88y
25-02-2012, 11:44
Jeśli 8 lat temu miałeś czytnik USB 2.0 i wydajnośc była słaba to znaczy, że nie był to 2.0, bo na swoim komputerze z USB 2,0 mam transfery +/- takie jak podałeś (ok 35MB/s z dysku podłączonego pod USA, lub ok 30 MB/s z karty SD Extreme)

siwyyy77
25-02-2012, 12:11
Jeśli 8 lat temu miałeś czytnik USB 2.0 i wydajnośc była słaba to znaczy, że nie był to 2.0, bo na swoim komputerze z USB 2,0 mam transfery +/- takie jak podałeś (ok 35MB/s z dysku podłączonego pod USA, lub ok 30 MB/s z karty SD Extreme)

Ale ja piszę o wew. czytnikach, podłączanych do gniazda USB na mobo, nie do portów zew
No i szybkość nie zależy tylko od standardu USB, a też od bebechów ;)

fafniak
25-02-2012, 14:04
Podłączę się do tematu.
Te panele mają wyjście w postaci złącz akceptowanego przez płytę główną. Oglądałem wiele kart które mógłbym wsadzić do swojego kompa, ale na żadnej z nich nie dojrzałem takiego złącza.

siwyyy77
25-02-2012, 14:19
Jak pisałem złącze USB 3.0, powinno być niebieskie... Wtyczka pokazana na jednym że zdjęć na dealextreme.

Wykonanie czytnika jest ok. Sprawdziłem karty jakich używam tj; SD, CF, Memory Stock i wszystkie wchodzą idealnie.
Chyba nie kupimy za 70 zeta nic lepszego, szybszego...

fafniak
25-02-2012, 14:26
Nie wiem ...moze nieprecyzyjnie napisałem
Znalazłem wiele kart rozszerzeń, które dodają do komputera złącze usb3. Problem polega na tym że dają wyjście w postaci gniazd usb do urządzeń zewnętrznych. Natomiast panele wewnętrzne takie jak podlinkowałeś mają wtyczki które sa akceptowane i montowane na płytach głównych. Na kartach rozszerzeń które widziałem nie ma takich złacz. Powstaje pytanie czy da się kupić taką kartę z takim złączem , czy moze są jakies przejściówki

siwyyy77
25-02-2012, 14:52
Ok teraz kumam, chory jestem i mam wolniejsze myślenie ;)
Wracając do tematu, chyba nie dostaniesz czegoś takiego...
Ale jeśli piszesz to pod kątem zakupu szybkiego czytnika to szukaj na złączu pci-e np;
http://www.dealextreme.com/p/3-5-internal-pci-e-to-usb-3-0-host-all-in-1-card-reader-combo-65971
http://www.ebay.pl/itm/5-25-PCI-E-USB3-0-HUB-Media-Multi-function-SD-MMC-XD-TF-HDD-Docking-Card-Reader-/160679789884?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item256943053c#ht_5475wt_1037

Skoro mają wyprowadzone USB 3.0 to i czytnik powinien być szybki... zawsze można dopytać sprzedawcę.

fafniak
25-02-2012, 15:03
Dzięki za linki - to też jest opcja