PDA

Zobacz pełną wersję : technika oswietleniowa i kolorystyka



22-02-2012, 11:00
tak sie zastanawiam jak zostalo oswietlone to zdjecie? duza octa?
i kolorystyka, wyglada na obrobione ale naturalnie, zimno (niebiesko w cieniach?)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.classicrhymes.com/wp-content/gallery/jeru/j_00044_classic_rhymes.jpg)

fafniak
22-02-2012, 11:25
po ostrosci cienia to stawiałbym raczej na goła lampę - chociaż.....
może i nie
ale nie był to duży dyfuzor według mnie

22-02-2012, 11:50
a kolor?

fafniak
22-02-2012, 11:52
5600 -reszta i tak postproces co widać i czuć ;)

morzon
22-02-2012, 11:55
Jedna lampa nad modelem, chyba dość bezpośrednio nad nim. A reszta to obróbka, swoją drogą niespecjalna.
Co do modyfikatora - za fafniakiem - nic dużego, bo cienie za ostre.

22-02-2012, 12:07
specjalna czy nie - jaka?

morzon
22-02-2012, 12:18
Nie rozumiem pytania.

22-02-2012, 14:12
obrobka czy wg CIebie nie specjalna czy extra, bez znaczenia. pytanie bylo jaka to obrobka :)

morzon
22-02-2012, 14:14
Dżizas... ale o co konkretnie pytasz??

krzychun
22-02-2012, 14:17
Chyba o to jak zdjęcie było obrobione;)

Kartofelinder
22-02-2012, 14:28
Ta lampa nie była bardzo nad nim. Inaczej cień od nosa by sięgał ust. Raczej lekko z góry.

morzon
22-02-2012, 14:30
Chyba o to jak zdjęcie było obrobione;)

Ale może potrafi określić o jaki konkretnie efekt mu chodzi... ?

26-02-2012, 13:10
tak jak w temacie - o kolorystyke. :)

fafniak
26-02-2012, 14:10
To mamy się domyślać jak oryginalne zdjęcie wyglądało ?