PDA

Zobacz pełną wersję : nikon c 4800, olympus c 765 który wybrać?????



edi
15-06-2005, 00:40
Witam!!! jestem obecnie po "wielkim praniu mózgu" związanego z zakupem kompaktowej cyfrówki. Mój wybór padł na nikona c 4800 (zależało mi na większym zoom-ie opt) ale niestety wystąpiła pewna komplikacja.... do tego aparatu prawdopodobnie nie dostanę obudowy podwodnej (jestem nurkiem rekraacyjnym) i zależy mi żebym mógł korzystać z tego aparatu rówież pod wodą. Okazało się że prwaie identyczne parametry (przynajmniej na papierze) ma olympus c 765 do którego są dostępne obudowy, niestey przypadkiem gdzieś usłyszałem że olympusy robią miękkie zdjęcia (!?) i szumią ( o tym to juz troszkę tu przeczytałem) i z tego powodu nie jestem zbytnio przekonany o słuszności wyboru tego aparatu. Niewykluczone że bardzo się mylę ponieważ po nastu latach przerwy wracam dopiero do tematu zdjęć nie tylko "u cioci na imieninach" nie wspominając już nawet o technologii cyfrowej.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie, rady które mama nadzieję pomogą mi w wyborze. Może zamiast tych aparatów jest "coś innego" czym warto się zainteresować, chociaż wydawało mi się że w tym przedziale cenowym (do 1500zł) to najlepsze co mogłem wybrać.
Pozdrawiam serdecznie!!!
Wojtek[glow=darkred:634f2c31c0][/glow:634f2c31c0]

arra
15-06-2005, 06:24
C765, generalnie seria 7xx to moim skromnym zdaniem pomylka. Lepiej kupic cos z lepsza optyka i mniejszym zoomem. Nie masz szans na zrobienie ostrego zdjecia bez statywu i ladnej pogody na x10. Jest strasznie wolny. Co do nurkowania, to zdecydowanie powinienes skupic sie na szerokim kacie, jasnym obiektywie, a tego c765 nie oferuje, podobnie zreszta CPX4800.

edi
15-06-2005, 23:19
Dzięki!!! w takim razie jestem w punkcie wyjścia... :|
może ktoś nurkuje z cyfrówką, ma jakieś doświadczenie z konkretnym modelem (godnym polecenia, bądź nie..) nie myslałem że będzie z tym taki problem (już powoli odechciewa mi sie aparatu)
co do zoom-u 10x to zdecydowałem się tylko dlatego że praktycznie nie ma w sprzedaży aparatu z np 5-6x jedynie 3 lub sporadycznie 4 a potem 10. nie zamierzam wykorzystywać maksymalnych możliwości.

szmek
17-06-2005, 15:07
Ja nurkuję (chyba nie powinienem się przyznawać :wink: ) z Canonem S50 i jest całkiem przyzwoicie jak na kompakt. Zoom x3 z tego co pamiętam. Nietstey czasami przydałoby się trochę szerzej.
Pozdrawiam

irekka
17-06-2005, 15:23
WIelokrotnie był poruszany na forum temat kompaktów i generalnie większość się skłania ku zdaniu , że Nikonowi ten segment nie wyszedł najlepiej.