Zobacz pełną wersję : Lewitacja na fotach
Michaelg
19-02-2012, 23:25
Jakim sposobem uzyskać tego typu lewitującego modela/modelkę ? Porblemu bym nie miał jakby modelka była w pionie- ot krótki czas i podskok modelki- trzask w odpowiednim momencie i jest fota.
Tutaj na dwóch fotach modelka leży , na jednej niemal upada. Jakim sposobem?
1. http://500px.com/photo/5123786
2. http://500px.com/photo/1606035
3. http://500px.com/photo/5123773
4. http://500px.com/photo/5123816
Exify niekoniecznie mi to wyjaśniają. Zdjęcie 1. jest w ogóle w nocy na czasie 30 sek :O i jakim cudem modelka jest ostra?
A kto Ci powiedział, że to jest na jednej klatce zarejestrowane? :)
krzychun
19-02-2012, 23:29
Lampa zamrażająca ruch? Albo montaż.
Michaelg
19-02-2012, 23:30
Najprawdopodobniej nikt, dlatego pytam.
Tutaj kolejne jego przykłady:
http://500px.com/photo/2565092 - w sumie tutaj mniej udolnie widać montaż
http://500px.com/photo/2565254 - to ogarniam luźno bo widział na YT na kanale digitalRev sposób- ot podskok
http://500px.com/photo/2565156
http://500px.com/photo/2565382
Czyli co? Wycięte i wklejone? Fotomontaż?
de Fresz
19-02-2012, 23:33
Albo trzeba zatrudnić modelke z doświadczeniem kaskaderskim albo użyć Szopa.
Michaelg
19-02-2012, 23:36
A mogę prosić o jakiś szczegół wyjaśniający? Użyć PS, ale jakiego typu czynności podczas robienia zdjęć/zdjęcia i potem na czym ma polegać praca w PS?
np: http://500px.com/photo/2565382
1. Zdjęcie ulicy
2. Zdjęcie modelki podskakującej w określonej pozie
3. Ps-> na zdjęcie ulicy wkładam WYCIĘTĄ modelką i kładę ją poziomo, dorabiając cień?
de Fresz
19-02-2012, 23:41
Na przykład tak. Lub jedno zdjęcie ulicy i drugie robione w tym samym miejscu z jakimś przemyślanym podwieszeniem/podparcirm modelki.
Hej.
Wujo youtube widział już takie sesje ;) "O TUTAJ" (http://www.youtube.com/watch?v=TAGFoMI8HlQ)
Michaelg
19-02-2012, 23:46
No właśnie kiedyś widziałem/czytałem o tej opcji robienia fot i np z wykorzystanie krzesła/taboretu i potem go wystemplować z tym, że tutaj na większości przykładów dziewczyna ma dość "naturalnie" ułożona kurtkę, bluzę czy sukienkę.
Szczególnie tutaj: http://500px.com/photo/1606035
hmm, chociaż na tym zdjęciu ma sukieneczkę przewiewną ale może została tak ułożona aby jej część właśnie widoczna była tak zwisająca, ale z kolei tutaj układ włosów jest wbrew grawitacji- chociaż zdjęcie w Rosji robione to tam nigdy nie wiadomo :P
...
dominikpl72
20-02-2012, 10:16
W pierwszym albo w drugim numerze (muszę sprawdzić w domu) magazynu "Practical Photoshop Polska" jest cały artykuł dokładnie na temat uzyskiwania takiego efektu.
Generalnie - zawsze jest "podstawka", którą potem w post-procesie usuwasz, do tego - drugie ujęcie bez modelki żeby było źródło tła, no i tak jak przypuszczasz - odpowiednie ułożenie ciuchów/włosów aby sprawiało wrażenie naturalnego ułożenia ciała (lub czasami "podwieszanie rąk i nóg - żeby spotęgować wrażenie nienaturalnego ułożenia ciała)
Michaelg
20-02-2012, 14:08
Dzięki wszystkim. c0lin- obejrzałem filmik w całości i bardzo mi rozjaśnił- dzięki :)
moze sie przyda:
http://www.lightstalking.com/photographic-levitation-the-prop-method
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.