PDA

Zobacz pełną wersję : Wiatrówki...



siwyyy77
16-02-2012, 18:18
...szukam, tak mnie naszło coby sobie postrzelać na stare lata ;)
Bawi się ktoś wiatrówkami, siedzi w temacie, pomoże wybrać ?
Interesuje mnie broń krótka czyli pistolet, półka powiedzmy środkowa... czyli coś jak ulokowany jest Nikon D300 w systemie Nikona... No chyba, że warto dołożyć;)

Dobrze aby była fotogeniczna;) pewnie nie raz pojawi się w obiektywie.

NBA
16-02-2012, 18:41
Jeśli chcesz strzelać i trafiać - to tylko długa wiatrówka, w sensie nie pistolet, tylko karabinek z kolbą. Jeśli nie chcesz chińszczyzny, to minimalny budżet dzisiaj to 500 zł (już pojawiają się ciekawe propozycje tureckie i coś na niemieckiej licencji). Oczywiście rzecz najważniejsza - lufa gwintowana!!!! Nie daj się namówić na gładką, bo trajektoria lotu jest inna i z celnością... w zasadzie jej nie ma. Polecam też wiatrówki z tzw. dolnym naciągiem. Z łamaną lufa po kilku latach zwykle mocno się rozkalibrowują (choć bywają wyjątki jak Łucznik, którego ma wujek a ma już 20 lat).

Jeśli chcesz dołożyć więcej - polecam coś takiego

http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Wiatrowki-karabinki/Wiatrowka-Karabinek-HAMMERLI-Hunter-Force-900-Combo-kal.-4-5-mm/1848

Naprawdę warto.

siwyyy77
16-02-2012, 18:55
Nie na długą lufę jestem jednak za młody...
Chcę coś co włożę do plecaka, celność mnie interesuje na kilkanaście metrów, to ma być zabawa.

Poza tym szwagier planuje coś długiego za 2kpln,

Zdecydowanie krótka wiatrówka :)

kisio
16-02-2012, 19:03
Nie lepiej pójść na strzelnicę i postrzelać z prawdziwej? Choć na początek polecam coś sportowego, dopiero jak z tego będziesz trafiał to 9mm.

timi
16-02-2012, 19:07
Szukaj czeskiej wiatrówki slavia. To świetny sprzęcik da ci dużo frajdy ze strzelania. Kupisz chiński badziew będzie totolotek z trafianiem

Rafał63
16-02-2012, 19:21
Zacznijmy od sprecyzowania życzeń: Sprężynowa, czy na CO2 lub PCP? W co chcesz trafić i z jakiej odległości? Precyzja, czy bardziej frajda?
Osobiście mam HW45 Weihrauch'a. Silna (jak na pistolet) i precyzyjna, ale nie wyczynowa. Z 20 metrów puszkę po piwie trafie prawie za każdym razem.
http://www.airguns.pl/test-weihrauch-hw-45
Jeszcze mam pistolet GAMO P25. http://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_gamo_p-25_blow_back_4,5mm_p5788.xml
Do szybkiego strzelania do puszek z max. 7-10 metrów. O żadnej precyzji nie ma mowy. Nie jest najładniejszy, ale był w przecenie (poniżej 200 PLN) i kupiłem.
Strzelam dynamicznie z ostrej 9mm PARA, wiec jako pistolet treningowy do ćwiczenia odruchów na sucho w pokoju nadaje się jak najbardziej.
Nie kupuj nic na kulki BB, tylko Diabolo 4,5 mm, no i oczywiście gwintowana lufa.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/img843/2827/dsc0068anet.jpg)
Ze strzeleckim pozdrowieniem :)

siwyyy77
16-02-2012, 19:25
Strzelnica odpada... chcę rekreacje, typu postrzelać do puszek itp.
Slavia mnie nie interesuje, to broń długa dwa razy już napisałem, że interesuje mnie krótka... czytać pistolet ;)
Tak wiem nie będzie dokładny jak strzelba... ale trafi do puszki butelki z kilkunastu metrów i to mi wystarczy.

siwyyy77
16-02-2012, 19:35
Zacznijmy od sprecyzowania życzeń: Sprężynowa, czy na CO2 lub PCP? W co chcesz trafić i z jakiej odległości? Precyzja, czy bardziej frajda?
Osobiście mam HW45 Weihrauch'a. Silna (jak na pistolet) i precyzyjna, ale nie wyczynowa. Z 20 metrów puszkę po piwie trafie prawie za każdym razem.
http://www.airguns.pl/test-weihrauch-hw-45
Jeszcze mam pistolet GAMO P25. http://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_gamo_p-25_blow_back_4,5mm_p5788.xml
Do szybkiego strzelania do puszek z max. 7-10 metrów. O żadnej precyzji nie ma mowy. Nie jest najładniejszy, ale był w przecenie (poniżej 200 PLN) i kupiłem.
Strzelam dynamicznie z ostrej 9mm PARA, wiec jako pistolet treningowy do ćwiczenia odruchów na sucho w pokoju nadaje się jak najbardziej.
Nie kupuj nic na kulki BB, tylko Diabolo 4,5 mm, no i oczywiście gwintowana lufa.


Coś na CO2 :)
Precyzja czy frajda... hmm coś pośrodku, powiedzmy jak już się wprawię, do takiej małej puszki po piwie musi być 95% celność z 10m ;)

Czytałem, że przy pistoletach nie ma większego znaczenia lufa gwintowana, czy gładka...
A te kulki BB dlaczego nie? zdecydowanie pogarszają celność czy inne wady?

Rafał63
16-02-2012, 19:55
Coś na CO2 :)
Precyzja czy frajda... hmm coś pośrodku, powiedzmy jak już się wprawię, do takiej małej puszki po piwie musi być 95% celność z 10m ;)

Czytałem, że przy pistoletach nie ma większego znaczenia lufa gwintowana, czy gładka...
A te kulki BB dlaczego nie? zdecydowanie pogarszają celność czy inne wady?

Generalnie apetyt rośnie w trakcie jedzenia. Po kilku dniach zaczniesz trafiać i będziesz robić postępy. Gładka lufa i kulki BB nigdy nie będą tak precyzyjne, jak ołowiane diabolo, a ograniczą Cię. Wtedy będziesz chciał zmienić sprzęt.
A może rewolwer na CO2? http://militarne.pl/store/index.php/item/department/149/item/624.html?sid=3gk1OJV2rkx2a83Z
A tak w ogóle to, podobnie jak z aparatami, idź do sklepu i pomacaj. :)

ASAHI
16-02-2012, 22:56
koledzy wyżej dobrze piszą. Kup cos z czego będziesz zadowolony długo, a nie tylko przez chwilę.

de Fresz
17-02-2012, 01:10
Jeśli chcesz strzelać i trafiać - to tylko długa wiatrówka, w sensie nie pistolet, tylko karabinek z kolbą.

Wierutne bzdury.


Nie lepiej pójść na strzelnicę i postrzelać z prawdziwej? Choć na początek polecam coś sportowego, dopiero jak z tego będziesz trafiał to 9mm.

Noooo, np. sportowego Glocka 17 ;-) Boczny zapłon to taka wiatrówka na sterydach, o ile kogoś nie kręci strzelanie w stylu olimpijskim, to jego największą zaletą jest taniość. Nie ma obiektywnych przeszkód dla człeka dorosłego, aby od razu popykać z nieco poważniejszych kalibrów.

Co do wiatrówek – osobiście polecam Rohma Twinmastera – jest o tyle fajny, że są do niego magazynki na 8 śrucin, więc można się fajnie pobawić, a zarazem jest wystarczająco celny, żeby postrzelać baaardzo precyzyjnie jak na amatorski poziom.

U-CUT
17-02-2012, 08:52
Polecam taka
http://www.youtube.com/watch?v=SvOnhRRL8Tc

Koszt okolo 400 zl.

kisio
17-02-2012, 09:46
Noooo, np. sportowego Glocka 17 ;-) Boczny zapłon to taka wiatrówka na sterydach, o ile kogoś nie kręci strzelanie w stylu olimpijskim, to jego największą zaletą jest taniość. Nie ma obiektywnych przeszkód dla człeka dorosłego, aby od razu popykać z nieco poważniejszych kalibrów.



Łatwiej przy bocznym zapłonie popracować nad techniką i celnością na początku. Więcej też jesteś w stanie poćwiczyć zanim ręka się zmęczy i ćwiczenia stracą sens. Przeszkód w strzelaniu z 9mm od razu faktycznie nie ma, ale szkoleniowo jak się wcześniej nie miało styczności z bronią boczny zapłon może być niezłym pomysłem. Wszystko zależy od tego czy chcesz się nauczyć strzelać, czy po prostu ponawalać do tarczy. Jak trafisz na fajną strzelnicę to i z Mosberga dadzą postrzelać - takiego kopa nie ma żadna wiatrówka :D

nickt
17-02-2012, 09:58
Co do wiatrówek krótkich, to na początek świetnym tanim pistoletem jest HW40. Sam mam i jest naprawdę fajny do postrzelania, trochę uciążliwy naciąg ale jest ok. Na kulki mam CP99, to taka szybkostrzelna zabawka...ale nie polecam, na pewno nie do puszek, łatwo o rykoszety!!
Wszystko zależy od pieniędzy jakie chcesz przeznaczyć, twiny są fajne, drulov jest fajny, można by długo wymieniać iść w coraz większe pieniądze. Polecam generalnie PCA lub PCP... jeżeli chodzi o fotogeniczność, to miałem kiedyś srebrnego CP88w okładzinach z drewna orzechowego i był piękny ;) ...ale celnością daleko mu do HW40 i CO2 potrafi zamarzać w takich temperaturach.
Jak długa za 2000 to polecam S400;) a najlepiej dołożyć do HW100 i mieć genialny sprzęt. Ja mam oba ;) Tylko mój S400 jest "trochę" zmieniony... wygląda tak:
http://fav.me/d1g5532
http://fav.me/d1g55d6
http://fav.me/d1g54wt

de Fresz
17-02-2012, 10:25
Łatwiej przy bocznym zapłonie popracować nad techniką i celnością na początku.

To tak, ale kategoria funu trochę inna ;-)


Przeszkód w strzelaniu z 9mm od razu faktycznie nie ma, ale szkoleniowo jak się wcześniej nie miało styczności z bronią boczny zapłon może być niezłym pomysłem.

Nauka przyzwoitego strzelania to proces jednak dość długotrwały i ja na początek właśnie polecam pójście i popróbowanie najróżniejszych sprzętów, szczególnie z tych "poważniejszych" aby się samemu przekonać, czy to kręci, w którą stronę itd.
Mankament jest taki, że później można stracić zainteresowanie wiatrówkami ;-)
Do sensownej nauki potrzebny jest przede wszystkim dobry instruktor, a z tym na komercyjnych strzelnicach najczęściej jest bida. Jeśli kogoś kręci strzelanie w stylu olimpijskim (boczkiem, jedna ręka, zjazd z góry, strzał, przetrzymanie, opuszczenia), to tak naprawdę najtańszym (i najłatwiej osiągalnym) sposobem nauki jest właśnie wiatrówka. Tak BTW niedawno weszło (już oficjalnie) Air IPSC, więc może to też być droga na złapanie bakcyla tej chyba najciekawszej dyscypliny strzeleckiej.


Jak trafisz na fajną strzelnicę to i z Mosberga dadzą postrzelać - takiego kopa nie ma żadna wiatrówka :D

Nie musi być wcale "fajna strzelnica", klient płaci (a breneki teraz cholernie drogie), klient wymaga, klient dostaje –strzelby to żadne tam nieosiągalne aj-waj. Znajomości to najczęściej trzeba mieć dopiero przy zabawkach strzelających ogniem ciągłym, to już nie wszędzie i nie każdemu udostępnią. Albo żeby móc postrzelać bardziej sytuacyjnie, na choćby jakimś*krótkim torze IPSC.

siwyyy77
17-02-2012, 11:49
Tak przeglądając ofertę wpadły mi w "oko" dwa modele;
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Wiatrowki-pistolety/Wiatrowka-Pistolet-BERETTA-Px4-Storm/1755
http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Wiatrowki-pistolety/Wiatrowka-Pistolet-WALTHER-CP99/1732

Beretta, in plus może być na śrut jak i kulki BB
No a Walther, przez moment będę jak agent OO7 ;)

Miał ktoś do czynienia z tymi pistoletami?

kolumb
17-02-2012, 13:03
Posiadam HW 40 i polecam. Bardzo celny i niedrogi.

ASAHI
17-02-2012, 13:18
Walthera miałem i nie polecam. Za drogi. A wrażenia takie sobie. Mam oryginał na 9mm i tutaj już jest lepiej z wrażeniami ;-)

siwyyy77
17-02-2012, 13:23
Walthera miałem i nie polecam. Za drogi. A wrażenia takie sobie.

A coś więcej...
Niecelny, zacinał się itp.
Bo pistolet polecany jeśli idzie o CO2 i śrut ;)

ASAHI
17-02-2012, 14:03
Celność przeciętna, cena w stosunku do jakości znacznie wygórowana, nabój CO2 wystarcza na niewielka ilość strzałów takich jak należy. Mam również podróbke beretty za 300 zł i tu celnośc bardzo dobra i nabój wystarcza na więcej dobrych strzałów.

adamtg
17-02-2012, 14:25
Walthera miałem i nie polecam. Za drogi. A wrażenia takie sobie. Mam oryginał na 9mm i tutaj już jest lepiej z wrażeniami ;-)

Byłem ze trzy razy w życiu na strzelnicy (jakby mnie było stać byłbym 3 razy dziennie. :P), ale ze wszystkich 9mm z jakich strzelałem własnie Walther mi najmniej przypadł do gustu. A najbardziej się na niego napalałem ze względu na wiadomą serie filmów. :P

Walle
17-02-2012, 20:55
Za kilkoma poprzednikami polecam HW-40 lub jego chińską wersję Maksman-a.
Pistolet solidny, przyjemny w użytkowaniu i bardzo celny jeśli ma się pewną rękę i dobre oko.
Oczywiście wszystko to przy zastosowaniu amatorsko-ogrodowym, a nie wyczynowo-sportowym ;-)

ASAHI
17-02-2012, 21:07
Byłem ze trzy razy w życiu na strzelnicy (jakby mnie było stać byłbym 3 razy dziennie. :P), ale ze wszystkich 9mm z jakich strzelałem własnie Walther mi najmniej przypadł do gustu. A najbardziej się na niego napalałem ze względu na wiadomą serie filmów. :P

No niestety jakoś tak po prostu tylko ładnie wygląda.. Lufa po około 4-5 tyś strzałów jest do wymiany, słaby materiał. Z celnościa P99 też bywa różnie. Mnie osobiście najbardziej do ręki pasuje Glock17. Prosty, topornie wykonany ale niesamowicie celny i odporny na warunki codziennego użytkowania.
Polecam zrobić test, wystrzelić magazynek z P99 i po kilku minutach z 17tki :D

adamtg
17-02-2012, 21:34
No niestety jakoś tak po prostu tylko ładnie wygląda.. Lufa po około 4-5 tyś strzałów jest do wymiany, słaby materiał. Z celnościa P99 też bywa różnie. Mnie osobiście najbardziej do ręki pasuje Glock17. Prosty, topornie wykonany ale niesamowicie celny i odporny na warunki codziennego użytkowania.
Polecam zrobić test, wystrzelić magazynek z P99 i po kilku minutach z 17tki :D

Mnie w P99 najbardziej denerwował tzw. Anty-stres. Tylko się bardziej stresowałem. Glock najbardziej przypadł do gustu mojej kobiecie, zakochała się w nim. :P Powiedziała, że jak kiedykolwiek będziemy się starać o pozwolenia na broń, to właśnie Glock będzie jej wyborem. Mnie najbardziej do gustu przypadł Heckler & Koch UPS ( o ile dobrze pamiętam) duży, toporny, dobrze się go w łapie trzymało. :)

ASAHI
17-02-2012, 21:52
Własnie o to chodzi, trzeba trochę poznać broń, przestrzelać, i wtedy wiesz co wybrać :D

qualin
18-02-2012, 00:53
Mnie w P99 najbardziej denerwował tzw. Anty-stres. Tylko się bardziej stresowałem. Glock najbardziej przypadł do gustu mojej kobiecie, zakochała się w nim. :P Powiedziała, że jak kiedykolwiek będziemy się starać o pozwolenia na broń, to właśnie Glock będzie jej wyborem. Mnie najbardziej do gustu przypadł Heckler & Koch UPS ( o ile dobrze pamiętam) duży, toporny, dobrze się go w łapie trzymało. :)

Mi antystres zupelnie nie przeszkadza, troche praktyki i idzie bardzo szybko strzelac z jego pominieciem, wystarczy nie odpuszczac spustu do konca. P99 ma lepszy chwyt, glock jest zbyt plastikowy i za lekki, co do celnosci to pomijajac PM98 najcelniej mi sie strzela wlasnie z walthera, jeszcze sie nie zdarzylo zebym nie trafil tam gdzie celowalem. Jezeli chodzi o sam chwyt to mi najlepiej lezy w rece CZ75.

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

frostic
18-02-2012, 17:30
Miałem tego sporo a teraz bawie się poczciwym P99.
Ciężki, solidny, celny!
Polecam zdecydowanie!
http://www.kolter.tv/STRZELECTWO/Wiatrowki_-_Pistolety/47,48,99,0,Wiatrowka_-_Pistolet_WALTHER_CP99_Compact.aspx

Choć najlepsze wyniki miałem ze zdezelowana długa stara flinta - 98 punktów na 100 ;) Na zewnątrz, z 15 metrów, do zwyczajnej małej tarczy oczywiście. Oj, stare dzieje... ;)

login_87
02-03-2015, 16:23
Podbijam temat. Rozglądam się za jakimś karabinkiem. Ostatnio miałem okazję trochę postrzelać ze znajomym i powiem, że mi się spodobało:) A teraz konkrety, zależy mi na celności na dalsze odległości. Na ile metrów byłbym w stanie w miarę celnie strzelać do tarczy? ( Im dalej tym lepiej). Cena powiedzmy do 700zl.

edit.
A może warto dołożyć do czegoś takiego? http://allegro.pl/wiatrowka-karabinek-umarex-850-air-magnum-i5118801552.html

RobertMiernik
02-03-2015, 16:35
Miałem tego sporo a teraz bawie się poczciwym P99.
Ciężki, solidny, celny!
Polecam zdecydowanie!
http://www.kolter.tv/STRZELECTWO/Wiatrowki_-_Pistolety/47,48,99,0,Wiatrowka_-_Pistolet_WALTHER_CP99_Compact.aspx

Choć najlepsze wyniki miałem ze zdezelowana długa stara flinta - 98 punktów na 100 ;) Na zewnątrz, z 15 metrów, do zwyczajnej małej tarczy oczywiście. Oj, stare dzieje... ;)

Ten gość straszliwie szybko rękawiczki zakłada (45 sek) ;)

Co do zabawy w strzelanie, to polecam ASG , w wydaniu ogrodowo-rekreacyjnym wiatrówka nie prezentuje sobą żadnych wartości dodanych w stosunku do repliki ASG.
Dodatkowo replika jak sama nazwa wskazuje jest zwykle 1:1 odpowiednikiem ostrej broni, razem z obsługą (rozkładaniem), magazynkiem i samą częścią użytkową (no, poza zasięgiem niestety).

W każdym razie wiatrówka przewyższająca zasięgiem i celnością replikę ASG kosztować będzie dużo więcej niż sprzęt do ASG a prawdziwa frajda zaczyna się dopiero jak można się wbić w moro i wyrżnąć w lesie kumpli z zasadzki...

login_87
11-03-2015, 11:47
Podbijam temat. Rozglądam się za jakimś karabinkiem. Ostatnio miałem okazję trochę postrzelać ze znajomym i powiem, że mi się spodobało:) A teraz konkrety, zależy mi na celności na dalsze odległości. Na ile metrów byłbym w stanie w miarę celnie strzelać do tarczy? ( Im dalej tym lepiej). Cena powiedzmy do 700zl.

edit.
A może warto dołożyć do czegoś takiego? http://allegro.pl/wiatrowka-karabinek-umarex-850-air-magnum-i5118801552.html


Ktoś coś podpowie??

Wozniak.g
11-03-2015, 21:12
swojego czasu trochę się bawiłem wiatrówkami ale mi chwilowo przeszło. Tak czy siak z wiatrówek długich jako absolutne minimum polecam conajmniej Hatsana 55 4,5mm sas qt z alchemikiem, jako pistol do demolki to hatsan lub ranger 25 w kal 5,5mm a jako pistol do rekreacji poczciwego łucznika wz.70 :D
h55- smiało na 40-50m strzelasz w kapselki
h25- z lupka i podparcia na 25-30m smiało zamiatasz kiepy
z łucznika z wolnej ręki puszka po energetyku na 20m jest osiągalna raz za razem

i podkreślam że urządzenia pneumatyczne miotające pociskami o energii < 17J to urządzenia pneumatyczne a nie broń.

polecam fora:
nasze-wiatrowki.pl
e-tawerna.pl
bron.iweb.pl

h55(15,2J) i h25(14,2J) mam właśnie do sprzedania wiec jak chcesz więcej info to zapraszam na priv, łucznik ma dożywocie na ścianie :D

PiterM
18-03-2015, 12:15
A teraz konkrety, zależy mi na celności na dalsze odległości. Na ile metrów byłbym w stanie w miarę celnie strzelać do tarczy? ( Im dalej tym lepiej). Cena powiedzmy do 700zl.

ZDECYDOWANIE polecam takie postępowanie:
1. zapisać się na bron.iweb.pl
2. zajrzeć na forumowy "bazarek"
3. wyrwać w takiej cenie tuningowane HW30S

Celność? Na 25m można wiśnie eksterminować - w sezonie są tanie, efektowne przy trafieniu, ekologiczne. A do tarczy to już zależy od twoich umiejętności, ale skoro zaczynasz przygodę z wiatrówkami to celność tarczowa takiej wiatrówki jest na pewno większa niż będzie celność strzelca. Tylko trzeba polować na taką wiatróweczkę, bo sprzedają się błyskiem. Np. taka jak poniżej (850zł ale z przyzwoitą do HW30 lunetą) sprzedała się w 4 godziny...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/cebc6b9e4bfe4b31-1.jpg
źródło (http://images3.fotosik.pl/85/cebc6b9e4bfe4b31.jpg)


Aha, jeśli chcesz celnie to zapomnij o amatorskich sprzętach na CO2 (na kapsułki) bo będzie strzelać różnie w zależności od temperatury i ciśnienia powietrza. Powtarzalność fatalna, energia strzału niska, drogie w użytkowaniu.

login_87
19-03-2015, 10:56
ZDECYDOWANIE polecam takie postępowanie:
1. zapisać się na bron.iweb.pl
2. zajrzeć na forumowy "bazarek"

.

Niestety trzeba mieć miesięczny staż żeby móc tam zajrzeć. Musze jeszcze poczekać 2 tygodnie...

PiterM
19-03-2015, 12:04
i tak warto :)

Wozniak.g
19-03-2015, 12:33
ewentualnie zbieraj dalej i zakup PCP :D

sote
18-06-2016, 21:51
Wiedziałem, że na nikoniarzy zawsze i w każdym temacie można liczyć ;)
Chciałbym kupić tacie w ramach prezentu jakąś "wiatrówke"... zacząłem tematem interesować się parę godzin temu...
Czy moglibyście mi polecić coś za około 400zł, żeby wstydu nie było? Jeśli nie ma co tyle wydawać na tego typu zabawkę, to też mi to napiszcie, wymyśle inny prezent.
Z tego co na szybko się zorientowałem to miło by było żeby dało się oddać większą (większą niż jeden ;) ) ilość strzałów jeden po drugim. Raczej śrut niż kulki (śrut nie rykoszetuje prawda?).
No i ostatnia sprawa to raczej pistolet niż karabinek, ale tutaj się nie upieram.
Z góry bardzo dziękuję za Waszą (mam nadzieję) pomoc :)

RobertMiernik
18-06-2016, 22:42
Z pistoletami jeśli ktoś nie miał wcześniej styczności jest dość trudno raczej, tzn trudno jeśli się próbuje trafiać do oryginalnej tarczy, bo do jakichś puszek czy innych figurek to w sumie znaczenia nie ma.

Jeśli pistolet to zastanów się czy sportowy czy raczej replika. Ciekawą opcją replika, wtedy glocka 17 polecam, wprawdzie na kulki (ASG) a nie śrut ale siła przebicia wystarczająca, celność może słabsza od sportowych wiatrówek ale frajda większa jeśli ktoś nie chce strzelać wyłącznie do tarczy, albo bardziej go broń kręci niż samo trafianie.

sote
20-06-2016, 16:32
Zgłębiam temat i forum o broni ;)
Co byście powiedzieli o tych cudach:
1) Crosman 2240
2) Crosman Vigilante 4,5 mm
Żaden z nich nie jest piękny ;) oba niby dość celne. 2) fajny bo ma magazynek na 10 śrucin albo 6 BB.

Tak do strzelania "grillowego" chyba lepiej śrut niż kulki, co? Kulka może rykoszetować, a śrut chyba nie... dobrze kombinuję? :)

Myślałem też o Marksman'ie 2004 (licencjonowanej podróbce HW-40) ale nie jest nigdzie dostępny... a też go chwalą.

.:Gerard:.
24-06-2016, 18:42
Mam taki
Beretta M92 FS (http://www.kotte-zeller.de/Beretta-M92-FS-CO2-Luftpistole-45-mm-Diabolo-brueniert.htm?websale8=kotte-zeller-shop&pi=9238&ci=011181)
właśnie na Grillu świetna zabawa, do kompletu kupiłem skrzynkę na tarcze, szacuje ze nawet do 90% ciśnienie powietrza praktycznie wystarcza na celne strzelanie,

sote
24-06-2016, 21:41
Fajny ale dużo za drogi jak dla mnie. Kupiłem KANDAR CP1-M.

Kurtz
24-06-2016, 22:14
ZDECYDOWANIE polecam takie postępowanie:
1. zapisać się na bron.iweb.pl
(...)

O to to. A jak już się zapiszesz, to popatrz też na dział "Współczesna Broń Palna" i zainteresuj się prawdziwą bronią, a zabawki zostaw dzieciom :P


Ciekawą opcją replika, wtedy glocka 17 polecam
Czemu wszyscy mają takiego fioła na punkcie tej cegły...

Z ciekawości, czy ktoś z was miał jakieś wypadki z wiatrówkami ? Wybity ząb, rozcięta skóra, chirurgiczne usuwanie śrucin ?

.:Gerard:.
24-06-2016, 22:31
O to to. A jak już się zapiszesz, to popatrz też na dział "Współczesna Broń Palna" i zainteresuj się prawdziwą bronią, a zabawki zostaw dzieciom :P


Ludzie rozsadni nie uzywaja broni palnej :-P



Z ciekawości, czy ktoś z was miał jakieś wypadki z wiatrówkami ? Wybity ząb, rozcięta skóra, chirurgiczne usuwanie śrucin ?

Jak ktoś strzela do kogoś z wiatrówki to wyobraź sobie gdyby miał bron palna

Kurtz
24-06-2016, 23:08
Ludzie rozsadni nie uzywaja broni palnej
Bzdura, ale nie o tym temat :P


Jak ktoś strzela do kogoś z wiatrówki to wyobraź sobie gdyby miał bron palna
Nie musze sobie wyobrażać, znam dość sporo takich osób. CHyba dostrzegasz w moim pytaniu więcej niż faktycznie jest w nim zawarte.

.:Gerard:.
24-06-2016, 23:29
CHyba dostrzegasz w moim pytaniu więcej niż faktycznie jest w nim zawarte.

Innej możliwości sobie nie wyobrażam, przy strzelaniu czy lądowaniu jest bezpieczne
jedynie jakaś sierota może do kogoś lub siebie strzelić

Dex
24-06-2016, 23:38
Jak masz pecha to oberwiesz rykoszetem ;) szczególnie jeśli masz bb'sy a nie grzybkowe śruty

.:Gerard:.
24-06-2016, 23:54
Jak masz pecha to oberwiesz rykoszetem ;) szczególnie jeśli masz bb'sy a nie grzybkowe śruty

No tak, rykoszet, przy skrzynkach na tarcze to małe prawdopodobieństwo ;-)

RobertMiernik
25-06-2016, 00:45
Kulochwyt masz na myśli...