PDA

Zobacz pełną wersję : Sesja studyjna z problemem



swiatlo
27-02-2007, 18:53
W ramach zaliczenia kursu fotografii będę musiał wykonać sesję studyjną z modelką. Światło sztuczne, odbite, naturalne okienne itd. Instruktor trochę wpierw pomoże, ale generalnie muszę to zrobić sam. Znam modelkę, jest to młoda dziewczyna o dość interesującej potencjalnie urodzie, ale ma jeden feler. Otóż widać na jej twarzy dość wyraźne ślady po przebytym trądziku. Mam wobec tego pytanie - jak się do tego przygotować?
1. Jakiego typu oświetlenia użyć aby ten problem skryć?
2. Jakiego rodzaju makijaż ma użyć modelka?
3. Jakiej techniki fotograficznej można użyć w celu maksymalnego wydobycia ładnych rysów twarzy, ale ukrycia nierównej skóry? Czy b/w jest dobrym rozwiązaniem?
Instruktor nie jest entuzjastą skomplikowanych technik obróbki, tak więc najlepiej aby samo oświetlenie i makijaż rozwiązały problem, bez potrzeby specjalnej obróbki typu rozmiękczanie czy stemplowanie.
Jakieś pomysły?
Dzięki :)

sailor
27-02-2007, 19:52
1. kazdego ktore nie kontruje
2. korektor, kamuflaz, podklad, puder transparentny
3. za malo danych na udizelenie wyczerpujacej odp

bukowy dziad
27-02-2007, 19:58
sailor: z ciekawosci co do pkt 2. to z podpatrywania wizazystek, wypytywania wizazystek, wlasnej lektury, czy wziales jakis kurs?

sailor
27-02-2007, 20:09
na kurs sie wybieram jak bede mial nadmiar czasu i pieniedzy. glownie po to by dokladnie moc wytluamczyc wizazystce o to mo chodzi i nie bladzic jak dziecko w ciemnosciach ..
od biedy modelke umaluje - kwestia koniecznosci :) reszta wiedzy to rozmowy i praktyka ;)

ps. wiesz jaka mine maja ekspedientki jak wchodzi facet do sklepu i mowi ze potrzebuje puder transparantny 2ke, nie,nie w kremie bo sie maze i tak, transparentny zeby sie nie blyszczal .. aha . i niech pani jeszcze pokaze ta czerwona pomadke :D:D:D

swiatlo
27-02-2007, 20:16
1. kazdego ktore nie kontruje
2. korektor, kamuflaz, podklad, puder transparentny
3. za malo danych na udizelenie wyczerpujacej odp

Dzięki za odpowiedź.
Nie wiem tylko co to znaczy "światło które nie kontruje". Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i za bardzo nie wiem o jakiego typu światło chodzi..

sailor
27-02-2007, 20:32
kazde swiatlo puszczone mniej wiecej naprzeciw aparatu mozesz nazwac kontrujacym. wydobywa ci ono szczegoly oswietlanej powierzchni. tak wiec jak mocno oswietlisz tym skore to podkreslisz wszelkie dziury

swiatlo
27-02-2007, 20:45
kazde swiatlo puszczone mniej wiecej naprzeciw aparatu mozesz nazwac kontrujacym. wydobywa ci ono szczegoly oswietlanej powierzchni. tak wiec jak mocno oswietlisz tym skore to podkreslisz wszelkie dziury

Rozumiem. Czyli podsumowanie - światło boczno-skośne i najlepiej jak zdyfuzowane...

bukowy dziad
27-02-2007, 20:50
ps. wiesz jaka mine maja ekspedientki jak wchodzi facet do sklepu i mowi ze potrzebuje puder transparantny 2ke, nie,nie w kremie bo sie maze i tak, transparentny zeby sie nie blyszczal .. aha . i niech pani jeszcze pokaze ta czerwona pomadke :D:D:D
hehe...a na koniec: "jak pani mysli, wbije sie w te rajstopki?" i zatrzepotac rzesami:)

hehe:) to mi przypomnialo, jak kolezanka byla w sekxshopie i weszlo dwoch - w jej ocenie - ********ych kolesi. ona tam juz sie do nich zaczyna usmiechac, a ci prosza o kremik i gumki do anala:D

ps. to jak bedziesz mial kiedys ochote i chwile czasu, to moze walniesz jakiegos malego tutka, o podstawach makijazu foto?:)tak, zeby mozna bylo na poczatek kolezankom wytlumaczyc jak mają sie mazac. sadze, ze to moglby byc wspanialy rodzynek, wsrod morza PSowych patentow.
pozdrawiam
adam

Jacek_Z
27-02-2007, 20:54
ostre światło daje wyraźne cienie, więc zalecane miękkie i z przodu.
tylko, że to może dać ogólnie nienajlepszy efekt - zalezy od tego co zobaczysz (i tu ci nikt nie pomoże)

takie drobne sprawy jak trądzik to jednak zdecydowanie sie załatwia w obróbce, a przy fotografowaniu nie stawia tego problemu jako cos najwazniejszego, czemu wszystko podporządkowujesz. Bo przez to mozesz miec mniej ciekawe światło.

giziol
27-02-2007, 20:56
ps. to jak bedziesz mial kiedys ochote i chwile czasu, to moze walniesz jakiegos malego tutka, o podstawach makijazu foto?:)tak, zeby mozna bylo na poczatek kolezankom wytlumaczyc jak mają sie mazac. sadze, ze to moglby byc wspanialy rodzynek, wsrod morza PSowych patentow.
pozdrawiam
adam

jestem ZA :)

sailor
27-02-2007, 23:40
moze walniesz jakiegos malego tutka, o podstawach makijazu foto?:)tak, zeby mozna bylo na poczatek kolezankom wytlumaczyc jak mają sie mazac. sadze, ze to moglby byc wspanialy rodzynek, wsrod morza PSowych patentow.
pozdrawiam
adam

litosci panowie .. w tym temacie jestem lamer niesamowity i bardziej by sie przydal tu wyklad jakiejs wizazystki. moze uda mis ie namowic ktoras z moich do zrobienai prostego tutka :)

jakubs
27-02-2007, 23:47
no ale brzmi to nieźle: DZISIAJ SAILOR PRZEDSTAWIA TUTORIAL PODSTAW MAKIJAŻU

zresztą nie byłoby dziwne gdybyś i w tym był dobry, bo wyczucie kobiecej urody masz więc pewnie i w tym byłbyś profesjonalistą

sailor
27-02-2007, 23:49
buahaahahah
prosze bardzo .. idizemy do lazienki myjemy sie ... zakaldamy soczewki .. szorujemy szczeke i po robocie :D

ekonet
28-02-2007, 00:11
A wracając do tematu powiem - może rozpoznaj dobrze temat? Czy jesteś pewien, że zniwelowanie tych śladów będzie celowe? A może właśnie trzeba pokazać fakturę skóry...?

Gamling
28-02-2007, 00:39
A ja bym do tego podszedl inaczej, tylko kontrowe oswietlenie, tak zeby pokazac kontur modelki bez oswietlenia samej twarzy. Zdjecie w klimacie mrocznym i tajemniczym, oczywiscie B&W.

madburn
28-02-2007, 11:42
hmm dekielek z dziurka zamiast obiektywu - camera obscura zniweluje mankamenty skory ;)

skoro ma nie byc psucia to pytanie powinno byc do wizazystek
przy dobrym makijazu (kamuflazu ? :D ) mozna prawie dowolne swiatlo uzywac - zreszta sam zobaczysz co ci wyjdzie - cyfra chyba robisz ?

Andy_O
05-03-2007, 14:50
A może zamiast koncentrować się na świetle i makijażu, zasłonić co trzeba włosami, dłońmi, przedmiotami..