PDA

Zobacz pełną wersję : Ligtroom + dodanie "presetow"



Ronol
13-02-2012, 17:28
Serwus,

mam LR i za cholerę nie wiem jak dodać presety które można ściągnąć z netu za free.. btw nie ważne czy za free czy nie.. grunt aby je dodać do LR.

Czy mogę prosić o poradę importu do LR.

B.K.
13-02-2012, 21:12
Wrzuć do tego katalogu:
W W7: C:\Users\user_name\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom \Develop Presets
W XP: C:\Documents and Settings\user_name\Dane aplikacji\Adobe\Lightroom\Develop Presets

Ronol
13-02-2012, 23:03
Hej, dzięki ale ja mam same LR zainstalowanego ,a Ty chyba podałaś ścieżki jak był miał jeszcze PSa zainstalowanego...w samym LR tego nie ma.. chyba, żę się mylę

amirez
13-02-2012, 23:37
A służę. Cały ogromniasty wątek o presetach co, jak, gdzie. Tylko czytać i korzystać.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=108207

Mavcio
13-02-2012, 23:38
Aby dodać presety zapisujesz je gdziekolwiek na kompie uruchamiasz LR i po kolei:


prawym na folder presetów i tworzysz nowy folder o nazwie dowolnej
prawym na właśnie stworzony folder i " Import ", znajdujesz katalog który prędzej stworzyłeś wchodzisz do niego CTRL+A i import, LR sam je sobie zainstaluje


voila, cała technologia :)

Ronol
13-02-2012, 23:38
ojej :))))) dzięęękuję!!:)

Ronol
13-02-2012, 23:46
Mavcio wiesz co ja tego Twojego nie złapałem :) chyba :)

Mavcio
14-02-2012, 00:10
Kurde, pokaże Ci to w obrazkach bo nie wiem jak to wyjaśnić :)

Klikasz najpierw nowy folder, tworzysz folder o dowolnej nazwie, następnie jak go utworzysz to klikasz go prawym i dajesz " Import " otworzy się nowe okienko w którym wyszukujesz folder gdzie zapisałeś sobie presety, zaznaczasz je wszystkie i klikasz import, lightroom sam je sobie wrzuci wtedy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/Beztytuu-1.png
źródło (http://i292.photobucket.com/albums/mm18/Mavercio/Beztytuu.png)


Mam nadzieję że teraz rozumiesz moje myśli :)

Ronol
14-02-2012, 00:18
no i własnie nie mam tych "ustawienie predefiniowane" mam je chyba przeniesione z boku ale tam ie moge dodac folderu...

Ronol
14-02-2012, 00:30
JEstem juz w domu - mam - sooryy za to zamieszanie! :)

Mavcio
14-02-2012, 01:29
Ciesze się że mogłem pomóc :)