PDA

Zobacz pełną wersję : jak obrobić zdjęcie, aby uzyskać pewien efekt ?



Irwusek
12-02-2012, 19:19
Witam,
mam do was pytanko jak obrobić zdjęcie żeby miało taki styl jak na tej fotce

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/376266_295900180439895_280879098608670_1128964_196 6967955_n.jpg)

Przepraszam jak pytanie jest laickie ;)

Pozdrawiam

morzon
12-02-2012, 19:22
A możesz sprecyzować o jaki "styl" chodzi?

Irwusek
12-02-2012, 19:51
Chodzi o tą taka tonacje kolorów, bo podchodzi tak bardziej pod pomarańcz. Nie potrafię się określić, bardziej. :/
dajmy na to ze z puszki jest zdjęcie surowe i żeby ono wygadało tak jak na tym przykładzie ;)

krzychun
12-02-2012, 20:06
To może wynikać z samego charakteru światła w okolicach zachodu słońca. Na komputerze ten naturalny efekt mógł zostać wzmocniony.

Mogła też zostać użyta lampa z filtrem ocieplającym.

malita
12-02-2012, 20:15
np tak http://photolink.pl/dobieranie-koloru-i-klimatu-zdjecia-w-photoshopie

Irwusek
12-02-2012, 20:24
Dziękuje wszystkim za wypowiedz :)

Malita pomógł Twój link :)

SHOX!
26-02-2012, 17:08
Zrób pomarańczową warstę w programie graficznym a potem pobaw się suwakami od przeźroczystości, opacity np. sposobów jest multum na zabarwienie zdjęcia.

Traviz
27-02-2012, 00:12
Myślę, że temat pasuje też pod moje pytanie ;)
Od jakiegoś czasu trafiam na fotki z podobnym efektem jak ten:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files-cdn.formspring.me/profile/20120224/n4f481a0659663.jpg)
Wiecie jak się nazywa sam efekt ? Wystarczy mi sama nazwa, dalej już poszukam i popróbuję :)

krzychun
27-02-2012, 00:14
Cross? Przynajmniej podobne.

Traviz
27-02-2012, 00:19
kolorystyka owszem podobna jest do cross'a. Przebiegające pionowe pasy kojarzą mi się np. z jakimś prześwietlonym filmem...
Na pewno warto wyjść z cross'a i pokombinować dalej, ale może ktoś jeszcze spotkał się z czymś podobnym ?

krzychun
27-02-2012, 01:03
Po mojemu to zdjęcie jest stylizowane na przeterminowany film wsadzony do popsutego aparatu (ta krecha).

kowalmen
27-02-2012, 22:36
ta kreska to filtr w photoshopie o nazwie Alien Skin. Ogólnie jedno kliknięcie

Traviz
28-02-2012, 20:18
Rozumiem, że masz na myśli ten Alien Skin: http://www.alienskin.com/ ?

Traviz
28-02-2012, 21:36
OK, zainstalowałem wersję trial, tam znalazłem to co mnie interesuje tj. Light Leak, a więc google i tutorial znaleziony :)
http://abduzeedo.com/photoshop-quick-tips-light-leaks-photography-video

Na pewno da się coś jeszcze lepszego znaleźć, ale to zapewne kwestia czasu - ten też daje całkiem dobry efekt.
Dzięki za nakierowanie!

kowalmen
29-02-2012, 18:29
Fajny program prawda? Dokładnie to Alien Skin Exposure powoduje taki efekt i wiele innych. Sam go ogarniam właśnie choć wiele prób na chybił trafił na razie. Od razu podpowiem, że używać ten program należy wg mnie na końcu i bez przesady, OPACITY zmniejszyć i cieszyć się finalnym efektem.

Traviz
29-02-2012, 18:40
Całkiem przyjemny zbiór, choć ze zdecydowanej większości nigdy nie skorzystamy, dlatego cena $250 trochę wydaje mi się za duża, tym bardziej że wystarczy poszukać i znaleźć tutoriale żeby uzyskać podobny efekt :) Mi wpadło w oko zaledwie kilka filtrów...

digitaltee
06-03-2012, 17:54
takie efekty otrzymuje się przez nakładanie kolorowych warstw z różnym przenikaniem w Ps. Zrób sobie jednokolorową (np. solid color), albo dwukolorową z gradientem po skosie warstwę i zmień przenikanie np. na pin light, albo screen... potem pokombinuj z kryciem właśnie. A żeby zrobić taki popsuty trzeba namaziać miękkim pędzlem na pomarańczowo i żółto jakąś plamę i też zmniejszyć trochę krycie i wypróbować opcje mieszania - soft light, hard light etc.