PDA

Zobacz pełną wersję : wzywam do walki na ubitej ziemi...



bukowy dziad
27-02-2007, 10:28
Bodajbym szczezł w zuchwałości swojej, ale objawienie spłynęło na mnie we śnie i zeń mnie wyrwało, bym wszedł tu w środku nocy i napisał co następuje:)
Pomysł na ten samobójczy krok zrodził się w podświadomości jeszcze, najwidoczniej zainspirowanej dwoma forumowymi wątkami, z których szczególnie jeden troskę o nasz system - matkę żywicielkę - przejawia wyjątkową i choć z autorem owego wątku (zatutyłowanego gwoli ścislości "czy d200 niszczy nikona?":) ) w pryncypiach się nie zgodziłem, to jednak pełen podziwu jestem dla tego ostatniego rycerza zakonu, bojownika o jedność wyznawców, sprzedawcy butów, człeka prawego, zacnego forumowicza i utalentowanego fotografa. Gdy nasze prochy będą już dawno fruwać na wietrze, On będzie wciąż niósł żółty sztandar chwały - bo taka wiara jaką On żywi i innych napawa, góry może przenosić, a i nieśmiertelnym uczynić.
Nie chcąc być posądzonym o wszczynanie wojen systemowych (wszak nasze pojedynki zakładają krew i znój tylko po jednej stronie barykady:) ) podaję mimo to temat przewrotny, niekoniecznie w zgodzie z moim sumieniem i światopoglądem:)(po weryfikację odsyłam do wzmiankowanego wątku), jednak myślę, że mało który temat mógłby jednocześnie:
1. ucieszyć Najprzedniejszego Bojownika Nikona.
2. pokazać potęgę i chwałę Nikona
3. w chwili grozy i zwątpienia pokrzepić serca i umysły nasze
4. dać radość realizowania chorych wizji:twisted:
Sumując: wyzywam do walki, za oręż wybierając dowolną broń (byle był to czarny lub srebrny nikon:) ), a za hasło do walki twórczej obierając temat
UPADEK CANONA:twisted:
:)
temat wybrawszy nie mogę wybrać przeciwnika, ale mam nadzieję, że każdy aluzju paniał i nie podniesie tej rękawicy, póki ON nie nie pochyli umartwionej głowy i nie dostrzeże maluczkiego i jego maciupeńkiej rękawiczki...i póki nie podniesie jej wraz z właścicielem z ciekawości czystej, całkowicie przypadkiem i mimochodem jakby miażdząc owego zuchwalca na krwawą miazgę aż flaki pociekną eeee....no więc czekam niecierpliwie. myślę, że nie będę przez arbitrów zbesztany za takie niezobowiązujące wskazanie z kim chciałbym się zmierzyć i od czyich ran paść- temat wybrałem raczej z myśą o przeciwniku i szczerze wątpię, by miał coś przeciwko niemu (no chyba że z niepasowanymi się nie potyka, ale to już insza inszość a nie sprawa tematu:) ).
termin: jako że zakładam jednak wytężanie mózgownicy po obu stronach w celu nie wypuszczania absolutnej porażki (np. rozstrzaskany z 20 piętra nowy smark czy coś:)...a nawet i do realizacji takiej koncepcji przyda się czs na zebranie funduszy:) ) proponuję okolice targów PMA:D:D

pozdrawiam
adam

Erie
27-02-2007, 10:44
kolejny mistrz słowa :)

jchyra
27-02-2007, 11:56
za oręż wybierając dowolną broń (byle był to czarny lub srebrny nikon:) ), a za hasło do walki twórczej obierając temat
UPADEK CANONA:evil:


może niesłusznie Waść zamykasz drogę canonierom
możeś jakiegoś szlachcica z białą rurą uraził, więc daj szansę do pojedynku mu stanąć o honor swego rodu zginąć :-)
przecie chyba nie boicie się białej gwardii?

sailor
27-02-2007, 12:11
jchyra .. przeciez on wyraznie konkretna osobe wyzywa ... nie dajac szans innym :)

wizja
27-02-2007, 12:13
przecie chyba nie boicie się białej gwardii?

znaczy, ze niby mamy juz rozdzielone Strony Mocy? :-)

bukowy dziad
27-02-2007, 12:21
jchyra .. przeciez on wyraznie konkretna osobe wyzywa ... nie dajac szans innym :)
e gdzie tam konkretną, wymienilem gdzies nicka?;)...hihi...mialoby sie ochote wyzyc, co?:)

jchyra: caly temat i ogolna pojedynku idea zrodzily sie z zalozeniem, by pokazac (wlasciwie by ten wyzwany/niewyzwany mogl pokazac;) )sile nikonowskiego oreza...no ale jakby nie chcial rekawicy podjac, otwierajac tym samym droge do potyczki innym, to i zalozenie o dowolnym aparacie (byleby nikonie:) )wyrzuce i chetnie sie zmierze chocby i z samym darth vaderem (uaparatowionym w postaci markaIII:) )

edit:
a i tak wszystko zalezy od tego, czym robi pojedynkowe zlecenia odie83:D:D

pozdrawiam
adam

Erie
27-02-2007, 12:24
a i tak wszystko zalezy od tego, czym robi pojedynkowe zlecenia odie83:D:D

z tego co wiem Nikonem D50 + Tamron 28-75 f2,8

bukowy dziad
27-02-2007, 12:27
kurcze, ale odie83 zajety waszym pojedynkiem moze nie miec czasu na realizacje cudzych...sailor: u was byli jeszcze jacys potencjalni podwykonawcy?:)

sailor
27-02-2007, 12:46
u nas obylo sie bez podwykonawcow innych .. tyle ze teraz odie zarobiony jest strasznie

odie83
27-02-2007, 13:46
...i pomyśleć, że po tym wszystkim będę się musiał jeszcze wziąć za swój pojedynek :?

edit:
sprzedawcę butów mamy przecież jednego... ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kaufengel.com/artikelbilder/453/Al_Bundy_T_Shirt_NO_MA_AM_311.gif)

jchyra
27-02-2007, 15:50
:-)
a już myślałem, że jakąś większą drużynę nikosiów zbierzem i ruszym na Grunwald po ostateczne prymatu rozstrzygnięcie ;-)

Al Bundy
27-02-2007, 16:05
:twisted: Co za holera !@ :D





Niech polegnę - mam tylko nadzieję że od szkła AF-S a nie białej L-ki bo tego bym nie przeżył...

Na PW uzgodnimy więc resztę. ;)

bukowy dziad
27-02-2007, 18:11
ufff...caly dzien na uczelni drazlem z emocji czy przyjmie:)
Alu drogi - z ciekawosci: jak w zalozeniu stoi, ze czarny lub srebrny nikon, to myslisz, ze dalbym wen wcisnąć jakas grubą białą elke?:)

to do ustalen na pw.

bukowy dziad
27-02-2007, 20:33
Po zażartej i przypominającej przedbitewne harce zdań wymianie w korespondencyi prywatnej, oznajmia się co następuje:

Do pojedynku przystępują!!!: ostatni rycerz spod żółtego sztandaru nikona Aaaaaal Buuuuundy (*tutaj brawka) i golodupny i zuchwały śmiałek (*do tego garbi się i łysieje) bukowym dziadem zwany (*sarkanie i ironiczne uśmiechy)

1. Hasło, pod którym wojowie na krucjatę ruszą i miast z saracenami pod murami jerycha(ke?) nie wiedzieć czemu z sobą batalię stoczą brzmi:
UPADEK CANONA.
2. A poprowadzą ich wierne nikona korpusy, względnie wspomagane najemnymi -obiektywnie zacnymi- oddziałami mości tamrona, czy szlachetnie urodzonych panienek sigmy i tokiny (które z korpusem nikona w zażyłej bywają komitywie;) )
3. dopuszcza się po jednej jednozdięciowej szarży - ewentualne potyczki kolejne, ku pogrążeniu przeciwnika, a gawiedzi uciesze, będą zależeć od późniejszych rokowań i ewentualnych posiadanych oddziałów rezerwy.
4. zdięcia (*jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało) mogą być komputerowo modyfikowane w stopniu dość błahym - dopuszcza się mianowicie: wszelkie poprawki koloru,kontrastu,tonalności, czyszczenie tła, śmieci i inszego plugastwa w kadr wpełzającego mimo woli, techniki hdr i inne klejenie, z obrazu wyciągające szczegóły przez niedoskonałości matrycy losu skrzętnie skrywane i tym podobne zabiegi. nie dopuszcza się zaś odpustowych kolaży, heretyckich montaży i innych technik przemieniających czarnoksięskim sposobem szlachetną fotografi(i) technikę w bezecny twór komputera grafiką prześmiewczo nazwany.
5. termin ostatecznego starcia, z racji licznych rycerskich powinności (czyli wiadomo czyich)ustalono na 27 marca, z zastrzeżeniem, że może się jednak batalia rozegrać odpowiednio wcześniej, o czym heroldowie skwapliwie wieść rozniosą.
no...to chyba tyle:D

sailor
28-02-2007, 03:24
jak dla mnie ... powinines zawalczyc wasc piorem :)

Seeker
28-02-2007, 10:20
"jak dla mnie ... powinines zawalczyc wasc piorem"

Dusze ma, ow zacny koncept, wielce by uradowac zdolal ;)

Andy_O
28-02-2007, 15:20
nie dopuszcza się zaś odpustowych kolaży, heretyckich montaży

Aluzyję jakowąś tutaj wietrzę.

bukowy dziad
28-02-2007, 15:30
nie wietrz:) oczywiscie pejoratywne zabarwienie wspomnianych przymiotnikow to tylko na potrzeby klimatu - sam sobie ostatnio osprawilem w prezencie "maskowanie i komponowanie", wiec naprawde nie mam nic przeciwko takim zabawom:). ale do daliego to pasowalo, ale tu mamy pokazac kunszt panow z nikona, a nie adobe:)
pozdr
adam

Andy_O
28-02-2007, 19:53
W zimie zwierzyna musi być czujniejsza. Zewsząd czyha tyle niebezpieczeństw.. więc na karb zimowej czujności połóżmy mojego poprzedniego posta ;-)
Powodzenia w pojedynku!

Darek Jankowiak
01-03-2007, 15:59
Wasza Jejmość Bukowy Dziadzie jako flagowe zawołonie Waszej Jejmości proponuję:

NA POTĘGĘ POSĘPNEGO CZEREPU - MOCY PRZYBYWAJ !!

bukowy dziad
01-03-2007, 16:10
Wasza Jejmość Bukowy Dziadzie jako flagowe zawołonie Waszej Jejmości proponuję:

NA POTĘGĘ POSĘPNEGO CZEREPU - MOCY PRZYBYWAJ !!

nie wiem czy się za jejmość obruszyć, czy za hasło zacne na wywczas przy dzbanie wina waszą mość zaprosić;)

edit: kurcze - tak mi to haslo kolatalo sie w glowie, ze bylem pewien ze gdzies juz slyszalem, jakis monty python np...dopiero wizyta na wikipedii zweryfikowala moje kompetencje w temacie kreskowek:D:D

Darek Jankowiak
01-03-2007, 20:35
nie wiem czy się za jejmość obruszyć, czy za hasło zacne na wywczas przy dzbanie wina waszą mość zaprosić;)

edit: kurcze - tak mi to haslo kolatalo sie w glowie, ze bylem pewien ze gdzies juz slyszalem, jakis monty python np...dopiero wizyta na wikipedii zweryfikowala moje kompetencje w temacie kreskowek:D:D

A juści, a juści że przy dzbanie, tylko hoże, Wasza Jejmość , hoże :)

A i ubitej ziemi w tych wątłych czasach, jakom żyw, Wam Mości Panowie (a gdzieś czytałem że nie miało być żadnych Panów) życzę i ostrej klingi użyczę :)