PDA

Zobacz pełną wersję : Głowica kulowa MN 498RC2



Zom53
11-02-2012, 19:44
Mam głowicę MN 141RC2 i szukam czegoś lżejszego do macro.Wypatrzyłem MN 498RC2 ale wyczytałem ,że ona ma kulę z żywicy epoksydowej. Z innych postów dowiedziałem się , że użycie tworzywa sztucznego w głowicy MN 804RC2 spowodowało że głowica ta nie ma tak płynnych ruchów jak np.MN 141RC2.
Jeżeli ktoś używa MN 498 RC2 to bardzo proszę przekazanie swoich doświadczeń związanych z eksploatacją tej głowicy a zwłaszcza związanych z płynnością ruchów.
J.Piwowarczyk

MARTINK
11-02-2012, 23:00
Nie mialem wspomnianej RC1 ale mam od okolo roku RC2 - wszystko chodzi jak powinno, nawet raz mi dziecko przewrocilo statyw i walnela o asfalt (odwrocilem sie na chwile) - nic sie nie stalo i nie dzieje (poza rysami na plytce).
Jak dla mnie chodzi plynnie i tak jak powinno choc wolalbym cos z "raczka" zeby miec mozliwosc poluzowania i przekadrowania jedna reka ale to tylko "nice to have" :) - zmieniac raczej nie bede.

Zom53
11-02-2012, 23:30
Dzięki Martink. Mam jeszcze jedno pytanie: czy połączenie kuli z adapterem w którym znajduje się płytka RC (szyjka) jest również wykonane z żywicy, czy jest metalowe.
J.P

MARTINK
12-02-2012, 22:41
polaczenie jest z metalu, plytka tez - tylko kulka jest z zywicy + pokretla.

Zom53
13-02-2012, 10:48
Dzięki Martink.
Pozdr. J .P

dziulas
12-12-2018, 20:06
Witam,
Proszę kogoś kto ma głowicę wspomnianą w tytule o następującą informację: jak wam działa pokrętło nazwane „Lock” to na przeciwko „Friction” ? Czy również nim blokujecie głowicę? U mnie przestało to działać. Dokręcone czy odkręcone nie powoduje niczego. Z góry dzięki