PDA

Zobacz pełną wersję : Pojedynek - Tarkin vs. Admin - głosowanie!



holka
27-02-2007, 01:39
Obie prace do pojedynku juz nadeslane, mimo iz termin uplywal 3 marca.


Dla przypomnienia temat pojedynku: "Szeroko pojeta koncepcja urbanizacji w zagospodarowaniu przestrzeni czyli to co postawil kiedykolwiek szalony murarz "


-------------------



zdjecie nr 1 - autor: tarkin



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/pojedynek/brama.jpg)



-------------------


zdjecie nr 2 - autor: admin




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/pojedynek/palac.jpg)


"Al"





-------------------


zapraszam do glosowania

bukowy dziad
27-02-2007, 02:02
poki jeszcze sie nie rozstrzygnelo, czy mozna komentowac przed koncem glosowania czy nie, to sobie pokomentuje i poprorokuje:)
jestem na 99% przekonany, że zaglosowalem na prace admina. w realizacji tematu - tak przeciez sprecyzowanego - imho dosc ewidentnie widac, ze tarkin wyzywal juz z gotowym pomyslem na zdiecie (to potwierdza zasadnosc przepisu, ze wyzywajacy konretna osobe nie podaje tematu).
coz, ostatnio aura nie sprzyja raczej fotografowaniu architektury. ciekawa obrobka na jedynce, to imho co najmniej w polowie maskowanie nieciekawego swiatla, szarego nieba itd. ale wyszla fajnie - kojarzy mi sie z pocztowkami miedzywojnia, ktore za klimat uwielbiam. druga - uzalezniona od pogody znacznie mniej, mimo ze jakby bardziej dopelnia temat i jest oparta na dobrym pomysle to jakos nie gada. moze gdyby wiecej z cienia wydobyc (hdr?)...

wróóóć:) gdy przyjrzalem sie zdieciom dokladniej, to juz nie jestem tak pewien tej foty admina, wiec to kolejny pojedynek, w ktorym niecierpliwie czekam na rozstrzygniecie:)

admin
27-02-2007, 02:10
Milej zabawy kochani.

Kuba, gratuluje udanego zdjecia i zycze powodzenia. Nie czuje sie najlepiej w tym klimacie, mimo to rekawice podjalem. Mam nadzieje ze nie dostane nia po twarzy, bo jakas taka ciezka i stalowa ;)

sailor
27-02-2007, 02:17
to ja tez skomentuje ..
po pierwsze .. spodziewalm sie czegos zupelnie innego ale tak to z reguly jest w pojedynkach ;)
temat architektoniczny jest mi dosyc obcy ale moze okiem laika cos pomarudze
jedynka - ciekawa obrobka .. typowy starodawny klasyk z lekko niepokojacym klimatem
dwojka - jak dla mnei troszke za ciemna i brakuje mi szczegolow w tej ciemnosci .. niemniej podoba mi sie pomysl przejscia ze starych murow w nowoczesnosc .. byc moze na duzej odbitce zrobiloby wieksze wrazenie ..

co do oddania glosu .. nie wiem.. i nie mam pojecia w ktora strone sie przechyli szala :)
Panowie .. gratulacje tempa i strzalow.

Lu_natyk
27-02-2007, 07:53
I ja swój głos oddałem...
Choć powiem że nie było łatwo... szkoda że nie można dszielić głosów na dwa... po 0,5 (tylko nie litra)...

Gratulacje dla obu koncepcji...

pozdrawiam

ZbychuO
27-02-2007, 09:22
Każde ze zdjęć inaczej traktuje temat i oba (biorąc pod uwagę nieco inne ktyteria - mieszczące się w temacie) zasługują na pierwsze miejsce. Zagłosowałem, ale wcale nie jestem przekonany, czy dobrze wybrałem :(
Okaże się po ogłoszeniu wyników.

Sebastiann
27-02-2007, 09:28
Hmm... obydwa fajne, choc jak spojrzalem na nie pierwszy raz odrazu wiedzialem ktore jest naj:)

shadowArt
27-02-2007, 09:51
Ja generalnei nie popadam w jakieś ochy i achy :)
Hmmm - zdecydowanie słaby poziom uważam.
Rozumiem ze pogoda wysoce słaba - ale cóż
1 - owszem - ciekawa obróbka, ale jak bukowy dziad powiedział - ukrywanie słabego wykonania, niemniej - efekt pozytywny.
2 - za dużo ciemnego, a to co widać w tle - to takie jakieś ... niefajne; myślę, że tu możnaby sie pokusić o jakiś fotomontaż, żeby widac było coś ładnego, moga być ZT - ale w jakiś lepszy sposób.

Jednak mimo wszystko - mam swojego faworyta i zagłosowałem :)

jakubs
27-02-2007, 10:24
trzeba powiedzieć, że przez chwilę się zastanawiałem, gdzie takie romańskie monstrum można zobaczyć...
na pierwszym zdjęciu, nieco przeszkadza mi wirująca nie skorygowana perspektywa i napis rodem z płyty hejwi, na drugim jest zaskakujący klimat, ale tańczący na ostrzu kompozycyjnej brzytwy, oba zdjęcia mają pomysł i są ciekawe, chyba jednak bardziej w tym przypadku skłaniam się do egzotyki...

jchyra
27-02-2007, 12:31
może jestem nienormalny, ale przeszkadza mi latarnia na 1
a głębokie czernie nigdy mi nie przeszkadzały
a te z PeKiNu dotyczą na prawdę czarnego okresu historii i architektury Polski :-)

Kraftsman
27-02-2007, 12:37
to na dwójce to chyba złote tarasy? na czasie i na temat (taaaa... ten "murarz" na pewno był szalony :mrgreen:). podoba mi się klasyczny numer z "naturalną" ramką. poza tym ciemno i - trochę nudno.

jedynka do mnie nie przemawia - ale być może to moja wina.

hesja
27-02-2007, 16:18
nie wiem czyje jest kogo :(
ale... dwojka Panie
i stare i nowe
i czy ten tytul to AI?? sztuczna inteligencja w sensie?? ;)
niech moze autor podpowie?? ;)

Dyziek
27-02-2007, 16:34
Może się mylę ale chyba też wiem które jest kogo:-D Głos oddany.

Jacek_Z
27-02-2007, 16:37
ja też nie jestem biegły w architekturze - ale parę uwag mam.
w obu zdjęciach chyba nie trzyma architektura pionu. Brak Shifta mozna nadrobić w PS.
na 2 jest za bardzo smoliście ciemnno w pewnych fragmentach zdjęcia. Te ciemności zajmują za dużą częśc kadru.
zdj nr 1 - zastanawiam się czy nie jest to reprodukcja zdjęcia (po lewej i po prawej stronie są zamglenia - taki efekt powstaje na desce reprodukcyjnej jak się ma oświetlone zdjęcia matowe). Efekt postarzenia zdjęcie i sepii jest dobry.
nie mam pojęcia kto które robił

vixhs
27-02-2007, 16:49
glos oddany-czekam na wyniki

admin
27-02-2007, 17:41
Kuzwa, jak mnie jezyk swierzbi to nie macie pojecia...

szympro
27-02-2007, 17:54
To na tym drugim to chyba Zlote Tarasy, prawda?

Kraftsman
27-02-2007, 17:57
tak sobie jeszcze pomyślałem, że jeśli na dwójce to jasne to są rzeczywiście złote tarasy, a to ciemne to Pałac im. Józefa Stalina (ten co nam stoi w środku miasta) -- to w sumie razem mamy ciekawą metaforę przejścia z PRL do III RP (albo jak kto woli od razu do IV RP).

chyba że nadinterpretowuję :mrgreen:


taaa... ten ciemny korytarz prowadzący do świetlanej teraźniejszości.

tarkin
27-02-2007, 22:26
na wstepie dziekuje mojemu szanownemu przeciwnikowi za podjecie wyzwania w niezbyt lubianej dziedzinie . swietne zdjecie Piotrze . wiecie jak ciezko caly dzien w pracy niewiedziec coz sie tu dzieje doslownie tortura . wszystkim milego glosowania kurde czemu na wyniki trzeba tyle czekac :D

sylwan
28-02-2007, 00:17
Trudna kategoria ale głos poszedł.

RaB
28-02-2007, 00:21
Jak zawsze wybór nie jest łatwy...dwa różne światy, co prawda zagłosowałem tylko ciekawi mnie strfnie czy wiem na kogo ;)
Panowie gratulacje i czekamy wyników z niecerpliwoscią
RaB

glisek
28-02-2007, 00:55
Fajnie, pieknie i cudownie.
jedno z tych zdjec bardziej mi jednak pasuje to tego tytulowego "szalonego murarza" :D

flyski
28-02-2007, 18:08
Głos oddany, fotka trafiła w moje klimaty ale nic nie będę sugerował.

pacyf
28-02-2007, 19:41
i ja zagłosowałem na zdjęcie admina :)

madmips
28-02-2007, 20:07
wszyscy glosuja na admina to ja na zdjecie zaglosuje ;) gratuluje wykonania. pozdrawiam

Lu_natyk
28-02-2007, 22:51
Ciekawe... bo ja nie doszukiwałem się autorów podczas głosowania...
Starałem się wybrać zdjęcie bardziej odpowiadające mi... i chyba o to chodzi...

żeby głosować za głosem serca ;)

pozdro

hicks
28-02-2007, 23:27
W tym glosowaniu nie mialem watpliwosci nr 2, swietne zestawienie starego z nowym choc mozna by sie pokusic o hdra.

adrian
28-02-2007, 23:34
Heh... dopiero teraz zdecydowałem się zagłosować, ale ciężko było...

ALF
01-03-2007, 19:23
oba są dobre i oba mają wady...
1 zdecydowanie nie trzyma pionu i ma skoszoną perspektywę oraz postarzenie nie jest równomierne
2 trzyma pion, ale jest zdeka przekoszone (zwłaszcza otwór), brak szczegółów w cieniach (to nie pierwszy raz :D ) oraz zupełnie zbędny jasny kawałek podstawy lewego filara...
reasumując...oba mi się podobają, widać na nich zamysł, który został dobrze wykonany...a że w pośpiechu, to i drobnych szczególików nie dało się uniknąć :)
no...nie bedę mówił, że styl jest rozpoznawalny :D
gratulacje dla obu autorów...a głos oddany na zdjęcie z mniejszą ilością psuja, bo tekturze jakoś psuj psuje mi odbiór :)

jivaro
01-03-2007, 23:48
Po głosowaniu, wybrałem zdjęcie to; które, ciut bardziej mi się podobało, bo spodobały mi się oba... oczywiście można się doszukiwać "nie trzymam pionu" czy "widzę ciemność"... Ale drodzy Państwo czy to jest jakieś laboratorium za przeproszeniem:). Przecież to gorący, pełen emocji pojedynek, strzał z biodra lub szybkie jak błyskawica przyłożenie do oka... a zdaniem niektórych przecież tylko zdjęcie ukośne jest naprawdę artystyczne a ciemność podkreśla to co się z niej wyłania. Gratuluje obydwu rycerzom:)

admin
02-03-2007, 00:32
Nareszcie ktos dostrzegl, ze pewne elementy moga byc zamierzone :)

tarkin
02-03-2007, 00:48
wkoncu odrobina zrozumienia wkoncu nie kazdy ma w biordze poziomnice :) a jak wiadomo strzaly z biodra sa najlepsze :)

ALF
03-03-2007, 14:06
Nareszcie ktos dostrzegl, ze pewne elementy moga byc zamierzone :)

mogą...i niekoniecznie mogą się podobać :D

ALF
03-03-2007, 14:08
wkoncu odrobina zrozumienia wkoncu nie kazdy ma w biordze poziomnice :) a jak wiadomo strzaly z biodra sa najlepsze :)

...i o te mm strzał może nie trafić, co zadecyduje o życiu :D
w biodrze nie, ale w kompie już tak :D

admin
03-03-2007, 14:10
Jacek, pokaz mi jedno zdjecie z wszystkich jakie widziales, ktore podobalo sie wszystkim. Obym takiego zdjecia nigdy nie zobaczyl, bo po co pozniej focic? ;)

Erie
03-03-2007, 14:14
Jacek, pokaz mi jedno zdjecie z wszystkich jakie widziales, ktore podobalo sie wszystkim. Obym takiego zdjecia nigdy nie zobaczyl, bo po co pozniej focic? ;)

A zdjęcie mikro od bodajże bombla ;) (to z avatara)

ALF
03-03-2007, 15:37
Jacek, pokaz mi jedno zdjecie z wszystkich jakie widziales, ktore podobalo sie wszystkim. Obym takiego zdjecia nigdy nie zobaczyl, bo po co pozniej focic? ;)

eee...pietrze, ja nie czuję się na siłach brać na siebie gustów wszystkich, ja piszę wyłącznie swoje opinie i odczucia :)

tomys
03-03-2007, 17:42
Oczywiście to sprawa gustu, nie każdemu musi się wszystko podobać, ale ja tym razem po prostu nie zagłosowałem, byłoby to sprzeczne z tym, że któreś z tych zdjęć naprawdę mi się podoba. Zwykle mam problem które wybrać, bo oba są genialne, tutaj jest odwrotnie. Pozdrawiam

Ania_B
05-03-2007, 20:54
ja zagłosowałam na zdjęcie którego autor miał lepszy pomysł, co prawda najpierw zdziwiłam się po przeczytaniu tematu pojedynku miałam trochę inne wyobrażenie o tych zdjęciach ale to wcale nie znaczy że to co zobaczyłam jest gorsze albo coś w tym stylu, może nie są powalające ale są ciekawe /przynajmniej to które wybrałam:-)/

gadas
05-03-2007, 21:36
Głos oddany .

Lu_natyk
05-03-2007, 22:00
Aniu... które to lepsze zdjęcie... chętnie się dowiem ;)

pozdro

tarkin
05-03-2007, 22:39
powoli zbliza sie chwila prawdy :) oczekiwanie zabija

paraki
05-03-2007, 23:10
To ja jeszcze swoje trzy grosze pozwole sobie wtrącić...

hesja
06-03-2007, 00:11
tarkin... przeciez Wiesz
ze wygra lepsze zdjecie ;D

ja juz dzis chyba nie dotrwam
ale zycze powodzenia :)

holka
06-03-2007, 01:40
Glosowanie zamkniete.

Gratki dla zwyciezcy!

tarkin
06-03-2007, 01:40
No i poleglem gratulacje Piotrze :D

flyski
06-03-2007, 01:44
Zaś trafiłem! hłe
Gratulacje dla Miłościwie Nam Panującego... :)

Dyziek
06-03-2007, 02:08
Też trafiłem:) Gratulacje dla Piotra ale i dla tarkina. Brawo Panowie.

admin
06-03-2007, 10:11
Dziekuje za Wasze glosy i udzial w pojedynku. Kuba, gratuluje zgromadzonych punktow. Ciesze sie ze wygralem, choc bardziej martwia mnie glosy ze oba zdjecia sa do kitu ;) Potwierdza to jedynie fakt, iz w tej dziedzinie fotografii nie czuje sie najlepiej.

Ania_B
06-03-2007, 10:51
Aniu... które to lepsze zdjęcie... chętnie się dowiem ;)

pozdro

to które wygrało!:-)

Ania_B
06-03-2007, 10:55
Dziekuje za Wasze glosy i udzial w pojedynku. Kuba, gratuluje zgromadzonych punktow. Ciesze sie ze wygralem, choc bardziej martwia mnie glosy ze oba zdjecia sa do kitu ;) Potwierdza to jedynie fakt, iz w tej dziedzinie fotografii nie czuje sie najlepiej.

:-)nie są do kitu, po prostu nie są to takie zdjęcia które zapierają dech w piersi ale to ozn że trzeba jeszcze trochę treningu i pracy, najważniejsze że masz dobre pomysły! gratuluje i pozdrawiam

bukowy dziad
06-03-2007, 14:46
Ha, czyli moje detektywistyczne PM do Admina demaskujace jego autorstwo dwojki na podstawie innej zamieszczonej na forum foty okazalo sie jak najbardziej prawdziwe:) ale twardziel jest - nie zdradzil sie ani slowem:).

madmips
06-03-2007, 15:39
gratulacje dla obu, admin - gratuluje wygranej, jak to jest? ;)

hesja
06-03-2007, 15:45
to jakas manipulacja!!
niemozliwe ze 2 to fotka Admina
przeciez gdyby robil to zdjecie musialby przyjechac do Warszawy
a gdyby przyjechal to pewnie by sie odezwal (przyjaciele tak mają!) :)
a skoro sie nie odezwal to znaczy nie byl w Warszawie!!!
bo jak inaczej....?
wiec...
albo zrobil fote od podstaw w PS (digart!~!!)
albo... to fota tarkina wygrala tylko ktos pozmienial numerki!!

albo... czegos nie romumkam.. hee??

glosowalem na dwojke, a jakze ;)
gratuluje!

hihi

jchyra
06-03-2007, 18:20
nie pomyślałeś że admin mógł użyć bardzo długiego obiektywu ;-)
jeśli zdjęcie było zrobione z pagórka pod Łodzią, tym bardziej gratyluję wygranej ;-)
to był mój typ
PS
jaka ogniskowa? :-)

tarkin
06-03-2007, 20:35
wiec moze Piotrze maly rewanzyk w jakies twojej kategorii :) po tak sromotnej klesce ciezko sie podniesc . a w takich dziwnych miejscach szukalem ciekawych widokow :( :D

admin
07-03-2007, 00:57
Slawek, i tak Cie kocham!
Jarku, nie mam pojecia :)
Kuba, ZAPOMNIJ ;)



a w takich dziwnych miejscach szukalem ciekawych widokow


Trzeba bylo we Warszawie. Mialem 20 minut ktore wykorzystalem. No i sie udalo ;)



admin - gratuluje wygranej, jak to jest?


Nie wiem, jeszcze do mnie nie dotarlo :)

ZbychuO
07-03-2007, 10:11
Byłem święcie przekonany, ze foto nr 1 jest admina. Co zupełnie nie miało wpływu na mój głos.
Wygrał mój typ i składam gratulacje temu, który tak sprtytnie wprowadził wszystkich w błąd.
I wzwiązku z tym podwójnie gratuluję :)
Brawo Piotrze :)
Tarkin - dla Ciebie także ukłony i gratulacje. Twoje zdjęcie miało wielu zwolenników - i nie ma się czemu dziwić :)

Marek Urbanowski
07-03-2007, 10:53
Slawek, i tak Cie kocham!
.....no i wydało się:)