PDA

Zobacz pełną wersję : D80 - wypadający przycisk spustu migawki



kenderken
09-02-2012, 14:44
Witam,
Wczoraj zaczął wypadać mi przycisk spustu migawki. To znaczy wypada ten metalowy guziczek, postawka, która jest do niego przyczepiona wygląda na pękniętą. Razem z nim wypada sprężynka.
Mam w związku z tym pytanie - czy bezpieczne byłoby przyklejenie tego jakoś (zastanawiam się jak i czym, skoro nie widzę drugiego elementu, do którego mam kleić...), czy powinienem z tym coś innego zrobić.
Migrawka działa, jeśli wciskam tym przyciskiem spust (mimo luzu jak przytrzymam, to działa...) ;)
Czy ktoś miał z tym podobny problem? :)

zgera
09-02-2012, 15:07
Przykleić się tego nie da, ten przycisk jest raczej zatrzaskiwany aby mógł się płynnie poruszać.
Pozostaje chyba tylko wymiana, aczkolwiek nie widząc tego nic więcej nie mogę doradzić.

kenderken
09-02-2012, 15:22
Ah. Czyli - czeka mnie poszukanie serwisu. Przycisk włożony na miejsce pozwala na bezproblemowe robienie zdjęć, tylko boję się że wypadnie...
Może też w ogóle go usunąc, wsadzić aparat w grip i korzystać ze spustu na gripie?
Albo na wężyku spustowym ;)

Kubuś24
12-02-2012, 20:21
Naklej na przycisk kawałek przejrzystej taśmy samoprzylepnej będzie OK

kenderken
13-02-2012, 17:59
Dziękuję :-)