PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana parasolki rozpraszającej w odbijającą



foto4deg
09-02-2012, 00:36
Chciałem zakupić parasolkę rozpraszającą i odbijającą. Jednakże tak się zastanawiam, może istniałaby możliwość dorobienia na parasolkę rozpraszającą takiej czarnej płachty na rzepy, aby zamieniła się w odbijającą? Myślicie, że zdałoby to egzamin, ewentualnie, jakiego materiału użyć?

Jacek_Z
09-02-2012, 02:45
Czarny nie odbija światła. Parasolka jest czarna z zewnątrz. Wewnątrz masz materiał srebrny - to on odbija.
Przy cenie kilkudziesięciu zł za parasolke jakiekolwiek kombinowanie uważam za zbędne. Parasolki uniwersalne sa bardziej narażone na uszkodzenia. Lepiej mieć (tzn osoby niezdecydowane) dwie osobne parasolki - przepuszczająca i odbijającą.

Lukdz
10-02-2012, 21:57
W sklepach można kupić takie uniwersalne - ale tak jak napisał mój przedmówca - wygodniej będzie z 2 osobnymi.

bogdi64
11-02-2012, 12:50
ja praktycznie pracuję w 90% na parasolach, mam ich kilkanaście (przy obecnych cenach to jest równoważne z jednym softboxem), po za tym często (przy dużych pomieszczeniach) korzystam z parasolek przepuszczających jako odbijające, dają ładne miękkie światło

foto4deg
11-02-2012, 13:01
Czarny nie odbija światła. Parasolka jest czarna z zewnątrz. Wewnątrz masz materiał srebrny - to on odbija.

Wiem, że czarny nie odbija światła. Chodziło mi o to, aby z zewnątrz czarnym materiałem "zablokować" rozchodzenie się światła.
Mam małe pomieszczenie (w sumie 12 m2, ale na rozstawienie sprzętu itp to może z 2 m2). Zakupiłem 2 yn-560, mam nissina di622 mark II i 4xrf-603 i chciałem wykorzystać ten zestaw do fotografii produktów o większych gabarytach - mniejsze mieszczę w namiocie. Wiem, ze parasolki są tanie, jednakże, po pierwsze, zakup lamp i wyzwalaczy już mnie trochę kosztował, po drugie, przy zakupie parasolek, statywów i uchwytów robi się już większa suma (2 odbijające+2 statywy+2 uchwyty=250 pln), więc muszę się zdecydować, czy brać 2 rozpraszające czy dwie odbijające. Czytałem już http://www.photoflexlightingschool.com/How_Products_Work/How_an_Umbrella_Works/index.html, przeglądałem zdjęcia na strobox.com (aby zobaczyć, jakich parasolek tam używają do fotografii produktów), jednakże wciąż nie mogę się zdecydować, które będą najbardziej uniwersalne do tego typu fotografii. Wydaje mi się, że powinienem wziąć rozpraszającą....