Zobacz pełną wersję : Do koncertowych wyjadaczy
Witam - bardzo podobają mi się zdjęcia robione na 2 kurtynę. Postanowiłem sam popróbować. Warunki miałem średnie, bo w domu kultury ino kilka światełek.
Na zdjęciu młody zespół, support LUXTORPEDY
Pytanie do koncertowych wyjadaczy - co zrobiłem źle?
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/7206/nba0343.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/6539/nba0353.jpg)
Z góry dzięki za pomoc
Nie jestem koncertowym wyjadaczem, ale wydaje mi się, że jest zła proporcja zastane/błysk - ludziki na drugim planie praktycznie w ogóle nie są zamrozeni, a za to same maziaje zostały.
RobertMiernik
08-02-2012, 14:16
Jeśli nie masz opanowanej lampy, to o ile masz na to czas na koncercie zacznij od całkowitego wycięcia zastanego i robienia tylko z lampą, albo odwrotnie, tylko zastane i zdjęcia będą za ciemne a później stopniowo zmieniaj parametry, żeby dojść do tego co chciałbyś widzieć na zdjęciu...
jacek.gold
08-02-2012, 14:19
za długie czasy
1/8 by wystarczyła
A ja się zapytam: po jakiego grzyba f16?
A ja się zapytam: po jakiego grzyba f16?
Przeczytałem kiedyś - że podobne zdjęcia można uzyskać (choć nie jest to reguła) przy czasie rzędu 1 s. Kombinowałem więc, by nie przepalić, a jednocześnie mieć dość dużą czułość, ponieważ było tam strasznie ciemno. Wiem, że nie ma idealnej recepty w tym przypadku, ale na pewno są jakieś wytyczne, których cześć już pojawiła się wyżej.
sokrates
08-02-2012, 19:42
co cię podkusiło ustawiać takie parametry? za długi czas, za małe ISO, grubo za duża przesłona. Daj ISO 3200, przesłonę jak najmniejszą - f2,8 jak masz takie szkło. Powinien Ci wyjść czas do utrzymania z ręki i lekko dopalić lampą na 2 kurtynę. Z naciskiem na lekko :-)
ponieważ było tam strasznie ciemno
Byłem, nie potwierdzam, warunki typowo koncertowe.. Co do parametrów to wg. na światło tam panujące to jakieś f 8, ISO1600 - 2500, 1/20 do 1/10, lampa na (w przypadku SB800 gdyż tą znam dobrze) od 1/16 - 1/8 i będzie ładnie zbalansowane.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.