PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe szkiełka od Canona (24-70/2.8; 24/2.8; 28/2.8)



prz3mo
07-02-2012, 10:08
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=14363&canon-ef-24-70-mm-f28l-ii-usm-oraz-stabilizowane-24mm-f28-i-28mm-f28

R
07-02-2012, 10:30
no prosze... mozna zrobic fajne stalki...

a czy 24-70 bedzie mial oslone mocowana do wysuwanej czesci? Canon odchodzi od oslony mocowanej do korpusu obiektywu? czy tylko zdjecie tak dziwnie wyglada?

morzon
07-02-2012, 10:33
Fajne stałki? Ponad 2,5k zł za stałki ze światłem 2.8...? ;|

mishieck
07-02-2012, 10:37
Ale za to ze stabilizacją :D

morzon
07-02-2012, 10:40
No super, z pewnością wszyscy o tym marzyli...

R
07-02-2012, 10:41
jak ktos jest w stanie zaplacic 3000k usd za d800 to te stalki sa w przystepnej cenie... 36pix jest tak samo przydatne jak stabilizacja i 2.8 w tych stalkach ;) )

burton
07-02-2012, 11:17
Dość dziwne posunięcie canona. Zamiast wsadzić stabilizację obrazu do 24-70 (wielu canonierów tego chciało) to dali ja w małych stałkach. Może dla cropowców i filmowców to będzie bardziej przydatny ficzer ? Cena duża. Nowa seria "bieda e"L"ek" ? :)

nowart
07-02-2012, 11:47
Zamiast zająć się apgrejdem stałek 1.8 to się zabrali za 2.8... już widzę ten sukces rynkowy przy tych cenach :lol:

luxmin
07-02-2012, 12:07
żeby tylko nikon nie wpadł na ten szatański pomysł. Na szczęście trochę wypuścili stałek ze światłem 1.8 i klops ;)
A tak na poważnie przydała by się stałka ze światłem 2.8 dla dx o ogniskowej ok. 20 mm .

iceman
11-02-2012, 00:58
Dość dziwne posunięcie canona. Zamiast wsadzić stabilizację obrazu do 24-70 (wielu canonierów tego chciało) to dali ja w małych stałkach. Może dla cropowców i filmowców to będzie bardziej przydatny ficzer ? Cena duża. Nowa seria "bieda e"L"ek" ? :)

Otóż to. Podczas filmowania stabilizacja powinna się świetnie sprawdzić.

Bielik
11-02-2012, 01:09
bo takie stałeczki to się najlepiej na f/8 używa, wtedy trzeba zejść z czasem i IS na pewno nie zaszkodzi.

Szturmowiec
25-02-2012, 18:20
Te stałki 2.8 to jakaś pomyłka. Fotografuję też Canonem i w życiu nie pomyślałbym, że można coś takiego zaproponować za takie pieniądze. Może ktoś kupi, ale nawet jeśli będą wybitnie dobre, to i tak pozostaną tylko ciemnymi stałkami za duże pieniądze.

pastwisko
25-02-2012, 19:29
2.8 to ciemne stałki?

o tempora, o mores!...

tomicher
26-02-2012, 15:47
Te stałki 2.8 to jakaś pomyłka. Fotografuję też Canonem i w życiu nie pomyślałbym, że można coś takiego zaproponować za takie pieniądze. Może ktoś kupi, ale nawet jeśli będą wybitnie dobre, to i tak pozostaną tylko ciemnymi stałkami za duże pieniądze.
To jest sprzęt o kompletnie innym targecie niż ty. Canon zrobił wyspecjalizowany produkt, który trafia w zapotrzebowanie filmowców. Tak musisz traktować tą premierę dwóch stałek o świetle równym zoomom z czerwonym paskiem.
Ja też ich nie kupię, powiedziałbym, że nawet na nie nie spojrzę ale jestem w stanie sobie wyobrazić przyszłych klientów, którzy czekali na taki produkt.

morzon
26-02-2012, 15:51
2.8 to ciemne stałki?


O tych ogniskowych i do cyfry - no to ciemne :D

pastwisko
26-02-2012, 15:54
Przeciez to w cyfrze są dostępne wysokie ISO :)

Zgodze się ze nie są jasne, ale nie powiedziałbym ze są ciemne, miedzy jasnym, a ciemnym jest jeszcze parę działek przesłony - raczej nazwał bym je standardowymi ;)

morzon
26-02-2012, 15:55
Ale matryca mała i GO biedna ;)

pastwisko
26-02-2012, 15:59
No tak, najlepiej jakby wypuścili zoomy 17-55/1.2 :)

morzon
26-02-2012, 16:00
Zumy, bleee

pastwisko
26-02-2012, 16:17
Co prawda to prawda :)

flashmen
26-02-2012, 18:42
stabilizacja w stalkach swietna sprawa ale najbardziej mnie ciekawi ten nowy 24-70, do ktorego nigdy przekonac sie nie moglem ;]