PDA

Zobacz pełną wersję : Odbitki z cyfry



bipi87
26-02-2007, 20:44
Mam takie pytanie. Czy mozecie polecic jakis fotolab internetowy gdzie warto dac zrobic odbitki ze zdjec z cyfry, zalezy mi na jak najlepszej jakosci; juz przejechalem sie na kilku punktach gdzie wywoluja zdjecia.

Jezeli ktos zna moze byc tez jakis punkt we Wroclawiu.

ArtX
26-02-2007, 21:08
http://www.fotoplakat.pl

na stronce do sciagniecia profile.

RomanZWrocławia
26-02-2007, 21:20
Czołem
Oba zakłady we Wrocławiu

http://www.pfczarnecki.pl/start.html

do odbitek z cyfry zdecydowanie polecam zakład w rynku i laboranta Pawła. Przyjmują zlecenia także przez internet, ale jeśli masz precyzyjne życzenia co do sposobu wykonania odbitek ze swoich plików to osobistego kontaktu nic nie zastąpi

www.frontierolech.pl
zakład z bardzo dobrymi tradycjami rzemieślniczymi

POZDRAWIAM

jchyra
26-02-2007, 22:12
polecam szczególnie ten drugi, www.frontierolech.pl (http://www.frontierolech.pl/)
a 30x45 jest pierwsza klasa, robią na Frontierze

BugsBunny
26-02-2007, 22:31
Czołem
Oba zakłady we Wrocławiu

http://www.pfczarnecki.pl/start.html

do odbitek z cyfry zdecydowanie polecam zakład w rynku i laboranta Pawła. Przyjmują zlecenia także przez internet, ale jeśli masz precyzyjne życzenia co do sposobu wykonania odbitek ze swoich plików to osobistego kontaktu nic nie zastąpi

www.frontierolech.pl (http://www.frontierolech.pl)
zakład z bardzo dobrymi tradycjami rzemieślniczymi

POZDRAWIAM

Olech na Żeromskiego?

RomanZWrocławia
27-02-2007, 22:01
a o co chodzi ?
mam nadzieję, ze nie o adres bo stracę wszelką wiarę w potęgę rozumu

BugsBunny
27-02-2007, 22:52
wczoraj nie mogłem otworzyć tego linka
dziś działa - wiem już o co chodzi, mam nawet ich kartę stałego klienta

RomanZWrocławia
27-02-2007, 23:22
uff

Ciacho
03-03-2007, 11:33
Niestety przykro mi to mówić ale Foto Olecha na Żeromskiego raczej bym unikał.Sam właściciel ok.60-letni pan jest tak grubiański dla Klientów że ciężko z nim cokolwiek ustalić i dogadać.Facet może był dobrym fotografem w analogu i w ciemni ale w cyfrze nawet nie wie co jest większą wartością kB czy MB (kilo czy Mega bajty) Nie wierzycie sami sprawdźcie. Klient traktowany jest przedmiotowo i zakład ten raczej zmierza w kierunku samounicestwienia.
Jako ze znam ten lab od 15 lat to mogę śmiało powiedzieć że byli najlepsi jeszcze 8-6 lat temu, ale z momentem wejścia cyfrowej obróbki obrazu pomimo Frontiera 570 i 370 niestety nie mają pojęcia o tym co robią.
Często mają pretensje ze pliki są za duże gdy mają 3,5 MB jpg (???????) pojemności dla formatu 30x45cm, a co najgorsze pomimo dużych cen ich laboranci nie umieja wprowadzac korekcji barwnej co zresztą widać na odwrocie-nadruk na fotkach.
Ostatnio czyli 2 m-ce temu odeszli od nich wszyscy doświadczeni laboranci i znowu młodzicy uczą się na zdjęciach Klientów fachu.Przydałby się im znowu dobry zespół fotografów zawodowców i laborantów ale na to się nie zanosi.
Plusy należą się natomiast bardzo miłym paniom obsługującym które stają na głowie aby wszystko grało ale za mało tam maja do powiedzenia.
Dlatego pomimo mojego przywiązania odszedłem od nich do innego labu a bywało że zostawiałem u nich 800zł tygodniowo.

ekonet
03-03-2007, 12:19
Ciacho, ja przypadkiem odkryłem, że w Carrefour nieźle robią, musisz trafić na gościa (jest dwóch) niższego, z dłuższymi włosami (ale opis :) ). Facet poukładany, sam też robi zdjęcia i wie, o czym się mówi, nawet jest gotów dać profil maszyny. Małe zdjęcia od lat robię na ul. Ulanowskiego w CDN, mogę tam uzyskać to, co chcę (ale na profil nie licz tam).
Zaś co do wielkości zdjęcia - to może nie czepiają się objętości, tylko rozmiaru w pikselach? W CDN gość burczy, jeśli przyniosę 3008x2000 px, wystarczy zmniejszyć do<3000.

Ciacho
03-03-2007, 13:50
Ekonet_pth Dzięki sprawdzę CDN.Mam taką fotkę testową ... dam im na próbę jak zobaczę że podczas obróbki facet wprowadził korektę logicznie -zyskają stałego klienta.Jeszcze raz dzięki Ekonet_pth

ekonet
03-03-2007, 13:56
Ale sprawdź też punkt w Carrefour. Ostatnio zanosiłem tam zdjęcia ślubne, kilkanaście sztuk w dużym formacie (bo na Ulanowskiego mieli awarię), to zrobili bardzo dobrze. I chłopak chętny do współpracy, jakby co.

bombel
03-03-2007, 15:03
A może warto by zrobić taki wątek dotyczący miejsc gdzie robią dobrze, a gdzie źle - coś a la listę rekomendacji dla poszczególnych miast? W każdym z większych miast jest paru magików robiących rewelacyjnie i robiących koszmarnie - warto wiedzieć i podzielić się tą wiedzą.

Co na to modzi? Czy może jestem niedoinformowany i taki topik istnieje gdzieś obok?...

Ciacho
03-03-2007, 15:13
Jestem za tąką lista gdzie będą ceny, jakość itd. Przyłączam się do postulatów

KSIĘŻAK
03-03-2007, 20:52
polecam LAB-NET w SŁupsku załatwiam wszystko netem-----rewelacja

RomanZWrocławia
03-03-2007, 21:48
To ja zawczasu proszę zlitowania (ADMINISTRATORZE PLS) i podzielenia ewentualnego nowego wątku na miasta, lub przynajmniej możliwości alfabetycznego (wg. nazw miast) uporzątkowania postów.
Inaczej zrobi się straszny kisiel. Kto w wątku o wrocławskich labach będzie szukał info o np. Słupsku.

ekonet
03-03-2007, 23:50
Myślę, że takie poradnictwo ma sens tylko doraźnie. I może wywołać niepotrzebne dyskusje i kłótnie. No i to, co aktualne dzisiaj, za miesiąc będzie przeterminowane - bo się np. laborant gdzieś zmieni albo maszyna albo co jeszcze i wtedy zaczniemy sobie skakać do oczu.
Kasować takie wątki po paru tygodniach...

Laku
04-03-2007, 01:53
Dlatego pomimo mojego przywiązania odszedłem od nich do innego labu a bywało że zostawiałem u nich 800zł tygodniowo.
Ciacho a gdzie odszełeś? Mógłbyś coś polecić bo ja ciągle szukam jak w stogu siana i nie mogę znależć dobrego labu bo ciągle coś skopane mam.
Pomysł z wątkami o labach bardzo popieram.
Fajnie by było jakby był jakiś nasz taki forumowy lab "number one superb quality" :) coś ala imfoto Hesji tylko że lab :)

GrzegorzPPP
04-03-2007, 11:47
Witajcie!

Mam pytanie odnośnie formatu zdjęć. Szukałem na forum ale nie znalazłem. Mianowicie w jakim formacie zostawić do wywołania zdjęcia 30x45?? W Rawie??

I co myślicie o odbitkach w Saturnie?? lub w MM??

ekonet
04-03-2007, 13:31
Nie spotkałem laboratorium, w którym by przyjęli RAWy. Odradzam też szybką konwersję (w celu odbicia na papier) na .jpg programem PreviewExtractor, gdyż będzie widać lekką pikselozę nawet na formacie 10x15.

foto-grafik
08-01-2008, 18:44
Niestety przykro mi to mówić ale Foto Olecha na Żeromskiego raczej bym unikał.Sam właściciel ok.60-letni pan jest tak grubiański dla Klientów że ciężko z nim cokolwiek ustalić i dogadać.Facet może był dobrym fotografem w analogu i w ciemni ale w cyfrze nawet nie wie co jest większą wartością kB czy MB (kilo czy Mega bajty) Nie wierzycie sami sprawdźcie. Klient traktowany jest przedmiotowo i zakład ten raczej zmierza w kierunku samounicestwienia.
Jako ze znam ten lab od 15 lat to mogę śmiało powiedzieć że byli najlepsi jeszcze 8-6 lat temu, ale z momentem wejścia cyfrowej obróbki obrazu pomimo Frontiera 570 i 370 niestety nie mają pojęcia o tym co robią.
Często mają pretensje ze pliki są za duże gdy mają 3,5 MB jpg (???????) pojemności dla formatu 30x45cm, a co najgorsze pomimo dużych cen ich laboranci nie umieja wprowadzac korekcji barwnej co zresztą widać na odwrocie-nadruk na fotkach.
Ostatnio czyli 2 m-ce temu odeszli od nich wszyscy doświadczeni laboranci i znowu młodzicy uczą się na zdjęciach Klientów fachu.Przydałby się im znowu dobry zespół fotografów zawodowców i laborantów ale na to się nie zanosi.
Plusy należą się natomiast bardzo miłym paniom obsługującym które stają na głowie aby wszystko grało ale za mało tam maja do powiedzenia.
Dlatego pomimo mojego przywiązania odszedłem od nich do innego labu a bywało że zostawiałem u nich 800zł tygodniowo.
Witam!
W kwestii laboratorium Olecha. Co do właściela komentować trudno, mając ponad 60 lat ciężko nadążyć za techonolgią. Znam ten lab od wielu lat podobnie jak "Ciacho" - pracuję tam. Jesli brak fachowości w sprawach cyfry i brak cierpliwości, mogę uznać za fakt to zupełnie nie zgodzę się że laboranci nie mają pojęcia o tym co robią. Technologia cyfrowa w firmie Olecha działa od 2000 roku. Przez tyle lat nawet neptyk sie nauczy. Nie mam pojęcia skąd masz takie informacje że odeszli wszyscy doświadczeni laboranci. W istocie jeden laborant został zwolniony - nie był On ani długoletnim ani wybitnie doświadczonym fachowcem.
- Często mają pretensje ze pliki są za duże gdy mają 3,5 MB jpg (???????) pojemności dla formatu 30x45cm
Ciekawe skąd to wziąłeś ? Przyjmujemy pliki w róznej wielkości, JPG ze swej natury może mieć dużo lub mało pojemności. Plik w formacie 30x45 cm BMP ma ok 60 MB 40x60 wiecej, 60x90 jeszcze wiecej itd - co pojemność pliku ma do formy zlecenia? - krótko mówiąc bzdura...
- laboranci nie umieja wprowadzac korekcji barwnej co zresztą widać na odwrocie-nadruk na fotkach
znasz się na opisach z tyłu zdjęcia? Jesli tak powinienieś wiedzieć więcej o opisie ustawienia printera, poza tym jest możliwość naświetlenia odbitek bez korekcji - TYLKO WTEDY KIEDY AUTOR JE WCZEŚNIEJ PRZYGOTUJE - POPRZEDZONE TO MUSI BYĆ KALIBRACJĄ MONITORA - informacje jak to zrobić i przygotować sa od dawna na stronie internetowej. Mozliwe że tak były naśwetlone - ale tylko wtedy kiedy składający zlecenie wyraźnie to zaznaczy...
Jeśli chodzi o szczegóły to używamy FUJI FRONTIER 350 oraz FUJI FRONTIER 570 ten ostatni był zainstalowany jako pierwszy na Dolnym Śląsku.
Co do młodzików to skomentuję krótko czy to źle że szkolimy nowych pracowników? W ten sposób dajemy pracę.

Jeszcze jedno.

Mam pytanie do wszystkich uzytkowników tego postu.
Czy naprawdę uwazacie że punkty fortgraficzne w megamarketach to są wykładniki jakości? Spróbujcie porozmawiać z obsługą o przygotowaniu plików lub profilach barwnych... ZDJĘCIA W TAKICH MIEJSCACH NIE SĄ W ŻADEN SPOSÓB KORYGOWANE - MACIE TO CO PRZYNOSICIE. Małe pieniądze - gorsza jakość.

Szanowny "Ciacho" jezeli w istocie byłeś naszym klientem i byłeś zadowolony to zapraszam do firmy - porozmawiamy. Nie wydaje mi się abyś był zadowolony jeżeli będziesz szukał czegoś w zamian. Możliwości jakie oferujemy naprawdę dają szansę na to że zdjęcia będą takie jak sobie ptrzygotujesz lub jakie my Tobie zrobimy. Wydaje mi się, że zachowałeś się jak dziecko - jedna głupia scysja i rezygnujesz z ulubionego labu... Przemyśl to sobie.
Darek Pawłowski
www.frontierolech.pl

jchyra
08-01-2008, 20:22
wysyłałem do Olecha tiffy 30x45, mocno ciężkie :-)
z odbitek byłem zadowolony, dostałem jakość Frontiery

foto-grafik
10-01-2008, 16:04
do GRZEGORZA PPP
Cześć!
Tutaj Darek Pawłowski, wkurzony głupotami na forum. (dotyczy zacytowanego przezemnie postu).
Jesli szukasz spróbuj z nami. Już wkrótce - tydzień może dwa - ruszy sklep z usługami on-line. A w nim wszystkie nasze usługi.
W razie potrzeby skalibruj monitor i przeslij coś na próbę , gotowca wyslemy pocztą.
zajrzyj na stronę www.frontierolech.pl do działu oferta - znajdziesz tam informacje jak przygotowac plik do naświetlenia, wydrukowania...
Pozdrawiam
Darek Pawłowski

piterdm
10-01-2008, 18:42
Polecam po raz kolejny kolegę z forum czyli http://www.fotomi.pl/.