PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z Timelaps,nagranie zegara...



wicher123
06-02-2012, 14:44
Witajcie.Chciałem zrobić swój pierwszy timelaps z zegarem wiszącym.Nikon D90 zdjęcia co 10s, wyszło ich ok 900szt.Od 8:40 do 11:20 były zdjęcia robione.
Używam programu Sony Vegas Pro 10.Chciałem uzyskać efekt szybko poruszającej się wskazówki od tej 8:40 do 11:20.
Wrzuciłem 900zdjęć do Sony Vegas,później Render as i wybrałem Video for windows-Default template(non compressed) i zapisał się film 40GB który oczywiście trwał długo i generalnie był kijowy.Ten plik filmowy otworzyłem w Vegas,na końcu filmu ctrl+myszką przeciągnąłem MAX w lewo do początku i zapisałem film.Efekt porażająco kiepski,film trwa zbyt długo bo chyba 9minut o ile dobrze pamiętam no i zatem ruch wskazówki niestety nie jest taki szybki jak być powinien.Jeszcze skrócić filmu nie mogłem albo coś nie tak robiłem :(
Wykasowałem filmy,zdjęcia zostawiłem.Możecie pomóc,podpowiedzieć,co nie tak robię?
Będę wdzięczny za pomoc.

wicher123
06-02-2012, 16:01
Takie coś mniej więcej chciałem uzyskać.Udało mnie się ale w Windows Movie maker.
http://www.youtube.com/watch?v=cX5kjCBfLW8
Chciałem w Sony Vegas ale jakoś nie wyszło :(

RobertMiernik
06-02-2012, 17:11
Co ty z ręki robiłeś tego timelapsa? Czemu nagle futryna się pojawiła w kadrze?
Do tego zmienia się ekspozycja w trakcie filmu.

A na deser - 2,5 min wskazówek?...
Przynajmniej w tle byś jakieś okno pokazał, ludzi jadących do pracy czy coś...

Jeśli to miało być ćwiczenie to patrz, dwa pierwsze punkty, jeśli taki miałeś zamysł - to slaby...

wicher123
06-02-2012, 19:43
Miało być ćwiczenie jeśli chodzi o obróbke na kompie.Aparat na Manfrotto,zmiana kadru w trakcie,lekkie przesunięcie statywu przez córę.Robiłem na szybko by później własnie pobawić się,popróbować w Sony Vegas i lipa.Ekspozycja się zmienia,fakt bo zmieniały się warunki ,dziś co chwilę piękne słońce na przemian z chmurami.
Nie o samo techniczne robienie zdjęcia tylko o obróbkę mi chodzi.
Jeśli chodzi i tematy do filmu mam ich sporo ale na szybko,nie wychodząc z domu,przykład zegara był najlepszym,moim zdaniem a że mam córę 1,5 roczną to nie wgłębiałem się w kadr,kompozycję itp. tylko pilnowałem by mi sprzętu nie zwaliła ;)

przem426
06-02-2012, 20:28
spróbuj programu photolapse 3 (freeware).

i nie spodziewaj się że z odstępem 10 sek uzyskasz idealnie płynny ruch wahadła. ono musi skakać bo porusza się stosunkowo szybko.

wicher123
06-02-2012, 20:53
Nie,nie o wahadło mi chodziło a o to,że ten film który dałem na YT,zrobiłem Movie Maker a w Sony Vegas nie umiałem,nie miałem sznasy uzyskać taki efekt :(
Nie wiem gdzie tkwi problem.

amirez
07-02-2012, 20:50
Doskonałe. Bardzo się podoba. Wspaniała wizualizacja do tej scenki. (http://www.youtube.com/watch?v=W9BDVtg07DU) ;)

morril
18-02-2012, 14:16
jeżeli chodzi Ci o to, żeby wszystko szło szybciej, ustaw w sony vegas Options - > Preferences -> Editing -> i w opcji new still image length (sec) ustaw 0,050, wtedy wchodzi jedno zdjęcie jako jedna klatka przy 29,970 fps. :) wtedy renderujesz film i masz 30 sek timelaps :)

wicher123
18-02-2012, 14:27
O dziękuję,chyba o to mi właśnie chodziło...
Zaraz sobie to obadam ;)

morril
19-02-2012, 01:03
napewno o to, sam miałem z tym kiedyś problem. cieszę się że pomogłem :)