PDA

Zobacz pełną wersję : sb800 problem z fullpower



Patio
26-02-2007, 17:20
(1)mam pytanie czemu kiedy robie zdjęcie(D70s)
Aparat w comander mode
lampa na statywie w Manualu 1:1 moc

Zdjecie jest nie doświetlone i tak do 1:4 mocy jakby brakowało jej mocy
rozumiem ze są przed błyski które potrzebuja troszke mocy ale aż 3/4 mocy ??
dobiero na 1/4 mocy błysku zaczynała sie wspołpraca lampy z body zdjecia sa doświetlone prawidłowo
Troche głupio ze nie mozna robić z pelna moca :/

Niewiem który raz to zmieniam najlepiej jakby ktoś mi wytłumaczył łopatologicznie jak lampa sb800 z d70s współpracuja bezprzewodowo ze soba

ekonet
26-02-2007, 17:52
Noooo, Kolego...
Tryb "Commander" służy do współpracy z lampą zdalną, a nie umocowaną na stopce. Nic nie wiemy, jaki masz aparat i lampę. Ale jeśli zapinasz lampę na sanki, to absolutnie nie włączaj trybu "commander". Również jeśli chcesz robić z lampą wbudowaną.
Pomogło...?

ekonet
26-02-2007, 19:59
Cóż - widocznie moja mizerna pseudo-inteligencja rzeczywiście pozostawia sporo do życzenia. Jestem tylko misiem-o-bardzo-małym-rozumku. Może jak zredagujesz poprawnie pytanie, to innym Kolegom będzie łatwiej...?
Próbowałem pomóc, bo mam taką lampę i jakiś tam aparat. Przynajmniej napisz potem, co było nie tak.

Patio
26-02-2007, 22:42
aha tylko nie piszcie ze instrukcjia bo czytałem i jestem jeszcze głupszy po niej:/
moze dlatego ze jest tam to bez sesnu wytlumaczone :/

Jacek_Z
26-02-2007, 22:48
patio - nic nie rozumiem z tego co piszesz.
co znaczy zdanie:
dobiero na 1/4 tak jakby zaczynała sie wspołpraca lampy z body

na przysłonie 4 czy na 1/4 mocy.
na całej mocy niedoświetla, a na 1/4 mocy naświetla OK? bez sensu.

ekonet
26-02-2007, 22:53
aha tylko nie piszcie ze instrukcjia bo czytałem i jestem jeszcze głupszy po niej:/
moze dlatego ze jest tam to bez sesnu wytlumaczone :/
No to teraz całkiem mnie dobiłeś, gdyż ja przeczytałem i zrozumiałem... I działa. Ale ja widocznie jakiś dziwny jestem.

szymony
27-02-2007, 00:02
Puszkę ustawiłeś w tryb "comander". To teraz jeszcze napisz w jakim trybie masz sabine.

Patio
27-02-2007, 00:03
No to teraz całkiem mnie dobiłeś, gdyż ja przeczytałem i zrozumiałem... I działa. Ale ja widocznie jakiś dziwny jestem.

To gratuluje moja kserówka ********ej jakości to sie psu pod miske nawet nie nadaje
Sorki za moja głupote

Patio
27-02-2007, 00:04
Puszkę ustawiłeś w tryb "comander". To teraz jeszcze napisz w jakim trybie masz sabine.

KURDE JAK WÓŁ NA GÓRZE ZE W MANUALU na 1:1 w pełnej mocy

szymony
27-02-2007, 00:10
KURDE JAK WÓŁ NA GÓRZE ZE W MANUALU na 1:1 w pełnej mocy
Kurde jaki tryb zdalny masz? Co mnie moc interesuje!!!
Na 99% ustawiłeś SU-4 i masz dupe bladą w takich ustawieniach.

Jacek_Z
27-02-2007, 00:12
on chyba nie dotarł do podmenu w lampie
nie wiem jak czyta te instrukcję.

Patio
27-02-2007, 00:13
Kurde jaki tryb zdalny masz? Co mnie moc interesuje!!!
Szymony wiadomo ze Su-4 KURDE takich zeczy myslałem ze nie musze pisac (WRRRR)
ale i tak zwracam honor :)
ale Manual to tez tryb :p


on chyba nie dotarł do podmenu w lampie
nie wiem jak czyta te instrukcję.
Heh to smiac kazdy sie potrafi ale pomóc to juz nie łaska...

szymony
27-02-2007, 00:22
Szymony wiadomo ze Su-4 KURDE takich zeczy myslałem ze nie musze pisac (WRRRR)
ale i tak zwracam honor :)
ale Manual to tez tryb :p


Tak to nie będzie działać panie Hawranek. Albo tryb "comander" w body i "remonte" w lampie (CH3, Grupa A), albo tryb manualny wbudowanego błyskograta i Su-4 w sabinie.
Połączenie "comandera" i su-4, daje taki efekt: Przedbłyski sterujące wyzwalają już sabinę i gdy masz ją na full power, nie ma bata musi być niedoświetlone, bo lampa nie zdąży się naładować. Jak masz ją na 1/4 mocy to 3/4 pary idzie w gwizdek za sprawą przedbłysków, a 1/4 oświetla scenę.
amen.

Jacek_Z
27-02-2007, 00:44
i się wyjaśniło dlaczego na pełnej mocy niedoświetla - bo po wywaleniu całego błysku (przy przedbłyskach wbudowanej) nie zdązy się naładować drugi raz na właściwy błysk

a na 1/4 mocy - przy przedbłysku zlazło z kondensatora ćwierć pojemności, ale zostało wystarczająco dużo na błysk własciwy.

ekonet
27-02-2007, 02:23
Koledzy - Jacku i Krzysztofie - coś mi się zdaje, że tracimy czas. Próbujemy pomóc, a gość sobie jakby z nas lekko kpi (już pominę to, że zanegował istnienie mojej inteligencji...).

Patio
27-02-2007, 09:58
z nas lekko kpi (już pominę to, że zanegował istnienie mojej inteligencji...).

Ale w żadnym wypadku ...

ekonet
27-02-2007, 11:12
Czy któryś z Was wymoderował jakieś posty z tego wątku? Bo znikł np. taki post (Kolegi Patio): "Myslałem ze moge zaufac waszej inteligencji i nie pisac takiej oczywistej rzeczy :)
ze aparat na lewo na lampa na prawo :D
no ale ekonet_pth nie domyslił sie :D
ok kto inny pomoze ??"
Teraz tego postu nie ma wcale (przynajmniej u mnie) i wyszedłem na durnia, bo nie wiadomo, czego się czepiam w następnych... Cóż - nie pierwszy raz i nie ostatni na pewno :)

Patio
27-02-2007, 12:26
Koledzy - Jacku i Krzysztofie - coś mi się zdaje, że tracimy czas. Próbujemy pomóc, a gość sobie jakby z nas lekko kpi (już pominę to, że zanegował istnienie mojej inteligencji...).

twoja pomoc skonczyła sie na wysmiewaniu a na koncu jak obrazony pobiegles szybko do moderatorów ze skarga ze mówie o tabie takie rzeczy jak dziecko ...


Tak to nie będzie działać panie Hawranek. Albo tryb "comander" w body i "remonte" w lampie (CH3, Grupa A), albo tryb manualny wbudowanego błyskograta i Su-4 w sabinie.
Połączenie "comandera" i su-4, daje taki efekt: Przedbłyski sterujące wyzwalają już sabinę i gdy masz ją na full power, nie ma bata musi być niedoświetlone, bo lampa nie zdąży się naładować. Jak masz ją na 1/4 mocy to 3/4 pary idzie w gwizdek za sprawą przedbłysków, a 1/4 oświetla scenę.
amen.

Żyj wiecznie dobry człowieku :)

Tylko zastanawiała mnie czemu lampa w remote nie działała na ch1 ?? dlatego kombinowałem inaczej bo bym sie w życiu nie domyślił :)
Jeszcze raz dziękuje Szymony za pomoc niestety jako jedyny ...

ekonet
27-02-2007, 17:09
twoja pomoc skonczyła sie na wysmiewaniu a na koncu jak obrazony pobiegles szybko do moderatorów ze skarga ze mówie o tabie takie rzeczy jak dziecko ...
Miły Kolego - bardzo Cię uprzejmie proszę, abyś wskazał, w któym miejscu się z Ciebie niby wyśmiewałem...? Jeśli piszę coś na forum, to z chęci pomocy - po to jest to forum (tak myślę). Niektórzy to nawet doceniają.
A do moderatorów napisałem, gdyż wątek jest niekompletny i chciałem się dowiedzieć, jak to się stało. Na szczęście nowe posty są raportowane via email... Pominę już to, że z braku szacunku piszesz do mnie z małej litery... Ja w każdym razie w ten sposób Ci nie uchybię, bądź spokojny...
Pozdrawiam.

Jacek_Z
27-02-2007, 17:14
z tego co widzę tego posta usunął sam patio. Autor może swoje posty zawsze zmieniać.
zamykam.

szymony
03-03-2007, 13:26
twoja pomoc skonczyła sie na wysmiewaniu a na koncu jak obrazony pobiegles szybko do moderatorów ze skarga ze mówie o tabie takie rzeczy jak dziecko ...



Żyj wiecznie dobry człowieku :)

Tylko zastanawiała mnie czemu lampa w remote nie działała na ch1 ?? dlatego kombinowałem inaczej bo bym sie w życiu nie domyślił :)
Jeszcze raz dziękuje Szymony za pomoc niestety jako jedyny ...

Sabina działa na pierwszym kanale również. To wbudowany błyskograt w D70 jest pokastrowany na maksa jako sterownik. Pracuje tylko na takich parametrach jak podałem. W D200 i D80 nie ma tego problemu.