PDA

Zobacz pełną wersję : nowe drukarki Epson seria L



kazzi
04-02-2012, 23:22
http://www.epson.co.id/epson_indonesia/printers_and_all_in_ones/inkjet/product.page?product_name=Epson_L800

digger-gp
06-02-2012, 23:09
Bardzo interesujące... coś jakby firmowy epsonoski CISS. Pojemniki z tuszem 70ml za jedyne 10.50 US$. Toż to lepiej się opłaca niż renomowane zamienniki (np Lyson)
Zestaw kolorantów taki jak epson claria.. ciekawe czy równie dobry..?
Mogliby taką atrzypluskę zrobić... ;)
Może wreszcie firma epson poszła "po rozum do głowy"

Edit. Na oko wygląda identycznie jak P50/T60 tylko ma z boku dobudowany system zasilania tuszami.. ;)

R
07-02-2012, 10:33
bardzo mi sie podoba! kiedy w sklepach?

Czornyj
07-02-2012, 10:44
Zapomnijcie - to jest na rynek indyjski

R
07-02-2012, 10:54
nie nie, byl nius ostatnio ze to nowosc i bedzie wszedzie... chyba na fotopolis albo czyms podobnym

digger-gp
07-02-2012, 11:38
"Modele L800, L200 oraz L100 dostępne będą w Turcji, Iranie, Kenii i Europie Wschodniej od marca 2012 r. Sugerowane ceny detaliczne odpowiednio: 1349 zł, 899 zł oraz 999 zł."
Na zgnilym kapitalistycznym zachodzie nie beda sprzedawac ;)
egospodarka-Link (http://www.egospodarka.pl/76623,Drukarki-Epson-L800-L200-oraz-L100,1,15,1.html)
benchmark-Link (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Epson_L800,_L200_i_L100_drukarki_ze_stalym_zasilan iem_tuszem-38585.html)
swiatobrazu-Link (http://www.swiatobrazu.pl/epson-l800-nowa-drukarka-fotograficzna-25676.html)
W opisach nic nie wspominaja ze bedzie to chodzc na tuszach claria..
Claria tylko dla bogaczy.. ;)

RobertMiernik
07-02-2012, 13:28
Cóż z Turcji wcale tak daleko nie jest...
Ebaja chyba tam mają ;P

Art Erie
07-02-2012, 14:15
Wygląda jak P-50 z "dostawką", nie znam się i nie wiem co jest w środku ale to chyba jakiś klon P-50 ( ?).
Jeśli tak, to cena ma chyba częściowo rekompensować "tańsze" tusze ;)

adrian9627
03-04-2012, 23:27
warto się w to pakować jeżeli p50 nawet jak już podrożało z 300 do 500 zł to z tym ciss-em to wyjdze połowa ceny drukarki ?? a szczegulnie nie powala jeśli to ( P50 z dostawką )

digger-gp
04-04-2012, 18:57
Moim zdaniem warto... tusze na start sa w zestawie 6 x 70ml kazdy wart 47.70 zl..! I nie musisz kombinowac z profilowaniem itp.. Zeby wydrukowac ta sama ilosc fot p50 musial bys dolozyc nastepne 3000zl na orginalne kardridze.
Pytanie jest tylko czy ten tusz do L800 jest rownie dobry jak tusz epson claria.. !?

Czornyj
04-04-2012, 19:03
Oficjalna wersja jest taka, że nie jest to Claria, tylko coś Clariopodobnego.
Prywatnie podejrzewam, że to jednak Claria.

GeparD
13-04-2012, 17:50
"Modele L800, L200 oraz L100 dostępne będą w Turcji, Iranie, Kenii i Europie Wschodniej od marca 2012 r. Sugerowane ceny detaliczne odpowiednio: 1349 zł, 899 zł oraz 999 zł."
Na zgnilym kapitalistycznym zachodzie nie beda sprzedawac ;)
egospodarka-Link (http://www.egospodarka.pl/76623,Drukarki-Epson-L800-L200-oraz-L100,1,15,1.html)
benchmark-Link (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Epson_L800,_L200_i_L100_drukarki_ze_stalym_zasilan iem_tuszem-38585.html)
swiatobrazu-Link (http://www.swiatobrazu.pl/epson-l800-nowa-drukarka-fotograficzna-25676.html)
W opisach nic nie wspominaja ze bedzie to chodzc na tuszach claria..
Claria tylko dla bogaczy.. ;)

wlasnie dostalem maila od Epson UK z zapewnieniem iz drukarki z serii L beda rowniez dostepne w UK, wiec z ta europa zachodnia nie do konca prawda...

zeby do konca nie bylo slicznie:

I regret we are unsure of the release date of yet but it should be within a few months. :|

digger-gp
13-04-2012, 18:28
Eeee....... GeparD Nie masz co komentowac.......? Bylem pod wplywem.. jak to pisalem ;)

A poza tym mam wrazenie ze CISS jest bardzo popularny w usa, uk, i europie zach .. do fotografii uzywa sie tylko lepszych (droższych) zamiennikow..
Takie L800 ma jak najbardziej sens w UK, bo tam firma epson moze zarobic najwiecej wchodzac w rynek "tuszow do ciss'a" ze tak to nazwe...

GeparD
13-04-2012, 19:24
Trochę się "wystraszylem" tym rzekomym brakiem serii L w Europie zachodniej spowodowanej brakiem tej serii na oficjalnej stronie Epson UK. ;)

ayu
07-05-2012, 09:58
Może są tu jacyś posiadacze L800 którzy podzielą się wrażeniami z użytkowania tej drukarki. I jeszcze jedno ważne pytanie. Gdzie są tusze do tej drukarki bo jakoś nigdzie ich nie widzę do kupienia a nie chciałbym kupić drukarki do której nie ma tuszu?

Benjamin
02-06-2012, 02:44
Przykłady pierwsze z brzegu:
http://www.agawa.pl/tabela_kompatybilnosci/tusze-epson-l800-12299
Na nokaucie też coś jest:
http://www.nokaut.pl/tusze/tusz-black-do-epson-l800-t6731-nowosc.html
swoją drogą ciekawe rozwiązanie z tym stałym zasilaniem...

ayu
03-06-2012, 01:20
Przykłady pierwsze z brzegu:
http://www.agawa.pl/tabela_kompatybilnosci/tusze-epson-l800-12299
Na nokaucie też coś jest:
http://www.nokaut.pl/tusze/tusz-black-do-epson-l800-t6731-nowosc.html
swoją drogą ciekawe rozwiązanie z tym stałym zasilaniem...

No tak ale to są zamienniki a nie oryginały. Wysłałem maila do dystrybutora i odpisali, że już w tamtym tygodniu będą a nie ma.

rlat
06-06-2012, 16:55
Ktoś już ma tego Epsona L800 i może się podzielić wrażeniami ?

nonnatus
11-06-2012, 01:35
zanabyłem:) dwa dni temu L-800
chciałem kupić L-200, ale 4 zasobniki na tusz, to trochę zbyt mało, by ładnie druknać przejścia tonalne, więc mój znajomy, który ma drukarnie wielkoformatową, szybko mi ten pomysł z 4 zasobnikami wyperswadował:) i postanowiłem kupić L-800.

pierwsze wrażenia?
drukarka jest masywna. wygląda solidnie i jest solidna.
łatwo się ją obługuje. zasobniki łatwo się napełnia.
wszystko estetycznie wykonane.

co do druku, to po mojemu fotki są znakomite.
drukowałem na papierach HP i epsona, i jakichś shitowych z-Bóg-wie-skąd. Epson zdecydowanie najbetterszy.
choć w czarnobieli nieco zażółca w stosunku do HP premium. ale czarnobiel zawsze będzie tu nieco kulała, bo jest tylko jeden zasobnik na czarny tusz. niestety. choć przyznam jakość w BW jest dobra (zdecydowanie lepsza niż w labie).
podstawowe profile papieru epsona, jak nie trudno zgadnąć, są łatwo-wybieralne w programie do drukowania.
zdjecie A4 drukuje 5 minut. jakość naprawdę super. drukuje w miarę cicho.
tusz schodzi powoli. wydrukowałem już kilkadziesiąt A4 i nadal zasobniki są pełne. nieco jeden szedł. minimalnie.
według wskazań producenta powinno wystarczyć na około 1800 10x15, czyli jakieś 400 wydruków A4.
myslę, ze 350 powinno być oki.

cenowo udało mi się kupić drukarkę za 1250 zeta.
papier epsona a4 - 40 sztuk - 30 zł (0,75 zł za sztukę)
140 arkuszy 10x15 kupiłem za 25 zeta (0,17 zł za sztukę)
plus koszt przesyłki.
tusz jak widzę jest po 40-50 zeta za jedną butelkę 70 ml, która ma wystarczyć na 350-400 wydruków A4 (6x50=300 : 350 wydruków - daje 0,85 zł za A4)
razem więc, papier i tusz, nie licząc kosztów drukarki to około 1,5 zł za wydruk a4
więc fajnie to wygląda cenowo.

do tego wreszcie jakość fotek przypomina mi to co zrobilem na monitorze, a nie jak wykona je pan zenek z labu.
jestem zadowolony.


Może są tu jacyś posiadacze L800 którzy podzielą się wrażeniami z użytkowania tej drukarki. I jeszcze jedno ważne pytanie. Gdzie są tusze do tej drukarki bo jakoś nigdzie ich nie widzę do kupienia a nie chciałbym kupić drukarki do której nie ma tuszu?

http://zizako.pl/p/265/40999/tusz-black-70ml-do-epson-l800-t6731-nowosc-epson-tusze-materialy-eksploatacyjne-oryginaly-drukarki-komputery-akcesoria.html

i jeszcze papier A4 epson glossy 225g/m2
http://allegro.pl/epson-papier-fotograficzny-a4-225g-m2-40-ark-i2390646897.html

a i jeszcze jedno.
na butelkach jest podany kod.
lepiej więc nie spieszyć się z wyrzucaniem pustych buteleczek do kosza:)

ayu
11-06-2012, 08:48
Niestety link do tuszy zły ponieważ tych tuszy to oni nie mają. To jest tylko zapowiedź. Tak jest w całym necie. A przynajmniej tak było do niedawna. Medikon czyli polski dystrybutor miał je mieć już daaaaaawno a jak pytałem jakiś czas temu to ich nie mieli jeszcze :confused:

Wysłane z telefonu

Śli
12-06-2012, 01:47
nonnatus a sprobuj wydrukowac na profilach z epsona p50, na takich samych ustawieniach? i papierze epsonowskim, wychodzi tak samo czy inaczej jak na profilach L800?

bnmnb
04-08-2012, 20:47
Ciekawe czy ten atrament będzie można lać do r285 lub p50, jak będę miał czas, to spróbuje jakiś kolor.

ayu
05-08-2012, 15:05
Będzie można. Już są pierwsi którzy to zrobili.

Pixeel
10-09-2012, 13:07
ayu> A coś więcej w temacie: "Tusze L800 do P50"?. Posiadam PX660(P50+skaner) w którym kończą się właśnie startowe tusze i szukam alternatywy.

Ktoś jest już w stanie potwierdzić, powyższą informację???

Marcin Jakubowski
14-09-2012, 11:01
ayu> A coś więcej w temacie: "Tusze L800 do P50"?. Posiadam PX660(P50+skaner) w którym kończą się właśnie startowe tusze i szukam alternatywy.

Ktoś jest już w stanie potwierdzić, powyższą informację???

Mnie też interesuje odpowiedz na to pytanie.

Proszę jakiegoś praktyka o opinię.

ayu
14-09-2012, 13:24
Jak dotrę do domu to wstawię tu linka do forum gdzie gość testował tusze epsona l800 z CISS innych firm. Napisał że wrócił do ink-mate

Wysłane z telefonu

ayu
15-09-2012, 11:45
http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/104306_36-drukarka-fotograficzna.htm
Wstawiam linka do forum gdzie jest poruszona ta kwestia.
Wysłane z telefonu