PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana przedniej soczewki w 180 F/2.8



towers
14-06-2005, 12:33
Witam

Moze ktos juz przeprowadzał podobna wymiane/naprawe tego szkła.

Soczeka w moim nikorku jak przejechana papierem sciernym niby nie ma to wpływu na jakosc fotki.......ale pozostaje kwestia mentalna :wink:

Moze ktos orientuje sie ile cos takiego moze kosztowac?? Dzwoniłem do servisu ale oczywiscie niczego sie nie dowiedziałem....

Z gory dzieki za info

admin
14-06-2005, 12:45
Okolo 300 zlotych.

towers
14-06-2005, 13:03
Okolo 300 zlotych.

Dzieki za konkretne info :wink:

szymony
14-06-2005, 15:25
Soczeka w moim nikorku jak przejechana papierem sciernym niby nie ma to wpływu na jakosc fotki.......ale pozostaje kwestia mentalna :wink:


A może, zwąchałeś okazje na Alledrogo i nie chcesz się zdradzić co :?: :?: :?: :roll:

Arczi
14-06-2005, 15:36
Hehe, jestem ciekaw, za ile to szklo pojdzie :) Moze tez sie skusze i wezme udzial w licytacji :wink:

twlodar
14-06-2005, 15:44
Generalnie szkło po wymianie soczewki to już nie to szkło.. W fabryce szkla skladane są z soczewek o różnej tolerancji wykonania, oczywiście telerancje odpowiednio są dobierane, by się wzajemnie znosiły, szkła powinny być dodatkowo testowane na tablicach przez QC.. Jeśli nie dobiorą w serwisie odowiedniej soczewki, w co wątpię, to jakość pracy obiektywu będzie na 100% gorsza, niż przez wymianą soczewki :)))

towers
14-06-2005, 19:35
szymony - niestety mylisz sie :wink: obiektyw kupiony w niemczech nowy nigdy nie uzywany "jako uszkodzony" kupiłem go dokładnie za 200euro nie wiem dlaczego miałbym ukrywac cos co praktycznie kazdy moze dojrzec :wink: choc nie ukrywam ze aukcja jest atrakcyjna.........nie podoba mi sie tylko ten bagnet strasznie wybabany (licytuje choc wiem ze nie mam szans na wygrana) umnie tylko szkło jest porysane to wzasadzie sa mikroryski w srodkowej czesci.......z tego co sie dowiedziałem od człowieka od ktorego go kupowałem powstało to w fazie transportu z US do Niemiec (obiektyw został zle zabezpieczony)......na takiej zasadzie kupiłem jeszcze 70-200 L/F4 dla kumpla za 250euro

twlodar, miałes okazje sprawdzic to osobiscie?? bo teraz juz sam nie wiem czy mam wysyłac czy nie......spakowałem juto ma przyjechac kurier DHL-a ale teraz zwatpiłem

Pozdro

turbo
14-06-2005, 19:43
a myślaęłm ze tego z Allegro tylko ja zauważyłem :roll: :mrgreen:

szymony
15-06-2005, 07:52
szymony - niestety mylisz sie ....itd

To bardzo się cieszę że sie pomyliłem :lol:
Lubię od czasu do czasu potworzyć spiskową teorie dziejów 8) , padło na ciebie, bo posta wysłałeś w czasie gdy ........ no właśnie :mrgreen: