PDA

Zobacz pełną wersję : Kropla Wody!!!



MRZK
26-02-2007, 15:18
Pewnie było juz na forum, ale zapytam. Chodzi mi o wskazowski sfotografowania spadającej, rozbryzgującej sie kropli wody... D50+ sigma Apo DG 70-300 z funkcja makro tym chce wykonac foto.

Zbigniew
26-02-2007, 15:59
Bardzo krótki czas, co najlepiej osiągnąć stosując lampę zewnętrzną wyzwalaną zdalnie. Ja tak robiłem cytryny wpadające do wody - wychodziło super.

bukowy dziad
26-02-2007, 16:02
poszukaj fot hesji z kropelkami w dziale makro, w ktorejs serii jest backstage.

tumiwisizm
26-02-2007, 16:26
sigma ma niby makro 1:2 ...
ale gdyby ja sciagnac i podlozyc pod kran sama puszke byloby juz niewatpliwie 1:1 bez zadnych inwestycji w drogie szkla.

zuto
26-02-2007, 18:23
macro może i ci pomoże, ale napwno bardzie pomogła by lampa zew.
krótki look w google... może coś ci rozjaśni...
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=17628

Al Bundy
26-02-2007, 18:44
Taką lufą to mordęga. Kup tanie szkło od zenita najlepiej 50mm, pierścienie analogowa za 40 zł i adapter do nikona. Cuda będziesz robił...

krootki
02-03-2007, 12:13
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/03/woda2-2.jpg
źródło (http://fotopk.prv.pl/woda2.jpg)

ja zrobiłem taką kroplę z D50 i standardowym kitem 18-55, zdjęcie po niewielkim kadrowaniu. Wiec nie musisz uzywac duzego zoomu. ew. ustaw na ogniskową 70mm i nie bedzie trzeba kadrować.

lucki
02-03-2007, 13:40
Niedawno próbowałem takie rzeczy robić z niebieskim płynem do chłodnicy, ale znajomy mówił mi, że do tego najlepsze są kolorowe galaretki, oczywiście przed przejściem w stan stały :). A jeśli chodzi o obiektyw to najlepiej makro 1:1.

krootki
02-03-2007, 16:54
lucki, ja to robiłem w zwykłej wodzie, tyle, że zabarwionej farbą na niebiesko

<szymon>
19-03-2007, 11:42
wrzuce linka z mini poradnikiem ktory napewno sie przyda http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowania-ksiazka-on-line/39980-fotografujemy-kropelki-mini-poradnik.htm