Zobacz pełną wersję : Internet - który dostawca łącza stałego?
obecnie korzystam z Internetii (od Netii) 6Mb/s i to mi wystarcza
niestety mam ciągłe awarie i średnio ze dwa razy w tygodniu nie mam internetu
zastanawiam się nad przejściem na UPC ale widzę sporo narzekań w sieci
nie wiem czy inna firma działa na moim terenie
interesuje mnie tylko sam internet, bez TV i telefonu
Ja korzystam z multimedi już od kilku lat, mam internet i TV, w tym czasie braki w sygnale zdarzyły się ale na tyle sporadycznie że mozna to pominąć. Tylko nie wiem czy działają u Ciebie.
Ja mam od marca w Aster (to teraz to samo) 20MB i nie narzekam. Żadnej awarii, odpukać, nie było, wszystko śmiga.
RobertMiernik
02-02-2012, 10:21
Ja polecam Hyperiony, ostatnio wykupili kilka(naście?) sieci lokalnych, przez co ich zasięg się znacząco zwiększył.
Zero problemów (2 braki sygnału na 4 lata używania) do tego łącza symetryczne w bardzo dobrych cenach.
maciey75
02-02-2012, 10:21
Mam UPC od ponad 5 lat. Jakies problemy to moge policzyc na palcach jednej reki.
UPC, też około 5 lat-zero problemów
downunder
02-02-2012, 10:27
Mam UPC 25MB od 2 lat i śmiało mogę tego dostawcę polecić. Internet jest bardzo szybki, a awarie zdarzają się sporadycznie.
Sendilkelm
02-02-2012, 10:49
20MB
25MB
Skąd wy tak szybkie internety wzięliście? Toż to jest 160 Mb/s dla 20 MB/s i 200 Mb/s dla 25 MB/s, musicie bardzo dużo płacić chociaż ja osobiście w ofercie jeszcze nie widziałem u żadnego dostawcy takich prędkości.
grzegorzant
02-02-2012, 11:02
Napiszcie może, ile płacicie za swoje łącza.
Ciekawe czy jest duża różnica.
U mnie dostawca kablówka :
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746382045-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1746382045.png)
55PLN bez ograniczeń transferu
RobertMiernik
02-02-2012, 11:05
Skąd wy tak szybkie internety wzięliście? Toż to jest 160 Mb/s dla 20 MB/s i 200 Mb/s dla 25 MB/s, musicie bardzo dużo płacić chociaż ja osobiście w ofercie jeszcze nie widziałem u żadnego dostawcy takich prędkości.
Spokojnie, kolegom chodziło na pewno o Mb...
Rafał_Sz
02-02-2012, 12:59
Ja z Neostrady na dwóch liniach właśnie przechodzę właśnie do Netii, bo będę miał taniej i szybciej. Do tego i tak będzie to na liniach tepsy plus umowa na czas nieokreślony. Będą przycinać to wrócę do TP albo poszukam jeszcze czegoś innego.
Również mam UPC 25Mbps i żadnych problemów, także polecam.
Skąd wy tak szybkie internety wzięliście? Toż to jest 160 Mb/s dla 20 MB/s i 200 Mb/s dla 25 MB/s, musicie bardzo dużo płacić chociaż ja osobiście w ofercie jeszcze nie widziałem u żadnego dostawcy takich prędkości.
W poznaniu jedna kabloweczka oferuje 200 Mb/s za 49 zl :)
Ta, tylko te dwieście to pewnie wewnątrz ich sieci, a wyjście na świat już nie jest takie różowe...
hydra_nt
02-02-2012, 14:02
Ja z Neostrady na dwóch liniach właśnie przechodzę właśnie do Netii, bo będę miał taniej i szybciej. Do tego i tak będzie to na liniach tepsy plus umowa na czas nieokreślony. Będą przycinać to wrócę do TP albo poszukam jeszcze czegoś innego.
Ja po przejściach z Netią ( do tej pory przychodzą dziwne rachunki - mimo, że umowa została rozwiązana 2 lata temu) nie wrócę do nich za żadne skarby - a nawet za darmowy internet. Fatalna obsługa klienta, awarie.
Znajomi do dziś walczą z przypadłością polegającą na tym, że nie można się do nich dodzwonić - oni telefonować mogą. Ale może tak ma być ;p
Rafał_Sz
02-02-2012, 14:05
Ja po przejściach z Netią ( do tej pory przychodzą dziwne rachunki - mimo, że umowa została rozwiązana 2 lata temu) nie wrócę do nich za żadne skarby - a nawet za darmowy internet. Fatalna obsługa klienta, awarie.
Znajomi do dziś walczą z przypadłością polegającą na tym, że nie można się do nich dodzwonić - oni telefonować mogą. Ale może tak ma być ;p
Słyszałem takie opinie. Jednak obie line są "na firmę" i nie jestem związany okresową umową. Przytną - papa. :)
Ja po przejściach z Netią ( do tej pory przychodzą dziwne rachunki - mimo, że umowa została rozwiązana 2 lata temu) nie wrócę do nich za żadne skarby - a nawet za darmowy internet. Fatalna obsługa klienta, awarie.
Znajomi do dziś walczą z przypadłością polegającą na tym, że nie można się do nich dodzwonić - oni telefonować mogą. Ale może tak ma być ;p
ale przecież logując się na netieonline masz z nimi chat online i odrazu się dogadujesz, obsługa Netii jest okey ale fakt ze zdarza się często resetowanie routera aby działał.
de Fresz
02-02-2012, 14:09
obecnie korzystam z Internetii (od Netii) 6Mb/s i to mi wystarcza
niestety mam ciągłe awarie i średnio ze dwa razy w tygodniu nie mam internetu
zastanawiam się nad przejściem na UPC ale widzę sporo narzekań w sieci
Taka mała rada: szukaj opinii o konkretnym dostawcy w Twojej okolicy. To że ktoś w Szczecinie jest megazadowolony z dostawcy X, a inny w Zakopanem psy wiesza na Y zupełnie nie znaczy, że obaj tak samo dobrze/kiepsko będą działać w Twojej miejscowości. Lokalna infrastruktura i kompetencje ją obsługujących mają większy wpływ na jakość usługi niż marka w reklamie.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746712405-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1746712405.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746717595-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1746717595.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746720236-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1746720236.png)
Za 50Mb/s od dwóch lat płacę 73 PLN brutto. 10 lat temu miałem 10Mb/s i też płaciłem 73 PLN.
Osiedlowa sieć LAN u operatora świadczącego usługi tylko na Sadybie.
Od kwietnia ma być 100Mb/s i TV cyfrowa w sieci. Na razie są próby i TV można oglądać za pośrednictwem VLC wpisując odpowiedni adres (protokół udp).
grzegorzant
02-02-2012, 14:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746712405-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1746712405.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746717595-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1746717595.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746720236-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1746720236.png)
Za 50Mb/s od dwóch lat płacę 73 PLN brutto. 10 lat temu miałem 10Mb/s i też płaciłem 73 PLN.
Osiedlowa sieć LAN u operatora świadczącego usługi tylko na Sadybie.
Od kwietnia ma być 100Mb/s i TV cyfrowa w sieci. Na razie są próby i TV można oglądać za pośrednictwem VLC wpisując odpowiedni adres (protokół udp).
OO no to widzę, że u mnie na wsi zdzierają jak mogą :(
Rafał_Sz
02-02-2012, 14:55
A ja się męczę z TP...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746758504-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
Boryszuk
02-02-2012, 15:09
Męczysz? Ja przez pierwsze dwa miesiące u swojego ISP miałem 10-12Mbps. Teraz osiągam 4-6, czasem 7. Spowolnienie zbiegło się z przesiadką z Ubuntu na Win7 i zastanawiam się czy to może być przyczyną.
u mnie hula cos takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1746786592-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
operator zagraniczny :)
Boryszuk
02-02-2012, 15:15
Ja pierniczę... Ja jednak mieszkam na wsi i mogę mieć tylko ADSL. Na światłowód w najbliższej przyszłości nie mam co liczyć :/
Męczysz? Ja przez pierwsze dwa miesiące u swojego ISP miałem 10-12Mbps. Teraz osiągam 4-6, czasem 7. Spowolnienie zbiegło się z przesiadką z Ubuntu na Win7 i zastanawiam się czy to może być przyczyną.
Karty tunelowe. Wyłącz je menadżerze urządzeń, a także protokół TCP/IPv6 we właściwościach karty sieciowej.
Boryszuk
02-02-2012, 15:45
a także protokół TCP/IPv6 we właściwościach karty sieciowej.
Nie chcę zapeszać ale z 6Mbps podskoczyłem na 10-11 (5 testów pod rząd, jeden tylko wyszedł na poziomie 4.5Mbps). Będę monitorował dalej. Dzięki!
Swoją drogą, kiedy sprawdzam prędkość na speedtest.net, początkowo "wskazówka" leci w okolice 17Mbps a później spada do 10-11. To tak ma być czy może wskazuje na jakieś dławienie?
Ta, tylko te dwieście to pewnie wewnątrz ich sieci, a wyjście na świat już nie jest takie różowe...
Twierdzi, ze film w divx czyli jakies 700 mb zasysa mu kilkadziesiat sekund. Koles sciaga same filmy w 1080p ktore wg niego zasysaja sie kilka minut, wiec chyba jednak jest dosc rozowo :) Ostatnio cos narzekal, ze spadla mu predkosc do okolic 160 Mb/s.
Sendilkelm
02-02-2012, 16:25
700 mb
WOW, co to za kompresja :wink: :P
WOW, co to za kompresja :wink: :P
kompresja PJR - pisze jedna reka :) inaczej zwana leniwa :P
Sendilkelm
02-02-2012, 16:34
kompresja PJR - pisze jedna reka :) inaczej zwana leniwa :P
Muszę spróbować zacząć wywoływać RAWy jedną ręką, nie będę musiał kupować nowych dysków i problem kupowania drożyzny zniknie. :) Super sprawa.
A ja się borykam od listopada z TP (brak innych alternatyw - miasteczko).
Poniżej 10Mbit wg TPSA.
Przez rok było cudnie, potem zaczęły się problemy w weekendy. Potem w weekendy i wieczory, a teraz praktycznie to już norma :( 10Mbit leci od 23:00 do 9:00 rano. A potem takie kwiatki jak tutaj.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1747076003-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1747076003.png)
Płacz i rozpacz ;]
To jest 10mbit w centrum Warszawy wg TPSA.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1747213003-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
Teraz przymierzam sie do Aster ale niestety to dopiero w sierpniu...
To jest 10mbit w centrum Warszawy wg TPSA.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1747213003-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
Teraz przymierzam sie do Aster ale niestety to dopiero w sierpniu...
Ja to już zaczynam patrzeć z sentymentem wstecz na czasy kiedy miałem 1-2Mbit, ale sprawne, stabilne i działające, a nie takie łajno jak teraz.
To jest 10mbit w centrum Warszawy wg TPSA.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1747213003-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
Teraz przymierzam sie do Aster ale niestety to dopiero w sierpniu...
Nie 10Mb, ale do 10Mb. Operator sprzedaje Ci do 10Mb.
ŁAŁ, serio?
0.5 Mbit też spełnia warunki "do 10Mbit", a jakoś jest podstawą i do migracji technicznej, i do rozwiązania umowy bez ponoszenia kar umownych, z tytułu nie wywiązania się przez usługodawcę z poziomu dostarczanej usługi
a jak już chcemy rozmawiać takimi kategoriami to wg TP do 10Mbit powinno znajdować się w przedziale 6 < x <= 10, jak jest poniżej, można mieć zacząć pretensję
oba stwierdzenia na podstawie dzisiejszej konsultacji z UKE.
Nie 10Mb, ale do 10Mb. Operator sprzedaje Ci do 10Mb.
Tak, wiem... ale po mojej interwencji, ze net zamula bylo nawet do 12 chociaz technik bardzo bronil sie, ze to ma byc wlasnie DO 10mbit ;) teraz mi sie nie chce dzwonic do nich co tydzien, wiec zostaje jak jest. Zawsze moze byc gorzej ;)
EDIT:
a jak już chcemy rozmawiać takimi kategoriami to wg TP do 10Mbit powinno znajdować się w przedziale 6 < x <= 10, jak jest poniżej, można mieć zacząć pretensję
To prawda - stad obrona technika, ze jak jest od 6 do 10 to mam nie marudzic ;)
hydra_nt
02-02-2012, 18:48
Sprawa w zasadzie sprowadza się do jednego - tak jak pisał wcześniej de Fresz - kwestia dostawcy w okolicy .
ja mam TP 6/512 i w zasadzie cały czas stabilne łącze . Naprawdę nie narzekam ;-) :
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1747251931-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1747251931.png)
A ja się borykam od listopada z TP (brak innych alternatyw - miasteczko).
Poniżej 10Mbit wg TPSA.
Przez rok było cudnie, potem zaczęły się problemy w weekendy. Potem w weekendy i wieczory, a teraz praktycznie to już norma :( 10Mbit leci od 23:00 do 9:00 rano. A potem takie kwiatki jak tutaj.
http://www.speedtest.net/result/1747076003.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1747076003.png)
Płacz i rozpacz ;]
To widze, ze nie mam co narzekac na bezprzewodowy net z play :)
lacze 4 Mb/s, czasem spada do okolic 2, ale to sporadyczne przypadki, zazwyczaj idzie z taka wlasnie predkoscia:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1747262371-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1747262371.png)
Marketingowcy z TP nawciskali ludziom fanpaków na lewo i prawo i się zaczął problem w wielu regionach kraju. Ból pojawia się w miejscu w którym człowiek przypomina sobie, że nie ma alternatywy (sieci GSM i SAT nie liczę). Btw. "Pani z UKE" utemperowała mnie dzisiaj nieco i powiedziała że w takiej syt. jak nie mam alternatywy żadnej, żeby za dużo nie pyskował, bo się mogę któregoś poranka obudzić bez internetu w ogóle - techniczy wystawią BMT i TP zerwie umowę.
UKejowski Virgin. Tyle problemów z nimi miałem że ho ho... A w Polandzie (w sensie jak już będziemy na stałe) chyba netię weźmiemy. UP niet, Multimedia niet... A niby łódź i duże osiedle
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1747374339-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1747374339.png)
Boryszuk
02-02-2012, 19:52
UKejowski Virgin.
To jest światłowód czy po kablach BT?
Teoretycznie światłowód.... Al wieczorami zwalnia więc stawiam na łącza BT
Ja mam 6 Mb w multimedi i tyle jest
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/a-1.jpg
źródło (http://www.speedtest.pl/test/35334119)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1748068388-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
UPC, niby 25 mbs
Mam Aster od samego początku, jak zaczęli oferować. Obecnie jest to już UPC. Ilość problemów można wyliczyć na palcach jednej ręki.
W pracy za to mam więcej na wyjściu
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/35353375-1.jpg
źródło (http://www.speedtest.pl/test/35353375)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1749085622-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1749085622.png)
UPC 25Mb/s
A ja mam pytanie z innej beczki, czy ktoś miał doczynienia z LTE z Plusa.
Kusi mnie ten upload, a prawdopodobnie jestem w zasięgu.
Chciałbym zrezygnować z kabelka i stacjonarnego telefonu.
Mam Netię na infrastrukturze Tepsy i z płaconych 20Mb mam
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1749139773-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1749139773.png)
Kiedyś było 22Mb bo jestem blisko centrali, teraz wieczorami spada do 8Mb
no i kiepskie wysyłanie.
Na innych kablowych dostawców nie mam szans.
To jak się już chwalimy albo żalimy.
http://www.speedtest.net/result/1750103787.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1750103787.png)
Sieć to e-Wro, kiedyś Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, obecnie Telefonia Dialog. Obecna tylko we Wrocławiu i tylko dla klientów, którzy mieli działające łącze w momencie przejęcia przez Dialog. W chwili obecnej nie ma tej usługi nawet dla ludzi, którzy mają gniazdko w domu. MPEC na starcie montował gniazdka za darmo, bez obowiązku podpisania umowy.
Ja mam dodatkowo ten plus, że do mojej bramy dochodzi światłowód i dzielę pasmo tylko z kilkoma osobami. Łącze jest szybkie, nawet bardzo, zwykle dłużej trwa rozpakowanie ściągniętego pliku niż jego ściąganie.
Ja polecam Hyperiony, ostatnio wykupili kilka(naście?) sieci lokalnych, przez co ich zasięg się znacząco zwiększył.
Zero problemów (2 braki sygnału na 4 lata używania) do tego łącza symetryczne w bardzo dobrych cenach.
Pracowalem dla nich dawno temu na slasku. Co prawda firma wtedy zaczynala, w zasadzie sieci kladlismy z kolegami od zera. Cos sie pewnie zmienilo, ale na gorze ludzie ci sami. I sposob dzialania ten sam. Odradzam ! I to szczerze.
Mam UPC, z ktorym nie jestem zwiazany zawodowo :) polecam i to bardzo. Obecnie mam neta 50 Mb/s Smiga ze az milo.
Aaa no i te "lacza symetryczne" tez znam ;)
W Kato, 90% sieci po przenoszeniu szkrzynek z urzadzeniami z piwnic na pietra zyskalo takie cusie
http://www.telef.pl/sklep/img/p/1329-1329-large.jpg na kazdej zylce :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1751972433-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
Niestety testowane na WiFi 54mbit.
Na laptopie z "enką" i stacjonarnym na kablu mam symetryczne 30mbit
Koszt - 79zł
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1752030751-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
net darmowy, członkostwo w stowarzyszeniu: 30zł miesięcznie
Po GSM Plus:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1753850091-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1753850091.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1754137581-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1754137581.png)
0 zł (własna radiolinia do firmy).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1748068388-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
UPC, niby 25 mbs
To i tak nieźle, ja mam w UPC "niby" 50/5 Mbps, a realnie 22/5.
Być może to kwestia WiFi, ale na razie nie chciało mi się sprawdzać połączenia na kablu.
Z ogólnopolskich to dialog, multimedia i netia.
____________________
deweloperzy warszawa (http://www.sgi.pl/mieszkania,warszawa)
A to od mnie z domu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1757022454-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1757022454.png)
A to od mnie z domu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1757022454-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1757022454.png)
Ogieeeeeń! :razz:
Normalnie muszę się mocno trzymac, bo mnie z butów wyrywa :d
Dostałem dzisiaj modem / router LTE Samsung GT-B3800 z Plusa do potestowania.
Test zrobiony przed chwilą w Zielonej Górze (zasięg LTE na '3 kreski' z czterech możliwych:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1757772578-1.png
źródło (http://www.speedtest.net/result/1757772578.png)
Całkiem miło to działa.
26euro/miesiąc... i o ile up się zgadza to down powinien być o 6Mb/s szybszy
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/1758047231-1.png
źródło (http://www.speedtest.net)
Netia obnizyla teraz ceny i za lacze 20 lub maxymalna predkosc mozliwa do 20 chca 45zl. Ktos mial doswiadczenie z Netia? Bo wydaje mi sie to atrakcyjna oferta
Netia obnizyla teraz ceny i za lacze 20 lub maxymalna predkosc mozliwa do 20 chca 45zl. Ktos mial doswiadczenie z Netia? Bo wydaje mi sie to atrakcyjna oferta
Netia to loteria, są rejony gdzie sobie ludzie chwalą i złego słowa powiedzieć nie dadzą, a są rejony gdzie od pierwszego dnia mażą o jak najszybszym rozwiązaniu umowy.
Jeśli nie masz ciekawszych alternatyw spróbowałbym się rozeznać w okolicy gdzie ma być świadczona usługa.
I przede wszystkim czy na swoich łączach czy na łączach TP.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/2232520592-2.png
źródło (http://www.speedtest.net)
Okazuje sie ze maja u mnie swoich laczy wiec po TePsie by moglo isc. Z tym ze musialbym specjalnie gniazdko tepsy zakladac i pewnie placic za linie. Takze cos chyba jednak nie sprawdze Netii. Maly wybor mam cholera. Mimo mieszkania w taK duzym miescie. Troche to smieszne. Osiedlowa siec za 45zl daje 8Mb lacze. Toya chce 50zl za 30mb bo jest jakas promocja na 10 miesiecy. Multimedia też nie dzialaja w mojej okolicy a neostrada jest za droga skoro zadaja 45zl za 10mb. Netia naprawde dobrze wypada ale co z tego.... Chyba bedzie trzeba Toye wzias na rok i przeczekac. Moze sie cos ruszy
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.