Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : D300 - tryb seryjny zwalnia na RAWie



misiaczyk
30-01-2012, 00:14
Witam,
szukam porady dlaczego w moim d300 ilość klatek/s w trybie CH jest znacząco mniejsza gdy zapisuje na RAW niż na JPG czy TIFF ? Porównywałem z innym d300, w którym ten problem wogóle nie wystęuje, a szkła i karty CF były te same.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

wer
30-01-2012, 00:18
A wymieniałeś karty między body? I tam raw był 14 bit czy 12? I jak u Ciebie?

Jacek_Z
30-01-2012, 00:54
Zaznajomić się z instrukcją body.
RAW w 14 bitach i ... tajemnica wyjaśniona.

Anion
30-01-2012, 15:53
NEF-y są z natury cięższe od jpg-ów i szybciej zapychają bufor aparatu. W zależności od ustawień body (ustawione samo nef, lub nef +jpg, czy nef jest 12 czy 14 bit, ustawienia kompresji - stratna czy bezstratna, odszumianie i coś tam jeszcze) szybciej lub wolniej zapychasz jego bufor a i transmisja na kartę trwa dłużej bądź krócej w zależności od wspomnianych wcześniej ustawień. Stąd biorą się różnice w fps.

Jacek_Z
30-01-2012, 16:12
Anion - D80 i D300 się różnią. Nie przenoś swoich doświadczeń z jednego body na drugie. Generalnie to się można z twoim uwagami zgodzić, tylko ..... i tak nic nie zrobisz jak będzie NEF 14 bitowy. Ustawiaj sobie kompresje, odszumianie itd jak chcesz, nie zrobisz zdjeć w serii z dużą prędkością.

Jatin
30-01-2012, 21:23
Panowie czy my rozmawiamy o buforze czy to ilości klatek na sek.? Bo chyba mylicie pojęcia, po przestawieniu na 14bitowe NEFy ilość możliwych do zapisania zdjęć w buforze się nie zmienia (przy moich ustawieniach jest to 12 klatek) bez względu czy NEF jest 12 czy 14 bitowy. Natomiast prędkość spada z 7 do 2.5 klatki/s.

Jacek_Z
30-01-2012, 21:31
No i o tym ja mówię.