PDA

Zobacz pełną wersję : Forum Fanatyków D70



Anonymous
14-06-2005, 00:28
Dlaczego Forum Użytkowników Nikna przeradza sie w Forum Fnatykow D70?
Każda proba przedstawienia oczywistych wad i ograniczeń D70 skazana jest na potepienie.

Pozdrawiam:
Andrzej

adik
14-06-2005, 00:30
Taki juz los gwiazd w tym swiecie (D70) :))) Maja swoich fanatykow :D

gmoszkow
14-06-2005, 00:31
Ależ skąd Andrzeju

Jest wątek co nas wkurza w D70, jest wątek o błedach softwarowych, jeśli chcesz zacząć nowy to śmiało.

Z uprawnieniami moderatora będę takiego wątku bronił. No chyba, że ktoś go skasuje.

Zresztą jest też wątek o D2X, który sam rozpocząłem, może nie pisząć explicite, że nie do końca jestem zadowolony z D70, ale to miałem na myśli.

Pozdrawiam

Grzegorz

ALF
14-06-2005, 00:49
jest parę postów o przewadze F70 nad D70 :P

Anonymous
14-06-2005, 01:07
jest parę postów o przewadze F70 nad D70 :P

Niestety Alfie jesteśmy w zdecydowanej mniekszości.

Pozdrawiam:
Andrzej

gmoszkow
14-06-2005, 01:20
Andrzeju

To kolejny wątek w którym Ci odpowiem.

F70 jest lepszy od D70 w milionie rzeczy

niestety jednocześnie prawdą jest, że

D70 jest lepszy od F70 w milionie rzeczy

To zależy dla kogo i do czego.

Grzegorz

PS. właśnie licytuję sobie F100 na ebayu - teraz można wyrwać za 400-500 USD w dobrym stanie.

Anonymous
14-06-2005, 01:27
Pozwole sobie zgodzic sie z Tobą - mam dokladnie taki sam pogląd - daleki jestem od krytykowania fotografii cyfrowej, ale dostrzegam tez jej wady i ograniczenia.
Choiciaz co do tych milionów to nieco przesadzileś.:)

Pozdrawiam:
Andrzej
ps. niedawno na allegro nowiutenki F100 ze Stanow sprzedano za 2250 zl

Jacek
14-06-2005, 02:02
Dlaczego Forum Użytkowników Nikna przeradza sie w Forum Fnatykow D70?
Każda proba przedstawienia oczywistych wad i ograniczeń D70 skazana jest na potepienie.

Pozdrawiam:
Andrzej
To proste. Jest nas tu najwięcej. Z drugą tezą pozwolę sobie się nie zgodzic. Jest wiele krytycznych wątków. Ale przecież nie będę na funty je..ał aparatu na który wydałem (wraz z kartą w zeszłym roku) ponad 7 tys. zł. Szukam w nim tylko pozytywów. A trochę ich jest.
Bronimy GO jak niepodlegóści Ojczyzny. :lol:
Nasza krwawica :D . Ot co!!

Paradox
14-06-2005, 08:34
Oj watków o problemach z D70 bylo jakis czas temu bardzo duzo. Do dzis pokutuje wsrod ewentualnych nabywcow przeswiadczenie, ze kazdy model ma problemy z FF/BF, krzywo wklejona matryce, niedoswietla itp.
To o czym piszesz to chyba nie fanatyzm, a bardziej przesyt. I chec uswiadomienia nowym wlascicielom D70, ze kiedy juz sie ma takie narzedzie w reku trzeba przyzwyczaic sie do jego wad, naczyc sie je omijac i cieszyc fotografia. D70 ma wady, ale kazdy aparat je ma.
Ciagle walkowanie tematu polecam tylko osobnikom o zacieciu cierpietniczym.
A to,ze temat D70 jest tak czesto poruszany to kwestia liczby jego uzytkownikow .
Poza tym wydaje mi sie jednak, ze wiecej jest postow o wadach D70 niz o jego zaletach.

Ponury_Kosiarz
14-06-2005, 08:37
To jest forum uzytkownikow Nikona, a nie fanatykow. Sam mam D70 i F70. ALF, nie jestes sam :D

c2h5oh
14-06-2005, 08:48
To jest forum uzytkownikow Nikona, a nie fanatykow.
Jesli fanatykow to tylko fotografii.
A co do D70 to jest to dobry aparat, ale nie kupuje szkiel tylko do cyfranek nie z jakiegos kaprysu - jak juz bedzie optyka bede mogl pomyslec o drugim body. zdecydowanie analog. zdecydowanie manual.

szymony
14-06-2005, 17:21
Dlaczego Forum Użytkowników Nikna przeradza sie w Forum Fnatykow D70?



Zawsze tak było. To forum powstało chyba jako rozwinięcie forum użytkowników D70.
I tak jest o niebo lepiej niż rok temu, wtedy analogi można było na palcach jednej ręki policzyć.
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=220

Kaleid
14-06-2005, 17:43
Oczywiscie :) Dostajemy dziesiatki maili od Talibów, ktorzy chcą wynajac naszych speców od indoktrynacji i ideologii :)

szymony
14-06-2005, 17:52
Oczywiscie :) Dostajemy dziesiatki maili od Talibów, ktorzy chcą wynajac naszych speców od indoktrynacji i ideologii :)

A od wielbicieli pewnej stacji radiowej to już nie :shock: Szkoda oj szkoda, jakie to by dawało mozliwości :mrgreen:

Campo
14-06-2005, 21:14
Gorzej, to nie forum fanatykow tego czy tamtego, to forum posiadaczy tylko D70... jak ktos probuje sie wyrwac z czyms innym to i tak go nikt nie slucha :(

BartekIgnasiak
14-06-2005, 21:15
Gorzej, to nie forum fanatykow tego czy tamtego, to forum posiadaczy tylko D70... jak ktos probuje sie wyrwac z czyms innym to i tak go nikt nie slucha :(

bzdura.......

Campo
14-06-2005, 21:29
Szkoda, ze to nie jest bzdura....

kacperek
14-06-2005, 21:32
Szkoda, ze to nie jest bzdura....

Wybacz Campo ale sporo osob ma tutaj cos innego niz D70 i ja tez nie widze problemow.

groseb
14-06-2005, 21:37
Campo to w cale nie tak.
W skrócie większość posiada D70 i jeśli ktoś się nie wypowiada o innym
sprzęcie to morze go nie zna i nie wypowiada się.
A ogólnie to forum o Nikonie.

Campo
14-06-2005, 21:46
Wiem, ze ogolnie to forum o Nikonie, ale poniewaz wiekszosc tutuaj osob posiada D70, wiec... tak samo sie stalo chyba. Rozumiem, jesli pada pytanie sprzetowe dotyczacego czegos pokroju CP - wiadomo, ze nikt nie odpowie, skoro nikt tutaj nie uzywa.
Ale czesto padaja pytania ogolne, na temat fotografii i jesli nieopatrznie autor wygada sie, ze uzywa czegos gorszego niz D70.... po prostu odnosze wrazenie, ze wtedy nikt nie bierze takiej osoby na powaznie, bo skoro ma amatorski aparat to i tak nie ma pojecia co z nim robic, a juz na fotografii nie zna sie wogole. Wiec po co z takim dyskutowac...
Ot takie moje wrazenie.

Dzisiaj wogole jest zly dzien :(

groseb
14-06-2005, 21:57
Spoko ja też dziś nie miałem rewelacyjnie.
Ale do sprawy,osobiście uważam że to czym robisz niema znaczenia a liczy się tylko efekt
końcowy .
Znam faceta który foci Smieną od wielu lat i strasznie lubię oglądać jego prace.

ALF
14-06-2005, 23:16
Campo, spójrz na moją stopkę...zobacz czym robi np. gall...jest też młodzież np imago...i wielu innych...są też tacy co oprócz D70 posiadają inne cykadełka, są też tacy, którzy posiadają D70 i kupują lub zamierzają kupić analog, albo nawet manual, śa tu i tacy, którzy robią zenitami, pentaconami, minoltami, pentaxami, a nawet canonami :wink: że o mamiyach nie wspomnę :P

czarny
15-06-2005, 01:09
"Fanatycy" :D

Jakie same d70? Ktos tu chyba czytac nie potrafi.

Sadzisz, ze 1605 osob zarejestrowanych posiada tylko d70 :D .. co do wytykanych bledow tego sprzetu to jest ich cala masa. Stale sie powtarzaja. Krotkowzorcznosc tyz problem.

Kriss
15-06-2005, 04:07
No już chyba wszystkich producentów wymieniłeś... a o mojej Mirandzie EE nic.. ani słowa. A ja z tego cacka w 100% manualnego jestem dumny .... ooooo jak bardzo. D70 musiałaby mieć w nowej wersji softu funkcję zdjęć rentgenowskich o wysokim odwzorowaniu Ciała przypadkowych modeli.... :lol: co by się zbliżyć w rankingu na jedną długość.
Kilka tygodni temu szukałem dekielka do body... w jednym z bardziej uznanych sklepów wrocławskich, goście cmokali nad Nią ze 20 minut... niestety nic nie dobrali.. a na koniec po moim... "i tak dziękuję" usłyszałem " to my dziękujemy, rzadko mamy przyjemność obcowania z taką ślicznotką" (i bynajmniej nie o mnie chodziło... :D i niektórzy forumowicze wiedzą do czego piję- no oczywiście do LUSTRA :oops: ).
D70 lubię.... a MIRANDĘ ... cenię, bo do wyższych celów ją stworzono i może kiedyś posiądę zdolność wykorzystania jej "duszy"...
Tak więc chyba trochę z tym parciem na D70 to przesadziliście... :cry: a i zapomniałbym jedynie wspomnieć, że od D70 cenię jedynie mniej Eosa 30 i rozważam możliwość oddania go do ADOPCJI... no wiecie jak to jest jak rodzina się zbyt wielodzietna staje... nie ma już gdzie tego potomstwa magazynować, o noszeniu przy sobie nie mówiąc... ale tu to ALF może powiedzieć więcej! Bo ja to co naj....:mrgreen:

szymony
15-06-2005, 07:41
Campo - Chyba troszkę przesadzasz. Osobiście też nie posiadam D70, choć często z takowego korzystam. Mam za to między innymi Moskwę 5 rocznik 1956. I nie jest mi tu źle, nie czuję się szykanowany. A że dużą część postów trzeba czytać i pisać pod kątem użytkownika D70, cóż take życie.

irekka
15-06-2005, 08:48
Z racji tego, że posiadałem CP wielokrotnie starałem się odpowiedzieć na pytania dotyczące coolpixów - Twoja wypowiedź jest w tym momencie krzywdząca - po co odpowiadam na pytania, skoro potem Ty piszesz, że nikt na nie nie odpowiada. Mam zmienić nicka na "nikt" ? (-:

Kekacz
15-06-2005, 11:56
Ja foce nawet canonem i nikt mi tu pół złego slowa nie powiedzial, inna sprawa, ze jesli mialbym jakies pytanie o canoneta to tutaj bym go nie wystawial :D

Czornyj
15-06-2005, 12:12
Rozumiem, jesli pada pytanie sprzetowe dotyczacego czegos pokroju CP - wiadomo, ze nikt nie odpowie, skoro nikt tutaj nie uzywa.
Ale czesto padaja pytania ogolne, na temat fotografii i jesli nieopatrznie autor wygada sie, ze uzywa czegos gorszego niz D70.... po prostu odnosze wrazenie, ze wtedy nikt nie bierze takiej osoby na powaznie(
Wiesz co, zanim zaczniesz sie nad sobą użalać to pomyśl sobie lepiej jak sie tu muszą czuć biedni użytkownicy D2x!!! :D :D :D

ALF
15-06-2005, 14:22
Kriss, eee...nie wymieniłem wszystkich :wink: choćby olków nie ruszyłem, leningradów, łomo, kijewów, hasselbladów, contaxów, soniaków i jeszcze wielu innych...ale miło wiedzieć, że mamy na forum taki rarytsik :wink:

a co do picia i lustra :wink: to wprowadź w profilu płeć, nie bedzie zbędnych skojarzeń :mrgreen:

sinner
15-06-2005, 14:27
jeżeli chodzi o Coolpixy to bez przesady było sporo wątków a jeśli chcesz coś wiedzieć na temat 5700 to pisz , odpowiem ... :roll:

wakosy
15-06-2005, 14:39
o rany !!!!!!!!!!!!!!!!!
nawet nie wiedziałem że stałem się "fanatykiem", gdyż kupiłem D70 :):D

Ale nie oznacza to że porzucę mojego OLYMPUSA C2100.
Rozważałem zakup cyfrowej lustrzanki i szukałem.
A to że wybór padł na Nikona a nie Canona to nie kwestia fanatyzmu tylko porównań, obserwacji, nasłuchów.
I trudno abym kupując akurat Nikona zarejestrował sie na forum Canona lub Minolty i tam szukał ludzi mających dobre i złe doświadczenia z Nikonem i chcącymi wymieniać poglądy na temat tego czy innego modelu Nikona.

MaciejKa
15-06-2005, 19:22
jeśli chcesz coś wiedzieć na temat 5700 to pisz , odpowiem ... :roll:
... i ja. Też miałem to cacko zanim przesiadłem się na... hmmm... nie wiem, czy mogę... zaryzykuję: D70.

Campo
15-06-2005, 20:02
Zostalem zakrzyczany przez desiedemdziesięciomaniaków hyhy :D

ALF
15-06-2005, 22:04
Zostalem zakrzyczany przez desiedemdziesięciomaniaków hyhy :D

ej chiba literków nie znasz :wink: ...nie D ino F :mrgreen:

Campo
15-06-2005, 22:19
Hyhy ale powiem szczerze, ze teraz z ta wiedza ktora posiadam - chetnie bym sprobowal pofocic analogiem. Tylko zadnego nie mam :(.

ALF
15-06-2005, 22:25
F70 i FG po 4 stówki chodzą, więc możesz sobie pozwolić na drobne szaleństwo :P

sinner
15-06-2005, 23:26
campo wal jak mężczyzna o jakiego coolpixa Ci chodzi?

Imago
16-06-2005, 14:05
A za stoparedziesiąt złociszów porządnego Zenita kupisz. Polecam.

Kekacz
16-06-2005, 14:11
To takiego ze zlota chyba ;-)

Ja osobiscie nie polecilbym nikomu zenita, chyba ze przez zemste.

szymony
16-06-2005, 17:43
To takiego ze zlota chyba ;-)
Lub razem z właścicielem :mrgreen:


Ja osobiscie nie polecilbym nikomu zenita, chyba ze przez zemste.

Fakt. Dobrego słowa nie da się o nim powiedzieć, chyba że sprawę rozpatrywać w kwestiach zaczepno/obronnych :mrgreen:

irekka
16-06-2005, 18:37
Zenit TTL to była moja pierwsza lustrzanka - ze świetnym szkłem. Pamietam, że kosztował 13500 i było to w roku 1981-82. Muszę stanąć w jego obronie - uzywałem go chyba z 5 lat.

Kekacz
16-06-2005, 18:44
Tez mialem kiedys zenita ttl, ale nie znaczy to ze w dzisiejszych czasach kazdy poczatkujacy musi go odrazu kupowac. Mimo pancernosci jest to sprzet zawodny, z matowka chyba gorsza niz w d70, napewno pokazujaca mniej z tego co sie znajdzie na zdjeciu. Zakres czasow tez mily nie jest. W skrocie, w tej cenie mozna kupic cos japonskiego na bagnet K lub gwint m42.

ALF
16-06-2005, 19:08
robiłem na zenitach E oraz TTL przez kilkanaście lat i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć (ograniczenia wszyscy znamy)...ani jednej awarii, zdjęcia miodzio, slajdy też fajniaste...nie żebym był jakiś dobry fotograf, ale jeśli zenita czyma d..a nie fotograf to i zdjęcia będą do d..y :mrgreen:

irekka
16-06-2005, 19:42
Nikogo nie namawiam do kupna zenita - do nikona tez nie namawiam. Każdy kupuje to na co ma ochote i na co go stać. Jasność wizjera zenita mimo ograniczonego mocno pola była wyższa niż d70 - co nie oznacza, że zenit był lepszy. A w praktice BX20, która miałem póżniej urwała się gałka od przewijania i zamontowali mi od ... Zenita (-: