Zobacz pełną wersję : Statyw - który wybrać?
Witam, przymierzam się do zakupu statywu i nie mogę się zdecydować pomiędzy dwoma modelami:
Benro A-2691 + B-1 + PU-60 + pokrowiec -> http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-2691-b-1-pu-60-pokrowiec,13250s
lub
Benro A-269 M8 + B-1 + PU-60+ pokrowiec -> http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-269-m8-b-1-pu-60-pokrowiec,9920s
Oba modele są niemalże takie same ale jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach, jeden z nich ma 5 sekcji, a drugi ma 4 sekcje ale za to jest 10cm wyższy... Który wybrać Waszym zdaniem? Czy stawiać na 5 sekcji i lepszą stabilność ale za to niższy czy może wyższy z 4 sekcjami? A może liczba sekcji nie ma większego znaczenia w tym przypadku?
Z góry dziękuję za pomoc.
astramus
29-01-2012, 21:25
A mnie się zawsze wydawało iż im więcej sekcji tym mniej stabilniejszy statyw.
elemeledutky
30-01-2012, 02:00
również tak myślałem.. brałbym ten z mniejszą ilością sekcji..
sorevell
30-01-2012, 08:57
Ja w zbliżonej cenie będę kupował Manfrotto 055XProB z głowicą 496RC2 lub 804RC2.
nie wiem czemu myślałem że im więcej sekcji tym lepiej... coś mi się musiało pomylić... co do statywu Manfrotto to jest zbyt drogi w porównaniu do możliwości, firma to nie wszystko liczy się też funkcjonalność (nie twierdzę oczywiście, że Manfrotto jest bee ale można kupić coś lepszego i tańszego w tej cenie).
sorevell
31-01-2012, 09:38
Po prostu ja inaczej podchodzę do tematu. W tej chwili stawiam na jakość wykonania, bo mam dość bajeranckich statywów za kilka stów. Ostatni taki pękł mi na mrozie w zeszłym tygodniu, dlatego tym razem kupuję Manfrotto ;)
ooo proszę, to dopiero pech, nigdy o czymś takim nie słyszałem żeby statyw pękł... mam nadzieję, że chociaż sprzęt ocalał.
Bierz ten Benro A-2691 + B-1. Głowice mają te same, a w tym modelu oprócz 4 sekcji, co jest na plus, masz opcję monopodu. Benro, to porządnie wykonane produkty. To nie jest ta chińska taniocha z bazaru. Sam mam statyw, plecak i kaburę i nic tym produktom nie mogę zarzucić.
Długi tu się z Tobą zgadzam, sam posiadam monopod tej firmy i śmiało mogę powiedzieć że to dobry kawał rury i do aparatu i do pierr... kogoś złego;P Dzięki za podpowiedzi.
pozwolicie że sie wtrącę a co sadzisie o tym statywie http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-550-ex-kb-1,9937s
Proponuję się zastanowić czy Maksymalne obciążenie [kg]: 6 Ci wystarczy... pamiętaj, że im więcej tym bardziej stabilnie, jeżeli masz do body podpięty gryp + lampa błyskowa + teleobiektyw (wcale nie musi być z najwyższej półki) to taki zestaw może spokojnie ważyć nawet 5 kg (i więcej oczywiście). Tak więc jak coś kupować to z rozwagą... ja do swojego benro wybrałem głowicę która ma udźwig 12 kg... wcale nie znaczy że tyle udźwignie ale jest większa szansa że się nie przekręci jak zawieszę na to 6kg. Ogólnie czytając i oglądając różne prezentacje o głowicy B-1 wydaje się całkiem sensownym zakupem lecz więcej napisze za miesiąc jak to kupię i sprawdzę na własnej skórze:)
myslę że powinno wystarczyć bdy to d200, statyw potrzebny na górskie wycieczki itd wiec gripa raczej odpinam bo zajmuje miejsce, lampy też nie biore a szkła to 35 1,8 s 10-20 oraz 80-200 af-s:)
Jak w góry, to nie wiem, czy nie przyciężki. Osobiście preferuję nogi na zaciski obrotowe niż na zatrzaski. W góry wolałbym chyba coś w tym stylu: http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-268-m8-bez-glowicy-pokrowiec,10646s
Mniejszy po złożeniu i lżejszy, a głowicę można sobie wg potrzeb dobrać. Ja kupiłem Sirui. Niedroga z dużym udźwigiem i ma 6 lat gwarancji.
Długi a jaki dokładnie masz model??
Jeśli chodzi o głowicę, to Sirui K10X: http://fotozakupy.pl/glowica/sirui-glowica-kulowa-k-10x,14535s,
natomiast statyw, to Benro A-198 n6: http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-198-n6-pokrowiec,8170s
Paweł Krystek
09-02-2012, 16:42
Ja właśnie odebrałem przesyłkę (DHL) z HK z zestawem Benro C2570F (flips) z głowicą B-2 (przesyłka z HongKongu szła 3 dni!!!) Szybciej niż u nas. Pierwsze wrażenie (rewelacja). Wysokość do mojego wzrostu idealna (bez rozkładania kolumny centralnej) - wizjer na wysokości oczu. Mechanizm wypinania płytki zabezpieczony przed wypadnięciem. Po testach w terenie napiszę więcej.
4kfoto, poszalałeś i poszedłeś na bogato:) niemniej jednak fajny zestaw wybrałeś... B-2 robi wrażenie:)
Paweł Krystek
09-02-2012, 23:34
4kfoto, poszalałeś i poszedłeś na bogato:) niemniej jednak fajny zestaw wybrałeś... B-2 robi wrażenie:)
Wiesz, z budżetem początkowo zaczynałem od 400zł, ale im więcej oglądałem i czytałem, tym bardziej stwierdzałem, że statywu nie będę za szybko zmieniał i wybrałem wersję jw.
Priorytetem było w kolejności: waga (carbon), 3 sekcje, wysokość ok. 150cm (do płytki) bez rozkładania kolumny, udźwig, no i czytając opinie nie tylko u nas, jakość wykonania i ewentualny support w części zamienne. Gdy odrzuciłem wszystkie inne propozycje, to wyszło mi, że to ten Benro (myślałem o głowicy B1, ale w zestawie była B-2). Niekoniecznie zależało mi na długości po złożeniu (i tak będę go głównie mocował do plecaka), bo jest on dość spory - ok. 73 cm z głowicą. Nie zawiodłem się natomiast na stabilności i szybkości rozkładania (dzięki flipsom), no i jakości wykonania.
Ponadto mam (przynajmniej w to wierzę) 3 lata supportu (gwarancji), tzn. przy małych awariach gdzie sam mogę to naprawić, przesyłają mi część zamienną (bezpłatnie), przy grubszych (musiałbym wysłać, ale to raczej wykluczam, ponieważ aż tak chyba go nie sponiewiera ;-)).
Mam w planach zapup statywu do zastosować czysto amatorskich, jako że nie spodziewam się wiele z niego kożystać, nie chcę inwestować w "full wypas".
Upatrzyłem sobie statyw Fotopro http://www.fotopro.pl/produkt/statyw_mga-584_z_glowica_kulowa_fph-52q_58.html
Czy może ktoś się wypowiedzieć coś na temat tej firmy a najlepiej o powyższym modelu? Czy warte są zainteresowania?
Paweł Krystek
14-02-2012, 10:16
najlepszy dla mnie jest manfrotto
Super-merytoryczna wypowiedź ...
adolfik9501
14-02-2012, 10:19
Mam w planach zapup statywu do zastosować czysto amatorskich, jako że nie spodziewam się wiele z niego kożystać, nie chcę inwestować w "full wypas".
Upatrzyłem sobie statyw Fotopro http://www.fotopro.pl/produkt/statyw_mga-584_z_glowica_kulowa_fph-52q_58.html
Czy może ktoś się wypowiedzieć coś na temat tej firmy a najlepiej o powyższym modelu? Czy warte są zainteresowania?
Firma nowa na naszym rynku (kuknij (http://www.optyczne.pl/4495-nowo%C5%9B%C4%87-Fotopro_-_nowa_marka_statyw%C3%B3w_w_Polsce.html)), więc za dużo informacji od użyszkodników nie ma. Generalnie statywy nie powinny odbiegać od produktów Benro. Mając do wyboru Sherpę 600 za >300 i ten statyw wybieram Fotopro.
najlepszy dla mnie jest manfrotto
Wypowiedź typu: Jedyne samochody to VW ;) Są lepsze samochody od VW, jak i są lepsze statywy od Frotki.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.