PDA

Zobacz pełną wersję : Podpis zdjęcia-automatyzacja



foto4deg
29-01-2012, 14:19
Męczę się i męczę, więc aby sobie ulżyć pytam: jak zautomatyzować kwestię podpisu na zdjęciu? Chodzi o to, żeby podpis był zawsze np: w dolnym lewym roku zdjęcia, o czcionce X, kolorze y itp.

m-a-r
29-01-2012, 14:34
w IrfanView jest taka opcja, podobnie w LR i FSviewer. W tych dwóch ostatnich możesz wrzucić jako podpis tekst lub grafikę i ustawisz stopień ich przeźroczystości

RobertMiernik
29-01-2012, 14:39
Dowolnym programem, czy jednak wolisz porady dotyczące programu, którego używasz?

foto4deg
29-01-2012, 14:39
Dowolnym, aby było szybko i skutecznie.

foto4deg
29-01-2012, 14:48
w IrfanView jest taka opcja, podobnie w LR i FSviewer. W tych dwóch ostatnich możesz wrzucić jako podpis tekst lub grafikę i ustawisz stopień ich przeźroczystości

Ok, znalazłem, dzięki.

FHR
30-01-2012, 14:05
Można nagrać akcję w Photoshopie.

1. Jeśli nie mamy widocznego okienka "actions", klikamy Windows --> Actions.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img205.imageshack.us/img205/6528/29133924.jpg)

2. Klikamy "Create new action". Wyskoczy okienko, w którym nazywamy naszą akcję i definiujemy klawisze skrótu, którymi będziemy ją uruchamiać. Następnie klikamy "record". Od tego momentu program zapamiętuje to, co zrobimy z obrazem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/img580/2346/62216274.jpg)

3. Po zakończeniu klikamy "Stop playing/recording". Od tej chwili w programie po wciśnięciu Ctrl+Shift+F9 program w prawym dolnym rogu edytowanego obrazu będzie ustawiał podpis "Zdjęcie: Eustachy Fotograficzny".


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/5827/60251439.jpg)

qbanczyk
30-01-2012, 14:33
Akcję w ps można kończyć zapisaniem zdjęcia, wtedy od razu przeskakuje się do drugiego i samo dodawanie podpisu polega tylko na klikaniu "play"

foto4deg
30-01-2012, 15:00
Można nagrać akcję w Photoshopie...
Dzięki za ładną rozpiskę :) Z pewnością dziś wypróbuję.

Vargas
31-01-2012, 00:31
W Lightroom za cholere nie mogę tego znaleźć

marszull
31-01-2012, 01:06
W Lightroom za cholere nie mogę tego znaleźć

ktorego masz LR?
jak 3 to szukaj przy eksporcie zdjec, zakladka watermarking

bialogardzianin
31-01-2012, 09:43
...3. Po zakończeniu klikamy "Stop playing/recording". Od tej chwili w programie po wciśnięciu Ctrl+Shift+F9 program w prawym dolnym rogu edytowanego obrazu będzie ustawiał podpis "Zdjęcie: Eustachy Fotograficzny"...

Widzę na zrzucie ekranu tego punktu, że masz fajną akcję anglojęzyczną (spolszczony tytuł "podpis", reszta ang.) składającą się z min. 5 czynności. Gdzie taką można namierzyć? Jest szansa wysyłki mailem?

FHR
31-01-2012, 11:29
Akcję sam zatytułowałem "podpis", a czynności nazwane są po angielsku, bo to anglojęzyczna wersja programu. Sama akcja stworzona w kilka sekund na potrzeby prezentacji w tym wątku, nic specjalnego. Naprawdę chcesz, żebym to wysyłał? ;)