PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień ósmy: 19-25 lutego 2007



admin
26-02-2007, 00:06
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/8/01.jpg)


2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/8/02.jpg)


3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/8/03.jpg)


4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/8/04.jpg)


5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/8/05.jpg)


6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/8/06.jpg)


7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/8/07.jpg)


8.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/8/08.jpg)



Tyle w ósmym tygodniu. Zapraszam do głosowania...
ZAPOMINALSKIM PRZYPOMINAM O KONIECZNOSCI USUNIECIA EXIF'A!!!

Dyziek
26-02-2007, 00:08
Głos oddany:-D

jolcia
26-02-2007, 00:12
Jestem zmartwiona brakiem zdjęcia jakubsa. A może jest? hm... czyżbys odszedł od swojego rozpoznawalnego stylu?

jm
26-02-2007, 00:15
no to po raz pierwszy formuła konkursu nie pozwala mi oddać głosu - mam dwóch równych faworytów - każdy z innej "parafii", obaj jednakowo świetni - ale wrzuceni do jednego tygla - nie pozwalają honorowo zdecydować który lepszy! Raczej nie zagłosuję a za tydzień jedynie sprawdzę, które zostało numerem jeden, a które numerem dwa - bo innego rozwiązania w ogóle nie biorę pod uwagę...

admin
26-02-2007, 00:21
Zdaj sie na los. Zawsze tak robie gdy nie moge sie zdecydowac :)

jm
26-02-2007, 00:22
wiesz ale to byłoby niesprawiedliwe dla obu zdjęć.....

admin
26-02-2007, 00:26
Pozostaniemy przy swoich zdaniach ;)

odie83
26-02-2007, 00:32
zadecydowało pierwsze wrażenie...
z żalem patrzę teraz na całą równie świetną resztę, ale i tak nie zmieniłbym teraz zdania.

jolcia
26-02-2007, 00:36
Ja też miałam dylemat i spośród 2 wybrałam trudniejsze do uchwycenia ujęcie. Cieszy, że poziom wyższy niż ostatnio.

Jacek_Z
26-02-2007, 00:40
Zdaj sie na los. Zawsze tak robie gdy nie moge sie zdecydowac :)

postulowałem mozliwośc oddawania nawet trzech głosów. Regulamin tego nie wyklucza. To by spłaszczyło wyniki, ale tez uczyniło bardziej sprawiedliwymi. Są tygodnie gdzie dałbym i tak jeden głos.

Ten tydzień jest zdecydowanie lepszy. Jeszcze sie zastanawiam na co zagłosować.

Ludmar
26-02-2007, 00:47
wybór nie jest w tym miesiącu prosty ale wybrałem, wydaje mi się ze 2 zdjęcia z 8 zbiorą najwięcej głosów ;)

admin
26-02-2007, 00:48
Jacku, przypominam: glosujemy na ZDJECIE tygodnia. Nie na ZDJECIA. To moim skromnym zdaniem najlepiej oddaje dlaczego oddajemy glosy na JEDNO zdjecie :)

jchyra
26-02-2007, 00:58
gdybym miał stawiać trzy krzyżyki pewnie do samego rana nie wiedziałbym co wrzucić do urny :-)

jakubs
26-02-2007, 01:26
Jestem zmartwiona brakiem zdjęcia jakubsa. A może jest? hm... czyżbys odszedł od swojego rozpoznawalnego stylu?

nie, nie ma mojego zdjecia :(... tak jak napisałem w końcówce poprzedniego tygodnia; zmęczyłem się trochę, bo trzeba dodać,iż poza pierwszymi dwoma tygodniami starałem się, żeby wysyłane zdjęcia były maksymalnie świeże i nieco mnie to wydrenowało......., a poza tym trochę zabalowałem dziś na wernisażu kolegi :)

sailor
26-02-2007, 02:40
glos oddany ... foty lepsiejsze niz tydzien temu .. ale od razu mialem faworyta :)

bukowy dziad
26-02-2007, 02:55
hehe, szkoda, ze szklo idzie na handel:)

jasiu102
26-02-2007, 08:35
hehe, szkoda, ze szklo idzie na handel:)

hahaha dokładnie ale zamiana na coś krótszego może przynieść nowe odkrycia
w tym tygodniu 4 dobre zdjęcia, a dwa zrobił by mój sześcioletni bratanek

madmips
26-02-2007, 09:30
też miałem dylemat, ale głos oddany...

Złociu
26-02-2007, 10:01
W przeciwieństwie do poprzednich tygodni, problemu z wyborem nie było, pierwsze wrazenie jest najlepsze :)

P.s. zawsze lubiłem dynamiczne ujęcia ;)

żółto-czarny
26-02-2007, 10:05
wybór nie jest w tym miesiącu prosty ale wybrałem, wydaje mi się ze 2 zdjęcia z 8 zbiorą najwięcej głosów ;)
Też mi się tak wydawa :) Ale na podium może być też 6. Ciekawe, czy tym razem zgadnę?

andrzej_laskowski
26-02-2007, 10:41
To ja znów, jak tydzień temu, pozwolę wyrazić tu swoja opinę. Za którą, jak zwykle, z góry przepraszam.:)
I tak:

1- Szaro, buro i ponuro. Z ładnym niebem, słońcem, zielonymi drzewkami i odrobinę bardziej symetrycznie to jeszcze by uszło, ale tak to słabe po prostu.

2- Mewka jaka jest każdy widzi.

3- Sobie taka fotka, choć bielizna trochę ją ratuje.:)

4- Trudno o coś mniej ciekawego. Bez tematu, bez wykonania, bez sensu.

5- Kwiatki to wdzięczny temat, ale tu dominuje szare niebo. Słabo skadrowane i światełko niedobre było. Kwiatki, które raczej przygnębiają. A nie o to chyba chodziło?

6- Czy to dziecko rzuca w gołębie pomarańczami? ;) Sobie takie co najwyżej. Nazbyt chaotyczne i technicznie tez niebardzo.

7- Taki sprzęt (brony?) sam w sobie ciekawy całkiem. Ale trzeba by jeszcze kadru bez śmieci (gałęzi) na pierwszym planie. No i do tego to drzewo.

8- A to fajne jest. Takie coś z niczego. Niby krzesła tylko, ale za to jak fajnie pokazane. Choć technicznie bym sie czepiał. Tło za bardzo mi prześwituje. Chyba lepeiej aby było całkiem czarne, lub bardziej widoczne. Ale tylko tak się czepiam, ogólnie fajne jest.


Ogólnie z żalem stwiedzam że poziom bardzo niski. Można by sie spodziwewać po kilkuset użytkownikach (nierzadko profesionalistach) choć kilku ciekawych klatek. Widać jednak taka zabawa ich nie interesuje. A szkoda.
Ja również ostatni raz się przyłączam i odtąd będę uważnym obserwatorem.

Pozdrawiam i sorki jeśli się ktoś uraził moją (nic nie znaczącą ) opinią.

elmo
26-02-2007, 11:37
trzeba czekać na takie ujęcie...
rozmyślania o pewnej fotografii...

jm
26-02-2007, 11:41
trzeba czekać na takie ujęcie...
rozmyślania o pewnej fotografii...


prawdopodobnie wcale nie trzeba czekac - dobrze ustawic modela, nieco przekupic - i robi się samo;)

takie rozmyślania o pewnej fotografii;) niekoniecznie tej samej;);)

Karrlos
26-02-2007, 12:26
Ogólnie z żalem stwiedzam że poziom bardzo niski. Można by sie spodziwewać po kilkuset użytkownikach (nierzadko profesionalistach) choć kilku ciekawych klatek. Widać jednak taka zabawa ich nie interesuje. A szkoda.
Ja również ostatni raz się przyłączam i odtąd będę uważnym obserwatorem.



Czyli równasz w dół? - czy to dobre podejście ??

Ja bym chętnie jeszcze Twoje prace pooglądał i innych którzy nie publikują też.

Kiedyś swoje tez podrzucę, jak będę chociaż trochę zadowolony.

żółto-czarny
26-02-2007, 13:17
andrzej_laskowski, wszystko się zgadza, ale na 2. to chyba nie mewka jest :mrgreen:
Co do tego nieba, to niekoniecznie musi być błękitne, słoneczne i z obłoczkami. Może być też np. "groźne", pełne kłębiących się jaśniejszych i ciemniejszych chmur. Ważne żeby było "jakieś" - tutaj faktycznie nie jest.

andrzej_laskowski
26-02-2007, 13:30
[quote=żółto-czarny;231163]... ale na 2. to chyba nie mewka jest :mrgreen:
... quote]

Młoda "mewa pospolita". Morzesz wierzyć na słowo.

jasiu102
26-02-2007, 13:37
To ja znów, jak tydzień temu, pozwolę wyrazić tu swoja opinę. Za którą, jak zwykle, z góry przepraszam.:)
I tak:


5- Kwiatki to wdzięczny temat, ale tu dominuje szare niebo. Słabo skadrowane i światełko niedobre było. Kwiatki, które raczej przygnębiają. A nie o to chyba chodziło?

.


Ogólnie z żalem stwiedzam że poziom bardzo niski. Można by sie spodziwewać po kilkuset użytkownikach (nierzadko profesionalistach) choć kilku ciekawych klatek. Widać jednak taka zabawa ich nie interesuje. A szkoda.
Ja również ostatni raz się przyłączam i odtąd będę uważnym obserwatorem.

Pozdrawiam i sorki jeśli się ktoś uraził moją (nic nie znaczącą ) opinią.

a moze powinienes nazywac się wojewódzki. Skąd możesz wiedzieć o co chodziło autorowi zdjęcia nr 5, że robisz ładne ptaszki w locie to nieznaczy że kwiatki musza być wesołe. To zdjecie własnie ma fajny klimat przez to że brakuje swiatla a niebo jest pochmurne.

holka
26-02-2007, 13:52
hola hola panowie, pelna krytyka/pelne pochwaly kazdego ze zdjec powinny byc po zakonczeniu glosowania na dany tydzien a nie w trakcie trwania glosowania...

andrzej_laskowski
26-02-2007, 14:02
hola hola panowie, pelna krytyka/pelne pochwaly kazdego ze zdjec powinny byc po zakonczeniu glosowania na dany tydzien a nie w trakcie trwania glosowania...

Ja tam nie widze powodu aby o pracach nie dyskutować przed ich oceną.
Przeciez to normalne że w trakcie konkursu ( np rozdania Oskarów, hehe porównanie mi sie udało) rozmawia sie o poziomie wystawionych "dzieł".
Jasiu, gdzie mi tam do Wojewódzkiego, poza tym on nie przeprasza z góry za to co mówi.

adrian
26-02-2007, 14:02
Hym... dałem radę zagłosować, ale nie było łatwo wybrać ;)

bukowy dziad
26-02-2007, 14:43
prawdopodobnie wcale nie trzeba czekac - dobrze ustawic modela, nieco przekupic - i robi się samo;)

takie rozmyślania o pewnej fotografii;) niekoniecznie tej samej;);)

eee...Karolina, po co przekupywac krzesla?:D:D

tml
26-02-2007, 16:02
hola hola panowie, pelna krytyka/pelne pochwaly kazdego ze zdjec powinny byc po zakonczeniu glosowania na dany tydzien a nie w trakcie trwania glosowania...

hmm, fakt, że się komuś któreś zdjęcie podoba lub nie, nie powinien chyba wpłynąć na "anonimowość" autorów zdjęć, albo głosy innych osób. A dyskusja przed zakończeniem głosowania przynajmniej wnosi coś więcej, niż posty w stylu "cześć, zagłosowałem, fajnie jest" ;)
A tak w ogóle, to w tym tygodniu wybrać było dość trudno, bo poziom raczej wyrównany. Owszem zdarzały się tygodnie z super-zdjęciami, ale teraz też jest kilka interesujących propozycji... Pewnie mój faworyt jak zwykle będzie gdzieś pod koniec stawki, ale co poradzę na swój skrzywiony gust ;)

regglauda
26-02-2007, 16:14
wybralam 3-ke, bo sama gralam na ulicy i ujela mnie ta dziewczynka, a reszta nie zrobila wiekszego wrazenia...pozdrawiam

jchyra
26-02-2007, 16:18
hola hola panowie, pelna krytyka/pelne pochwaly kazdego ze zdjec powinny byc po zakonczeniu glosowania na dany tydzien a nie w trakcie trwania glosowania...
sprawa komentowania zdjęć w czasie trwania sondy to jest ogólnie temat do przedyskutowania na forum
dotyczy "pojedynków" ale też "zdjęć tygodnia" (oraz miesiąca i roku)
- plusem zakazu jest niemącenie w głowie głosującym, którzy muszą oddać głos według własnego uznania
- minusem jest to, że siada dyskusja i cała zabawa - bo po wynikach to już nie te emocje
zachęcam do luźnej dyskusji, w tej obywatelskiej inicjatywie link-> (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=231333#post231333)

jm
26-02-2007, 17:25
eee...Karolina, po co przekupywac krzesla?:D:D

Nnoo tu bym polemizowała...;)

Jak przekupisz, to lepiej się ustawią:mrgreen:

admin
26-02-2007, 17:29
sprawa komentowania zdjęć w czasie trwania sondy to jest ogólnie temat do przedyskutowania na forum

Podobnie jak jawność głosowań. Link=> (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=20113)

aTomek
26-02-2007, 19:25
Zagłosiłem - trudny wybór ale jest.

marekon
26-02-2007, 21:52
Zagłosowałem ponieważ obowiazek ,,nikonowski,,wzywał.Powiedzcie dlaczego tak mało ludzi głosuje,jest ich zwykle koło 200.Daje to jakieś 2,5% społeczności forum.Dlaczego tak jest,nie wiedzą,nie chce im się,a może jeszcze coś innego.

dobosch
27-02-2007, 00:39
Nie moge powiedziec, ze wybor nalezal do latwych.

kuzyn88
27-02-2007, 16:07
no i poszło :)

fascinatio_nugacitatis
27-02-2007, 17:41
No i wybór dokonany... Ciekawe co inni zaznaczyli, ale już wkrótce się dowiem... Mam sporo zdjęć w swoim "dorobku", robionych zwykłym kompaktem, a potem zwykłą cyfrówką (3 MP) i myślę sobie (nieskromnie), że niektóre byłyby równie ciekawe... Ależ jestem zarozumiała...przepraszam... ;)


Ps. Po obejrzeniu poprzednich edycji konkursu myślę, że poziom "ósmej" rzeczywiście jest gorszy i może tylko dlatego ośmieliłam się porównać z nim...

fottomi
27-02-2007, 18:26
Głos oddany :)

sylwan
28-02-2007, 00:12
Był dylemat miedzy dwoma zdjęciami ale wybrałem tzw. pierwsze wrażenie.

Pershing
28-02-2007, 01:06
Poszło, ale podobnie jak poprzednicy optowałbym za możliwością oddania głosów na więcej niż jedno zdjęcie.
Ten tydzień ma wyraźnie wyższy poziom no i miałem poważny dylemat między dwoma zdjęciami. Wybrałem wydaje mi się to technicznie trudniejsze do uchwycenia.

flyski
28-02-2007, 20:18
Cinżko wybrać.. jedno z trzech, to ci pech, ręką w pysk uderzy niech, kto wyrazistość widzi cech, nagrodą Żywiec Żubr lub Lech :)

jivaro
01-03-2007, 16:24
I po kolejnym głosowaniu, cały czas podoba mi się konieczność wyboru z tak różnorodnych zdjęć; gdzie często jest parę tak ciekawych że utrudniają dokonanie jedynego słusznego wyboru:), i dlatego sądzę że Admin słusznie się sztywno trzyma przyjętej konwencji...

kronos28
02-03-2007, 13:25
noo to zaglosowalem

admin
03-03-2007, 00:09
Wyniki ogloszone :)

glisek
03-03-2007, 00:13
To ja chcialem podziekowac tajemniczym glosujacym na moje jak sie okazalo "wybitne";) zdjecie. :)

ech czlowiek to samolubny jest :)

Gratuluje oczywiscie autorom zdjec z podium :)

admin
03-03-2007, 00:15
Dziekujemy, znaczy sie ja tez dziekuje i gratuluje ;)

glisek
03-03-2007, 00:17
hmmm, czyzby sie ktos wydal z tym, ze zajal miejsce na podium ? ;) :D

admin
03-03-2007, 00:22
hmmm, czyzby sie ktos wydal z tym, ze zajal miejsce na podium ?


Nie zartuj, chcialbym ;)

wampirek
03-03-2007, 00:25
Glisku, jakim znowu tajemniczym? No mi sie twoje zdjecie podobalo i zadna to tajemnica. moge tu jakas zaraz epistole wymazac na jego temat, ale chyba nie ma co :) Tez jestem ciekaw kto oddal drugi glos na zgrabiare.
Gratulacje dla najlepszych w tym tygodniu.
pzdr
irek

Keyser Soze
03-03-2007, 00:37
...a myslalem, ze hegemonia sie w tym tygodniu skonczy, bo 'krzeselka' wydaly misie ciekawszym zdjeciem od 'how much is the fish' [czy jak to tam szlo]

gratulacje dla zwyciezcy...

Ludmar
03-03-2007, 02:30
wybór nie jest w tym miesiącu prosty ale wybrałem, wydaje mi się ze 2 zdjęcia z 8 zbiorą najwięcej głosów ;)

hihi jak zwykle przepowiedziałem (już po raz szósty) pierwsze i drugie miejsce, co widać po moim pierwszym poście dotyczącym tego głosowania;)

ciekawi mnie czy publikowane zdjęcia w konkursie są tak oczywiste/banalne w ocenie że można bez problemu przewidzieć kolejność pierwszej trójki czy to ja mam takie (z natury jestem skromny) dobre oko ;) bardziej przychylam się do tej oczywistości/banalności bo z tego co zaobserwowałem kilka osób też przewidziało w poprzednich tygodniach które zdjęcie zajmie 1,2 i 3 miejsce :)
a może to kwestia gustu (fotograficznego) i sporo osób ma podobny...

jarek.b
03-03-2007, 11:06
Uff, na szarym końcu listy ale nie sam. Glisek to tak troszku raźniej jest w towarzystwie.
Dziękuję tym dwom osobom, którzy głosowali na moje zdjęcie. Cóż pewnie budziło ono w pozostałych glosujących tak samo mierne uczucia jakie mogą budzić błotniste pola w bardzo ponuro-pochmurny dzień.

Co tam, grunt to czerpać frajdę z pstrykania, kiedy wydaje się, że nie ma co pstrykać.

A tak na marginesie - 0,89% niby prawie nic ale ... prawie to nie znaczo to samo :-)

jasiu102
03-03-2007, 14:07
Uff, na szarym końcu listy ale nie sam. Glisek to tak troszku raźniej jest w towarzystwie.
Dziękuję tym dwom osobom, którzy głosowali na moje zdjęcie. Cóż pewnie budziło ono w pozostałych glosujących tak samo mierne uczucia jakie mogą budzić błotniste pola w bardzo ponuro-pochmurny dzień.

Co tam, grunt to czerpać frajdę z pstrykania, kiedy wydaje się, że nie ma co pstrykać.

A tak na marginesie - 0,89% niby prawie nic ale ... prawie to nie znaczo to samo :-)

gratuluję poczucia humory

żółto-czarny
03-03-2007, 14:23
Hegomonia foty nr 2. były przewidywalna, jednak ja zdecydowałem się na "rytmiczną" kompozycję nr 8. Ciekawe, czy autor sam cierpliwie ją ustawiał? :) Rozczarowało mnie natomiast te 11 głosów na fotę holki :( Na moim prywatnym podium zajęła III lokatę.

jchyra
03-03-2007, 21:50
3.57% !!! to jak dobre piwko, dziękuję :-)
gdybym oddał głos na siebie, było by to piwo trochę mocniejsze,
ale mój głos, co mnie cieszy, wzmocnił holkę,
dziękuję za trzy i pół procent, to w sam raz dla mnie - 54% mogłoby mnie zabić ;-)

gratuluję laureatom
napisał bym: zwycięstwa w konkursie o wysokim poziomie, ale nie mogę bo sam go zaniżałem ;-)

jm
04-03-2007, 23:54
a za tydzień jedynie sprawdzę, które zostało numerem jeden, a które numerem dwa - bo innego rozwiązania w ogóle nie biorę pod uwagę...


hehehe - a nie mówiłam!!!!
Gratulacje dla laureatów.

jakubs
04-03-2007, 23:59
ciesz się, ciesz :)
lepiej bys coś wystawiła... chyba, że już??? ;)

jm
05-03-2007, 00:09
ciesz się, ciesz :)
lepiej bys coś wystawiła... chyba, że już??? ;)

Mam niemoc twórczą nieustającą ostatnimi czasy, zatem chociaż z celności moich fotograficznych wróżb i przepowiedni się cieszę...;)

Jacek_Z
05-03-2007, 00:58
komentarz cotygodniowy:
1 - może być. Nie trafił autor na ładne światło, za to trafił na wode - lustro.
2 - fantastyczne - zasłuzony zwycięzca - i tylko by ewentualnie pomóc nie docenionemu innemu - na nie nie zagłosowałem
3 - dość dobre - tylko kompozycyjnie - kadrowanie mi nie leży.
4 - gdyby było perfekcyjnie zrobione b-w to OK, ale nie jest. Jakieś szare.
5 - czytałem wczesniejszą dyskusję - mi bez światła to nie leży.
6 - jedno z najfajniejszych w tym tygodniu. Tylko ta pomarańczowa piłka wygląda sztucznie - jest w miejscu gdzie powinna byc nieostra (przed gołębiem), a ostra jest.
7 - moze byc, fajne, spokojne, trochę za dużo gałęzi z drzewa z przodu wchodzi na to coś (brona, siewnik? - nie znam się, mieszczuch jestem)
8 - ja na to głosowałem, fajna grafika.
moje dwa typy przeszły - i to w tej kolejnosci jak myślałem

holka
05-03-2007, 01:00
hehe Jacku, no z ta pilka to tak dziwnie wyglada jakby byla przed golebiem ale byla za nim, uwierz.

Jacek_Z
05-03-2007, 01:08
może pomarańczowy ogniskuje w innym miejscu i dlatego - ja pisze jak wyglada - a nie jak było bo tego nie wiem (może sama w komputerze ja stworzyłaś? - tez to jest mozliwe - teraz wiem, że nie. A czy to by było dopuszczalne?
To kwestia tego jak kto podchodzi do zdjęc - dyskusja czysto teoretyczna, ale chętnie w dużym gronie bym podyskutował - czy dopuszczalne jest np rozmycie piłki by była bardziej naturalna w tym miejscu - albo przeniesienie jej na lewo od tego gołębia (to nie problem w PS)
Są zapewne dwa podejścia - tak było - to tak zostawić
albo tak bedzie lepiej - poprawić.
mam kolege przyrodnika - jest za opcją nr 1 - zostawiać. powiem więcej - jak wkraczała cyfra kilka lat temu to twierdził, że sie nie przyjmie u przyrodników i w takich "firmach" jak National Geographic - bo im zalezy na tym, by nie było manipulacji - i nie "wpuszczą" cyfry do swojego środowiska. Mylił się jak widać, co wiecej teraz tez ma cyfrówkę.

jasiu102
05-03-2007, 07:40
jacku z chyba zmiękła Ci rura 4-gdyby było perfekcyjnie zrobione b-w to OK, ale nie jest. Jakieś szare. troche przesadziles. Oczywiście piję do komentarza mojego zdjęcia z tygodnia numer siedem :)

darsedz
06-03-2007, 22:10
a czy ktoś mógłby dodać gdzieś autorów "wyroznionych" prac ??

PS : Czy one są bezimienne bo idą dalej??

Jacek_Z
07-03-2007, 01:12
a czy ktoś mógłby dodać gdzieś autorów "wyroznionych" prac ??

PS : Czy one są bezimienne bo idą dalej??
tak - będa bezimienne do końca miesiąca.