PDA

Zobacz pełną wersję : Solidny mini statyw



marekm
26-01-2012, 18:08
Poszukuję solidnego mini statywu, tzn. takiego, który pozwoli mi na precyzyjne ustawienie niedużego aparatu, np. bezlusterkowca.

Długość nóg - możliwie najkrótsza (co by się statyw do kieszeni kurtki lub małej torby zmieścił). Jeżeli będę chciał "wysoko", to sobie całość na dachu samochodu postawię.

Parametr podstawowy - stabilne trzymanie na 3 nogach i możliwość precyzyjnego ustawienia aparatu.

Wszystko co do tej pory udało mi się znaleźć, to małe i tandetne badziewia. :(

astramus
26-01-2012, 18:30
Jeśli chodzi o takie super małe statywy no to tutaj masz jeden. Raczej nie można nazwać tego badziewiem. http://www.manfrotto.com/table-tripod-with-photo-head

a tak to większość tego typu statywów to rzeczywiście tandety. Wykonane aby wręczać je jako gratisy czy coś.

apple
26-01-2012, 18:35
Może coś takiego: http://joby.com/gorillapod

astramus
26-01-2012, 18:43
dokładnie,podobne (jak i nie te same) można pomacać na przykład w MM czy FJ . Są masywne i wykonane z trwałych materiałów.

markB
26-01-2012, 19:22
http://www.novoflex.com/en/products/camera-support-systems/macro-tripods/minipod/ w cenie ok. 100 funtów
lub
Mini Sliki: http://www.slik.co.jp/slik_com/compact_series.html w cenie ok. 25-35 funtów. Nie znam cen tych statywów w Polsce.

astramus
26-01-2012, 19:56
Sliki są bardzo przyjemne.

marekm
26-01-2012, 20:13
Wielkie dzięki.

Chyba wezmę mini SLIK'a. Może dokupię lepszą głowicę.

W Gorilla Pad'ach denerwuje mnie, że za każdym razem trzeba im te nogi prostować, choć z drugiej strony są sytuacje kiedy ich "giętkość" jest fajna.

karmel
26-01-2012, 22:02
Mam Gorillę już ładnych parę lat i szczerze polecam. Daje niesamowite możliwości, nie zajmuje dużo miejsca i jest mega uniwersalny. Sliki są pewnie stabilniejsze ale potrzebują płaskiej powierzchni, a o taką czasami trudno.

anita-głowacka
28-01-2012, 19:18
Ja mam Manfrotto 345 i jestem meeega zadowolona :) Nad morzem nawet postawiłam na nim D3s'a :D oczywiście w poziomie :)

RomanZWrocławia
28-01-2012, 22:40
Do G12 używam statywu velbon v-pod. Utrzymał też D700 z gripem i 17-35, ale to już zdecydowanie hardcor. Kupiłem po uprzednim macaniu w MM