PDA

Zobacz pełną wersję : ACTA to pikus, czas na INDECT



qualin
26-01-2012, 15:08
Wrzucilem na shoucie info takie:

http://dydymus.salon24.pl/290956,indect-totalna-inwigilacja-faktem-polska-krajem-pilotazowym

Jednak znalazlem kolejny artykul i mysle, ze warto o tym podyskutowac w osobnym temacie.

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/833636,agh-koordynatorem-projektu-indect-systemu-ktory-moze,id,t.html

credka
26-01-2012, 15:13
To żart, prawda?

Sendilkelm
26-01-2012, 15:15
I tak wszyscy jesteśmy inwigilowani przez Echelon (http://%22http://pl.wikipedia.org/wiki/Echelon)

Grzybu
26-01-2012, 15:15
Artykuł to chyba faktycznie żart, natomiast projekt INDECT prowadzony przez KT AGH to prawda.

qualin
26-01-2012, 15:16
W sumie artykuly nie sa najnowsze bo z marca 2011, ale coraz czesciej pojawiaja sie wzmianki o tym systemie na roznych portalach, wiec chyba faktycznie cos moze byc na rzeczy.

GeparD
26-01-2012, 15:19
dlaczego niekt nie mowil o IDECT jak zaczal dzialac w 2009?
szczerze, mam juz dosc tych calych nagonek na ACTA, SOPA i inne...

dla kontrastu podam ze m.in. dzieki monitoringowi miejskiemy w NI (Northern Ireland) spadla znaczaco przestepczosc, a uwierzcie mi, spoleczenstwo jest troszke "w goracej wodze kompane" ;)

qualin
26-01-2012, 15:23
Monitoring miejski, a komputer odczytujacy fale mozgowy wysylane przez czlowieka to juz chyba zupelnie inna bajka. Jeszcze troche bedzie jak w Raporcie Mniejszosci, ze przestepcy beda karani przed czymkolwiek bo komputer tak stwierdzi, a przeciez algorytm moze zawierac bledy i co wtedy ? Beda karani niewinni ?

Grzybu
26-01-2012, 15:23
Ale INDECT nie zaczął działać w 2009 roku. Wtedy chyba projekt się rozpoczął i trwa nadal o ile się nie mylę.
Co do samego INDECT, to nie wiem czy to nie jest projekt badawczy. A od prototypu do gotowego systemu to jeszcze daaaleka droga.

Sendilkelm
26-01-2012, 15:24
dlaczego niekt nie mowil o IDECT jak zaczal dzialac w 2009?
szczerze, mam juz dosc tych calych nagonek na ACTA, SOPA i inne...

dla kontrastu podam ze m.in. dzieki monitoringowi miejskiemy w NI (Northern Ireland) spadla znaczaco przestepczosc, a uwierzcie mi, spoleczenstwo jest troszke "w goracej wodze kompane" ;)

No bo tak jest zawsze, zawsze będzie źle!!!

Jak nie ma kamer, to ubolewają, że nie ma jak łapać, nie ma dowodów etc.
Jak są kamery, to źle, bo jesteśmy inwigilowani. Trzeba znaleźć złoty środek, który po prostu nie istnieje jeśli chcielibyśmy wszystkim dogodzić.

Grzybu
26-01-2012, 15:26
No z tymi falami mózgowymi to dobre jest heheh
Poza tym warto przeczytać to
http://www.indect-project.eu/front-page?set_language=pl

Majek
26-01-2012, 15:29
Ale dyrdymały. :-)

costi
26-01-2012, 15:30
Ubaw po pachy. To jak, kiedy następna zbiorowa histeria? ;)

Jacenty Z.
26-01-2012, 15:36
To żart, prawda?

Obawiam się, że nie. Witajcie w "Matriksie", "Terminatorze" i "Raporcie mniejszości", świecie kontrolowanym przez maszyny?;)

Chyba wreszcie zakleję sobie w komputerze to oko kamerki, której i tak nigdy nie używam. Swoją drogą ciekawe, dlaczego tak mało przestępstw i innych zachowań antyspołecznych (trollowanie na niektórych portalach, spam, który ponoć stanowi 80% maili na świecie) dzięki takim systemom zlikwidowano.

Ale - na pocieszenie - wystarczy może parę większych burz słonecznych by cała elektronika (włączona czy nie) padła, a wrócimy do starych dobrych zasad kontaktów międzyludzkich bez pośrednictwa gadżetów i "oka na niebie". Każdy kto się wychowywał w Polsce w latach '80 ubiegłego wieku może potwierdzić - bez internetu da się żyć...

Grzybu
26-01-2012, 15:50
Niedoszły przestępca nie ma najmniejszych szans. Nawet gdyby udało mu się wydostać z budynku, przepadnie. Komputery zdążyły namierzyć odbicie jego fal mózgowych, świadczące o niecnych zamiarach.Ten fragment jest dobry... Zapomnieli tylko napisać, że wcześniej pan "Porządkowy" założył czapę z sensorami na głowę pana Alfreda Bąka ;)

freefly
26-01-2012, 16:38
Jeśli władze wykorzystują monitoring to jest ograniczenie swobód obywatelskich i inwigilacja, ale jak obywatele rejestrują i fotografują wszystko co się da w sferze publicznej i udostępniają w sieci to jest tylko forma rozrywki.;)

mpwt
26-01-2012, 17:22
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Student-pierwsza-ofiara-miedzynarodowych-porozumien-antypirackich,wid,14199686,wiadomosc.html?ticaid=1 dcf1&_ticrsn=3

pil74
26-01-2012, 20:13
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Student-pierwsza-ofiara-miedzynarodowych-porozumien-antypirackich,wid,14199686,wiadomosc.html?ticaid=1 dcf1&_ticrsn=3
No i to by było na tyle.....
I taka ciekawostka:
"Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików. Stanowiłoby to bowiem naruszenie Karty Praw Podstawowych UE - poinformował portal EuropeanVoice.
......
Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski (protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję."
He he

PS
cytat podpieprzony z wp.pl

Calme
26-01-2012, 22:09
Czasami mam wrażenie, że Matrix i Raport mniejszości nakręcono aby nas pomalutku oswajać z tą wizją...
Systemy mniejsze czy większe jak Echelon na skalę globalną działają już od wczesnych lat 90 tak naprawdę, wojsko ma rozwiązania technologiczne zawsze 10 albo i więcej lat do przodu przed wejściem tychże na rynek konsumencki, dotyczy to w zasadzie wszystkich technologii IT i komunikacyjnych. W chwili obecnej sami możecie sobie wyobrazić czym mogą dysponować jeśli zwykły szarak ma dostęp do naprawdę nowoczesnych technologii już. Oczywiście nikt nigdy do tego się oficjalnie nie przyzna, dlatego wszystko obracane jest w teorię spiskową albo brednie po stronie osób, które wysuwają takie przypuszczenia.
Czemu nie śledzić wszystkich skoro już teraz praktycznie każdy z większych graczy z krajowych domów softwareowych ma aplikacje do śledzenia, raportowania i zdalnego, pełnego zarządzania smartphonem przedstawiciela handlowego i w zasadzie się z tym zbytnio nie kryje ;)
To oczywiście jest dostępne nawet dla użytkowników na poziomie konsumenckim czy domów software'owych, więc to co posiada wojsko wydaje nam się na chwile obecną bajkami ale niestety mam wrażenie, że nimi nie jest.
Podejrzewam, że NSA ma z default'a dostęp do tylnych furtek w urządzeniach i rozwiązaniach wszystkich większych producentów elektroniki i wszystkiego co leży w kręgu ich zainteresowań. Po prostu gdyby taki delikwent im tego nie udostępnił na żądanie zostałby zgnojony po cichu w krótkim czasie - bolesne co. Nie ma co też popadać w paranoje bo wszystkiego i wszystkich na raz nie da się póki co kontrolować i podsłuchiwać, ale wyłapywanie i katalogowanie określonych zachowań, aspektów informacyjnych jest rzeczywistością już od dłuższego czasu i raczej wątpię abyśmy od tego uciekli, chyba, że faktycznie coś łupnie ;) i cofniemy się do epoki kamienia łupanego.

Bartek - NinoVeron
26-01-2012, 22:12
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Student-pierwsza-ofiara-miedzynarodowych-porozumien-antypirackich,wid,14199686,wiadomosc.html?ticaid=1 dcf1&_ticrsn=3

czyli jednak da się odwiedzić stany bez kasy na bilet i bez zielonej karty i na dodatek jeszcze zostać tam na dłużej bez unikania urzędu imigracyjnego :D :D

costi
26-01-2012, 22:18
Podejrzewam, że NSA ma z default'a dostęp do tylnych furtek w urządzeniach i rozwiązaniach wszystkich większych producentów elektroniki i wszystkiego co leży w kręgu ich zainteresowań. Po prostu gdyby taki delikwent im tego nie udostępnił na żądanie zostałby zgnojony po cichu w krótkim czasie - bolesne co. Nie ma co też popadać w paranoje bo wszystkiego i wszystkich na raz nie da się póki co kontrolować i podsłuchiwać, ale wyłapywanie i katalogowanie określonych zachowań, aspektów informacyjnych jest rzeczywistością już od dłuższego czasu i raczej wątpię abyśmy od tego uciekli, chyba, że faktycznie coś łupnie ;) i cofniemy się do epoki kamienia łupanego.

Tak, jasne, wszyscy mają tajemnicze, wbudowane backdoory - nawet algorytmy, które są jawne, jak np. AES. Ta bajka powraca niczym bumerang co kilka lat...

pil74
26-01-2012, 22:23
Nowa Zelandia podpisała tą nieszczęsną actę? Zawsze chciałem się tam wybrać. A teraz otwiera się okazja żeby opłacili i wylot i pobyt. :)

freefly
26-01-2012, 22:32
Nowa Zelandia podpisała tą nieszczęsną actę? Zawsze chciałem się tam wybrać. A teraz otwiera się okazja żeby opłacili i wylot i pobyt. :)


http://www.mofa.go.jp/policy/economy/i_property/acta1201.html

Nowa Zelandia to nawet w ubiegłym roku.

ku6i
26-01-2012, 22:36
Wrzucilem na shoucie info takie:

http://dydymus.salon24.pl/290956,indect-totalna-inwigilacja-faktem-polska-krajem-pilotazowym

O jeżu kolczasty, nie wiedziałem, że mózgi są na kartki... AGH żydomasońską uczelnią :D Gdzie mogę ustawić się po przysługujące mi dolary?

Dla tych, którym się nudzi wieczorami: http://agh.edu.pl/pl/aktualnosci/blog-naukowy.html,,0:vw:2501 Tak, w internecie też was śledzą.

Calme
26-01-2012, 22:43
Nie mówię, że wszyscy ale zauważ też zanim wszystko zanegujesz i uznasz za bajkę, że amerykańscy producenci lub osoby związane z grupami kapitałowymi USA kontrolują tak naprawdę wiele firm z branży IT i komunikacyjnej. W skali globalnej na pewno jest to duża liczba procentowa. Myślisz, że Apple nie współpracuje z nimi jeśli zajdzie taka potrzeba, a przecież w tej chwili praktycznie jest najlepiej zarabiającą firmą świata, wyprzedzili nawet w tym roku Gazprom ;), czy w żarcie, w którym śmieją się, że dla NSA czy CIA nie mogło się zdarzyć nic lepszego za free jak stworzenie serwisów społecznościowych ? No proszę Cię, jesteś chyba idealistą wierząc, że takie instytucje postępują z wysoko standaryzownaym kodeksem honorowym :D to dopiero są bajki ;) Przjedźmy już do totalnie przyziemnych rzeczy jak praktycznie po cichu legalne przyzwolnie na narkotyki i dopalacze w armii amerykańskiej. Poczytaj o go pills - albo nazywajmy rzecz po imieniu - deksedrynie przyjmowanej nagminnie przez pilotów czy członków marines. Poczytaj ile było przypadków omyłkowych ataków na siły sprzymierzone przez naspidowanych pilotów. Około 300 tysięcy weteranów cierpi na zespół stresu pourazowego albo depresje. Większość z nich bierze psychotropy, ilu bierze podczas słyżby antydepresanty. Według WTU od 25 do 35 % ich podopiecznych jest uzależnionych od narkotyków. Dla przykładu w 2009 roku weterani wojen w Iraku i Afganistanie podjeli 1868 prób samobójczych. W ich armii tak naprawde od ponad 20 lat jest prowadzony jak na szczurach eksperyment medycyny.

GrzesiekM
26-01-2012, 22:53
...Dla tych, którym się nudzi wieczorami: http://agh.edu.pl/pl/aktualnosci/blog-naukowy.html,,0:vw:2501 Tak, w internecie też was śledzą.

.... aaa ... i dlatego jak codziennie przeglądam pocztę, to najczęściej dostaję spam o powiększaniu penisa? :(

costi
27-01-2012, 01:53
Nie mówię, że wszyscy ale zauważ też zanim wszystko zanegujesz i uznasz za bajkę, że amerykańscy producenci lub osoby związane z grupami kapitałowymi USA kontrolują tak naprawdę wiele firm z branży IT i komunikacyjnej. W skali globalnej na pewno jest to duża liczba procentowa. Myślisz, że Apple nie współpracuje z nimi jeśli zajdzie taka potrzeba, a przecież w tej chwili praktycznie jest najlepiej zarabiającą firmą świata, wyprzedzili nawet w tym roku Gazprom ;), czy w żarcie, w którym śmieją się, że dla NSA czy CIA nie mogło się zdarzyć nic lepszego za free jak stworzenie serwisów społecznościowych ? No proszę Cię, jesteś chyba idealistą wierząc, że takie instytucje postępują z wysoko standaryzownaym kodeksem honorowym :D to dopiero są bajki ;) Przjedźmy już do totalnie przyziemnych rzeczy jak praktycznie po cichu legalne przyzwolnie na narkotyki i dopalacze w armii amerykańskiej. Poczytaj o go pills - albo nazywajmy rzecz po imieniu - deksedrynie przyjmowanej nagminnie przez pilotów czy członków marines. Poczytaj ile było przypadków omyłkowych ataków na siły sprzymierzone przez naspidowanych pilotów. Około 300 tysięcy weteranów cierpi na zespół stresu pourazowego albo depresje. Większość z nich bierze psychotropy, ilu bierze podczas słyżby antydepresanty. Według WTU od 25 do 35 % ich podopiecznych jest uzależnionych od narkotyków. Dla przykładu w 2009 roku weterani wojen w Iraku i Afganistanie podjeli 1868 prób samobójczych. W ich armii tak naprawde od ponad 20 lat jest prowadzony jak na szczurach eksperyment medycyny.
A co to wszystko ma wspólnego z tematem zabezpieczeń w sieci?

mpwt
27-01-2012, 10:34
http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1092

elanek
27-01-2012, 11:52
A co to wszystko ma wspólnego z tematem zabezpieczeń w sieci?

Noam Chomsky:

Podbój świata przez Zachód trwa już nieprzerwanie od XV wieku. Dzisiaj, globalizacja jest tylko inną formą tego podboju

ACTA to kolejny etap globalizacji. Podboju, kontroli, władzy i w rezultacie wyniszczania i ograbiania innych krajów. Trzeba tylko spojrzeć na to szerzej i z innej perspektywy czasowej.

RobertMiernik
27-01-2012, 12:44
Podbój świata przez Zachód skończył się z końcem ubiegłego wieku, teraz Świat podbija Wschód...

elanek
27-01-2012, 13:41
Podbój świata przez Zachód skończył się z końcem ubiegłego wieku, teraz Świat podbija Wschód...

Polemizowałbym.
"Podbój" świata przez Wschód i strach przed potęgą finansową Wschodu jest wykorzystywany przez spryciarzy z Zachodu do wywołania lekkiej paniki wśród "neutralnych", niepodbitych do końca krajów. Wtedy za pomocą bardzo subtelnych środków Zachód przejmie te państwa. Środki są różne, ale przede wszystkim teraz to dyplomacja i wprowadzanie od kuchni przepisów, jak choćby ACTA. Czy kraje Wschodu napadają teraz na jakieś inne suwerenne kraje, porywają ludzi, torturują, zabijają? Nie. Przynajmniej jawnie i bezczelnie. Chiny inwestują gdzie się da, bo mają za dużo dolarów. Nie mogą ich puścić w świat to cała ich gospodarka opiera się na tym, że dolar jest jeszcze coś wart. I tu jest cała mądrość i przebiegłość USA. Chińczycy ich finansują. Gdzie Chińczycy pchają dolary? Afryka, trochę przyczółków w Europie, nieużytki na Syberii? Chiny tez nie będą wiecznie takie, każdy kraj ma swoje problemy, pojawią się kryzysy, ludzie też chcą żyć coraz lepiej. Chiny to nie perpetuum mobile.

hydra_nt
27-01-2012, 15:17
ACTA to kolejny etap globalizacji. Podboju, kontroli, władzy i w rezultacie wyniszczania i ograbiania innych krajów. Trzeba tylko spojrzeć na to szerzej i z innej perspektywy czasowej.

I to jest cała kwintesencja wprowadzenia ACTA. Jeżeli ktoś myśli, że wprowadzenie tej "umowy" coś zmieni dla zwykłego Kowalskiego, w kwestii jego praw autorskich to jest w błędzie. Przepisy istnieją i nie będą zmieniane. Do kogo się zwrócisz w przypadku na. kradzieży zdjęcia ? Do ACTA ?
Jedyne co się zmieni, to możliwość egzekwowania przez wielkich tego świata swoich praw, pomijając instytucje danego kraju.

credka
27-01-2012, 16:31
ACTA to kolejny etap globalizacji. Podboju, kontroli, władzy i w rezultacie wyniszczania i ograbiania innych krajów. Trzeba tylko spojrzeć na to szerzej i z innej perspektywy czasowej.
Elan, przepięknie to ująłeś! Kilka słów, a tak wiele wyjaśnia...

Calme
27-01-2012, 18:50
http://www.internetblackout.org/usa-nie-bedzie-ratyfikowac-acta,0.html

Agraf
27-01-2012, 19:39
No i to kończy temat ACTA. Wszystkie kraje, które podpisały umowę powinny jej nie ratyfikować i tyle.

RobertMiernik
27-01-2012, 19:54
Polemizowałbym.
"Podbój" świata przez Wschód i strach przed potęgą finansową Wschodu jest wykorzystywany przez spryciarzy z Zachodu do wywołania lekkiej paniki wśród "neutralnych", niepodbitych do końca krajów. Wtedy za pomocą bardzo subtelnych środków Zachód przejmie te państwa. Środki są różne, ale przede wszystkim teraz to dyplomacja i wprowadzanie od kuchni przepisów, jak choćby ACTA. Czy kraje Wschodu napadają teraz na jakieś inne suwerenne kraje, porywają ludzi, torturują, zabijają? Nie. Przynajmniej jawnie i bezczelnie. Chiny inwestują gdzie się da, bo mają za dużo dolarów. Nie mogą ich puścić w świat to cała ich gospodarka opiera się na tym, że dolar jest jeszcze coś wart. I tu jest cała mądrość i przebiegłość USA. Chińczycy ich finansują. Gdzie Chińczycy pchają dolary? Afryka, trochę przyczółków w Europie, nieużytki na Syberii? Chiny tez nie będą wiecznie takie, każdy kraj ma swoje problemy, pojawią się kryzysy, ludzie też chcą żyć coraz lepiej. Chiny to nie perpetuum mobile.

Jeszcze żaden kraj nie zdobył na stałe pozycji dzięki atakom zbrojnym, za to sporo umocniło się dzięki inwestycjom zagranicznym. Chiny wbrew pozorom komunistycznej prowincji to wytrawni gracze polityczni. Z roku na rok zdobywają coraz większy udział w Światowych rynkach i nic nie wskazuje na to, żeby miały zwalniać ekspansję.
Gdzie tu finansowanie Stanów Zjednoczonych skoro już jakiś czas temu importują z Chin więcej niż eksportują? To Stany kupując Chińskie produkty finansują sporą część inwestycji w tym kraju.
Pewnie, że nie ma co wierzyć populistycznym plotkom o Chinach przejmujących Stany za obligacje (mimo, że w zasadzie mają ich tyle, że nie bez większego problemu ale by mogły) jednak wydaje mi się, że prognozy jakoby do 2025 Chiny zdobyły znaczną przewagę na większości rynków Światowych są mocno wiarygodne, wystarczy popatrzeć na napisy "Made in China" na 3/4 produktów sprzedawanych w naszych sklepach/bazarach/kioskach/marketach/internecie/etc...

costi
27-01-2012, 22:39
Gdzie tu finansowanie Stanów Zjednoczonych skoro już jakiś czas temu importują z Chin więcej niż eksportują? To Stany kupując Chińskie produkty finansują sporą część inwestycji w tym kraju.
Jak to gdzie? Poczytaj o amerykańskim zadłużeniu względem Chin.

RobertMiernik
27-01-2012, 22:58
Które wynika z wykupionych przez Chinolków obligacji i jest jak najbardziej celowe, myślisz że nie wykorzystają tego w odpowiednim dla siebie momencie?...

elanek
28-01-2012, 02:17
Jeszcze żaden kraj nie zdobył na stałe pozycji dzięki atakom zbrojnym, za to sporo umocniło się dzięki inwestycjom zagranicznym.

Właśnie takim krajem są Stany Zjednoczone. Jakie inwestycje zagraniczne?
Tylko:
1) Dyplomacja - co widać na ładnie na przykładzie Polski. Wysyłamy nasze wojsko na ich wojny i nie mamy z tego nic. Doskonale mamią naszych polityków (swoją drogą niezłych debili). ACTA też są tu przykładem.

2) Otwarta wojna - USA to kraj, który łamie wszelkie konwencje i nikt mu nie może nic zrobić. Masakry ludności cywilnej, przetrzymywanie bez zarzutów i wyroków, torturowanie, zabranianie innym krajom posiadania broni jądrowej, wtrącanie się do polityki światowej, nazywanie wojem "misjami stabilizacyjnymi". To jedyny kraj, który użył broni jądrowej i to przeciw ludności cywilnej! Czy ktoś za to odpowiedział? Został ukarany?

3) Marionetkowe rządy w innych krajach. Polecam rozdział o Gwatemali z książki Kapuścińskiego "Chrystus z karabinem na ramieniu". Włos się jeży, tyle t am nawyprawiali. A to tylko wierzchołek góry.


Gdzie tu finansowanie Stanów Zjednoczonych skoro już jakiś czas temu importują z Chin więcej niż eksportują? To Stany kupując Chińskie produkty finansują sporą część inwestycji w tym kraju.
Mocny dolar to dla Chińczyków priorytet. USA to ich najlepszy klient. Spadek wartości dolara oznacza, że za sumy uzyskane z eksportu towarów do USA są mniejsze. Dolar musi być mocny!


(...)jednak wydaje mi się, że prognozy jakoby do 2025 Chiny zdobyły znaczną przewagę na większości rynków Światowych są mocno wiarygodne, wystarczy popatrzeć na napisy "Made in China" na 3/4 produktów sprzedawanych w naszych sklepach/bazarach/kioskach/marketach/internecie/etc...

Chiny nie będą się rozwijać w sposób ciągły i jednostajnie. Mają i będą miały sporo problemów.

Władca Pixeli
28-01-2012, 03:54
Dla naiwnych wierzących w dobre intencje ACTA

"RIAA, amerykański odpowiednik ZAiKS-u, silnie działający na rzecz zwalczania piractwa i mający udział przy tworzeniu ACTA, w latach 2006-2008 uzyskał w odszkodowania w wysokości 1,4 miliona dolarów. W tym samym czasie wydał 64 miliony na prawników, m.in. z kancelarii Jenner & Block. Zupełnym zbiegiem okoliczności jest fakt, że pięciu prawników z tej kancelarii zajmuje stanowiska w Departamencie Sprawiedliwości i prokuraturze generalnej USA, a prezes RIAA, Mitch Bainwol zajmował się przez lata działalnością lobbingową."

treborp
01-02-2012, 21:13
Dzisiaj jak dobry ojciec odrabiałem lekcje z synem i to, co zobaczyłem :)

Ach zobaczcie sami :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło ("[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/685/zdjeciekopia.jpg/)


Ćwiczenia klasa 1

RobertMiernik
01-02-2012, 21:52
Zajebiaszcze ćwiczenie! ;P

To się nazywa indoktrynacja...

credka
01-02-2012, 22:35
...to, co zobaczyłem :)
Ach zobaczcie sami :)
... nie ... wie...rzę... :| :shock:

mpwt
01-02-2012, 23:31
To się nazywa indoktrynacja...

Dzieci z przedszkola dziś lepiej rozpoznają flagę UE niż polską :(