PDA

Zobacz pełną wersję : Kulka



loki_p
26-01-2012, 14:44
Szukam głowicy kulowej mającej unieść maksymalnie d700 + 70-200. Fajnie jakby była w miarę lekka. Ważne żeby umożliwiała idealne unieruchomienie aparatu bez żadnych luzów. Co byście polecili w jakichś ludzkich granicach cenowych.

Zen
26-01-2012, 15:20
Szukam głowicy kulowej mającej unieść maksymalnie d700 + 70-200. Fajnie jakby była w miarę lekka. Ważne żeby umożliwiała idealne unieruchomienie aparatu bez żadnych luzów. Co byście polecili w jakichś ludzkich granicach cenowych.


Posiadam Triopo (link poniżej) używam jej ponad rok. Jakośc wykonania, więcej jak dobra. Obciążenie wystarczające. Używana Z D90 +grip i S 70-200, S120-400 oraz N 300/4 AF-s. Trzyma mocno i stabilnie.
http://allegro.pl/foto-ivy-glowica-triopo-nb-2s-i2065011091.html

loki_p
26-01-2012, 15:50
Jest jeszcze takie cudo w podobnej cenie: http://fotoaparaciki.pl/index.php?products=product&prod_id=4021
Niby większa możliwość regulacji. Tylko czy to dobrze?

Zen
26-01-2012, 16:38
Pewnie będzie lepiej co do regulacji. Chociaż ja nie narzekam na płynność pracy. Tylko ta wskazana przez Ciebie ma niższe dopuszczalne obciążenie.
Szukałbym raczej coś o jeszcze większym udżwigu. Mz w głowicach kulowych nie chodzi bynajmniej o precyzję a raczej o ergonomię i szybkość obsługi.